Ohnivé ženy (TV film)

Komedie / Fantasy

Československo, 1983, 75 min

Mě právě připadá, že první díl je ze všech tří nejlepší. Jednak začínáme ve středověku, kam se pak už nevrátíme, za druhé se mi líbí i ta hudba navozující tu pravou středověkou atmosféru. Jana Hlaváčová si roli evidentně užila a navíc jí sedla perfektně. Při vší úctě k Jiřině Jiráskové, to by asi nebylo sousto pro ni. Navíc v jedničce je opravdu celá řada komediálních a situačních humorů.(14.7.2020)

Už tfista let poforuju, že f mufskíma to de od 5 ke 4. Tá hláška je až v dvojke, videl som to dávnejšie tak som sa sekol (to viete starecká demencia).Šušlavá Dáša Veškrnová je zábavná rovnako ako zápletka so zámenami tiel, Janu Hlaváčovú je zbytočné komentovať, tá je dobrá snáď vo všetkom čo kedy hrala. Jediným trapasom je tu Kája Roden, ale ten je pre mňa trpasom všade.(3.3.2015)

Před třiceti lety to byla jedna z lepších komedií,ve které se nebojovalo proti západnímu imperialismu,ani se neklanělo východním soudruhům a spolubratrům,takže výsledkem byla oddechová pohodovka.Dnes už film vyznívá hodně naivně,ale stále jsem si v něm našel dost míst,která pobaví,a proto bych mu méně než tři hvězdičky určitě nedal.(11.9.2016)

První ze tří filmů o Ohnivých ženách je nejlepší a docela ráda jsem se k němu nyní, po mnoha letech, vrátila. Jana Hlaváčová je kouzelná, Samozřejmě Dáša, nyní Havlová je tu taky výborná, svá, ještě trošku praštěná. Obě ohnivačky mi tenkrát učarovaly a já jsem zjistila, že tenhle druh "kouzelných bytostí" a příběhů mám ráda. Navíc, tenkrát v naší filmografii to bylo pro mě něco nového, neokoukaného a milého. Písničku, kterou si zasněně zpívá Magdalena jsem si pobrnkávala na kytaru...no, klidně se na to za čas podívám znovu.(12.11.2015)

Ohnivé ženy mohly být ještě lepší. Měly k dispozici chytrý scénář, řemeslně zručnou režii a v neposlední řadě příjemné herecké obsazení, kterému vévodí duo Veškrnová-Hlaváčová. Přesto tyhle dvě mně dohromady moc nepasovaly, protože každá má jiný herecký styl. Hlaváčová umí perfektně vystihnout vážné až dramatické role, Veškrnová má zase nepopíratelný komediální talent. Role čarodějnic, které tady ztvárnily, měly jednoznačnou predispozici k přehrávání, a ačkoliv se ani jedna do toho moc nepouštěla, stejně se tomu nakonec nevyhnuly. Dějově docela crazy, záměny těl trošku primitivní a úspěch si vynutil další pokračování. K lepšímu hodnocení moc nescházelo. 60%(18.3.2012)

• - Natáčení probíhalo na hradě Křivoklátu a v Berouně. (rakovnik)

• - Jedna z rolí byla psaná původně pro Jiřinu Jiráskovou, ale ta byla tenkrát v nemilosti soudruhů. (cariada)