Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• UncleG

Tomuhle filmu jsem se úspěšně vyhýbal téměř devět let. Jednou to přijít muselo a musím říct, že přes všechny proklamace si "Bojiště Země" Odpadní hodnocení prostě nezaslouží. Ano, je to velmi pokleslé, laciné, nepravděpodobné a místy zcela pitomé sci-fi. Jedna průměrná epizoda Star Treku vydá na neskonale kvalitnější zábavu... Ale přesto nemůžu říct, že by mi tenhle film přišel jako absolutně duchaprostá slátanina. Dá se tam narazit na náznak děje a dokonce to má i nějakou základní myšlenku. Nakonec mi z toho vychází luxusní jedna hvězdička. Pořád lepší než koukat na jednání z parlamentu.(5.8.2009)

• kingik

Z tohohle zvláštně divného filmu si pamatuji pouze otřesné panděro Johna Travolty a sexy dračici Kelly Preston. Jinak tenhle film trpí nedostatkem akce a vůbec je takový celý divný. Je takový odbytý i po režijní a herecké stránce a scénář snad ani nebyl scénářem a nejspíš se ještě dopisoval na place. Prostě fakt mega propadák, ale budu se muset ještě někdy na něho podívat až bude v televizi abych mu náhodou nekřivdil.(20.2.2009)

• kitano

Hadam kazdy milovnik filmov ma taky skvoj "tajny klenot" - film ktory je po vsetkych strankach ukazkovy "crap", avsak z urcitych dovodov si ho oblubil. Bojisko zem je taky pre mna. Neuveritelna zmes hlupych az trapnych dejovych klise vypeckovanych o takych vysin ze sa to cele - v mojom pripade - zmenilo na zabavne pozeranicko ktore ma bavilo od zaciatku az do konca. (5/10)(13.7.2007)

Prečo 5* ? Podobný prípad ako PLAN 9 FROM OUTER SPACE. Bavil som sa kráľovsky. Bavil na tom, ako sa môže niekto tak zhovadiť. A za také peniaze. Takmer všetko je tu trápne, amatérske a hlúpe, ale nemohol som si odpustiť to maximálne hodnotenie. Klenot medzi mojimi ´´ guilty pleasure ´´. A výstraha pre všetkých ostatných filmárov.(28.7.2010)

• lennyd

Blíží se rok 3000, a Země už dávno není taková, jaká byla. Po útoku zákeřných Psychlonů je většina lidí jejich otroky, dolující nerostné suroviny - a zbylí jsou rozprášeni po zemi, žijící v několika primitivních kmenech. Jedním z nich je i Joannie (Barry Pepper) - ale i on je brzy Psychlony zajat. Jeho věznitel, šéf psychlonské bezpečnostní služby Terl (John Travolta) se svým pobočníkem Kerem (Forest Whitaker) se ale pokusí ve svém vězni posílit zbytky inteligence. Netuší, že toto je počátkem jejich konce ... Přiznám se, že po prvním shlédnutí jsem byl až překvapivě nekritický - Travoltova postapokalyptická vize světa mne natolik zaujala, že jsem přehlédl šílené herecké výkony, vizuální efekty, podivnou kameru. Nyní se mi podařilo se dostat k filmu znovu, a prvotní nadšení hodně rychle vyprchalo. Travoltův svět se mi pořád docela líbí (divoši v supermarketu jsou na jedničku s hvězdičkou), zbytek už o poznání méně. Co mi vadilo ale mnohem více než samotný film, byl český dabing - ač Trávníčkův Travolta je docela cool - střídání hlasů (psychlonsky a "česky" mluví úplně někdo jinej, stejně jako u Pepperova Joannieho mě štvalo docela dost). Odpad filmu rozhodně nedám, na to jsem se (dvakrát) docela pobavil, ale z původních 4* musím hodně slevit...(4.1.2011)

• - Kameraman Giles Nuttgens se nechal slyšet, že nadměrné použití barevných filtrů a šikmého kamerového záběru (zvaného Dutch Angel) nebyl jeho nápad a že mu byl poskytnut nejnižší rozpočet, s jakým kdy musel pracovat. (HellFire)

• - V roce 2005 se připojila k sedmi oceněním Zlatá malina ještě jedna, a to pro nejhorší film za posledních 25 let. (Terva)

• - Barry Pepper sa v interview pre Movieline vyjadril, že jedlo podávané počas natáčania filmu v Kanade bolo také zlé, že John Travolta zavolal svojho osobného kuchára, aby im prišiel variť. (Abiosis)