Liška a pes

• USA The Fox and the Hound (více)
Trailer

VOD (1)

Osamělá žena zachrání osiřelé liščí mládě Toda. Rozpustilá liška se brzy setkává s Copperem, milým psím štěnětem. Pod dohledem dobrotivé velké mámy Sovy si oba kamarádi hrají často v lese a stanou se z nich nejlepší přátelé. Ani jeden z nich netuší, že za krátký čas je osud postaví proti sobě a jejich přátelství bude podrobeno těžké zkoušce. Díky tomu, že se ve filmu Liška a pes objevují nadčasová témata lásky, odvahy a trvalého přátelství, stal se tento snímek jedním z uznávaných klasických pokladů studia Disney. (oficiální text distributora)

Trailer

honajz2

Místy je to moc příjemná a milá pohádka, která svůj námět dokáže vést kupodivu realisticky (na pohádku), ale ve výsledku není víc jak průměrná a to už jen kvůli tomu, že je na tom dost vidět, jak moc se tvůrci celý ten námět snažili vším možným násilně protáhnout na celovečerní stopáž. i když ten příběh na ni prostě nemá. Proto mě to pak ke konci začínalo docela nudit, i když tu pozoruhodnou realističnost ohledně přátelství Toda a Cooppera na na tom stále oceňuji, jelikož zůstala zachována i v závěru. Kvůli tomu se mi to asi jen tak z hlavy nevyšumí, ale jinak je to opravdu velký průměr. Slabé 3* ()

Němi

Mezidruhove pratelstvi podle studia Disney. A neni to tak hrozne, jak to zni. Body ubira predevsim nudna a lehce otravna prvni pulka, dramaticky zbytek se pak velmi zadaril. Obstojne zvladnuty pribeh a jednoducha animace ale pravdepodobne z hlavy rychle vysumi, nejvetsi dojem totiz (podobne jako veverka v Dobe ledove) udelaly vsuvky s frajerem Housenkou, statecne prchajicim pred dvojici ptaku az do sladkeho konce. ()

Derek

pravdepodobne oblubeny animak johna woo-a, kde mi to prislo ako zjavna inspiracia pre jeho osudove heroic bloodshed filmy. mame tu dvoch kamaratov od detstva, ktory ked vyrastu stoja na opacnych stranach zakona. ako hovorim typicky john woo. inak disneyovka je to prijemna i ked nic revolucneho, opat potesi neskutocna animacia a som i rad za striedmu dlzku lebo dejovo to nie je nijako extra bohate. mini pribehy ostatnych postaviciek nastastie neprekracuju hranicu unostnosti... ()

kaylin

Mám rád Disneyho filmy a musím říct, že ty celovečerní mi říkají víc než snímky krátkometrážní. Tady je to klasický příběh o přátelství, které z principu nemůže fungovat, ale ukazuje se, že je prostě silnější než principy. Nijak zásadně originální, ale ty postavy je stejně možné si zamilovat. Líbí se mi i zakomponování minipříběhu s housenkou. Hned to má ještě další náboj. ()

Frajer42

Neskutečně naivní blbinka pro děti od 3 do 7 let. Pokud vás u srdce nehřeje nostalgie, tak vás u srce nehřeje vůbec nic. Příběh je maximálně stupidní záležitost, kterou ve zdraví ustojí jen ti nejmenší z nejmenších. Disneyovky moje dětství vskutku netvořily. Byl jsem odkojen na pokemonech, ale zhlédnut této pošahanostií jsem slíbil a já svoje slovo prostě dodržím za všech okolností. Skoro kompletní stopáž jsem trpěl. Roztomilého mi na této rozprávce nepřišlo vůbec nic. Velmi mě zaráží a překvapuje, že to někdo vůbec dovede vidět v jiném světle. Opravdu ve velkém stylu mě to celé obletělo. Poslouchat se dala snad jen hudba. Nevidím to na více, než na jednu nepatrnou hvězdičku. ()