poster

Země sněhu

 • Německo

  Schneeland

 • USA

  Snowland

Drama

Německo, 2005, 142 min

 • 1frida2
  ****

  Neskutečně charismatická Julia Jentsch, můj objev + celá severská atmosféra + hudba, dodává tomuto filmu dost autentičnosti, abych se ponořila do děje a všemu do puntíku věřila. A také proto, že Ina byla hrdá žena, která se svému otci postavila, jako to dělaly všechny z chladného severu.(20.12.2014)

 • Bubble74
  ****

  Schneeland není odpočinková podívaná na zasněženou romantickou krajinku. Je to drsné, syrové, těžko stravitelné drama, ponořené do gotických, grandiózních záběrů severské pustiny, kterým se divák musí nezlomně a trpělivě prokousat, aby v něm našel smysl a posléze snad i zalíbení. Hans W. Geißendörfer nekompromisně představuje v čirém archaickém stylu holé jádro lidských tužeb, kde základním mezníkem je láska a smrt. Neušetří nás ničeho a zachází až za hranice snesitelnosti, protože nezavírá oči před vysoce ožehavým tématem, které v naší společnosti stále zůstavá tabu a kde by se většina raději odvrátila zády. Intenzivní zážitek, který by zesílila trochu kratší stopáž, podtrhují kromě vynikající kamery především heroické výkony Julie Jentsch a Ulricha Mühe, protože nepochybně i oni si sáhli až na samé dno svých možností.(16.9.2010)

 • d-fens

  ocenenia : Montréal World Film Festival 2005 - nominácia na Grand Prix des Amériques, Špeciálna veľká cena poroty (spolu s filmom "Itsuka dokusho suruhi")(25.1.2010)

 • blackrain
  ****

  Při několika scénách, které nehodlám vyjmenovávat a ani popisovat, se mi otvírala kudla v kapse. To fakt nenávidím. Pod komentář uživatelky Bubble74 se můžu taky podepsat, protože to přesně vystihuje to, o čem tenhle film je. Líp už se to vyjádřit nedá. Na takový film musí mít člověk náladu a hlavně čistou hlavu, aby se mohl bezpečně ponořit do hloubky příběhu. Můžu ještě dodat, že na něj hned tak nezapomenu. Stopáž je trošku přehnaná.(10.4.2013)