poster

Pat a Mat: Malování

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Československo, 1982, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Scénář:

Lubomír Beneš

Kamera:

Jan Müller

Hudba:

Petr Skoumal

Komentáře uživatelů k filmu (38)

 • Dever
  *****

  // Production: Jana Raková //(15.2.2011)

 • Jamal
  *****

  Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: ))(27.11.2005)

 • Davies182
  *****

  Jsem šikovnej asi jako oni, ale nikdo se mi nezasměje. A i když to nikdy nepochopím, tak pro mě vždy bude Pat a Mat tím nejlepším z Československé krátkometrážní tvorby. Jeden z těch lepších dílů!(3.4.2009)

 • Shakers
  ***

  http://www.youtube.com/watch?v=Kr4X5vz7eW4 65% - 3*(9.8.2011)

 • hippyman
  *****

  a takový to měli hezký, skoro jsem jim přál, aby to tentokrát nezvorali... ;) ...100%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=Xn8vWGtp0TA(27.1.2008)

 • Jacinda
  ****

  Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

 • Aky
  *****

  Tihle dva pajduláci již vstoupili do legend. A právem - jsou opravdu skvělí a unikátní.(6.2.2012)

 • MikeCool
  ***

  Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde.(12.11.2012)

 • boshke
  ****

  Jmenuj první dvě věci, které tě napadnou jako pomůcka k malování. Ano, správně, je to houpací křeslo a kanape... 80%(25.11.2011)

 • heyda
  *****

  Tak mě zajímalo, jakej bude díl, který je skoro nejlépe hodnocený na csfd a musím uznat, že na tom hodnocení něco bude. Prostě super !(9.7.2010)

 • Ilicka
  *****

  Perfektní metoda malování pokoje přijde nazmar během jediného nešťastného okamžiku. Tihle panáčci jsou občas tak kreativní, až to bolí.(14.11.2007)

 • fleker
  ****

  ..ja byl tudle na brigádě u dost línýho souseda a dostal sem za úkol natřít totálně rezatý topení a jednu stěnu vobejváku...topení sem takjako že lehce secesně přetřel a šel vod toho..."TOPENI HOTOVO!" hlásim... " jak jako hotovo?, zdruhy strany si nato ani nechmát",povida soused.... nastala asi dvacetiminutova vyměna nazoru... ja tvrdil ze tam to neni potřeba, protože to není vidět,,,, on, že to nevadí a že když mě za to natřený topení zaplatil, tak ať ho koukám natřít celý,,, ..a protože mě jentak něco nerozčílí, tak sem mu hezky slušně a se sluníčkem na tváři řek, že platit mě vod hodiny tak mu to klidně vezmu celý,ale platí mě jednorázově, takať mě kurva nesere a nedělá ze mě debila, že je mi fuk že má chromý ruce a ať si to natře sám... .....neco si zamrmlal, řek že sem linej a že se mam sebrat a vypadnout,ale prachy at necekam zadny,protoze sem nedokoncil zadanou praci,,,tím mi uďál čáru přesrozpočet,,musel sem se vrátit zpátky a dodelat co sem zacal, i kdyz natírat posrany topení ze spod a zdruhý strany postrádá logiku..........On mi ale promluvil do duše,,,vysvětlil mi, když už něco dělám, tak to musím dělat pořádně..a že taky když meju chodbu, nezamtám jen to co je vidět, ale zvednu rohožku a vysmejším to i pod ní, a stejně tak je to prej u všeho,,,i u natírání, a ze kdyz neco natírám, tak nejen ze predu,kde je to vidět,ale musim přece i z druhý strany,,,jojo..zprvu sem to moc nechápal, ale když mi to tak pěkně vysvětlil, uvědomil sem si že to skutečně smysl dává ...bez řečí sem mu natřel topení,,,bez řečí sem mu natřel stěnu a bez řečí sem šel a vymaloval zeď i u sebe doma...a von me tedka pred lidma pomlouva, ze sem mu ukrad barvu(barvu za sedum stovek, kterou si on, mrzák musel koupit z invalidky) a vymaloval si s ni byt...... snazil sem se mu uz nekolikrat vysvetlit, ze sem s tou barvou vlastně nevymaloval svůj byt, ale pouzil ji k tomu abych natřel jeho stěnu i z druhý strany...ale nedá si to zaboha vysvětlit(8.1.2009)

 • HellFire
  *****

  No ale vymalováno bylo krásně, to musíte uznat.(23.3.2011)

 • Turiec
  *****

  Mat pečie kura, zbadá pritom pavučinu na strope a zmetie ju. Pritom zašpiní maľovku. Bude to treba zatrieť bielou farbou. Preto si na pomoc zavolá suseda zdola Pata. (Následné rozkladanie rebríka veľmi pripomína staré nemé grotesky.) Pri maľovaní sa však stane "nehoda" a preto treba vymaľovať celú izbu. A čo to kúra v rúre?(13.9.2004)

 • IllIlIlIIl
  ****

  Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov.(18.12.2008)

 • stration
  *****

  Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(31.1.2010)

 • pufina
  *****

  A je vymalováno!(29.11.2011)

 • Decker
  *****

  No tak takhle si nejspis Pat s Matem malovani nepredstavovali. Kdyz se to vlastne tak vezme tak vymalovali, ale na cerno ;-D(27.9.2004)

 • Danny F.
  ****

  No paráda. Sranda! 85%(29.8.2010)

 • dANo
  *****

  V tomto prípade je záver fakt drsný, lebo keď si zoberiem, ako sa im to nakoniec po všetkých tých krkolomných kúskoch podarilo vymaľovať, tak ten "čierny koniec" si asi fakt nezaslúžili... :o))(9.11.2009)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace