poster

Liška a pes

 • USA

  The Fox and the Hound

 • Slovensko

  Lišiak a pes

 • Velká Británie

  The Fox and the Hound

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1981, 83 min

Režie:

Richard Rich

Scénář:

Earl Kress

Hudba:

Buddy Baker
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Frajer42
  *

  Neskutečně naivní blbinka pro děti od 3 do 7 let. Pokud vás u srdce nehřeje nostalgie, tak vás u srce nehřeje vůbec nic. Příběh je maximálně stupidní záležitost, kterou ve zdraví ustojí jen ti nejmenší z nejmenších. Disneyovky moje dětství vskutku netvořily. Byl jsem odkojen na pokemonech, ale zhlédnut této pošahanostií jsem slíbil a já svoje slovo prostě dodržím za všech okolností. Skoro kompletní stopáž jsem trpěl. Roztomilého mi na této rozprávce nepřišlo vůbec nic. Velmi mě zaráží a překvapuje, že to někdo vůbec dovede vidět v jiném světle. Opravdu ve velkém stylu mě to celé obletělo. Poslouchat se dala snad jen hudba. Nevidím to na více, než na jednu nepatrnou hvězdičku.(18.7.2016)

 • Koda
  *****

  Nashledanou může znamenat opuštění na nějaký čas, sbohem znamená navždy... tahle věta dokáže rozbrečet každého, kdo má někoho s kým si dobře rozumí, je v rodině, nebo s ním cokoliv zažil. A přesně tato věta padla v tomto krásném, pravdivém, silném a i romantickém animovaném filmu, kdy lišák Tod se skamarádí s loveckým psem Copperem, který právě byl vycvičen tím, aby lovil lišky a hlídal páníčka. Nebudu u tohoto filmu nějak natahovat recenzi, jako metr, ale chci jenom říct, že přesně u tohoto filmu zjistíte, že když si uděláte (bez dvojsmyslu) svého kamaráda na tolik, aby vám důvěřoval, vždy vám bude krýt záda při každých bolestech a trápení. Tento film je obrovským klíčem k ponaučení a já nedokážu hodnotit hůře. I u mě si připište čárku, že jsem tento film z celého srdce a pravdy probrečel.(21.3.2020)

 • Němi
  ***

  Mezidruhove pratelstvi podle studia Disney. A neni to tak hrozne, jak to zni. Body ubira predevsim nudna a lehce otravna prvni pulka, dramaticky zbytek se pak velmi zadaril. Obstojne zvladnuty pribeh a jednoducha animace ale pravdepodobne z hlavy rychle vysumi, nejvetsi dojem totiz (podobne jako veverka v Dobe ledove) udelaly vsuvky s frajerem Housenkou, statecne prchajicim pred dvojici ptaku az do sladkeho konce.(11.12.2008)

 • studiobadguy
  *****

  Tento film není opět moc známí, ale tentokrát je to strašná škoda. K animaci se už vyjadřovat nebudu ( je skvělá samozřejmě skvělá ) a budu zde řešit důležitější věci. Příběh filmu je strašně originální a hrozně zajímavý. Zápletka se neustále vyvíjí a to je velké plus. Věc které si u tohoto filmu všimnete je to jak je smutný. Tenhle film hodně smutný ( trošku mi to připomnělo film Cesta ) a né jednou budete brečet. Jinak film není je smutný je místy i docela vesevý a to hlavně na začátku. Dále nevím co bych řekl a 95% (5 hvězd).(13.4.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Opuštěné liščátko dojme, vzápětí se srdce zatetelí nad štěňátkem, setkání a hra těch dvou rozvlní rty k úsměvu, pak je člověk polituje, když jsou násilím odloučeni, nad zraněním Starouše ukápne slza, v lese za bouřky se nad lišákem hrdlo stáhne úzkostí, nad seznámením se slečnou liškou se rty opět pousmějí, zkoušení želez a lov vytvoří napětí, že by se dalo nejen krájet, ale i pilou řezat. Závěr vyvolá opět slzy i úsměv. Zkrátka je to velmi emotivní. Taky tam jsou nějací polodementní ptáci a housenka.(28.8.2019)