Dva v tom

Dvaja v tom

Komedie / Romantický

USA, 1995, 100 min

• pakobylka

Tenhle snímek by mě dokázal spolehlivě odradit od mateřství, manželství, partnerství a vůbec všeho, co třeba jenom v náznaku souvisí s rodinným životem. Někdy je zábavné, když je hlavní hrdina tak trochu za hlupáka, ale nic se nemá přehánět. Tady bylo "přes“ úplně všechno už od samého začátku. Veškerý humor byl v podstatě založený na soustavném zesměšňování a ztrapňování jednotlivých postav a jeho nesnesitelnost postupně gradovala. Nebylo nic veselého strávit víc než hodinu a půl čistého času sledováním naučených stupidních grimas všech zúčastěných. Klíčová scéna na porodním sále pak zazdila úplně všechno a spláchla do odpadu i tu 1*, kterou jsem byla ochotná filmu udělit. Hugh Grant je veskrze sympatický chlapík, ale tady mi byl neskutečně protivný až do závěrečných titulků.(6.4.2009)

Nějak moc mě tahle komedie nebavila. Je to strašně předvídatelné a těch skutečně dobrých vtipů jsem tu také nepochytil. Chris Columbus si ale vybral dobré herce, které jsou více než snesitelní. Kdo by to byl řekl, že se z Julianne Moore stane až taková hvězda. Tady je to vlastně jen ta zrzka po boku Hugh Granta.(9.3.2015)

• Sdoom

Já tušil, že to nemám pouštět...už jen to, že tam hraje Hugh "pořád ty samý grimasy" Grant a Julianne "kamenný ksicht" Moore, mi mělo být varováním. Ale dal jsem na rady svých bližních, že se pobavím, že je to vtipné atd., leč omyl. Tenhle film je ze všech kýčovitých klišoidních sentimentálních romatických komedií snad ten nejkýčovitější. Humor je totálně trapný, neoriginální a nevkusný, rádobyvtipné situace umělé, nepřirozené, přehnané a jen dělají ze všech zúčastněných debily. Hugh Grant předvádí to samé co vždycky a že Julianne Moore je absolutně nevýrazná herečka bez talentu, to už vím dávno. Suma sumárum jedna hvězdička za asi dvě celkem vtipné scény a Robina Williamse.(7.1.2011)

Místy trochu přitažená za vlasy, nicméně opravdu vtipná komedie (dračí muž v supermarketuxD, nadšený ploditel Tom Arnold v porodnici, dr. Kosevich a jeho metody) o strastech a slastech partnerského života zpestřeného neplánovanou graviditou. Hugh Grant tady válí, myslím, že se jedná snad o jeden z jeho vůbec nejlepších výkonů a popravdě jsem netušila, že tenhle bledý Brit s (tehdy ještě) úděsným účesem má nějaký bavičský talent.(1.1.2012)

Jedna z najvtipnejších a najmilších romantických komédií 90tych rokov. Hlavní predstavitelia sú sympatickí, čo býva dnes už dosť velký problém. Hlavne Moore je roztomilá. No a Columbus sa pre rodinnú zábavu narodil. Málokedy sklamal, tu skôr príjmne prekvapil. Potešia postavy Goldbluma a Williamsa, čím sa potvrdzuje, že vedlajšie postavy robia tento žáner rovnako ako ústredný pár.(9.8.2009)

• - Režisér Chris Columbus si ve filmu zahrál jednoho z hostů na svatbě, který políbí nevěstu. (Terva)

• - Robin Williams chtěl původně hrát roli Barneyho, nakonec si zahrál doktora. (Terva)

• - Když Sam (Hugh Grant) spěchá do nemocnice, běží kolem kina, ve kterém promítají film Sám doma (1990), který také režíroval Chris Columbus. (Terva)