poster

Dva v tom

 • USA

  Nine Months

 • Slovensko

  Dvaja v tom

Komedie / Romantický

USA, 1995, 100 min

 • tron
  ***

  "Môj otec je hajzel." - "Môžeš mi o tom povedať viac?" - "VEĽKÝ hajzel." Na debatu ohľadom toho, či nenarodené dieťa vidí penis alebo nie, sa zrejme nezabúda, no na DVOCH V TOM áno. Francúzsky originál som nevidel, takže neviem porovnať. DVAJA V TOM nie je zlý film: Hugh Grant a Julianne Mooreová tvoria slušný pár, ešte o dosť lepšie sú na tom výrazné podporné roličky, ktoré si Jeff Goldblum, Joan Cusacková, Tom Arnold („Roseanne“, PRAVDIVÉ LŽI) a ruský gynekológ Robin Williams užili, ako sa na kráľov podporných rolí (akými dovolím si tvrdiť sú) patrí. V posledných hektických dvadsiatich minútach nemá snímka chybičku (skoro), dovtedy sa nesie vo fajn pomalom duchu... možno až príliš. Kino Považan 1996(20.12.2004)

 • SOLOM.
  ***

  Praštěná romantická komedie s ještě praštěnějšími herci – to ovšem tentokrát myslím v dobrém. Julianne Moore byla vždycky k sežrání a i zde jí to neskutečně slušelo. Hugh Grant zahrál „jeblého a nevyzrálého“ Sama vcelku slušně a oba se vhodně doplňovali. Jen byla škoda, že některé situace nebyly ani tak vtipné, jako spíš dost trapné. Ale tak záleží na vkusu každého diváka. I humorných okamžiků tu bylo dost. Takže dávám klasický průměr…(21.12.2018)

 • heihatchi
  ***

  Hugha moc nemusím, když jemu ale ty romanťáky tak jdou! Zde to ale dotáhl do konce a stal se skoro výhercem v loterii, když porazil antikoncepci, a řekl si o dítě. Teda prvně ho samozřejmě nechtěl, ale když mu pak zahrál Hans Zimmer při cestě do nemocnice, tak rychle změnil názor. Jinak celou dobu poměrně klasická komedie, jen ten konec byl trochu víc střelenej.(29.12.2013)

 • SB
  *

  Viděl sem několik britských (koprodukčních) komedií s Grantem a často sem se dost bavil, problém ale asi bude v tom "britských", rozdíl mezi americkým a anglickým humorem je zde a např. v Jak na věc učebnicový. Tato komedie jako podprůměr již začíná, ale končí již jako infantilní, přiblblá slátanina. Zajímavé komentáře: pakobylka, gpx.(8.4.2009)

 • Bilky
  **

  Film založený na GRANTových ksichtoch a stupídnych hláškach a predsudkoch o deckách či rodičovstve. Akokeby bol film natočený v 80tych rokoch a hlavní predstavitelia by boli tínejdžri. Úplne zbytočne postúpia "morálne zmúdrenie" nielen hl.postavy ale aj všetci zúčastnení. Najhorší na filme bol ale casting a postava ruského poradníka-pôrodníka R.WILLIAMSa. Proste gýč jak vyšitý, takže dík aspoň za skladby uja Morissona a postavu Jeffa GOLDBLUMa.(14.3.2009)

 • - Natáčení probíhalo v americkém městě Pittsburg ve státě Kalifornia. Natáčelo se i v tamní nemocnici Los Medanos. (Terva)

 • - Když Sam (Hugh Grant) odváží Rebeccu (Julianne Moore) do nemocnice, projíždí kolem kina, ve kterém promítají film „Home Alone VII“. Sám doma (1990) také režíroval Chris Columbus. (Terva)

 • - Hans Zimmer složil hudbu k filmu ještě před začátkem natáčení. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace