Tajemství mořské panny (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 43 min

Velice jednoduchá TV pohádka, která dokáže dětského diváka zaujmout. Byť se začátek a konec příběhu odehrává v exteriéru u řeky, jedná se jinak čistě o studiový počin. Inscenační atmosféra z toho doslova dýchá. Moc se tu nečaruje a zlo tu je už tak nějak přirozené. Jako obvikle jde o lásku, která překoná všechny překážky. Není to ani nijak toporné. Jedná o vcelku povedený počin, který neurazí.(26.12.2014)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +herci, postavy, příběh -je to jen televizní pohádka/// Ale jo, dobrý, snesitelný a dobře odehraný. Celkem příjemná pohádka, ve které sice televizní kulisy mohou rušit, ale nebylo to tak strašné. Krátká délka nedovoluje aby jste se nudili a dialogy i příběh jsou snesitelné. Jen jak říká uživatel Hejtmy, ten vánoční stromeček mi přišel trošku mimo a taky jsem čekal, že se ta mořská panna promění v dívku. Jinak dobrý a se šťastným koncem./// Celkem 72%///(24.12.2008)

Pekná vánoční pohádka s klasicky vyhraněným dobrem a zlem, odměnou a trestem, kde pravda a láska zvítězí nad lží a nepoctivostí. Umělý stromek mi až tak nevadil. Lehce falešný zpěv mořské panny ano, ale ne dramaticky. Jen by mě zajímalo, jak se mořská panna ocitla tam, kde se ocitla a proč, když se usmívala, vypadala jak na hodně divokém tripu.(8.1.2012)

Svatopluk Schuller v roli Ondřeje, od roku 1987, kdy hrál vykradače chat a měl tělo samej obrázek, ve filmu Copak je to za vojáka, pokročil k čeledínovi a budoucímu kupci. TW v roli Bětky značně převyšuje i Barušku- Zdeňku Žádníkovou-Volencovou. Škoda, že se mořská panna neproměnil av Zlatu Adamovskou a neřekla nám, proč byla proměněna ve dřevo.(22.12.2013)

Příjemná pohádka na štědrovečerní odpoledne s velmi dobrým hereckým obsazením (Vilhelmová, Štěpánek). Mám jen dvě výtky. Za prvé, umělý vánoční stromeček mi do té doby jaksi neseděl. A za druhé, místo dřevěné mořské panny bych raději uvítal nějakou krásnou mladou polonahou slečnu. Škoda. Ale jinak dobré. 55%(24.12.2008)