poster

Liška a pes

 • USA

  The Fox and the Hound

 • Slovensko

  Lišiak a pes

 • Velká Británie

  The Fox and the Hound

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 1981, 83 min

Režie:

Richard Rich

Scénář:

Earl Kress

Hudba:

Buddy Baker
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sulimo
  *****

  Srdcová záležistost mého dětství, tohle jsem viděla, když mi bylo asi pět let. Babička mi to přivezla jako dárek, mluvilo se tam anglicky, bylo to předabovaný rusky a mělo to český titulky (což jsem v 5 letech velice ocenila, samozřejmě), ano, nevěděla jsem z toho nic, ale stejně se mi to líbilo strašně moc. Takže za 5 hvězd, asi ze sentimentu, jelikož je klidně možné, že si to tak vysoké hodnocení nezaslouží, ale mě to je naprosto volný, někdy je lepší, když mylné představy z minulosti tvoří představy o přítomnosti, jelikož ta je hned krásnější a nehodlám si ji kazit případně trapně nekvalitní pravdou.(26.5.2011)

 • D1705
  **

  Tak tento film pre mňa nie je veľkým sklamaním. Pravdupovediac, obával som sa toho že to bude niečo na štýl Bambi. Obavy sa aj vyplnili. Vhodné tak pre deti predškolského veku, ale nie ako rodinný film. Nedivím, sa že tento film patrí do Disneyho temného obdobia. Nezáživní dej, ale pekné postavy, aj keď animácia mohla byť na tú dobu lepšia. Vidno že "deväť starých mužov" bolo už na pokraji síl a odzrkadlilo sa to.(29.3.2018)

 • T2
  ***

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $63,456,988Tržby Celosvetovo $69,000,000Tržby za predaj DVD v USA $38,786,339 //počet predaných kusov 2,017,556║ Je to taká obdoba Bambi-ho, nebolo to zlé ale až tak silno to nezasiahlo, animácia v pohode. /60%/(5.5.2009)

 • Němi
  ***

  Mezidruhove pratelstvi podle studia Disney. A neni to tak hrozne, jak to zni. Body ubira predevsim nudna a lehce otravna prvni pulka, dramaticky zbytek se pak velmi zadaril. Obstojne zvladnuty pribeh a jednoducha animace ale pravdepodobne z hlavy rychle vysumi, nejvetsi dojem totiz (podobne jako veverka v Dobe ledove) udelaly vsuvky s frajerem Housenkou, statecne prchajicim pred dvojici ptaku az do sladkeho konce.(11.12.2008)

 • kaylin
  ****

  Mám rád Disneyho filmy a musím říct, že ty celovečerní mi říkají víc než snímky krátkometrážní. Tady je to klasický příběh o přátelství, které z principu nemůže fungovat, ale ukazuje se, že je prostě silnější než principy. Nijak zásadně originální, ale ty postavy je stejně možné si zamilovat. Líbí se mi i zakomponování minipříběhu s housenkou. Hned to má ještě další náboj.(14.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace