Reklama

Reklama

Liška a pes

  • USA The Fox and the Hound (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Osamělá žena zachrání osiřelé liščí mládě Toda. Rozpustilá liška se brzy setkává s Copperem, milým psím štěnětem. Pod dohledem dobrotivé velké mámy Sovy si oba kamarádi hrají často v lese a stanou se z nich nejlepší přátelé. Ani jeden z nich netuší, že za krátký čas je osud postaví proti sobě a jejich přátelství bude podrobeno těžké zkoušce. Díky tomu, že se ve filmu Liška a pes objevují nadčasová témata lásky, odvahy a trvalého přátelství, stal se tento snímek jedním z uznávaných klasických pokladů studia Disney. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $12miliónovTržby USA $63,456,988Tržby Celosvetovo $69,000,000Tržby za predaj DVD v USA $38,786,339 //počet predaných kusov 2,017,556║ Je to taká obdoba Bambi-ho, nebolo to zlé ale až tak silno to nezasiahlo, animácia v pohode. /60%/ ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Tentokrát se jedná už o 20.kreslený film z dílny Walta Disneye který vypráví příběh o přátelství mezi loveckým psem a starou mazanou liškou. Oba čtyřnozí přátelé musí přestát mnohá úskalí, dobrodružství a protivenství, než je v dohledu šťastný konec. Nejen myslivci, ale ani vůdci psí smečky, pořádající s oblibou zuřivý hon na malá, takřka bezbranná liščata, se jejich přátelství totiž nelíbí. Po přechodném nedorozumění, které je nakrátko rozdělí, se za podpory ostatních zvířecích kamarádů nakonec ti dva zase najdou. Šťastný Happy end má potěšitelné a zřetelně realistické rysy. Přátelství a harmonie mezi zvířaty jsou založeny na toleranci a vzájemné úctě, aniž by by byli zamlčovány protiklady. Jedno duše řečeno abych to konečně už nějak konečně uzavřel, jedná se vskutku o roztomilý snímeček s nezapomenutelnými zvířecími postavami, opět realizovaný s tradičně dokonalou trikovou technikou. Celek potom pro někoho může vyznívat jako zaujatá výzva na mírumilovnost a vzájemné porozumnění. ()

Reklama

Dienzenhofer 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších filmů v Disneyho nejhorší éře(1968-1988). Animace pěkná, postavy nejsou špatné, ale přišlo mi, že všichni jsou přehnaně hysterický a přehnaně nesnášenlivý vůči lišce Toddovi. Závěrečný souboj byl v té době nejemocionálnější a nejlepší ze všech Disneyovek, pak samozřejmě později to trumfnul Lví král. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Neskutečně naivní blbinka pro děti od 3 do 7 let. Pokud vás u srdce nehřeje nostalgie, tak vás u srce nehřeje vůbec nic. Příběh je maximálně stupidní záležitost, kterou ve zdraví ustojí jen ti nejmenší z nejmenších. Disneyovky moje dětství vskutku netvořily. Byl jsem odkojen na pokemonech, ale zhlédnut této pošahanostií jsem slíbil a já svoje slovo prostě dodržím za všech okolností. Skoro kompletní stopáž jsem trpěl. Roztomilého mi na této rozprávce nepřišlo vůbec nic. Velmi mě zaráží a překvapuje, že to někdo vůbec dovede vidět v jiném světle. Opravdu ve velkém stylu mě to celé obletělo. Poslouchat se dala snad jen hudba. Nevidím to na více, než na jednu nepatrnou hvězdičku. ()

eMeMko 

všechny recenze uživatele

Další disneyovka ze světa zvířat, tentokráte zaměřená na přátelství, posléze nevraživost a nakonec opět přátelství mezi liškou a psem. Co mě hned od začátku trochu chybělo byla úvodní písnička, titulky běžely bez jakéhokoliv podkresu, takže jsem si nebyl nejprve jistý, jestli nemám nějakou špatnou verzi. Bohužel v tomto duchu se nesl celý film. Písní bylo extrémně méně než v předchozích snímcích a když už konečně nějaká zazněla, nestála za moc. Naproti tomu zvířecí představitelé byli skvělí, nejvíce mi k srdci přirostla housenka, která se celým příběhem prolínala ve stylu veverky z Doby ledové. Finální hodnocení: Průměrný animák, který neoslní, ale ani neurazí. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama