Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

Wade

Ong-bak to je doslova mega záplava bojového umění.Tony Jaa spolu s ostatnímy jasně ukazují světu jak,že se má správně dělat film,který má pořádnou akci s bojovým uměním.Perfektní podívaná s příběhem scela dostačujícím k filmu tohoto žánru.Tři věty a nic víc neni potřeba psát. 95% ()

smolicek04

Páni tak taký film som už dlho nevidel.Taká taktika boja mi pripadala vynikajúca.V tom bare ako ich všetkých zvládol.A tie scény.Len škoda že niektoré scény sa až príliš často opakovali na moj vkus. ()

KASUGI

O několik tříd slabší než Tom Yum Goong, ale pořád je to v době počítačových triků a provazových kladek nářez. Děj řešit nebudu, o tom kun-fu filmy nikdy nebyly a ani nebudou. 8/10. ()

Kalidor_

Když jsem viděl obal jak se tam prsí, nebo spíš hrbí nějaký nýmand s čelenkou jak Charlie Sheen ve Žhavých výstřelech 2, a ještě k tomu podtitulek "nový mistr bojových umění", tak to ve mě vyvolalo potutelný úsměv. Jenže pak jsem to pustil a rázem se mi po pár minutách samovolně spustila i spodní čelist - jedna rána sem, druhá rána tam, k tomu kaskadérské kousky naprosto brilantní a pak už zbyl ze mě jen zuřivý sportovní fanoušek - Tony do toho, nebojíš se nikoho! ()

m.a.t.o.

Príbeh OK, kamera pekná, réžia fajn, aj keď opakované zábery boli cool možno tak pred 15-timi rokmi. Tony Jaa je bez debaty borec, avšak niečo mu predsalen chýba - charizma. Vedieť sa mlátiť, robiť saltá a preskakovať autá nestačí. Bohužiaľ. 60 % ()

Autogram

Kaskadérske kúsky sú celkom iné, ako som zvyknutý, a nie je to klasické otravné hong-kongské rúbanie. Príbeh sledovať netreba, lebo je rušivý, a rovnako aj hudba ide na nervy, vlastne neviem, prečo sa to dalo celkom so záujmom sledovať. ()

Nepi

Suprový kung-fu film s velkým počtem dechberoucích chvatů a triků...Sice uz me ta thajština štvala,ale zbytek to vynahradil... ()

Philoun1

No když sem viděl to hodnocení tak mi spadla huba, ve svém žánru určitě dobrý, ale právě tyhle žánry mě nikdy nebrali. A co se týče obsahu jinak no ty voe, týpek zlomí ruku druhýmu tak, že ji ohne o 90° a další se ho zeptá jestli je zraněný, LOL uznávám, že sem neviděl v originálním znění takže zážitek byl určitě zprzněn naší mateřštinou, ale řek bych, že i tak se nedalo co zachránit. P.S. kvůli kamenný hlavě bych se teda zabít nenechal. ()

ssfan

Nejdřív jsem viděl film o filmu a čekal jsem, že to bude super film, ale byl jsem hodně zklamaný. Bojové scény byly na 5 hvězd, ale děj na 1, takže 3 jsou maximum. Tony Jaa je neskutečně dobrý v Muai Thai a jeho kaskadérské kousky jsou taky skvělé, ale to nemůže utvořit celý film!!! Vadilo mi taky to, že se jednotlivé záběry dvakrát, někdy i třikrát opakovaly. Hudba taky nestála za moc. Ale co jsem mohl chtít, když jde o thajský film. ()

Specs

Hlášky: Humlae: - "Přinejmenším mi nech ti nastartovat motorku." & Big Bear: - "Bojuj se mnou! Dělej! Zasranej Muay Thai!" ()

Kangaxx

Fabula deja je extrémne stupidná, prezentácia bojových umení skvelá. Film len pre milovníkov martial arts, pre ostatných iritujúca strata času. ()

