Liška a pes

Richard Rich

Earl Kress

Buddy Baker
  • Frajer42

Neskutečně naivní blbinka pro děti od 3 do 7 let. Pokud vás u srdce nehřeje nostalgie, tak vás u srce nehřeje vůbec nic. Příběh je maximálně stupidní záležitost, kterou ve zdraví ustojí jen ti nejmenší z nejmenších. Disneyovky moje dětství vskutku netvořily. Byl jsem odkojen na pokemonech, ale zhlédnut této pošahanostií jsem slíbil a já svoje slovo prostě dodržím za všech okolností. Skoro kompletní stopáž jsem trpěl. Roztomilého mi na této rozprávce nepřišlo vůbec nic. Velmi mě zaráží a překvapuje, že to někdo vůbec dovede vidět v jiném světle. Opravdu ve velkém stylu mě to celé obletělo. Poslouchat se dala snad jen hudba. Nevidím to na více, než na jednu nepatrnou hvězdičku.(18.7.2016)

Nashledanou může znamenat opuštění na nějaký čas, sbohem znamená navždy... tahle věta dokáže rozbrečet každého, kdo má někoho s kým si dobře rozumí, je v rodině, nebo s ním cokoliv zažil. A přesně tato věta padla v tomto krásném, pravdivém, silném a i romantickém animovaném filmu, kdy lišák Tod se skamarádí s loveckým psem Copperem, který právě byl vycvičen tím, aby lovil lišky a hlídal páníčka. Nebudu u tohoto filmu nějak natahovat recenzi, jako metr, ale chci jenom říct, že přesně u tohoto filmu zjistíte, že když si uděláte (bez dvojsmyslu) svého kamaráda na tolik, aby vám důvěřoval, vždy vám bude krýt záda při každých bolestech a trápení. Tento film je obrovským klíčem k ponaučení a já nedokážu hodnotit hůře. I u mě si připište čárku, že jsem tento film z celého srdce a pravdy probrečel.(21.3.2020)

Mezidruhove pratelstvi podle studia Disney. A neni to tak hrozne, jak to zni. Body ubira predevsim nudna a lehce otravna prvni pulka, dramaticky zbytek se pak velmi zadaril. Obstojne zvladnuty pribeh a jednoducha animace ale pravdepodobne z hlavy rychle vysumi, nejvetsi dojem totiz (podobne jako veverka v Dobe ledove) udelaly vsuvky s frajerem Housenkou, statecne prchajicim pred dvojici ptaku az do sladkeho konce.(11.12.2008)

Tento film není opět moc známí, ale tentokrát je to strašná škoda. K animaci se už vyjadřovat nebudu ( je skvělá samozřejmě skvělá ) a budu zde řešit důležitější věci. Příběh filmu je strašně originální a hrozně zajímavý. Zápletka se neustále vyvíjí a to je velké plus. Věc které si u tohoto filmu všimnete je to jak je smutný. Tenhle film hodně smutný ( trošku mi to připomnělo film Cesta ) a né jednou budete brečet. Jinak film není je smutný je místy i docela vesevý a to hlavně na začátku. Dále nevím co bych řekl a 95% (5 hvězd).(13.4.2017)

Opuštěné liščátko dojme, vzápětí se srdce zatetelí nad štěňátkem, setkání a hra těch dvou rozvlní rty k úsměvu, pak je člověk polituje, když jsou násilím odloučeni, nad zraněním Starouše ukápne slza, v lese za bouřky se nad lišákem hrdlo stáhne úzkostí, nad seznámením se slečnou liškou se rty opět pousmějí, zkoušení želez a lov vytvoří napětí, že by se dalo nejen krájet, ale i pilou řezat. Závěr vyvolá opět slzy i úsměv. Zkrátka je to velmi emotivní. Taky tam jsou nějací polodementní ptáci a housenka.(28.8.2019)