Když je na zasněžené silnici v Severní Dakotě nalezen chladnokrevně zavražděný strážník a dva nevinní kolemjdoucí, Marge Gundersonová, policistka v pokročilém stadiu těhotenství, zahájí vyšetřování, které odhalí nebezpečnou hru chamtivosti a břídilství. Jerry Lundegaard, manžel, otec a obchodník s auty z Minneapolisu, který dlouho trpěl v područí svého bohatého šéfa a tchána, vymyslí propracovaný plán, jehož nedílnou součástí je únos vlastní ženy. Chce za ni výkupné ve výši jednoho milionu dolarů, aby mohl splatit nahromaděné dluhy z hazardu. Jenže všechno, co se může pokazit, se nakonec skutečně pokazí. Pod skrovným a přátelským zevnějškem policistky Gundersonové se totiž skrývá bystrá mysl a nelítostné morální postoje, díky nimž lehce prokoukne odfláknutý a mizerně zahlazený zločin, spáchaný zmatenými, ale velice nebezpečnými únosci. (HBO GO)

Polter1

Frances McDormand neskutočne sekne rola neohrabanej ženy a cynickým vrahom taktiež. A epické divadlo sa môže začať. ()

karnifex

Připadá mi, že tento film je jakousi variací na jejich první snímek z roku 1984 - minimálně mám tendenci oba filmy srovnávat (a určitě ne jen proto, že v obou hraje hlavní roli Frances McDormand - a v obou ji hraje skvěle). Tam kde byla Zbytečná krutost horká, je Fargo chladné. Opět sledujeme zpackaný zločin (jako snad v každém Coenovic filmu), ale zatím co na jihu byla jeho motivem žárlivost, tady na severu jde o chamtivost (a mě to přijde zvrácenější, odpornější, nepochopitelnější) - konec konců: tento detail možná neznačí ani tolik rozdíl mezi severem a jihem, jako spíš rozdíl mezi osmdesátými a devadesátými léty. Určitou katarzi v jinak nesmírně depresivním snímku poskytuje závěrečný rozhovor Frances s manželem. ()

brasek

Nie som oslovený týmto snímkom. Naozaj pár zaujímavých momentov, ktoré ma oslovili ale ako celok to u mňa zlyhalo. ()

WAGHiSS

Zaměstancni Deathwish Inc. mě konečně dokopali aktualizovat všeobecný filmový přehled. Tak jo, no...I'd fix you some eggs. Yaaaa. Yaaaa? YAAA! ()

MorraEddie

Nechápu co je na tomto filmu tak extra,že si zasloužil,takové hodnocení. Podle mě průměrný film s tuctovou zápletkou a až na pár případů průměrně hrajícími herci. Co je na tom tak geniálního? ()

argo.smile

Film je krasny s tou svojou obycajnou strankou a nic tu nie je prehnane ako u podobnych nametoch byva, ktore priam divaka uzemnia zaverecnym 2minutovim FTW rozuzlenim. Tu to krasne ide postupne a neoblbuju zbytocnymi recami. Bol som nemilo prekvapeny za niektore jeble komentare mainstream uzivatelov. ()

PenelopaW

Viděla jsem teprve po "novodobějším" seriálu, a proto dávám jen čtyři hvězdy. I když jen Stormaremu bych jich dala pět. Alespoň na konci, při "kázání" ze strany policistky, jsem čekala, že něco řekne, a ono nic :-). Akorát stejně jako seriál (nebo True Detective směrem k Luisianě), turistický ruch Minnesotě to asi nezvedne... !POZOR SPOILER! Díky filmu se mi konečně osvětlilo, kde vzal "král obchoďáků" v seriálu počáteční kapitál pro své podnikání. ()

Sharlis

Réžia, kamera, herci perfektní, prechody scénami perfektné, ale... samotný príbeh nie je silný. Síce nás udrží v napätí počas celej doby, ale výsledok nie je efektívny ani pre diváka zaujímavý. Pretože, ak si nakonci všetky tie scénky dáte dokopy, tak si poviete: No a čo ja teraz s tým? A film nezanechá žiaden "odkaz", ktorý priam očakávate. Film vám ani nedáva možnosť sa priblížit k niektorej z postáv, všetko sledujete ako nejaký sudca po ukončenom prípade. A to vás postaví do pozície keď ste mimo filmu, mimo postáv a celkovo nemáte pocit, že vám tento film mohol priniesť čokolvek nové ako everyday shit and struggle, ktorý sledujete. A že to tak je mi potvrdila Frances McDormand svojím posledným monológom, ktorý mal taký istý význam ako dívať sa na celý film - žiadny, ak vo filme nechcete hľadať čosi viac ako tam skutočne je. ()

Bellgirl

Označení cynický thriller musím shledat jako naprosto trefné. Pokud bych nevěděla, že film pohází z rukou bratrů Coenových, v jistých momentech bych film viděla jako vcelku povedenou parodii. Ale oni to vážně myslí vážně. Čisté záběry, dostatek výstřelů, pár litrů krve, všudepřítomné bílo ve formě sněhu jen umocňuje surovost, která na člověka i po dvaceti letech od natočení z filmu sálá. Nebýt jedné z posledních scén, pohodové 'skartování' lidského těla v drtičce dřeva, hodnotila bych o něco níž. Naštěstí díky této z mého cynického pohledu lehce komické scéně a výborné hudbě, jsem přehodnotila svoje závěry a nakonec uděluji čtyři hvězdy, 75%. ()

marekspanel

Macyho looserovské role mě dostávají až do depresivních obav, že tak jednou taky skončím, i když nemám proč (tohle a Magnolia hlavně). Výborně natočený film s výborným scénářem se spousty malých, ale důležitých detailů. Film je tak universálně skvělý, že působí jako šablona pro všechny ostatní tohoto typu. A to Francesino "oh ya?!" :D ()

Merenre

Taková pičovina....z těch debilních dialogů a některých scén mě vyloženě bolela hlava. Možná to měl být nějaký trapný pokus o absurdní humor, ale podle mě to bylo jenom nudné, imbecilní a neskonale otravné a s ubíhající stopáží se to furt zhoršovalo a zhoršovalo.... připadalo mi to víc jak nějaká improvizace než film, ale i kdyby to byla improvizace, tak bych po těch účastnících hodil kus hovna. ()

Velislav

Coenovsky zvláštny číry originál, s úžasnou ponurou zasneženou atmosférou a pritom s Coenovským čiernočiernym humorom. Oscarová a netradičná Frances McDormand, "smiešny muž" Steve Buscemi, chladný Peter Stormare a večný smoliar a babrák William H. Macy. K tomu flegmatická postava manžela hlavnej hrdinky v podaní Johna Carrolla Lyncha. Sugestívna hudba, nezabudnuteľné scény, kult. 9/10 ()

jackalsc

Řekl bych, že zde bylo mnoho nevyužitého potenciálu, kde věci mohly více vygradovat. V tom je seriál lepší, dokončil gradaci perfektně. Film mě ale nijak moc nezaujal, scénář je dobrý, spojení se seriálem taky, ale něco mi zde chybělo. Celkově bych to viděl na 3-4 hvězdy. ()

tchempi

Pokud je to opravdu na základě skutečných událostí, pak bych o nich chtěl vidět nějakou doku rekonstrukci. Ale tenhle filmový blábol s buranskými hereckými výkony a vidláckými dialogy mě k smrti nudil. ()

meda2016

Film v typickém stylu bratří Coenových, ve kterém se všechny naplánované nepravosti postupně "ze$€rou" do úplně jiných zločinů. Velmi volné pokračování je ve třech sériích stejného jména z r.2014-17 a i u nich se zločinem neslušně bavím. Co v příběhu dostanete: Plán, zločin, katastrofa, útěk, dopadení. V prvních dvou jdou ruku v ruce neschopnost a hloupost za podpory nevyzpytatelné náhody. Ta ve druhých dvou navazuje na záměr zamést stopy, který ne a ne vyjít, ale za takových okolností, že je to lepší než komedie. Dialogy, ty si zkrátka "dopřávám". ()

Hubna

Ve stylu Cohenů (tzn. skvěle) natočený neskutečný příběh (tzn. dle skutečných událostí). Nenašel jsem v něm ale žádný hlubší přesah. Herci jsou ovšem vybraní dobře a dávají si to, zvlášť na dvojku Buscemi-Stormare je radost se dívat. Hlavně díky tomu je to tak na 70%. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller