Pat a Mat: Snídaně v trávě

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1983, 9 min

Lubomír Beneš

Dávno pryč jsou doby, kdy k pikniku v přírodě stačily šlapající dolní končetiny, deka a košík s potravou. Nyní již vím, že do přírody se jezdí autem a bez televize, obrazu, lampiček či vodovodní baterie by si člověk ten pobyt na čerstvém vzduchu rozhodně nemohl užít. Díky, chlapi.(8.5.2013)

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: ))(27.11.2005)

http://www.youtube.com/watch?v=__fm7AwHdIg&feature=related 70% - 3*(9.8.2011)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(11.1.2009)

fuj, takhle znesvěcovat přírodu, styďte se! >:-) ...70%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=zDiybPTrPjA(1.2.2008)

Takový gejzír neopakujících se nápadů se jen tak nevidí. Absolutní špička, nejen animovaných krátkometrážních filmů.(6.2.2012)

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

Snídaně v trávě mi nepřišla ničím výjimečná. Párkrát šoupli deku, umyli auto a udělali si z matky přírody obývák. Nic moc... 60%(4.1.2012)

"Snídaní v trávě, teď právě prostřenou, loukou ráno vzbuzenou, napůl v snách hledám teď po kapsách, čím zaplatím dřív, než se vytratím, snídani v trávě." Michal Tučný(8.4.2008)

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

Narvat kohoutek do skály to můžou udělat jenom tihle dva maníci. A ničení životního prostředí, jim asi nic neříká. :-)(14.3.2010)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(31.1.2010)

Puste Pata a Mata do prirody a zaridi si tam takovy obyvak ze budete koukat!(4.3.2005)

No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

Pata a Mata jsem jako dítko nemohl vystát hrozně mě štvalo jak všechno ničí, zpětně musím uznat že jsou to největší fachmani v dějinách filmu:) lepší než McGyver. v přírodě se zachovali jako typická socialistická rodinka, umýt auto, zaneřádit a přetvořit co nejvíc do své panelákové podoby, asi nechtěná satira doby.(22.6.2010)

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím(30.10.2009)

Není nad to posedět si v trávě a ještě si u toho v panenské přírodě umýt auto pořádně od základů...(3.5.2012)

Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 %(24.8.2009)

Tak tu ide o nazorny priklad kedy i umyvanie auta moze dopadnut katastrofou. Cely serial je predovsetkym nostalgicka spomienka na nase stare oblubene vecernicky. Pan Benes bol majster tohto remesla, nastastie ma i dalsich nasledovnikov z Cesko-Slovenskej dielne.(5.3.2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších "večerníčkových" seriálů, jednoduché, vtipné, poučné nejen pro děti. Jen nechápu proč na ČSFD hodnotíme každý díl zvlášť když je to evidentně seriál....?????(24.12.2008)

<< předchozí 1 2