Dva v tom

Dvaja v tom

Komedie / Romantický

USA, 1995, 100 min

• Sdoom

Já tušil, že to nemám pouštět...už jen to, že tam hraje Hugh "pořád ty samý grimasy" Grant a Julianne "kamenný ksicht" Moore, mi mělo být varováním. Ale dal jsem na rady svých bližních, že se pobavím, že je to vtipné atd., leč omyl. Tenhle film je ze všech kýčovitých klišoidních sentimentálních romatických komedií snad ten nejkýčovitější. Humor je totálně trapný, neoriginální a nevkusný, rádobyvtipné situace umělé, nepřirozené, přehnané a jen dělají ze všech zúčastněných debily. Hugh Grant předvádí to samé co vždycky a že Julianne Moore je absolutně nevýrazná herečka bez talentu, to už vím dávno. Suma sumárum jedna hvězdička za asi dvě celkem vtipné scény a Robina Williamse.(7.1.2011)

Příjemná oddychovka s naprosto výborným Hughem Grantem, jehož nechuť k prodeji zánovního Porsche plně chápu...Chris Columbus natočil odlehčenou podívanou, která se neomrzí ani při opakovaném zhlédnutí. Jen je škoda, že občas tlačí moc na pilu a posouvá "Dva v tom" do sféry vyloženě fyzické komiky. Ale to je jen drobná vada na kráse.(28.2.2006)

Príjemná oddychová komédia, pri ktorej som sa nasmiala do popuku. A nielen to. Film upozorňuje na nenaplánované rodičovstvo a ukazuje, že sa to nemusí skončiť len potratom. Zaujímavo vykresľuje charaktery hlavných hrdinov. Všadeprítomné hlášky boli vtipné, mnohé na úrovni neboli, ale aj tie dokázali zasmiať. 75%(25.12.2010)

::::::::::::::::::::::::::::::::: Tenhle film mám moc rád a řadím ho k nejlepším ve kterých hraje Hugh Grant. Skvěle zahraný film, přenádherná Julianne Moore a vtipní Hugh Grant, Tom Arnold a Robin Williams !! Skvělý film pro maminky a tatínky, kteří právě zjistily, že jsou v tom ! :-) Super scény v obchodě - když mlátí "dinosaura" a scéna v porodnici - na ty se určitě podívejte, u těchle scén jsem se smál až jsem se málem po ..... ,-) Taktéž potešily fota herců na konci filmu, když byly ještě miminka ! Super film !!! :::::::::::::::::::::::::::::::::(5.4.2009)

• Bilky

Film založený na GRANTových ksichtoch a stupídnych hláškach a predsudkoch o deckách či rodičovstve. Akokeby bol film natočený v 80tych rokoch a hlavní predstavitelia by boli tínejdžri. Úplne zbytočne postúpia "morálne zmúdrenie" nielen hl.postavy ale aj všetci zúčastnení. Najhorší na filme bol ale casting a postava ruského poradníka-pôrodníka R.WILLIAMSa. Proste gýč jak vyšitý, takže dík aspoň za skladby uja Morissona a postavu Jeffa GOLDBLUMa.(14.3.2009)

• - V příběhu je několik odkazů na různé filmy, například na filmy Psycho (1960) nebo Kmotr (1972). (Terva)

• - Když Sam (Hugh Grant) odváží Rebeccu (Julianne Moore) do nemocnice, projíždí kolem kina, ve kterém promítají film „Home Alone VII“. Sám doma (1990) také režíroval Chris Columbus. (Terva)

• - Režisér Chris Columbus si ve filmu zahrál jednoho z hostů na svatbě, který políbí nevěstu. (Terva)