Trampoty mladého manželského páru s přepečlivou maminkou a tchyní. Obvykle to svatbou končí, tentokrát začíná. Mladý lékař Petr Dvořák si bere sympatickou Martu Hábovou. Jejich svatební cestu do Benátek však nečekaně zkomplikuje Martina ovdovělá matka, bohatá, laskavá, ale velmi roztržitá dáma. Nejprve je totiž nepustí přes hranice, protože nepřihlásili k proclení věci, které jim tajně přibalila na cestu a vzápětí stráví noc za mřížemi, protože tchyně tajně přibalené věci ve své roztržitosti nahlásí jako ukradené, poté co ve svém domě přistihla dvojici lupičů. Není divu, že se mladé manželství brzy otřese v základech. Poslední ranou je nešikovný pokus paní Hábové usmířit manžely dobře míněnou lží. Namluví totiž Petrovi, že je Marta těhotná a netuší, že spolu novomanželé ve víru zmatků, nedorozumění a omylů, které sama vyvolala nezůstali ani chvíli o samotě... Film byl poprvé uveden na Filmových žních ve Zlíně 3. 7. 1940. Oficiální premiéra proběhla až o dva dny později. (oficiální text distributora)

domirovec

Ze začátku až asi do poloviny Konečně sami příjemně překvapí výrazně velkým počtem skvělých scének a dialogů, které příjemně pobaví, a možná někoho i lehce zmatou.. Vše by bylo však až moc úžasné, kdyby se do příjemně a dobře vybudovaného komediálního prostředí nedostala nějaká ta série dramatických scén, které z děje udělají spíše drama o rozvodu. V tu chvíli diváka spíše štve, že to Nataša s Homolou zbytečně protahovali a že chudák rozvoďák Marvan musel lítat, aby všechno zachránil. Zdůraznění vztahu však naprosto chápu a dokážu ho ze strany scénáře i děje plně respektovat, popravdě mi to tak hrozně ani nevadilo. Tak či onak, jedná se o příjemný snímek ze série pamětnických počinů, tento dokonce ještě rok před dalšími dvěma nejúspěšnějšími snímky Natašky Gollové. 4/5 ()

Véronique

Tento film byl pro mě ohromné překvapení - vůbec jsem nevěděla, že existuje, když jsem ho asi před 2 lety viděla. A překvapení se přetavilo v (u)spokojení:) Moc milý příběh, benátská atmosféra, herecké osazenstvo, i konec... Také bych nerada opomněla hudbu, která je šitá opravdu na míru. 72% ()

GIK

Komedie, při které jsem se nezasmál ani jednou. Dokonce i na komedii těžce nevěrohodný scénář. Nepříjemný Homola. Neustále opakovaný smutný vtip s polibkem. Bába, která v životě nenosila kabelku, protože během hodiny jí třikrát někde zapomene. Vymýšlí neuvěřitelné věci, kterými rozvrací mladé manželství, které jsem Homolovi a Gollové stejně nevěřil. 30 % ()

tranquill

"Jen, prosím tě, mami, neproveď zase něco nepředloženého.. Já? Vyloučeno!" Taková standardní černobílá komedie. ()

Pitryx

Klasika, která ničím nevybočuje. Pan Homola, jakkoli dobrý mi zde do role „nesednul“. Dvojka zlodějů to vede. Jinak slabší průměr. ()

ostravak30

Na filmu mě zaujala jen Nataša Gollová, vždy milá a krásná a Růžena Nasková. Roztržitost matky je sice vcelku roztomile úsměvná, ale přiznám se, že ani s Jaroslavem Marvanem mě snímek prostě nebavil. Ve filmu přitom zpříjemní zážitek ještě Jindřich Plachta a Stanislav Neumann. Pro současné diváky by snad měl být jen poučením, aby si od maminky nenechali do ničeho mluvit a maminky, aby do ničeho nemluvilyy. Dnes by k těmto situacím mohlo v moderní době s modermími technologiemi jen ztěží docházet, ale přesto. Růžena Nasková za mě sehrála podstatně příjemnější postavy, které se k ní hodily víc. Mě zaujaly ještě zachycené černobílé Benátky. ()