poster

Bojiště Země: Sága roku 3000

 • USA

  Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000

 • Slovensko

  Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ***

  CITÁT - Smutný pohled. Samá zeleň, modré nebe... Říkali, že ta planeta je ošklivá, ale ohavnější místo nenajdete v celém vesmíru............ Píše se rok 3000 a lidé již nejsou pány planety Země. Scénář : David J. Shapiro a Corey Mandell. Kamera : Giles Nuttgens. Hudba : Elia Cmiral. ZAJÍMAVOST - Tento, dle slov Johna Travolty, kultovní film si vzaly v roce 2000 na mušku ceny Razzie a přiřkly mu tato "ocenění": nejhorší herec (J. Travolta), nejhorší režie, nejhorší film, nejhorší herecký pár (J. Travolta s kýmkoli, kdo se s ním objeví na plátně - vskutku vtipné, že?), nejhorší scénář, nejhorší vedlejší herec (B. Pepper), nejhorší vedlejší herečka (K. Preston). Své nominaci na vedlejšího herce, nejhoršího - samozřejmě, neunikl ani letošní horký favorit na Oscara (roč. 2006) Forest Whitaker, který později veřejně vyjádřil lítost nad svou účastí v tomto filmu. V roce 2005 se připojila ještě jedna cena - za nejhorší film posledních 25 let ( ! ). A mě se to docela líbilo, no a....................(26.4.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  Vzpomínám si na humbuk kolem tohohle megadíla v době premiéry, kdy se Travolta oháněl řečičkami o vzniku nového sci-fi fenoménu na úrovni Star Wars. Vzniklo cosi, kde dlouhovlasý Barry Pepper během několika týdnů zlikviduje vyspělou (EHM, EHM!!!) mimozemskou civilizaci, ačkoliv se jeho zkušenosti ještě před pár dny pohybovaly na úrovni tuctového neandrtálce. Nelogičnosti ignorovat, ve zdejším světě totiž vše, vytvořené člověkem, prakticky bez úhony přežije tisíc let napospas přírodě. Psychloni, jejichž jednání se podobá mixu ospalé dolní sněmovny a pouličních pankáčů, jsou dost často vtipní, zato ty patetické žvásty lidských Williamů Wallaceů si mohl někdo odpustit. Takže ti, Johne, nechám jednu hvězdičku, protože na poli vážných sci-fi jde sice o pěknou krávovinu, ale komedie je to ucházející.(13.12.2010)

 • lennyd
  **

  Blíží se rok 3000, a Země už dávno není taková, jaká byla. Po útoku zákeřných Psychlonů je většina lidí jejich otroky, dolující nerostné suroviny - a zbylí jsou rozprášeni po zemi, žijící v několika primitivních kmenech. Jedním z nich je i Joannie (Barry Pepper) - ale i on je brzy Psychlony zajat. Jeho věznitel, šéf psychlonské bezpečnostní služby Terl (John Travolta) se svým pobočníkem Kerem (Forest Whitaker) se ale pokusí ve svém vězni posílit zbytky inteligence. Netuší, že toto je počátkem jejich konce ... Přiznám se, že po prvním shlédnutí jsem byl až překvapivě nekritický - Travoltova postapokalyptická vize světa mne natolik zaujala, že jsem přehlédl šílené herecké výkony, vizuální efekty, podivnou kameru. Nyní se mi podařilo se dostat k filmu znovu, a prvotní nadšení hodně rychle vyprchalo. Travoltův svět se mi pořád docela líbí (divoši v supermarketu jsou na jedničku s hvězdičkou), zbytek už o poznání méně. Co mi vadilo ale mnohem více než samotný film, byl český dabing - ač Trávníčkův Travolta je docela cool - střídání hlasů (psychlonsky a "česky" mluví úplně někdo jinej, stejně jako u Pepperova Joannieho mě štvalo docela dost). Odpad filmu rozhodně nedám, na to jsem se (dvakrát) docela pobavil, ale z původních 4* musím hodně slevit...(4.1.2011)

 • tom88
  **

  Obsah je síce veľmi blbý a primitívny, ale je to sci-fi a mne to až tak nevadilo. Strih, kamera, hudba, efekty, kostými toto všetko je na dobrej úrovni. Je to hrozne jednoduché a popkornové, ale ako oddychovka na jedno dve pozretia sa to dá, no upozornenie pre všetkých: Vypnúť mozog ! Som fanúšik všetkej sci-fi a Johna Travoltu, takže až také nízke hodnotenie nedám. 45%.(8.9.2007)

 • Aiax
  odpad!

  No jo, musel jsem se přesvědčit na vlastní oči, ale tohle je opravdu taková katastrofa, až se tají dech. Ten úplně nejhorší film všech dob to určitě není, ale to je tak jediné, co je na téhle zhovadilosti pozitivního. Nechápu, jak se tomu mohli upsat tak špičkoví herci jako Travolta, Pepper nebo Whitaker.(9.1.2005)

 • - Film bol natočený podľa rovnomenného románu. Keďže bola sfilmovaná len prvá polovica knihy, počítalo sa aj s natočením sequelu. Tieto plány sa však nakoniec neuskutočnili z dôvodu príliš negatívnych reakcií na film zo strany divákov i kritiky. (Abiosis)

 • - John Travolta se v roce 1995 nechal slyšet, že „Bojiště Země je vrcholem toho, čeho bych mohl dosáhnout díky svému vlivu”. (Coldrex)

 • - Snímek se umístil na 2. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (Zodd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace