Mistři

• USA Champions
TV spot

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

Bobik9

Fuj! To byla zase sra*ka! Česká deprese a přitom taková nesnesitelná nuda! Od Najbrta to byl druhý film, co jsem viděl a byl ještě mnohem horší než opravdu špatný Polski film. Je to špinavé, nijaké a hraje si to na velkou myšlenku. Pochopil jsem, že banda ubožáku z prd*ele světa nemá nic jiného v životě než iluzi, že patří k "mistrům světa". Ale jen mě to prostě nezajímá. Nemyslím si, že je to nějaká spásná myšlenka, která stojí za to rozmáznout ve 100 minutách kydů o h*vně. Budař je super, ostatní nestojí za nic. 63%? Neblázněte! ()

Beky

...celý film mě mrazilo v zádech!!!!....život v pustině ze stejnýma lidma, v odporným prostředí, jen s náznaky nějaké mlhavé naděje..... dusně skvělá atmosféra a výborná hudba, dodávají snímku, těžko rychle se vykouřícího z hlavy šmrnc a grády!!!....v každém filmovém obraze se dělo něco zajímavýho a tím film byl hnán dopředu!!!!!...škoda, že se nedozvim jak to ze všema dopadne:) ()

Endyis

tomuhle snímku jsem se nejdříve raději vyhýbal, bál jsem se nagano-muzikálu, o to více jsem byl překvapen při jeho shlédnutí, bravurní kousek a jeden ze skvostů české kinematografie... Výborná hudba!!! ()

marvan

Autoři chtěli tímto filmem, dle svého vyjádření, analyzovat českého člověka a jeho povahu. Problém je, že neanalyzují ani tak českého člověka, jako spíš letitou představu českých filmařů o českém člověku, potažmo české vesnici. Ti lidé, které sledujeme, pochází z jakési vesničky mé střediskové, která přišla o všechen vtip. Pochopil jsem, co tím chtějí autoři vyjádřit, ale proč na těch pár plytkých postřehů potřebují 100 minut, vážně nevím. Přijde mi to jako slibné studentské cvičení, aby si kluci vyzkoušeli jak se to dělá. ()

_DAVE_

Psychedelická, hořká, vidlácká tragikomedie, která je o všem možném, jen ne o hokeji. Nevěříte? Kouněte na Mistry. Velmi nedoceněný film, taky je ale nutné říci, že tvůrci totálně pohnojili marketing a tuctoví diváci (pro které to rozhodně není) vůbec nevěděli do čeho jdou. ()

Master19

Zajímavá sonda do české povahy, protkaná hokejovými úlety Jana Budaře. Depresivnost se z obrazovky úplně sype, ale novodobé náboženství všechny drží nad vodou. Pro mě nadprůměrně poutavé dílo. PS: Já skutečně bydlím(!) v pětisethlavé vesničce v sudetech. Trumfne někdo mě? :-) ()

Aven

Nepamatuju si, že by se mi nějaký film víc nelíbil. Hrozně pesimistické, plné beznaděje. Záměrně dávám * a ne Odpad!, protože film není špatný, jenom se do mě prostě netrefil. ()

Compadre

Komedie? Ani náhodou! Připravte se na stále se stupňující depresi, která vás na konci filmu donutí vystřelit si mozek z hlavy a vlastně si ještě oddychnete, že máte všechno a lavně tenhle film už za sebou. Rádoby zajímavé charaktery postav jedné hospody kdesi v pohraničí slibovaly možná leccos, ale vypadlo z toho úplný hovno..jako z celýho filmu. ()

Tomatáš

Dekadentní pohled na českou mentalitu, která rozhodně pro nás rozhodně není žádným komplimentem..Jak řekl jeden z největších českých historiků všech dob..."Jsme banda fanoušků a ne národ v pravém smyslu slova"...:( ()

cross

Český film v posledních letech proplouvá zajímavou, netradiční a originální vlnou. Stejně tak jako Divoké včely, Nuda v Brně či třeba Návrat Idiota jsou Mistři přesným příkladem tohoto filmového trendu. Absurdní životní situace několika hrdinů, podané s vtipným gestem a střízlivým nadhledem, absurdní životní situace, ze kterých v závěru (při správném podání) každého alespoň trošku zamrazí. Možná až příliš nezkreslený materiál života, jenž se však často pohybuje po velmi tenkém ledě - tento typ filmů je festivalově velmi vděčným ukazatelem skrytého národního postoje, ale divácky je prakticky nemožné čekat extrémní úspěchy. Respektive - mě se film líbil (i když jsem čekal trochu víc...), ale kdybych na něj vytáhl třeba svého otce, myslím, že by ho nikdo v kině dalších pěkných pár let nepotkal... ()

ravenir

Nic jsme o filmu nevěděl, přistoupil k němu se skepsí a byl jsem mile překvapen! Film ala Divoké včely s méně známými, ale o to nadějnějšími herci, depresivní atmosféra zapadlé téměř příhraniční vesnice (tam bych nechtěl bydlet, brrrr :) a MS v hokeji. ()

Jacob23

Tak tenhle film ma tolik spolecneho s hokejem jako s komedii;)..kazdopadne se mi moc libi-jakym smerem se ubira ceska kinematografie=nejen slepe bavit,super herci-hlavne Budar s Ornestem a povedena hudba=atmosfera,jeden z nejoriginalnejsich ceskych filmu posledni doby..jinak je mi jasne,ze takovehle filmy bude vetsina naroda tezko travit:( ()

jitrnic

V nepříliš zajímavém snímku stojí za zmínku nadprůměrně věrohodné herecké výkony, zejména Budař je vynikající, příjemně mě překvapil i Tomáš Matonoha. ()

mirec88

Mňa tento film vôbec nezaujal. Ani svojim spracovaním, ani postavami a už vôbec nie príbehom. Skôr by som povedal, že ma sklamal. Mám rád filmy z bežného života ako napríklad Štěstí. Ale od Mistrov som čakal viac. ()

MencaCZ

Pro mě kultovní film s naprosto nezaměnitelnou atmosférou. Stavy J. Budaře po požití petroleje jsou prostě dokonalé ! ()

corbeau

Severská depka po česku, ze které by zmrzl úsměv snad i Zdendovi Škromachovi. Budař prokázal, že patří k české herecké elitě, ostatní mu zdatně sekundovali. Zajímalo by mě, jak film vnímají ti, kdo sami u televize vykřikovali něco o skákajících Češích... ()

Madlene

"Je to dobry, vyhrajeme" .... Genialni. Obsazenim i pribehem. Velky pocet negativnich kritik pri vpusteni snimku do kin si vysvetluji tim, ze se zkratka mnohym kritikum ponekud zuzilo hrdlo...Leckdo se v postavach evidentne nechtene nasel. Je to horka pilulka. ()

Philoun1

Nejsem fanda hokeje takže z této stánky mi film nic neřekne, děj je taky velmi skromný, nicméně nabídne spousty zajímavých postav. ()

Český lev je za námi

Český lev je za námi