Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

Jožin

Tak toto je pecka. Thajci ukázali, že vedia natočiť dobrý film. tento film som pozeral takmer bez mihnutia oka.Tony Jaa postavil latku dosť vysoko,,a kto vie či ho niekto dokáže prekonať. myslím, že je to nadaný herec o ktorom budeme ešte veľa počuť !!! ()

Paul_cz

Miluju tenhle film.Spoustu jeho scén jsem si pouštěl pořád do kola, ty bitky jsou prostě geniální.Kam se serou klasiky s Leeem, dokonce ani Chanovky nebo Liovky mě nebavily tolik jako tohle.Ne, o příběh tady fakt nejde. ()

Brejlil

Je to film, nebo celovečerní reklama na schopnosti Tonyho Jaa? Reklama. Na řídký, až (pro Středoevropana nepochybně) blboučký příběh jsou navlečeny Jaaovy gymnastické a bojové kousky. Na ty je radost se dívat. Ostatek se musí prostě přetrpět. Možná nejlepší je bojové scény vystříhat, sestavit si tak vlastní film a zbytek zahodit. ()

rotel

Nevedel som čo ma čaká, no občas mi to prišlo ako groteska /naháňačka /, no bavil som sa a to je hlavné. ()

phoorecek

Film by se dal rozdělit na 3 části : boje-60%, honičky 20%, klidné scény s dialogy 20%. Za velmi věrohodné boje dávám 3* , za honičky, při kterých se snaží si svou cestu co nejvíc ztěžit a ukázat tak divákovi své "parkur" dovednosti 1*. Za příběh si nezaslouží ani půl hvězdy + pár absurdit, jako že domorodec,co nemá ve vesnici ani elektřinu umí řídit trojkolku nebo pokus o útok pomocí ledničky :D.Hodnocení celkem 75%. ()

VictorMartel

Bojovou tematiku zrovna nevyhledávám a k akčnímu žánru obecně jsem podezíravý. Takže jsem byl překvapen celkovou kvalitou. Parádní akce (choreografie i kamery: opakované záběry z různých kamer), navíc v souladu s nějakou fyziologickou realističností, zároveň sympatický příběh, dobře vyjádřený kontrast mezi venkovem a městem, trochu i pocta tradicím, která mě ani neodpuzovala, protože nebyla agresivní, a nakonec docela zajímavé hraní u hlavní slečny. 70 %. ()

Grizzly

Muay-thai rulez...koleno, loket...ruka, ruka, noha, noha...zboznuju filmy s bojovym umenim a Tony Jaa dokazuje, ze tenhle zanr jeste neumrel! Nad jeho gymnastickymi vykony zustava muj rozum stat a bojove sceny jsou naprosto paradni. Co na tom, ze pribeh je debilni. O to tu vubec nejde. Jde jen o pocet kolenem rozbitejch drzek! Navic je tu paradni zaporak - kripl, ktery mlati lidi obrovskou palici. :) ()

joker2

Od dob Kickboxera Jean-Claude van Damma uběhlo hodně vody a tyto dva filmy snad ani nelze srovnávat. Ačkoli se oba dva motají kolem thai-boxu a oba hrdinové si motají kolem rukou režné provazy, tak v Ong-Bakovi je nevkládají do střepů (ani je nemáčí v medu a v gumových medvídcích jako ve Žhavých výstřelech 2), zato choreografie je dovedena do naprosté dokonalosti. Tento film není jenom o tom, že Tony Jaa má vypracovanou postavu hrající všemi svaly a že umí udělat rozštěp - v tomto filmu totiž ukazuje, že i bez triků lze udělat opravdu kvalitní bojovou podívanou díky schopnostem svého těla. Film mnohdy zabíhá do brutality (pila zabodnutá do přeloktí, lámání kostí či lebka proražená loktem), ale i decentní kopance a bouchání lokty do hlavy (dle tohoto filmu zřejmě nejúčinnější praktika, jak vyřadit protivníka z boje) vypadají, že musely protihráče opravdu bolet. Vše je natočeno zpomalenými záběry, abychom si tyto gymnastické kousky mohli opravdu vychutnat a tyto záběry jsou ukazovány opakovaně z více úhlů, abychom opravdu viděli, že se nejedná o triky. Film jsem viděl s titulky a musím přiznat, že thajština mi občas lezla na nervy. Hlavní záporák má díru do krku (trachotomie), kterou kouří cigára a mluví přes nějaký zesilovač - ke konci však scénáristy asi zesilovač přestal bavit a nechali ho mluvit i bez něj (že by zázračné uzdravení?). Mezi mé oblíbené scény patří: proskok mezi dvěma skleněnými tabulemi, běhání po hlavách, rozbití motorkářské helmy loktem, souboj s ohnivýma nohama politýma benzínem, souboj s irským rowdie, vyběhnutí po stěně s efektivní otočkou a kopancem do hlavy a závěrečná scéna s urvanou hlavou Buddhy (tento postup zvaný Deus ex machina používali ve svých divadelních kusech již staří Řekové). Ačkoli se asi nejedná o typickou thajskou produkci, tak rozhodně svou vyjímečností stojí za vidění... ()

Honza dAve

Kterak "prostý" dokonale vycvičený bojovník a budoucí mnich z chudé thajské vesnice Ba Nong Pradoo do velikého města Krung Thep Mana Nakhon (Bangkok :-) ) přišel, by ukradenou hlavu patrona vesnice zpátky přinesl a svodům velkoměsta, peněz a drog odolal. Nářezová thajská vyřizovačka se zajímavým střihem, kamerou a opakováním těch nejpřísnějších Tonyho úderů, kopů, salt a skoků, k tomu honička s tříkolovýma rikšama a zneškodnění nepřítele pomocí chilli. Pohybově dokonalé, příběhem jednoduché, ale hezké. Žádný intelektuální film, ale zato výtečná pohádka pro dospělé, při které se nadšeně fandí hlavnímu hrdinovi. ()

Uškudasket

Snímek je na můj vkus až příliš unáhlený.Směšné herecké výkony navíc doprovází průměrná bojová choreografie a pocitu naprosté prázdnoty z děje se nezbavíte.Přestože má Ong-bak tucet negativu, stále nabízí solidní podívanou. ()

Carbo

Pro mě je Ong-bak velice vítaným zpestřením. Zaujalo mě především rychlé tempo snímku, zájímavý děj a také Tony Jaa, který je pro mne jeden z mála nových skutečně dobrých akčních hrdinů. ()

THE_Joko

Tvrdím o sebe, že som náročný divák, ktorý potrebuje k filmovému uspokojeniu viac než len dokonalé bitky a to v tomto prípade naozaj sú, ale skutočne nešlo vymyslel dajaký originálnejší príbeh? Nariekajúca babka , ktorá si predstavuje katastrofu celej dediny kvôli tomu, že nemajú dajakú sošku? Tento úsek filmu ma prenasledoval až do jeho konca a nútil ma kontrolovať prehrávač: koľko je ešte do konca???Vidiet to v dabingu, tak by som mal asi prsty v krku pri každom dialógu! ()

TaanStari

Průměrný příběh a trochu natahované akční scény. Jediné dvě scény mi přišli zajímavé - freerunningová honička a druhý zápas v baru. ()

pend

Zdejší komentáře mě docela naladily. Bohužel mě snímek až tak nezaujal. Čekal jsem akční jízdu a chvílemi jsem se i nudil. Zejména, když řada věcí se opakovala. A dokonce i ty souboje ve druhé polovině mi připadaly stereotypní. ()

Tomihiro

Tony Jaa přichází! Neuvěřitelná čistota muay thai technik a smrtonosné kaskadérské kousky bez použití triků! Akční lahůdka! ()

Bozvav

Tony Jaa je víc než důstojný nástupce Bruce Leeho. Neskutečný poděs. Jinak film co se kvality scénáře, dialogů a hudby týče je naprostý brak. Ale souboje, pouliční bitky a akční scény vůbec jsou naprosto bezkokurenční. Jedno velké "Vau". ()

Dement

Super mlátička s otřesným příběhem a dialogy. Pokud máte rádi thai box a kung-fu filmy alá Jackie Chan, tak se Vám to zajisté bude líbit. ()

Puol

Príjemný závan klasických kickbox, karate tiger a spol. filmov, aké sa točili hlavne v 80-tych rokoch. Tony Jaa je macher, čo sa týka súbojov, šikovnosti a pohyblivosti. Pokaľ sa na plátne niekdo s niekym mláti, je to paráda.Či sa ale niekedy vypracuje na hviezdu ako je u mna nenapodobiteľný Jackie Chan, to by som zatial nepredbiehal. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění