Paříž, Texas

• Velká Británie Paris, Texas (více)

Paříž, Texas je nejspíš nejznámějším, nejvíce kritikou oceňovaným a nejúspěšnějším filmem Wima Wenderse, který za něj získal řadu mezinárodních ocenění, včetně Zlaté palmy v Cannes za nejlepší film v roce 1984. Tato neobvyklá road movie, k němuž napsal scénář slavný dramatik Sam Shepard, vypráví příběh Travise, muže ztraceného ve svém soukromém pekle. Několik let byl považován za mrtvého, když tu se náhle objevuje v poušti na hranici s Mexikem, omrzelý životem a trpící ztrátou paměti. Jeho bratr Walt ho vypátrá a přiváží do Los Angeles, kde vychovává Huntera, Travisova sedmiletého syna. Travisova bývalá manželka Jane před několika lety zanechala Huntera u Waltových dveří. Jako naprostí cizinci si Hunter a Travis začínají vytvářet křehké přátelství a smluví se, že najdou Jane a přivedou ji zpět, aby byli zase opravdovou rodinou. (Levné knihy)

terezkys

Páni. Vážně výborný film. Hlavně rozhovor po telefonu - u této scény jsem seděla jako přikovaná, hltala jsem obrazovku...Ta scéna by mohla být mnohem delší a nevadilo by to. ()

godina

Nelze dostatečně vyjádřit, jak tenhle film diváka vnitřně prostoupí. V příběhu, kde každý dělá chyby a kdy protagonistům přejeme trochu lepší život, se v závěru dostane odpuštění. V mém případě to byl skutečný zásah. Málokdy se takhle dlouhý film dá bez mrknutí zhltnout ()

Upswing

Jediný film od Wendersa, ktorý ma dostal. Krásny príbeh o láske. Herecký koncert pre herca malých úloh Stantona. Páčil sa mi aj herecký výkon malého Huntera Carsona. No a k tomu krásna hudba, soundtrack doporučujem. ()

babuca

veľmi čudný začiatok, čudný aj koniec, vlastne celé to bolo akési čudné, depresívne ale určite atmosferické. Pre mňa je však nepochopiteľné ako sa matka može vzdať vlastného dieťaťa. PS veľmi príťažlivá Nastassja ()

Dezorient

Prvy film, pri ktorom som zatuzil mat v buducnosti syna ako nikdy predtym a prvy film, ktory mi pripomenul, ake je to milovat az za hranicu unosnosti. Zaco mu zo srdca dakujem. Pretoze po case vsetok ten hnev a zmatok pominie a zostane uz len ten pocit..pocit ze ste milovali a boli milovani. Mne to staci. Zatial:) ()

Bilanc

Pokud překousnete „ošklivého“ hlavního hrdinu a dlouhé záběry zbavené děje, budete odměněni. Zápletka je až do poslední chvíle zahalena tajemnem, jež činí příběh napínavým. Film ve mně vyvolal řadu otázek a s prvními závěrečnými titulky jsem již toužil, aby příběh postav, jež jsem si za tu krátkou dobu stihl oblíbit, pokračoval. Snímek bych neoznačil jako road movie, ale spíše drama. ()

pet4

Miluju filmy, které začínají jako tenhle. Minimum informací, maximum otázek, které si kladete. Kdo je ten chlápek ? Kde se tu vzal ? Kam jde ? Jaký má problém ? V tomhle filmu je tahle záhada tak krásně po malých kousíčkách rozmotávaná a divák se tak krásně pomalu všechno dozvídá, a pořád se ptá dál, že už to líp ani natočit nešlo. Samozřejmě je to nakonec o lásce a to pořádně podivné a magorné, a hlavní hrdina musí ujít pořádně dlouhou a podivnou cestu, aby to v sobě vyřešil, ale to neskutečno a tajemno je ve filmu trochu až do konce a po skončení ve vás ještě chvilku doznívá a to je hezké. Citlivě natočený příběh o trápení, rodině, hodnotách. Skvělá kamera, která z toho dělá vizuální zážitek. ()

rbr

Jeden z těch mistrovskejch achievementů filmu, plný krásy, smutku, fantasie, a skutečnýho života. ()

akni76

Vynikajúco vyrozprávaný príbeh vo filme, ktorý má svoje tempo. Tempo, do ktorého keď sa divák dostane, bude mu veľmi dobre sedieť a znásobí silu celého deja. Mnoho momentov je zaujímavo poňatých a záver stojí za to. A samozrejme veľmi pekná hlavná hrdinka vo svojich vari najkrajších rokoch. Keby sa dalo mať nereálne filmové priania, želal by som si, aby sa americká kinematografia aj v mainstreame uberala týmto smerom... ()

Bluemasej

Tak dlouho je tichý, že už ani nechcete, aby bylo přerušeno. Tak dlouhé scény, že už nechcete aby skončili (To umí snad jen Lynch, ale ten v nich má něco nekalého) tady je vše tak přirozené a v rovnováze ... Popsání lásky, kterou pro mě dokázal jen Absolvent. Ale přesto že filmu chválím ticho, postrádám kvalitní soundtrack pro úplnost - v road movie taková věc nemůže chybět. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell