Šepot srdce

Hajao Mijazaki

Júdži Nomi

Tošio Suzuki
  • Brion.y

Dve hviezdičky za vydareného kocúra a krásny východ slnka... z romantického zvyšku ma akurát rozboleli zuby... osobne ma vo veku desiatich rokov (na toľko vyzerá hrdinka) nenapadlo myslieť na vysokú a (!!!!!pozor, extrémne veľký spojler!!!!!) rozhodne nikoho nenapadlo v takom veku žiadať svoju lásku o ruku :P ...škoda... chýbal mi tam záporák... čokoľvek záporné...(17.10.2009)

Dnes mi přišlo DVD, právě si ho pouštím podruhé (v japonštině s anglickými titulky). Značně se mi to líbilo a předpokládám, že mé jedenáctileté dceři se bude líbit také (současně je to pro ni dost vhodný film). Skladba Country Road je třešnička na dortu. 95% ■ Doplněno s odstupem: Je to jeden z oblíbených filmů mého dítěte :).(11.6.2009)

Čekal jsem fantasy, takže mě trochu zaskočilo, že se jedná o puberťáckou romantiku o prvních láskách, škole a hledání své budoucí kariéry. Ale v tomto ohledu je ten film výborný, a ani vlastně nevadí, že je docela dost naivní a že jsem po vzoru dr. Lustiga musel čas od času konstatovat, že svět je malý a o náhody v něm není nouze. Nebo že by to byl osud, který svádí Šizuku se Seidžim dohromady? Několikrát jsem se dojal i zasmál a v hlavní hrdince jsem se viděl možná víc, než mi bylo příjemné. Jen to holt není úplně můj šálek kávy.(15.3.2018)

Pěkné anime, od kterého jsem čekala trochu víc té fantazie a nějaký začátek příběhu Království koček a zatím se tam Baron jen mihl a ty jeho velmi pěkné sekvence byly opravdu kratičké. Příběh sám o sobě byl dost prostý, což by nevadilo, ale těch kvalit, které z tak obyčejného příběhu dokáže udělat Miyazaki, to nedosáhlo. Animace byla velmi pěkná (až na toho Barona).(15.8.2006)

Pokud čekáte typické Ghibli dílko, tak můžete být snad i trochu zklamaní, protože Whisper of the Heart působí velmi civilním a minimalistickým dojmem. Rozhodně nedostanete velký vymyšlený fantasy svět a jeho následnou epickou záchranu, spíše příběh mladičké dívky, která prochází menší (ne, vlastně ětší) osobnostní krizí. Stále však roztomilou, film si diváka podmaní citem a atmosférou, žádné Perfect Blue či podobné japonské anime psycho jako vystřižené od Kona se za rozervaností malé Shizuku naštěstí neskrývá. Není mi tedy vůbec s podivem, že režisér Kondô měl velkého mistra Mijazakiho nahradit v čele studia, o to větší ztrátou pro film bylo jeho brzké skonání v pouhých 47 letech. 70 %(1.5.2015)

• - Město, v němž žije Shizuku, bylo inspirováno oblastí kolem stanice Seiseki Sakuragaoka v západním Tokiu. (Hromino)

• - Adaptácia mangy "Mimi o Sumaseba" od Aoi Hiiragi. (RoyBatty444)

• - Během natáčení filmu Doručovací služba slečny Kiki (1989) vznikl spor s japonskou doručovací společností Kuroneko Takkyubin ohledně autorských práv, jelikož jednou z hlavních postav ve filmu je i černý kocour Jiji, přičemž právě černou kočku má i tato společnost v logu. Spor byl nakonec vyřešen tím, že společnost Kuroneko Takkyubin souhlasila se sponzorováním dalšího filmu studia Ghibli Mimi wo sumaseba. V tomto filmu si proto můžeme všimnout několika odkazů na tuhle společnost, například dodávek s jejich logem. (Hromino)