Ohnivé ženy mezi námi (TV film)

Komedie / Fantasy

Československo, 1987, 70 min

• MM_Ramone

V roku 1983 režisér Zdeněk Podskalský starší predstavil televíznym divákom "Ohnivé ženy". Dve čarodejnice ktoré boli popravené v sedemnástom storočí sa zhodou okolností ocitli v storočí dvadsiatom. O tri roky neskôr sa ohnivé ženy vrátili v druhom pokračovaní ("Ohnivé ženy se vracejí"). No a v roku 1987 sa ohnivé ženy zasa objavili medzi nami ("Ohnivé ženy mezi námi"). Tým sa uzavrela táto duchársko bosorácka trilógia. Ani jeden diel nestál za viac ako dve hviezdičky. **(6.5.2018)

Začínají docházet nápady. Herečky v hlavních rolích jsou stále dobré, ale režijně už to má náběh k rutině. Přestal jsem se postupně bavit a je dobře, že tvůrci to nenatahovali a zůstalo jen u trilogie. Velmi rutinně natočené, stále schopně zahrané, ale nápady se neměly kde brát. Dějově to za moc nestálo. Ze všech tří dílů nejslabší. 50%(18.3.2012)

Závěř trilogie o dvou středověkých čarodějnicích je sice dějově nejslabší a vtipem už tolik nehýří, ale srovnal bych ho s druhým dílem. První díl byl zkrátka nejlepší, jak už to většinou bývá, přesto zbylé dva díly mám rád a neomrzí se mi. Ohnivé ženy mezi námi hýří takovou uspokojivou a nostalgickou náladou, kterou v dnešním komediích jen těžko najdete. Jak jsem psal, dějově slabší, už asi nebyl lepší nápad, ale i tak to neurazí a zpříjemní odpoledne. Navíc bych rád vyzvednul i kouzelnou hudbu, která je doprovázena všemi třemi díly. Hodnotím 4* protože Ohnivé ženy jsou a budou mezi námi a mě nikdy nepřestanou bavit.(27.8.2015)

• burton

No tak tohle byla hrůůůůůzáááá! a Podskalský sem musel za každou cenu narvat všechno, včetně sebe a borové šišky. A Havelky s Opsem. Fakt estrádní hnus. Oproti jedničce, která byla poetická a jemná a milá je tohle děs a běs a jednu hvězdu získává opět, jedině a pouze Jana Hlaváčová, moje ohnivačka number one forever.(12.11.2015)

Tato hodně dobře povedená série, dle mýho, je dalším důkazem toho, v čem je Veškrnová dobrá. Pro role jednodušších a živočišných žen byla doslova předurčená, o to víc mě zaráží, že se namontovala do role první dámy. Jojo, ani mezi herci není vždycky soudnost. Samozřejmě, že s přibývajícím natáčením to ztrácelo na grádech, ale jinak originální a vtipný a na tom střetu minulosti s přítomností se celej štáb hezky vyřádil.(17.10.2012)