New York, 1941. Neurotický scenárista Barton Fink (John Turturro) právě prorazil na Broadwayi. Začínají se o něj zajímat producenti. Když se ozývá Hollywood, aby napsal scénář filmu o wrestlingu, Barton mění městský smog za filmovou slávu. L.A. vítá Bartona Finka s otevřenou náručí. Barton Fink se potýká se scenáristickým blokem. Na pomoc si najímá šikovnou asistentku Audrey (Judy Davis) a také díky přívětivému sousedovi Charlie Meadowsovi (John Goodman) Fink zjišťuje, že inspirace z opravdového života, kterou tolik hledá, pochází pouze z těch nejzlověstnějších zdrojů. Geniální filmaři bratři Coenové (Fargo, Tahle země není pro starý) uvádějí jednomyslně nadšeně přijatý film Barton Fink. Vtipný a neobvyklý komediální příběh o hollywoodském žalu, anonymních filmových magnátech a bezhlavých mrtvolách. (Magic Box)

Coumway

Typická Coenovka pri ktorej som sa aj schuti zasmial,ale miestami ma držala aj v napätí. Bravúrný John Goodman ktorý je Pán Herec. John Turturro je ten typ herca ktorého veľmi nemusím ,ale aj on sa zhostil svojej role veľmi dobre. 5 * dám možno po druhom zhliadnutí. ()

PRASÁK

Tak tahle psycho komedie se vopravdu povedla! V hlavní roli zde září herec John Turturro jako neurotickej autor divadelních her a scénárista Barton Fink. Skvěle mu tu sekunduje John Goodman jako Charlie Meadows. Ve filmu jsou použity různý vodkazy na jiný umělce (literatura, film), což dělá tenhle film nesmírně zajímavej. Na svědomí ho maj dva bratři, Joel Coen a Ethan Coen. Ti dosud spáchali filmy jako: Zbytečná krutost, Millerova křižovatka, Barton Fink, Záskok, Fargo, Big Lebowski, Bratříčku, kde jsi?, Muž, který nebyl, Nesnesitelná krutost, Lupiči paní domácí, Tahle země není pro starý, Po přečtení spalte, Seriózní muž, Opravdová kuráž nebo V nitru Llewyna Davise nebo Ave Caesar! Snímek „Barton Fink” stál studio 20th Century Fox 9 miliónů dolarů a vydělal přes 6 miliónů dolarů. ()

Killbilly

Tak tohle až tak nesedlo. Jako vždy u této party skvěle natočené, perfektní herci, atmosféra. Jen mě prostě hodinu dvacet v kuse nebavilo dívat se na imrwehre ztrápeného hlavního hrdinu neschopného ani činu ani slova, který sice skvěle natočen, ale vlastně pořád jen pasivně a přiblble čučí a chová se dost jak slabomyslný. Otravný "hrdina" mi dokáže zkazit film. Posledních 25 minut super, tam už to šlo jak po másle. Díky bohu za Johna Goodmana a jeho postavu a za skvělo filmařinu. ()

Sejkorka

V půlce filmu mi problesklo hlavou, že je to na 5*. Jednu jsem ubral, ale stejně, hodnotím to jako špičkový film. John Torturo je v roli Bartona Finka skvělý, zdařile mu sekundují John GoodmanJudy Davis , čili Charlie a ... ta, kterou někdo zabil a my se nedozvíme kdo. Stejně tak zůstává tajemstvím, co je v krabici, kterou si Charlie uschoval u BArtona. Můžeme jen tušit, že je to hlava té, co hraje Judy Davis. ()

Piraka

Kvality neupírám, ale upřímně to téma je tak nezajímavě pojaté, ohrané a pro někoho kdo nežije v L.A. dosti neatraktivní, že i bez těch surreálností by to byl nudobolehlav.. Bratříčci Coenový starý dobrý kde jste? ()

JohnDark

Barton Fink, Dráma, USA 1991, R: Joel Coen, H: John Turturro, John Goodman, Judy Davis, Michael Lerner, John Mahoney, Tony Shalhoub, Jon Polito, Steve Buscemi, David Warrilow, Richard Portnow, Christopher Murney, I. M. Hobson, Isabelle Townsend, 20% ()