poster

Dva v tom

 • USA

  Nine Months

 • Slovensko

  Dvaja v tom

Komedie / Romantický

USA, 1995, 100 min

 • lennyd
  ***

  Úspěšný dětský psycholog Sam (Hugh Grant) má vše, co si jen může přát - krásnou přítelkyni Rebeccu (Julianne Moore), nový být a nové auto. Když si myslí, že už jen nic lepšího nemůže ani potkat, Rebecca mu sdělí, že čekají dítě. Samo toto sdělení Sama vyvede z míry, tak že své porsche rozbije o nějakej bagr, ale když vidí svého přítele Seana, jak si užívá jako svobodný a také Martyho, který už má dětí hafo a nevím kam skočit, je z toho vůbec celej přepadlej. Až do okamžiku, kdy od něj Rebecca uteče a on náhodnou uvidí na ultrazvuku svého syna - to jeho celý pohled na potomka změní. A musí nasadit všechny síly, aby získal Rebeccu i syna zpět ... Příjemná komedie, která sice ničím dvakrát nepřekvapí (až teda na šíleného gynekologa v podání Robina Williamse) ale také nijak nezklame. Ve filmu se objevuje dost hereckých hvězd, a i když nikdo z nich dvakrát nezáří (teda až na výše zmíněného Robina Williamse), tak nejsou špatní - Hugh Grant by se sice nemusel tak šklebit (v novějších filmech z toho už vyrostl), Julianne Moore to velmi sluší a Jeff Goldblum, Tom Arnold či Joan Cusack jen příjemně dokreslují atmosféru. Chris Columbus prostě takovéto komedie umí.(14.7.2008)

 • Colour
  ***

  Príjemná oddychová komédia, pri ktorej som sa nasmiala do popuku. A nielen to. Film upozorňuje na nenaplánované rodičovstvo a ukazuje, že sa to nemusí skončiť len potratom. Zaujímavo vykresľuje charaktery hlavných hrdinov. Všadeprítomné hlášky boli vtipné, mnohé na úrovni neboli, ale aj tie dokázali zasmiať. 75%(25.12.2010)

 • jane1106
  ****

  Místy trochu přitažená za vlasy, nicméně opravdu vtipná komedie (dračí muž v supermarketuxD, nadšený ploditel Tom Arnold v porodnici, dr. Kosevich a jeho metody) o strastech a slastech partnerského života zpestřeného neplánovanou graviditou. Hugh Grant tady válí, myslím, že se jedná snad o jeden z jeho vůbec nejlepších výkonů a popravdě jsem netušila, že tenhle bledý Brit s (tehdy ještě) úděsným účesem má nějaký bavičský talent.(1.1.2012)

 • Pythonator
  ***

  Groteskní maglajs při porodu na konci filmu byl perfektní, ale jinak to byla spíše nezáživná nuda. Prostě standardní Columbusovina plná mírných vtipů, morálních kopanců a nezvládnuté romantiky. Julianne Moore vypadala v těch letech sexy, ale rozhodně ne v tomto filmu. No jo, dobrý režisér udělá i z pěkné kočky nechutnou těhotnou krávu. Pro nechápající: kráva jest druh ženy, která po předehře praví muži, že by se radši počkati mělo na radu gynekologa, zda by šukáním nemohlo býti miminku nikterak ublíženo.(14.7.2016)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::::::::::::::: Tenhle film mám moc rád a řadím ho k nejlepším ve kterých hraje Hugh Grant. Skvěle zahraný film, přenádherná Julianne Moore a vtipní Hugh Grant, Tom Arnold a Robin Williams !! Skvělý film pro maminky a tatínky, kteří právě zjistily, že jsou v tom ! :-) Super scény v obchodě - když mlátí "dinosaura" a scéna v porodnici - na ty se určitě podívejte, u těchle scén jsem se smál až jsem se málem po ..... ,-) Taktéž potešily fota herců na konci filmu, když byly ještě miminka ! Super film !!! :::::::::::::::::::::::::::::::::(5.4.2009)

 • - Samuel (Hugh Grant) má náušnice, které se na párty během několika záběrů ztrácí a zase oběvují. (Terva)

 • - V příběhu je několik odkazů na různé filmy, například na filmy Psycho (1960) nebo Kmotr (1972). (Terva)

 • - Hans Zimmer složil hudbu k filmu ještě před začátkem natáčení. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace