• Marthos

Filmový příběh ušitý na míru stárnoucímu trubadúrovi Karlu Hašlerovi, který nade vše miloval stověžatou Prahu a její magickou atmosféru nočních zákoutí. Hašler se tímto filmem vlastně vyznal z obdivu k lidem, ke kterým měl sám velmi blízko a od kterých čerpal inspiraci pro své písničky, z nichž některé žijí v paměti národa dodnes. Scénář podle námětu Jiřího Zocha napsal Hašler s režisérem Cikánem a na svou dobu to rozhodně nebyl levný film, jak se na první pohled může zdát (řada exteriérů se natáčela ve Francii, v Německu a v Londýně). O to silněji pak v této konfrontaci působí některé záběry pražských lokalit, které oba tvůrci vybírali s hlubokou znalostí prostředí. S příchodem zvukového filmu získal Hašler příležitost vytvářet figury odpovídající jeho životnímu naturelu: muzikanty a vlastence. Po fenomenálním ohlasu Písničkáře se předpokládal úspěch dalších podobných projektů a proto společnost A-B podpořila i Cikánův snímek. Poněkud sentimentální historie skrývaného tajemství z minulosti je dnes cenná jen jako dokumentární zdroj přibližující zaniklé pražské exteriéry a Hašlerův hudební odkaz. Pozornost si zaslouží kromě jiného také poměrně atypická role Járy Kohouta a debutující výkon čtrnáctileté Sylvy Langové, která později emigrovala do Velké Británie a v herecké kariéře pokračovala v londýnském divadle pod jménem Sylva Williams. Po shlédnutí tohoto filmu má divák skutečně pocit, že jeho název nelže. Karel Hašler byl totiž opravdovým králem ulice.(15.12.2008)

• dyfur

V úlohe intrigánskeho zvodcu sa objavil syn hlavného predstaviteľa -Karla Hašlera- ktorý sa neskôr presadil jako režisér. (neuznaná zaujímavosť)(2.8.2013)

Scénář - Miroslav Cikán, Karel Hašler a Jirí Zoch. Hudba - Karel Hašler. Kamera - Václav Vích. Dcela příjemný a temný snímek.(2.7.2011)

V tom filmu se sice někdy až moc zbytečně dlouho zpívá, ale Karel Hašler to měl prostě rád. Děj byl sice prostý, ale na druhou stranu zajímavý. Čekal jsem hlavně na to, co vlastně ten Hašler v Londýně prováděl. Film, u kterýho jsem se moc nenudil, ale ani nebyl napnutej. Takovej průměr. Pěkná postava Járy Kohouta a hlavně pěkná Sylva Langová. 50%.(21.11.2013)

• zette

Myslim, ze z dnesniho hlediska je film zajimavy jen pro pisne v nem obsazene. Po filmove strance nema toto dilo co nabidnout a je dukazem toho, ze spatne filmy tady byly vzdy...(30.10.2016)

• - Filmováno v Praze Malé Straně, Dejvicích, Hradčanech, Velké strahovské zahradě, ulici Nový Svět, Vítězném náměstí, Smíchově, hlavním nádraží, Karlově mostě, letišti Kbely, Malé Straně, Letenských sadech, Rašínově nábřeží, u Prašného mostu. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)