poster

Šepot srdce

 • Japonsko

  Mimi o sumaseba

 • Japonsko

  耳をすませば

 • Japonsko

  Mimi wo sumaseba

 • Velká Británie

  Whisper of the Heart

Animovaný / Drama / Romantický / Rodinný

Japonsko, 1995, 111 min

Scénář:

Hajao Mijazaki

Hudba:

Júdži Nomi

Producenti:

Tošio Suzuki
(další profese)
 • fmash
  ***

  Miyazaki tu od magie, duchů, rozličných potvorů a podivuhodných krajin odbočuje do všední reality, kde jsou jediným kouzlem mezilidské vztahy (ovšem nechybí ztřeštěná a samostatná dívčí hrdinka) a městská krajina je podivuhodná hlavně díky ztvárnění (dlužno dodat, že výjimečně zdařilému). Haranti ve škole to mezi sebou mají jako ve Snu noci svatojánské a tvoří štrůdl zoufalců, kteří se se svým vysněným protějškem prostě nepotkají, protože mu hledí pouze na záda, shrbená touhou po někom jiném. Naštěstí se v tom příběh nijak popisně nepatlá, a ústřední dvojice, která má větší štěstí, byť se setkává s nepřekonatelnými komplikacemi, ze situace čerpá hlavně inspiraci. Čili je to vkusné. U mě na dvě hvězdy, tu třetí dávám za to, že snad jeden každý záběr bych si dovedl představit vytištěný a zarámovaný na zdi.(13.5.2016)

 • Mr.Elmo
  *****

  Tříhodinové hledání dobrých titulků, které by odpovídali překladu i času, stálo za to. Zatím jsem neviděla žadny film ze studia Ghibli, který by mě zklamal. Krásná ukázka citů a myšlení, které nás ovládá, když jsme zamilovaní. Je škoda, že tyto filmy nejsou u nás tak známé, ale nejspíš proto jsou tak jedinečné.(14.3.2012)

 • Matty
  ***

  O filmech animátorského studia Ghibli je známo, že svým emočním nábojem mohou směle konkurovat hraným snímkům. Tento by paradoxně lépe fungoval jako hraný… nejlépe v režii Guillerma del Tora. Ze tří čtvrtin trapně obyčejný příběh jedné zamilované dívky, z jedné čtvrtiny snově podmanivý, nicméně stále velice prostý příběh jedné zamilované dívky. Žádný zázrak, co se příběhu a zpracování týče, zázračná je pouze hudba (údajně jde o první japonský DD film), což je na dílo tak úzce spjaté s Cestou do fantazií (scénář psal Hayao Miyazaki) sakra málo a mrzí mě to nemálo. 60%(12.9.2008)

 • ledzepfan
  *****

  Je vám blbě?Deprese, stresy a ztracenost v životě vás hlodají za živa? Dr.Ghibli předepisuje koňskou dávku pozitivní náladičky mixovanou s několika kapkama vědomí, že život je vlastně fajn. Dávkování=jednou za čas, jednorázově. Způsob užití=Audiovizuální vstřebávání(doporučeno s titulkovou podporou)........Po přetrvávajících potížích nasadit "Ponyo", "Laputa:Castle in the sky" popřípadě "My neighbor Totoro"..Vedlejší účinky=krátkodobá naivita.....Doporučuje 9z10. upracovaných japonců.(25.7.2012)

 • Jossie
  ****

  Pěkné anime, od kterého jsem čekala trochu víc té fantazie a nějaký začátek příběhu Království koček a zatím se tam Baron jen mihl a ty jeho velmi pěkné sekvence byly opravdu kratičké. Příběh sám o sobě byl dost prostý, což by nevadilo, ale těch kvalit, které z tak obyčejného příběhu dokáže udělat Miyazaki, to nedosáhlo. Animace byla velmi pěkná (až na toho Barona).(15.8.2006)

 • - Adaptácia mangy "Mimi o Sumaseba" od Aoi Hiiragi. (RoyBatty444)

 • - Město, v němž žije Shizuku, bylo inspirováno oblastí kolem stanice Seiseki Sakuragaoka v západním Tokiu. (Hromino)

 • - Na hodinách, kterého Seijiho dědeček natahuje, se objeví nápis Porco Rosso - název dalšího filmu studia Ghibli. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace