Specialista na výbušniny a exploze Ray Quick pracoval před lety pro CIA, ale odešel poté, co v roce 1984 nestačil v Bogotě zabránit neštěstí. Nyní se nechává najímat jako specialista na výbušniny. Objedná si jej atraktivní May Munroová, aby pro ni zlikvidoval trojici kubánských mafiánů, kteří jí kdysi zavraždili rodiče. Muž práci odmítne, ale pak ženu sleduje a vidí, jak se na večírku pořádaném šéfem kubánské mafie Leonem nechá sbalit jeho synem Tomasem, který je jedním z vrahů. Ray tu zahlédne i svého bývalého nadřízeného Neda Trenta, o jehož vyhození ze CIA se kdysi sám postaral. Ned nyní pracuje pro mafiány. Ray zavolá May, že práci bere, a brzy odpraví dobře propočítanou explozí prvního z trojice vrahů. Ned zjistí, že šlo o práci specialisty, a Leon mu nařídí, aby ho s pomocí zkorumpovaného náčelníka policie našel. Brzy zahyne při explozi druhý z vrahů a přes Trentův vztek i poslední Tomas. Ray se domnívá, že při explozi náhodou zahynula také May, ale vzápětí zjistí, že smrt jen předstírala. Dvojice se vášnivě pomiluje, ale to už se na scéně objeví Ned, který prohlédl falešný pohřeb. May mu prozradí, kde je Ray, kterého vzápětí varuje, takže se mu podaří uniknout. Blíží se rozhodující střetnutí. (TV Nova)

Heroine

Obsahově to vážně žádnou hodnotu nemá, a celkově je to dost velký trapas. Ale co se nedá upřít těmhle "starým" akčňákům, má to svojí eleganci. Dneska už vypadají akční filmy jinak, tohle mělo ještě pár výhod své doby. Ale jinak je to především banální, a některé scény přímo odpadové. Jinak James Woods je super záporák, a Stallone je Stallone, není co vytknout. Jenom snad Sharon Stone nevidím zrovna ráda. Má křivé nohy a nepříjemný obličej, a neumí ani moc dobře hrát. Škoda, myslím že s lepší herečkou by to mohla být i hvězdička navíc. ()

BeranSon

Koukatelný film s akcí, která v dnešní době nemá žádný význam. Režisér Luis Llosa dějovou kostru opřel o postavy Sylveho a Sharon. Udělal dobře jejich souhra (jak ve sprše, tak normálně) dost sedí, ale spíše de o tu krásnou postavu slečny Stoneové. Specialista nemá v ničem základ a tím pádem se nerozvijí. Sylvester Stallone poskytne kus "něčeho", ale to "něco" musí mít slušný podklad, no ten tu chybí. -3/10- ()

helloween93

Film jak z dílny Michaela Baye, všechno tu bouchá. Svůdná Sharon, sympatický Sly a falešnej parchant Woods. Výbušná kombinace, ale žádný extra nápad zde nenajdete. 2* ()

Evander

Specialista je normálním, pohodovým akčňákem z devadesátek se vším, co k tomu patří. Sharon a Sly svoje role zvládli skvěle a fungovalo jim to i společně. I záporáci jsou zde skutečnými záporáky a divák se snadno zorientuje a rychle si najde sympatie k ústřední dvojici. 65% ()

Besyn

Nejlepší na celém filmu je jednozančně role Jamese Woodse,který je jako záporák k sežrání.Jinak je to celé průměrné béčko se slušnými výbuchy a tradičně nehrajícím a drsně se tvářícím Stallonem. ()

Kingjiri

Pro mě spíš zklamání, který moc nezmírní ani zdejší sexy Sharon Stone. Po sympatickym úvodu jsem se těšil na akční jízdu, jenomže pak se tempo snímku hodně zpomalilo. Sly sledoval Sharon, pořád se tančilo a telefonovalo. Jenom občas vybuchla nějaká ta bomba, která byla aspoň nastražená rafinovanym způsobem. Jinak teda příběh hodně slabej a herci spíš nevýrazný. Znova vidět fakt nemusim, nuda za dvě silnější hvězdy. ()

Stíba

Skvělá uvolněná devadesátková naháněná poháněná konfrontací Stallone-Woods za podpory Robertse a Steigera okořeněná krásou Sharon Stone. Odkaz na Cagneyho White Heat při závěrečné detonaci je pak pro mě pomyslnou třešničkou na dortu. ()

Trixi

Má ty filmy trošku na jedno brdo, ale tenhle je okořeněný šmrncovní hudbou a tak je nejenom na co koukat, ale i si co poslechnout. Jó a Sharon se nechala slyšet, že prý Sly je nejněžnější filmový milenec, jaké ho kdy na place měla. ()

arkie

Toto je strašná volovina, ale mne sa to páči. :) ... úžasná Sharon Stone s postavou ako Coca-cola a fascinujúco zlý James Woods - to je proste čistý noir. :) ... a Sly je super, keď hubu drží, čo sa mu tu celkom darí, pokial má čo vyhodiť do vzduchu ... :) A najhnusnejšia scéna, keď si Rod Steiger "označkuje" Sharon - za to si naozaj zaslúžil zomrieť. :) ()

Likan7

Sly v nejlepších letech stejně tak jak Sharon, která je tady víc sexy než v Základním instinktu. Přestože se nejedná o nějaké veledílo, tyhle 80´tky, 90´tky mam a budu mít prostě rád. 2* za neskutečnou Stone. Pro 4* by tam muselo být více akce. ()

Ceberus

Nic zvláštního, dvě a půl hvězdy. Za zmínku stojí dva klasické záporňácké ksichty v jednom filmu (Woods a Roberts). ()

Acrobat odpad!

Založiť PR a film na asexuálnej scéne hordy svalov a vráskavej tvári chce dojem menejcennosti. Sly ako profesionál by určite na pôvod dokonalého semtexu odpovedal hrdo Made in U.S.A.! ()