VooDoom

Když to hodně zveličím, tak je to něco mezi Segalem a lehčí komedií...Vesničan vrhající se do každého nebezpečí. Hravě překonává každého protivníka, i když jednou narazil :-) , ale to nic neměni na tom, že po sobě zanechával ležící a nebo útíkajíci lidi.S pomocí bratrance všechno dopadne dobře a může se oslavovat...Nejvíc se mi líbila kamera.Různé přechody v bojových scnénach byly přímo luxusní :) Jinak nevidím důvod takto relativně vysokého hodnocení...Musí být silně věřící a hodně oddaný člověk, aby se kvůli hlavě posvátné sochy odhodlal dělat takové věci.... ()

BuryGol

Mlátička z Asie, a tentokrát to neni z Hong Kongu. Neni tam ani Jet Li, ani Bruce Lee a už vůbec Jackie Chan? Vrtá vám hlavou, o čem sakra píšu? Tentokrát se nám představil Tony Jaa ( narozen jako Panom Worawit ) v thajský bojovce. Tony se 4 roky učil tenhle styl aby ho zvlád na nejvyšší úroveň, nenajal si kaskadéra a nepoužil efekty nebo známý lanka. Všechno odmlátil, odskákal a odpadal sám. Příběh je úplně o prdu, ale bitky jsou perfektní. Tolik kolínek a loktů jsem v jednom snímku snad nikdy neviděl, až mě rozbolelo celý tělo. Poděkování Morholtovi, že to objevil a já to u něj našel. Solidní film. ()

jenik71

Já obecně tyhle asijské bojové taškařice moc nemusim. Když jsem ale viděl to celkové hodnocení, doufal jsem, že to bude něco z úplně jiného soudku. Omyl ! Je to znovu jako přes kopírák. Ukradená relikvie, největší bouchač z vesnice se rozhodne ji získat zpět a cestou vyřídí hromady protivníků. Toť vše. Za co tedy ty dvě hvězdičky ? Jedna za některé povedené bojové scény, tu druhou si zaslouží Tony Jaa. Ne jako herec, ale za jeho artistické, skoro až gymnastické kousky. Vypadá to efektně, jenže je to celé jenom nesmyslná akční pohádka. Zeptat se například parťáka, jestli není zraněn, když jen pár sekund předtím mu protivník zlomí ruku, to je fakt dementní. ()

spikey1

Muay-Thai nebylo nikdy tak sexy jako když se ho chytl Bessona dovezl do Evropy Tonyho Jaa. Tenhle trochu transexuálně vypadající zakrslík z Thajska, dokáže vyskočit asi tři metry do vzduchu a kopnout Vás na různá místa desetkrát za sebou v pěti sekundách. orgasmus pro nadšeného diváka bojových filmů. ()

Melo4three

Ty jeho kolena a lokty, na to by se člověk vydžel dívat celý den. Je to maséér, pro mě nemá smysl hodnoti primitivnost děje či žalostnost herců, stěžejní je zde bojové umění a toho já si užil :) ***** ()

solskjaer

Bojové scény mě doslova vyrazili dech, hlavní hrdina nemůže být člověk. Jinak ale příběh je dost ubohý na to aby mohl víc jak tři hvězdy. Sice jsem se i občas zasmál a uvažoval i o 4 hvězdách ten závěr mě ale přesvědčil, že jde skutečně jen o průměr. ()

sedm.1

Tony Jaa je velmi dobrý bojovník a atlet,ale tak strašně necharismatický a nevýrazný herec,že se měl radši řezat komplet celou minutáž,aby nemusel moc hrát.Jednoduchý příběh vyplněn prvotřídními a dechberoucími souboji,které by ale časem mohli začít nudit,neboť mi přišli postupem bez fantazie a prakticky se opakující se na stejných místach,se stejnými hmaty a se stejnými aktéry.Naštěstí jsou ale opravdu tak strhující,že se u nich bavit budete a to moc!K příběhu,tvůrci měli zkrátit film o pár(rozuměj hodně) naprosto zbytečných dějových vsuvek a jít přímočařeji za výsledným finále a pak by vznikl neskutečný bojový nářez a masakr,takto "jen " nadprůměrný bojový nářez a masakr :)! ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění