Tantra

TV spot 3

Chcete lépe poznat sami sebe? Toužíte prohloubit vztah se svým partnerem? Přestože sexuální revoluce dávno proběhla, sex často provozujeme ve tmě a při rozhovorech o něm cítíme stud. Pornografie je téměř všudypřítomná, ale milování a vášeň stále zůstávají tabu. Stovky českých žen a mužů se rozhodly posunout hranice vnímání svého těla prostřednictvím tantry. Dokument nahlíží do světa tantrických seminářů vedených zkušenými lektory Johnem Hawkenem a Alanem Lowenem. Film, uváděný v kinech v necenzurované verzi, přináší intimní výpovědi lidí, kterým tantra změnila život. A ukazuje sex tak, jak nejsme běžně zvyklí. Oproti jiným východním duchovním cestám, jako je jóga nebo nejrůznější meditace, využívá tantra k sebeuvědomění smyslnost a sexualitu. Odmítá stereotypy a rozbíjí naučené vzorce chování. Cestu duchovního růstu nabízí skrz potěšení, nikoli utrpení. Tantra přináší jiný pohled na život a sex - nesoustředí se na výkon, ale na prožitek. Z vlastní zkušenosti víme, že mezi láskou a sexem bývá rozpor – můžeme si užít sex s někým, koho nemilujeme a milovat někoho, s kým nám sex nepůsobí potěšení. Tantra učí, jak rozpor odstranit, lásku a sex svést dohromady a udržet.

Stovky českých žen a mužů absolvují tantrické semináře. Přestože jóga a nejrůznější meditace jsou v západním světě poměrně rozšířené, tantru si lidé často pletou například s kámasútrou a vnímají ji jen pro její sexuální aspekt. Tvůrce nového dokumentárního filmu Tantra zajímalo, jestli takové zjednodušení odpovídá realitě a zda vůbec existuje možnost, jak využít starobylou nauku pro zlepšení života, partnerských vztahů a rodinných vazeb v současné době. Dokument Tantra scenáristy a režiséra Benjamina Tučka nahlíží do světa tantrických seminářů vedených zkušenými lektory Johnem Hawkenem a Alanem Lowenem. (oficiální text distributora)

Devilian

Vrchol sluníčkové hippies stupidity, trapnosti, nechutnosti a sektářství. Dozvědět se něco o tantře? Klidně. Tady se to ale nedozvíte. Jen budete koukat na to, jak se po sobě platí upocení, tlustí, chlupatí, oškliví lidé a blábolí při tom něco o lásce, životu, kráse, roztočených čakrách a slunci v duši... ()

klukluka

Pro milovníky nahoty, jinak jsem si z toho v podstatě nic neodnesl. Narozdíl od účastníků tantrických kurzů. Ti by si mohli klidně myslet i na nějakou pohlavní chorobu. ()

Marys

LFŠ 2011: Človek je zas o niečo múdrejší. Z pomalého tempa cez lietajúcich pinďúrov, hopsajúce poprsia a ochlpené rozkroky až po mnohonásobné orgie. Aj tak tomu niečo chýbalo. ()

mira007

Unikátní český dokument na téma tantra ( za téma jedna hvězdička ) - rozhovor s účastníky kurzů i lektory a dokonce Simonou Babčákovou. Několik záběrů ze seminářů. Původně jsem myslel, že tantra je prostě fajn masáž po které se člověk cítí fit, ale to jsem si spletl se sportovní nebo erotickou masáží. Dle tohoto dokumentu si hraje na cosi duchovního a hemží se to slovy jako energie, harmonie namaste a spol. Nadšení účastníci si myslí, že jim tantra pomůže v partnerském vztahu, vyrovnat duši a čakry, ale pro mne to jsou spíš duševní hodnotově ploší chudáci, kteří hledají tak dlouho, že kdyby nenašli tantru, tak si najdou nějakou sektu. Za pár let je tahle cesta omrzí a oni budou tam, kde byli na začátku, protože nevěřím, že skupinově dovádět jako malé děcka, nahatí se ošmatlávat, nebo strkat prst cizímu chlapovi do zadku ( naštěstí rozostřené ) někomu pomůže na delší dobu. Problém tohoto dokumentu je i jeho nekritičnost a opravdu to působí jako promo. ()

cuchillo odpad!

Tak tohle opravdu ne! V podstatě se 77 minut koukáte na swingers party a posloucháte řeči o tom, jak je tantra úžasná, osvobozující a pomalu vás vyléčí z rakoviny (je to takový všelék). Banda okolo tantry (té z dokumentu) se chová jako sekta. To je ovšem jejich věc. Když jim tohle uspořádání vyhovuje, proč ne, jen ať s tím nikoho neotravují a proboha hlavně, ať o tom nikdo netočí. Škoda filmového materiálu. Guru z Británie je kapitola sama pro sebe. O něm si myslím, že o tantře "učí" jen proto, aby se mohl koukat a občas si šáhnout na ženskou. Jinak by se k žádné ženské nedostal, každá normální by po tom, co by ho uviděla, utekla. Kdo by nezdrhal před upocenou bečkou se zkažených chrupem?! ()

Furmi

Chápem východne zvyklosti a miešaninky náboženstiev zo zvrhlosťami ktoré má v sebe snád ale každý človek takže nieje čo riešiť :D ... Už len krajšie obecenstvo a bolo by o o 3 hviezdičky hore povedzte úprimne kto by nedal :D ... Ale vážne je dokument dosť o ničom po stránke dokumentaristickej, no po stránke obsahovej je miestami tip top aj v tých silne emočných scénach. Je vidieť hlbku toho pocitu aký tý ľudia prežili (God is in all of us ... something will on that ). 55% ()

TrebleClef

Tantru uznávám jako filozofii, která ale v Evropě nemá co dělat. Dokument vyzněl dost šíleně a tím tantra utrpěla, protože spousta lidí jí přiřkne úplně jiný význam, než doopravdy má. Chtěl nám režisér jen přiblížit praktiky kurzu? Bohužel se mu to vymklo z ruky. Některé scény jsou opravdu nechutné. Výsledek: nechutná slátanina o lidech, kteří nevědí coby. Stále věřím, že tantra o tom, co obsah filmu ukazuje, opravdu není. ()

Everyone

"Chcete lépe poznat sami sebe?" Tak skrz tento dokument žádný pokrok nečekejte. Upřímně by mě zajímalo, koho tento film obohatil. Dokument je dobrý pro lidi, kteří nevědí, co tantra je, a nechtějí si to ve slovníku hledat. Tak chladné mi povětšinou připadalo. Toto si chce prožít osobně, tento film jako médium, který Vám zprostředkuje intenzivní, resp. alespoň vzdáleně, zážitek, rozhodně nedosahuje těchto kvalit. ()

Olík

Pokud se chce dozvědět něco o Tantře jako takové, budete muset absolvovat nějaký ze seminářů nebo zvolit jiný zdroj informací. Dokument Benjamina Tučka je jenom nezáživná reklama z úst těch, kteří kouzlu tohoto učení již propadly prošpikovaná záběry prapodivných infantilních grupen party skupinky čtyřicátníků. ()

Rockerman

Co říci k tomuto dokumentu?Kdybych hodnotil jen to,jak je to natočeno,asi by to nedopadlo moc dobře.Je totiž v podstatě propagace těchto praktik nebo terapií.Chybí zde nějaká polemika,natož kritika tantry.Jasně když už se někdo dá na něco tak kontroverzního,tak to musí chválit,aby nebyl za blbce.Na druhé straně,kdybych se na to podíval nezaujatým pohledem,tak musím říct,že všem těm,kteří v tom filmu tvrdí,že jim to pomohlo v životě (a to nejen v tom sexuálním) s partnerem,tak já jim to věřím.Je v tom velká dávka odvahy a exhibicionismu.Podobá se to trochu divadlu.Nemyslím si ale,že tyto metody jsou pro nějakou širokou obec lidí.Naopak jen pro úzký kruh lidí.Protože my jsem prostě tak vychováni.Opravdu nevím kolik lidí by sneslo pohled na to,jak vám tři úplně cizí lidé "obhospodařují" partnerku či partnera.Na začátku jim to,možná nevadí,ale při nějakém konfliktu to může být součástí výčitek atd.Film je to pro zajímavost na jedno shlédnutí dobrý.Kdo však tantře nefandí a nechce se jí zabývat,je fakticky bezcenný. ()

fortex

prostě někteří lidé jsou ve své hlouposti nenapravitelní a ten vrchní tlustý tantrista s dvěma zuby je skutečně obzvláště odporný prostě hnusák ()

papaguy

Komentář píši se značným odstupem od udělení hodnocení, takže nebudu rozebírat detaily. Troufám si tvrdit, že tantra se v ČR nevyučuje. Spíš jde o nálepkování „trademarkem tantra“ jednotlivými lektory, kteří neví, že neví, nebo ví a využívají obecné neznalosti z marketingových důvodů. To, co je prezentováno v dokumentu, jsou spíš kurzy na duchovnější sex, vztahy a odbourávání různých zábran (které někdo může vidět jako omezující, jiný zase jako užitečné). Jestli si díky podobným seminářům někdo dává život do kupy, nebo si ho rozkládá, si už musí každý účastník podobného kurzu zvážit sám. Po shlédnutí člověk zjistí, že účastníci si řeší hlavně svoje vztahy... Dokument do tématu mnoho světla nevnesl a díky svému provedení asi mnoho lidí nezaujme (a pokud, tak záporně). Promarněná šance, jedna hvězda za pokus a odvahu. ()

Mani

Téma tantry má podle mě velký potenciál, od filmu jsem si sliboval víc než plytký a naprosto chaotický sestřih záznamu kurzů (bez jakéhokoli vysvětlujícího komentáře, díky čemuž se divák v určitých chvílích cítí jako by se díval na orgie Svědků Jehovových), interview a dalšího jinak i zajímavého materiálu. Nevím, jestli se autoři snažili z tantry udělat akční film, každopádně se jim to nepovedlo. ()

Allan

Taková malá kolektivní řezničina stříknutá žvásty o prozření, hekáním a funěním různých intenzit, to vše za doprovodu kolozubého pupkatého guru. Lze konstatovat, že jsem konečně nalezl důstojný pořad pro silvestrovskou noc. ()

jardik odpad!

Z filmu: "To jak se z naší společnosti víra a náboženství vytratily, lidi hledají pak v takovejchhle východních směrech." ...A proto o tom natočíme brak a budem trendy a kůl. ()

MyrnaAlec

Kouzlo tantry musí být ultra silné, neboť v osobě fyzicky odpudivého "Mistra" (20kg nadváhy, chybějící chrup, strašný účes) došlo ke svému naplnění, když dokázal obloudit absolventku kursu, s kterou plánují rodinu. Soubor dalších účastníků je přehlídkou naivity a lidí, kteří neznají samy sebe ani ve středním věku. Poznatek, že sex je príma , snad vědí už na střední. A parta "tantriků" , kteří se koupou v plavkách ??? No to si ze mě děláš p.... !!! ()

RigorMortis

"Jsem zažila u porodu multiorgasmus." Spomínam si, ako som sa pred pár rokmi priplietol na ezofest. Vošiel som do hlavnej prednáškovej sály práve v momente, kedy  na pódiu manželský pár, z ktorého smrdelo ezo na sto honov oduševnene rozprával o tom, ako im tantra zmenila život (rozumej chlap mal sexuálnu výkonnosť ako králik Duracell a obaja našli spôsob ako si poriadne zajebať). K dokumentu som teda pristupoval ako k možnosti dozvedieť sa niečo o tom, ako vyzerajú kurzy "tantry" v praxi. K samotnému dokumentu - jeho sledovanie ma bolelo. Kým regulérna tantra je buddhistická / hinduistická prax s mnohými aspektmi, tu dostávame iba aspekt sexuálny vybičovaný do absurdna okorenený konskou dávkou ezoteriky pod taktovkou úchylného tlusťocha so skazeným chrupom. Už pri prvých záberoch s dotazovaním na erotickom veľtrhu som mal pocit, že mi postupne klesá IQ. Ani jeden z účastníkov dokumentu nepôsobil sympaticky a ak som sa nechytal za hlavu, len som neveriacky pozeral. Nie som puritán, to v žiadnom prípade. Ale pohľad na skupinku dospelých, ktorí po sebe škriekajú a vrieskajú akoby ich práve pustili z uzavretého oddelenia pôsobí až komicky absurdne a zábery zo seminárov plné chlpatých rozkrokov, chlpatých prdelí, spotených ľudí a plieskania po nahých zadkoch vyzerajú ako jedna veľká béčková swingers party. Jednu hviezdu za (nechutný) vhľad do "tantrických" seminárov. ()

surprise

Řemeslně zdařile a originálně poodrhnutá rouška tantrických seminářů, západní aplikace spirituální východní nauky a praxe, která nepostrádá autenticitu a příležitost k zamyšlení, že sex a erotika, není jen fyzická potřeba. Semináře však postrádaly větší myšlenkovou hloubku, např. ve srovnání s křesťanstvím, do kterého se naprosto zbytečně a úplně mimo pouští hlavní guru. Asi nikdy nečetl biblickou Píseň Písní a neslyšel Ježíšova slova o lásce a nevšiml si jeho velkorysosti vůči jejím tělesným projevům. ()

Alhazred odpad!

Pre mňa rozhodne odpad. To, čo v dokumente uvidíte, je v podstate swingers-party zaobalená do plkov o východnej filozofii. S tantrou to nemá nič spoločné. Za pozornosť stojí najmä manžel jednej z účastníčok, ktorý sa zmieruje pomocou tantry s jej milencom... a že na toto prispeje Fond na podporu českej kinematografie, je iba dokonalá bodka tejto dokumentárnej paródie. ()

HanLiuKun

Trochu amatérsky natočený dokument o ničem a tak trochu nuda. Ze začátku je to pozorování uhekaných epileptiků a ke konci pár scén z něžného skupinového sexu. Dokument vám nedá tu možnost, vidět to jinak. Tu jednu hvězdičku dávám za povedený plakát či k doplnění chrupu pana školitele. Na kurzy tantry to asi přitáhne pár úchyláků, jiný smysl jsem v tom nenašla. Snad jen pár pěkných myšlenek. Takže ať se na to nemusíte koukat a ztratit hodinu a čtvrt života. Ve vztahu je důležitá důvěra a sdílení pocitů, všechno není jen o šu**ní, je důležité znát své tělo a říct tomu druhému, co si přejeme. Asi nejhezčí věta: "Říkat pravdu (ve vztahu) nemůže nikdy ničemu ublížit, kromě iluzí toho druhého" ()