poster

Titan A.E.

 • USA

  Titan A.E.

 • Slovensko

  Titan A.E.

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2000, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (57)

 • Likan7
  ****

  Nějak mi ten film chytnul. Pokaždé se na něj rád podívám.(3.8.2011)

 • Hapretor
  ***

  Zajímavý nápad. Animace ujde. Vtipné to je také. Nejen pro děti. To chválím.(1.6.2012)

 • MilesTeg
  **

  Když jsem se při závěrečných titulcích zeptal kolektivu, se kterým jsem film viděl, jestli jim to nepřišlo jako parodie, zareagoval PeS+: „Může být nějaké scifi po GalaxyQuestu něco jiného než parodie?“ Nesouhlasím s tím, že už by se nedal natočit vážný vědeckofantastický film, ale kvůli úspěšnosti se bez vtipných míst žádný film neobejde. A tady najdete spoustu výborných obecně srozumitelných hlášek jako „Zdržte je, opravím to za okamžik!“ „A jak dlouhý okamžik potřebuješ?“ „Tak pár hodin.“ Jsou bohužel nadabované česky, jako celý film, a ačkoliv nejsem v angličtině dost dobrý, troufám si odhadnout, že očekávané obhroublosti v napjatých situacích prostě v originále nejsou. Mohli je ovšem udělat u nás, jenže tohle měl být rodinný film a většina diváků se měla rekrutovat z dětí. Možná byly na jiných představeních, na tom našem v 18 hodin v pátek nebylo jediné. Objevilo se i pár titulků – časové a místní údaje, v originále zelené – ale ty působily jako nepovedený vtip, například „Planet Bob“ = „planeta Bob“. Proč film považuji za parodii? Protože si vypůjčil množství stěžejních nápadů z jiných scifi filmů a jednoduše je překreslil či „přetrikoval“ – třeba z jednoho klasického StarTreku nebo ze Dne nezávislosti. /---------/ Tento film je také zvláštním pokusem spojit počítačově kosmické triky a klasický kreslený film. Většina postav je nakreslena americkým standardem – jako Lví král, Anastázie nebo Legenda o Mulan – s občas protivně disneyovskými figurkami, takže působí přes veškerou snahu stále dvourozměrným dojmem, ale pohybuje se v počítačovém přiblížení vesmíru, které se hodně podobá realitě a většinou ji vylepšuje. Dalo by se to přirovnat ke skvělému spojení hraného a kresleného filmu – Kdo se bojí králíka Rogera, kdyby Ano, je zde kdyby. /--------/ Kdyby celý Titan A.E. nebyl prošpikován nejen převzatými scifi nápady, ale i snad všemi americkými filmovými klišé. Hlavní hrdina je vychován emzáky různého stupně roztomilosti a nevraživosti a jinými lidmi pohrdá, i když ho okolní rasy za jeho původ šikanují, ale vše se náhle změní, když pozná JI. Hlavní záporák je nakreslen jako typický drsňák se skrytou zlobou a je namluven hlasem, který ho ihned prozrazuje. Otec hlavního hrdiny je jak vystřižen z portrétu „Francouzské letecké eso první světové války“ (ale na Snoopyho nemá), i když se děj odehrává kolem třetího milénia. ONA ho nemůže ani cítit, ale za pět minut ohrožení, které je od sebe oddělí, by ho láskou sežrala. Je to rodinný film, takže sex nebude, ale kdybych měl brát vážně závěr, tak pošlu JEHO i JI do mateřské školky, aby se něco přiučili. Ono je toho ještě víc, ale to by snad stačilo. /-----------/ Jestli potřebujete zabít čas, zajděte se na to podívat, ale nic než rozptýlení od toho nečekejte. Není to film, o kterém budete přemýšlet ještě druhý den – na to je příliš komický. A není to ani film, po kterém se budete smát ještě druhý den – na to je příliš vážně míněný.(27.3.2006)

 • tikend
  ****

  V celku podarená odľahčená animovaná sci-fi. Zo začiatku naozaj super, potom to trochu stratí svoje čaro, ale stále je to dobré. Animácia je na úrovni a najmä vesmírne zábery sú ešte stále nádherné. Čakal som trochu lepší príbeh, ale aj keď ničím neprekvapil, ničím ani neurazil.(3.7.2012)

 • D.I.G
  ****

  Cool!(8.9.2007)

 • HanSolo
  ***

  Takový ten průměrný film, u kterého se dá jednou za pár let o víkendu odreagovat.(8.5.2005)

 • gumbo
  ***

  Veskrze průměrný animák s místy otřesnou animací a děravým scénářem, který z podprůměru vytahuje poslední třetina filmu. 55%(11.11.2010)

 • GameboyNES
  ***

  docela povedenej animáč. Jedna hvězda navrch za muziku.(6.12.2017)

 • Spazz
  ****

  Snímek vcelku zábavný, jen mi neni jasne, jak ho brat. Nejakou dobu se vzdy tvari "solidne," cili vázne, jen aby ho za chvili degradovala nejaka, rekneme "detska" scena...(4.5.2003)

 • Ace.A.T.L.
  ****

  Kdo četl knížku, bude fakt ohromenej tím, jak dokázali filmově ztvárnit to, co si leckdo jen domýšlel. Můžu ze svý vlastní zkušenosti říct, že je to vážně hodně dobře udělanej film. Samozřejmě v dnešní době ztrhujícíh efektů, může někdo říct, že je to jen průměrná nebo podprůměrná ukázka "pohádky", ale člověk, kterýmu alespoň drobet v krvy koluje sci-fi, neodsuzuje klasiku a nevadí mu spojení rádoby klasický a počítačový animace, užije si hodinu a půl příjemný podívaný.(22.11.2010)

 • Deeus
  ****

  Hvězdičky za krásnou animaci a na tehdejší dobu fakt hezké zakomponování 3Dčka, ale moc mi nesedlo tempo - jsem zmlsaná. Na sci-fi hezké, občas mi vrzal lipsync a hudba nebyla úplně můj šálek čaje, ale protože mám slabost pro kreslenku, v rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami nakonec dám čtyři. Není to úplně něco, co pustíte maličkým špuntům, a těm větším to zase v dnešní době už asi přijde nudné, ale na tu dobu pecka - mrzí mě, že jsem film zmerčila až s takovým zpožděním.(25.11.2016)

 • endymion
  ****

  Velmi příjemné překvapení. Nadupaný sci-fi příběh plný akce. Jenom je trochu škoda, že grafika je na svou dobu spíše standardní. Kdyby Titan A.E. disponoval enginem Kaeny nebo Final Fantasy, bylo by to teprve žrádlo!(28.1.2005)

 • svist10
  ****

  slušné. Titan ae není moc pro děti, protože by z těch názorových veletočů mohli dostat bolení hlavy. Dospělé neurazí, a scénář má hlavu a patu. Jedním ze spoluautorů je i Joss Whedon a je to na něm znát, dýchá z toho nadhled na všechny strany. Přiznám se, že jsem čekal, že ona kýžená loď Titan, kolem které se to celé točí bude nějaký ultrabitevník, takže mě konec docela překvapil. Jen jemi divné, kde v ledovém poli získali tolik hlíny, aby z toho splácali celou Novou Zemi. Eh, vlastně Boba jem myslel. Jediné mínus je v nevýrazných záporácích. Animace je slušná a třeba úvod a tříštění ledových polí v závěru je dechberoucí.(20.3.2009)

 • JARDAHONDA
  ****

  Poměrně slušná, napínavá vesmírná jízda plná skvělých efektů a jedinečné hudby.. Takto stručně bych chtěl ohodnotit sci-fi animáček, na který se může klidně dívat i dospělí divák.. Děj totiž nepůsobí zrovna infantilně, jako jiné filmy pro děti.. ****(27.7.2012)

 • Cumacbegyc
  ***

  Pěkně se odvíjející pohádkové sci fi, takže jsem vydržel až do konce a nelituju. Až na nějaké animace a citové úlevy dobré tedy 3*(13.7.2013)

 • Shinycats
  ****

  Americký sci-fi film, kombinující techniku tradiční kreslené a počítačově vytvořené animace, zajišťuje zábavu pro děti i dospělé. Neutuchající naděje v znovuobnovení lidstva Vás vtáhne do příběhu a máte potřebu fandit až do samého závěru. Děj plný dynamiky, hvězdný dabing, úžasný zvuk a skvělá hudba, která vše umocní. Celosvětové tržby nedosáhly ani polovinu rozpočtu, což se však při částce 75 mil.$ není čemu divit.(30.12.2014)

 • stuj
  **

  Začátek vypadal zajímavě, ale bohužel, za čas začal film nudit. Druhou půlku už jsem jel celou zrychleně.(9.8.2016)

1 2 3 následující >>