Mezi žraloky

• USA Swimming with Sharks (více)

Cynicky duchaplný príbeh zo zákulisia hollywoodskeho producentského biznisu inšpirovaný osobnými skúsenosťami režiséra (rovnako ako hrdina filmu začínal ako asistent producenta) ako aj mnohými inými americkými filmami (napr. explicitný citát z Tarantinovho debutu Reservoir Dogs, narážky na prelomový film Orsona Wellesa Občan Kane) je nielen hereckým koncertom Kevina Spaceyho, ale aj vtipnou štúdiou šikany a pomsty. (oficiální text distributora)

Gastovski

Hodně dlouho trvalo, než jsem film sehnal v originálním znění. A nutno podotknout, že se shánění vyplatilo. Jedná se o sondu do světa showbusinessu, která rozhodně není růžová, zvláště když je šéf zákeřným šmejdem v podání K. Spaceyho. Za prozíravé považuji zpřeházenost dějové linie, která nutí diváka trochu přemýšlet a více si vychutnat spoustu černého humoru. Trochu mě vyvedlo z míry závěrečné zúčtování, ale takové menší zaškobrtnutí rád prominu. ()

MrPierc

Tohle komedie není ani omylem, ani po deseti pivech a dvou vepřových kotletách. Tohle je drama, pracovní drama, kde práce je pro nováčka všechno a stává se otrokem pro svého šéfa. Jeho šéf ( K. Spacey ) dokáže svého poskoka znemožnit každý den jinak a nic není dost dobré. Poskok ho nenávidí za to, jaký jeho představený je. Nakonec se mu ale začne podobat aniž si to uvědomí. Všechno jde stranou, protože úspěch je jako droga. Kevin Spacey je despotický, vychcaný, náladový, škodolibý hajzl, kterého ztvárnil dokonale. ()

castor

Režiséra George Huanga zřejmě nikdo takřka nezná, ale tohle cynické drama se sadistickým bossem Kevinem Spaceym ukočíroval se vztyčenou hlavou. Sic nepoběžím shánět disk do své sbírky, ale námětově je to slušné, zpracováním už lehce slabší. Démonický Spacey znovu vévodí, zaujme i svůdná Michelle Forbes, která kdysi odolávala slizkým tlapám masového vraha Brada Pitta v Kalifornii. Hollywood je docela krutý byznys. ()

BOURQUE

Bez sporu je to „one man show“ v podaní K. Specyho. On opäť poukazuje na to, že jeho herecké schopnosti nepoznajú hranice. Dokáže perfektne zahrať šéfa, ktorého by sme nikdy nechceli mať. Film je mimochodom dobrou paródiou/satírou hollywoodskeho producentského biznisu. Pre mňa osobne trošku prekvapivý záver. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

aLPaC

Především vynikající Kevin Spacey táhne film nahoru. Jeho arogance, zneužívání postavení a moci, sebestřednost, sobectví jsem si skutečně užil, jestli to tak můžu říct. Ostatní postavy nejsou tak zajímavé, jde především o Kevina a o to, co film chce říct a jestli to takto v některých nejmenovaných kruzích skutečně chodí. ()