Steffen, německý student archeologie, najde při jednom archeologickém výzkumu v Jeruzalémě kostru člověka, starou více než dvatisíce roků. Obsah pytlíčku, který se našel hned vedle kostry, však zmátl nejen Steffena, ale i celý tým zkušených archeologů. Našel se v něm list se záhadným písmem a návod na obsluhu videokamery, která se však začne vyrábět až za tři roky. Na základě těchto zjištění se Steffen domnívá, že našel kostru člověka, který cestoval v čase. Myslí si, že tato osoba nasnímala videokamerou Ježíše. O pravdivosti Steffenovy hypotézy svědčí i několik dalších důkazů. Ale je skoro nemožné, aby mladý student přesvědčil zkušené archeology, a proto hledá důkaz v dopise, který se našel spolu s kostrou... (oficiální text distributora)

heyda

Tenhle německý film mi sedl jako málokterý. Z Německe produkce toho tolik nemusím, ale toto se povedlo. Charismatický Matthias Koeberlin hraje perfektně, film má napětí, má spád. Výborný náboženský námět, z tohodle dvojdílu jsem cítil tak silné emoce především v bezmocnosti Matthiase, jako u málokterého dramatu. Opravdu klobouk dolů, ačkoli se to z hodnocení nemusí jevit zrovna výborně, já jsem spokojený a prostě tomu těch 5 hvězdiček vystřihnu a hotovo! :-) ()

monolog

Konečná pointa je sice předvídatelná už od první půlhodiny filmu, ale to nijak neubírá na koukatelnosti. Připočteme-li, že se jedná o německý film a že je to jen projekt pro televizi, zjistíme, že je to až neuvěřitelně dobré dílo. Nemám rád Němce, částečně za to může mé vlastenectví a pro mě stále živá vzpomínka na existenci nacismu a všech událostí s tím spojených a samozřejmě taky je nemusím kvůli často ubohým tv a filmovým projektům a holým zadkům v nich a jejich vyblitým ksichtům a jazyku a spoustě jiných věcí. (tak mě napadá, že asi jsem trochu xenofob). Ale tenhle film se dá. Celkem to odsýpá, zápletka je zajímavá, pointa (přestože předvídatelná) ne zrovna ohraná. I když se člověk o hlavní hrdiny nijak moc nebojí, protože je jasné, že se jim nic nestane, jsou mu sympatičtí. Děj je hlavně nelogická akce. Herci nejsou nijak úžasní, ale na Němce vysokej nadprůměr. Cestování časem je tu jen spíše okrajová záležitost, jeden z nosných kamenů zápletky. Ale je tu taky jedna věc, kterou nejsem ochoten akcepptovat, ať by mi kdokoliv říkal cokoliv. kamera SONY prostě dva tisíce let nevydrží. To mi nikdo nevymluví. ()

Rex Mundi odpad!

Toto je taká príšerná znôška klišé, stupídnych dialógov a úbohých hereckých výkonov, že som si ju pozrela len z masochistickej zvedavosti, kam až to môže zájsť. A zašlo...až potiaľ, že sa mi postupne vyplnili všetky vopred odhadované dejové zvrat(k)y a závery. Od rozuzlenia ľúbostného trojuholníka (ktoré som uhádla hneď po jeho vzniku), cez zmeny správania postáv podľa potrieb scenára až po romanticko-heroické žvásty vidíte len jeden dôkaz o neschopnosti nemeckých filmárov za druhým (česť výnimkám!). Niektorí Nemci obhajujú námet s tým, že v Nemecku bola kniha, ktorá sa stala predlohou, bestsellerom. Bez celeru či s celerom, vďaka tomuto filmu sa mimo Nemecka asi tak dobre predávať nebude. Aspoň dúfam. Hlavná idea je určite atraktívna, dnes podobné témy slávia renesanciu, ale už po prvej pol hodine filmu zistíte, že je to úplne jedno, pretože každý dobrý nápad sa utopí v úbohosti jeho predvedenia. Hlavná postava, herec Matthias Koeberlin, dokáže „hrať“ iba naivným ksichtom, hýbaním obočia a záhadne pribúdajúcimi a nehojacimi sa škriabancami na tvári a zvyšok hereckého osadenstva je banda zúfalo škaredých hranatých Nemcov, hrajúcich pre zmenu len tupým výrazom v tvári. Jediný fešák, ktorý síce pomôže ženám v pozerateľnosti, avšak nič nezachráni, je Manou Lubowski ako Jošua. Ako už niekto predo mnou napísal inde - toto nie je film, toto je zlý vtip! (ale Drákula z 2002 je ešte horší:-) ()

DeDanu

Chvílemi dobré, chvílemi stupidní, chvílemi jsem se válela smíchem. A právě proto, že mne tak pobavili ( například : ...sem se nevstupuje, jen jednou za sto let...a když otevřou dveře, plane tam milion svic), dávám jednu hvězdičku navíc. Jinak je to obligátní honička za pokladem, kde je hrdina z gumy, neustále se mu pletou do cesty nějaké potíže, nějací zloduši, stihne kromě pokladu najít i lásku a nakonec fšééécko dobře dopadne, protože ta kupa mrtvol je za námi a před námi světlé zítřky ( nebo včerejšky?) Prostě, když potřebujete vypnou mozek, ideální volba. ()

PROCESOR

Tak začátek je příjemnej, má to dobrej námět. A tím to také končí. Hudba mi leze na nervy. Akční sekvence jsou příšerný, jako bych koukal na B-čko z 80-sátek. Kdyby se snímek soustředil ,pouze na pátrání po objevu a vysvětlení záhady, udělal by lépe. S! záhada vyvoleného se stejně nevyřeší, můžete si tak ušetřit 3. hodinky svého času S! ()

• Film je volně natočen na motivy stejnojmenného románu od Andrease Eschbacha. (Terva)
  • Tvůrce kostýmů Janne Birck a designér Matthew H. Musse převzali v roce 2003 cenu německé TV v kategorii nejlepší umělecký směr. (Terva)
  • Naike Rivelli (Sharon) a Manou Lubowski (Joshua) zde hrají mladý snoubenecký pár. Zajímavé je, že tito dva herci se díky filmu vzájemně poznali a později se skutečně vzali. Společně mají syna Akashe (*1996). (Nick321)