Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• eraserhead666

Travolta vzal pár filmařů, román svého náboženského guru a pokusili se natočit nejhorší a nejstupidnější sci-fi film všech dob, plný typického nechutného nadřazeneckého amerického vlastenčení. Ano, neboť jen podprůměrný americký vidlák, jež sotva umí napočítat do tří z novostředověku se dokáže za 7 dní naučit lítat se stíhačkou a pochopí podstatu atomové bomby. Je to stejně debilní, jako kdyby se Kopčem z Lovců mamutů rozhodl sestrojit si raketu a odletět na jinou planetu. Jenže největší problém celého filmu je, že se tvůrcům nepovedl ani původní záměr, neboť opravdu ultranejhorší a nejsračkovitější filmy mají občas tu čest být tak špatné, až se stanou kultovní. To tomuhle filmu zdaleka nehrozí. Je prostě jen hloupý, nelogický, trapný, nechutně klišovitý a přehnaný a (a za to ta jedna hvězdička) nechtěně humorný a komediální. Travolta ve své nejšílenější (ať v jakémkoliv smyslu, hlavně v tom komickém) roli. A to jsem na to kdysi chtěl jít do kina, ještě, že jsem nakonec nešel.(21.9.2011)

• Dever

Soundtrack Elia Cmiral: 1. Battlefield Earth Theme [0:52] ,2. The Dome [3:32] ,3. Jonnie Leaves [1:34] ,4. Meeting Carlos, The Hunter [1:19] ,5. Terl [1:39] ,6. Jonnie's Enlightenment [1:56] ,7. The Plan/Fort Hood [2:42] ,8. Chrissy [1:04] ,9. Denver Library [1:19] ,10. Chrissy Collected [1:40] ,11. Man Animal Revolt [2:53] ,12. Mountain Tribe [1:43] ,13. Psychlo Wrangler [2:28] ,14. Psychlo's Top 40 [2:07] ,15. Commence Revolt [3:10] ,16. Do You Want Lunch? [1:34] ,17. Revolt Continues [2:16] ,18. Options for Renewal [2:01] ,19. Hope At Last [0:55] ,20. The Cavalry [0:34] ,21. Air Battle [1:50] ,22. Trench Attack [0:53] ,23. Web Cracking Stops [1:48] ,24. Dome Explodes [1:55] ,25. Gas Drone and Fight [1:43] ,26. Mickey the Hero [0:40] ,27. We've Won [1:12] ,28. End Tiles [1:33],(9.6.2011)

• Superpero

Mě to zas nepřišlo jako takovej průser. Jasně, že kamera je ultradebilní a celej ten svět je trochu postavenej na hlavu. Zároveň musim podotknout, že jsem se nenudil (a to to dávali někdy v jednu v noci). Travolta tam byl hyper a některý hlášky mě megarozgebily. "To je dobře že tady nemusím bejt dalších 5 cyklů, to bych nevydržel." "Jo jenže tu budete 50 MUAHAHAHAHAHHAHA" Prostě špatnej film, ale ne zas až tak. Dost mě rozesmál Forest Whitaker (ufon černoch :-)))))))) Podle mě to všichni stíraj spíš protože se tak "ví" že je to špatnej film tak aby nevypadali blbě. P.S. Travolta je geniálně nadabovanej.(8.3.2006)

• Aiax

No jo, musel jsem se přesvědčit na vlastní oči, ale tohle je opravdu taková katastrofa, až se tají dech. Ten úplně nejhorší film všech dob to určitě není, ale to je tak jediné, co je na téhle zhovadilosti pozitivního. Nechápu, jak se tomu mohli upsat tak špičkoví herci jako Travolta, Pepper nebo Whitaker.(9.1.2005)

Uznavam ze Travolta tu je hodne spatnej, ale odpad? To tezko. Odpad dam vecem na ktery se neda koukat, ale tohle me i docela bavilo. Hlavni prednosti tohohle filmu je vizualni stranka a hudba, ty jsou vyborny, zbytek za moc nestoji, ale kdyz to nebudete brat moc vazne tak se urcite budete bavit a navic mi to pripomnelo fallout.(1.2.2005)

• - Scénář je založen na stejnojmenném románu L. R. Hubbarda, zakladatele scientologické církve, jejíž je Travolta členem. (gjjm)

• - V roce 2005 se připojila k sedmi oceněním Zlatá malina ještě jedna, a to pro nejhorší film za posledních 25 let. (Terva)

• - John Travolta za film inkasoval honorář ve výši deseti milionů amerických dolarů, což bylo méně, než na co byl zvyklý. Kdyby však film uspěl v kinech, dostal by dalších patnáct milionů. K tomu však nedošlo. Film v kinech "vyhořel". (HellFire)