Dva v tom

Nine Months

Dvaja v tom

Komedie / Romantický

USA, 1995, 100 min

Ona je nadšená, po dítěti toužila, on nikoliv, přijde o pohodlí a červeného bouráka. Přišlo to nečekaně a navždy. Stane se otcem. Náhle je v pozici sobeckého zmetka, i proto tvůrce rodinných taškařic sleduje nastávající pár právě z pohledu budoucího otce. Přestane být hvězdou domácnosti, přestane mu ženuška nosit jídlo na gauč, přestane mu foukat bolístky. Chris Columbus potvrdil cit pro gradaci, v situačním humoru umí dokonale chodit, dokonce se ocitneme v čisté grotesce (závěrečný dvojporod). Za mě už nicméně byli na hraně snesitelnosti „zkušení“ rodiče (Tom Arnold a Joan Cusack), celá řada uřvaných scén, rovněž nesnáším zmatené, plaché a pasivní hrdiny bez směru, že Hughu Grante? Tlačení na pilu už bylo prostě moc, dva díly s Kevinem, který se ocitl sám doma, nebo jiná spolupráce s Robinem Williamsem coby tátou v sukni, mají nesmrtelný cejch svěží rodinné zábavy. Tady se k němu určitě nedostaneme.(29.10.2017)

• Pecival

Při sledování uječeného, otravného dvoj porodu konstatovala moje babička, se kterou jsme na to společne o vánocích koukali: "Bože to je kravina, to už se mi víc líbily ti krokodílové" - čímž odkazovala na jiné veledílo (http://www.csfd.cz/film/182382-predator-z-hlubin/). Myslím, že to mluví za vše - ty dvě dávám (ač skoro nerad), za tu hereckou sestavu.(25.12.2010)

Odpočinková komedie s několika originálními nápady např. jízda do nemocnice, skvělý odborník na kynologii Robin Williams. Občas IMHO ovšem zapadá do trapnosti - viz souboj s krokodýlem nebo i ten úraz umělohmotným drakem. Julianne Mooreová je celkem roztomilá, Grant působí trochu prkenně jako vždy ale nevadí.(12.2.2006)

Groteskní maglajs při porodu na konci filmu byl perfektní, ale jinak to byla spíše nezáživná nuda. Prostě standardní Columbusovina plná mírných vtipů, morálních kopanců a nezvládnuté romantiky. Julianne Moore vypadala v těch letech sexy, ale rozhodně ne v tomto filmu. No jo, dobrý režisér udělá i z pěkné kočky nechutnou těhotnou krávu. Pro nechápající: kráva jest druh ženy, která po předehře praví muži, že by se radši počkati mělo na radu gynekologa, zda by šukáním nemohlo býti miminku nikterak ublíženo.(14.7.2016)

Jliane nemusím, takže jsem měl tím asi hodně zastřenej pohled na film, ale Hugh byl dobrej. A Robin Williams je podle mě ten nejlepší gynekolog v Americe. K ději bych jen měl pár maličkostí, jako třeba odstranění chudáka kocoura, protože to malý by mohlo mít třeba náhodou alergii. Beru, že by mohlo mít alergii, ale kvůli tomu přece nenechám utratit zvíře, který mi důvěřuje a nečeká ode mě nic zlýho. Proč? Protože mít zvíře je ještě větší povinnost, než mít dítě. Dítě za pár let vyroste a vypadne z domu, ale o zvíře se musíte starat až do jeho smrti, jako kdyby to bylo malý dítě (mluvím o psech, kočkách a podobných). A když si nějaký zvíře vezmete, berete zároveň s ním zodpovědnost, že se o něj postaráte do jeho smrti a zajistíte mu klidné dožití a ne nějakou odpornou vraždu, jako se to nejspíš stalo tady. Tak by si holt ten malej musel dávat valetol a stříkat antialergeny místo deodorantu, no. Takže všechny ty hvězdičky jsou jen pro Robina Williamse.(27.12.2005)

• - Hans Zimmer složil hudbu k filmu ještě před začátkem natáčení. (Terva)

• - Samuel (Hugh Grant) má náušnice, které se na párty během několika záběrů ztrácí a zase oběvují. (Terva)

• - Robin Williams chtěl původně hrát roli Barneyho, nakonec si zahrál doktora. (Terva)