poster

Šepot srdce

 • Japonsko

  Mimi o sumaseba

 • Japonsko

  耳をすませば

 • Japonsko

  Mimi wo sumaseba

 • Velká Británie

  Whisper of the Heart

Animovaný / Drama / Romantický / Rodinný

Japonsko, 1995, 111 min

Scénář:

Hajao Mijazaki

Hudba:

Júdži Nomi

Producenti:

Tošio Suzuki
(další profese)
 • Mr.Elmo
  *****

  Tříhodinové hledání dobrých titulků, které by odpovídali překladu i času, stálo za to. Zatím jsem neviděla žadny film ze studia Ghibli, který by mě zklamal. Krásná ukázka citů a myšlení, které nás ovládá, když jsme zamilovaní. Je škoda, že tyto filmy nejsou u nás tak známé, ale nejspíš proto jsou tak jedinečné.(14.3.2012)

 • venalce
  *****

  Nádherný film o problémech dospívání a hledání "životní cesty". Nic v něm nechybí, je kouzelný a přesto opravdový, naivní, ale přesto nikoho neurazí, trochu dobrodružný a vlastně se celý točí kolem jedné známé písně. Zkrátka je to film, který zlepší náladu i zarytému pesimistovi. Takovéhle filmy točí snad jen studio Ghibli.(3.8.2012)

 • Tyckin
  *****

  Je to sice jen "poloviční" Miyazaki, ale stejně - wow! Nádherný příběh o první lásce dospívajících dětí a hledání směru do života, s kouzelným vykrmeným kocourkem k tomu :-) S ročním odstupem si to pouštím podruhé a kouzelně to působí i nadále - osobitý snímek a ukrutná škoda, že daný režisér už není mezi námi :-((23.2.2015)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Srdce šeptající pod stínem jména Ghibli? Jo, to je dobrej důvod se na tenhle film podívat, je to výborná, umírněná něco-jako-romantika (v ryze ´dětském´ podání, neb nedojde ani na jeden polibek, natož něco jiného, takže nic pro zvrhlíky, co je interesují chapadla) a je to vážně hrozně příjemné díky civilnosti a tomu, že přestože jsou obě hlavní postavy tak trochu předstádiem podivných jedinců (výroba houslí, básničky, mnoho a mnoho scén v knihovně), nejsou to ani karikatury, ani se zbytečně nehledá dramatika v odstrkování spolužáky a odsouváním na kraj kolektivu. Co mi vlastně vadilo nejvíc byla přemrštěná, skoro dvouhodinová délka, kde poslední čtvrtina dost ztrácela dech a to navzdory tomu, že jako jediná obsahovalo něco fantaskního (kokrétně snění s jednou kočičáčí figurkou). Jestli někdy někdo stvořil film, který by se dal popsat jako " Příjemný a milý " tak je to tuten. V tomto filmu vystupuje kocour s monstrózním charismatem, kam se hrabe maumňaur slečny Kiki (23.5.2015)

 • Fabienne
  ****

  Whisper of the Heart představuje jeden z mála filmů Studa Ghibli režírovaný někým jiným než Miyazakim či Takahatou. Bohužel je z této kategorie asi jediný, který je opravdu povedený. Proč bohužel? Protože režisér Kondô zemřel několik let po uvedení snímku a svět anime tak přišel o jednoho z potenciálních talentovaných tůvrců, kteří by mohli v budoucnosti pokračovat v Miyazakiho tradici. Je sice pravdou, že sám mistr Miyazaki se nemalou částí na Whisper of the Heart podílel (jako producent, scénárista a režisér fantazijní sekvence, kde hraje hlavní roli samozřejmě létání). Já ale přesto věřím, že to milé kouzlo filmu má na svědomí Yoshifumi Kondô...(12.8.2006)

 • - Adaptácia mangy "Mimi o Sumaseba" od Aoi Hiiragi. (RoyBatty444)

 • - Město, v němž žije Shizuku, bylo inspirováno oblastí kolem stanice Seiseki Sakuragaoka v západním Tokiu. (Hromino)

 • - Na hodinách, kterého Seijiho dědeček natahuje, se objeví nápis Porco Rosso - název dalšího filmu studia Ghibli. (Jirka_Šč)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace