Steffen, německý student archeologie, najde při jednom archeologickém výzkumu v Jeruzalémě kostru člověka, starou více než dvatisíce roků. Obsah pytlíčku, který se našel hned vedle kostry, však zmátl nejen Steffena, ale i celý tým zkušených archeologů. Našel se v něm list se záhadným písmem a návod na obsluhu videokamery, která se však začne vyrábět až za tři roky. Na základě těchto zjištění se Steffen domnívá, že našel kostru člověka, který cestoval v čase. Myslí si, že tato osoba nasnímala videokamerou Ježíše. O pravdivosti Steffenovy hypotézy svědčí i několik dalších důkazů. Ale je skoro nemožné, aby mladý student přesvědčil zkušené archeology, a proto hledá důkaz v dopise, který se našel spolu s kostrou... (oficiální text distributora)

PROCESOR

Tak začátek je příjemnej, má to dobrej námět. A tím to také končí. Hudba mi leze na nervy. Akční sekvence jsou příšerný, jako bych koukal na B-čko z 80-sátek. Kdyby se snímek soustředil ,pouze na pátrání po objevu a vysvětlení záhady, udělal by lépe. S! záhada vyvoleného se stejně nevyřeší, můžete si tak ušetřit 3. hodinky svého času S! ()

burton

Jej, tohle jsem viděla už dávno a ...zpočátku jsem byla zmatená a na některé věci jsem si nemohla vzpomenout. A budou ho kurva krutě mučit....nebo jim uteče? A žil Kristus? A ....a řekla bych, že to stojí za podívání. Nic nepitvejte, užijte si příběh. Od natočení uplynula už řádka let a je víc filmů s takovou tématikou. Tenhle řadím k těm opravdu lepším. Mrmlalové prominou :D. ()

Le6n

Príjemné prekvapenie v podobe nemeckého TV filmu znie asi ako blábol, ale nie je. Zaujímavá zápletka (veľmi podobnú rozpracovali I. Fiľová a M. Pilcerová do pôvodného slovenského komiksu Nepredvídaná minulosť už v roku 1990, http://komiksarchiv.blogspot.com/), solídne spracovanie s vyváženým pomerom akcie a dialógov, adekvátny posun deja vpred, dobré herecké výkony (Matthias Koeberlin je 'obyčajný hrdina', ktorý si ide za svojím cieľom, aj keď občas tvrdo narazí a dostane do držky, krásna Naike Rivelli tomu dodáva správne erotickú iskru) - to všetko sa mi spojilo do príjemného celku, pri ktorom som sa ani chvíľu nenudil. Vyvrcholenie (to filmové :))) bolo príjemne mrazivé a veľkolepé, je keď čiastočne predvídateľné. Kiežby aspoň polovica mainstreamových hollywoodskych blockbusterov dosahovala týchto kvalít! ()

heyda

Tenhle německý film mi sedl jako málokterý. Z Německe produkce toho tolik nemusím, ale toto se povedlo. Charismatický Matthias Koeberlin hraje perfektně, film má napětí, má spád. Výborný náboženský námět, z tohodle dvojdílu jsem cítil tak silné emoce především v bezmocnosti Matthiase, jako u málokterého dramatu. Opravdu klobouk dolů, ačkoli se to z hodnocení nemusí jevit zrovna výborně, já jsem spokojený a prostě tomu těch 5 hvězdiček vystřihnu a hotovo! :-) ()

Ynés

Pokud máte rádi historii, jste křesťané, fanoušci cestování v čase, rádi se díváte tři hodiny na akční honičky a bitky a také na mladého namakaného árijce v těsných černých boxwrkách (teď mě napadá že to musí být film pro všechny), je tento film pro vás. Na německou tv produkci nijak špatné, chtělo by to o půlku zkrátit, vyměnit vysvalené archeology a vědce za reálně vypadající postavy a celovečerní trhák je na světě. Pointa je předem jasná snad každému, ale je to příjemný napínavý film pro chladné odpoledne. ()

• Naike Rivelli (Sharon) a Manou Lubowski (Joshua) zde hrají mladý snoubenecký pár. Zajímavé je, že tito dva herci se díky filmu vzájemně poznali a později se skutečně vzali. Společně mají syna Akashe (*1996). (Nick321)
  • Film je volně natočen na motivy stejnojmenného románu od Andrease Eschbacha. (Terva)
  • Během mučení Christopher (Pierre Semmler) řekne svlečenému Steffenovi (Matthias Koeberlin), připoutanému k židli, že si přeje slyšet, jak Steffen křičí, a poté mu do těla zatluče hřeb. Tím je přímo odkazováno na americký horor Had a duha: Smrtící voodoo (1988), kde se odehraje naprosto stejná mučící scéna a je použita stejná formulace vět. (Nick321)