Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• bouncer

Vydržím opravdu hodně, ale TOHLE bylo na mě moc. TOHLE je nevyslovitelné hrůznost, která se nedá sledovat, abyste nežasli nad tím, jak se dá vše pokazit. Nebo jednoduše se to nedá sledovat...Nakonec mě trápí jen otázka, kde se sehnali peníze na ucházející triky, protože scénář byl už asi od začátku velkým prů... (průměr to opravdu nebude!)(17.4.2004)

Je to tak. Nieje to dobrá sci-fi nato, že mali rozpočet asi 70 miliónov dolárov. Je to naozaj slabota i čo sa digitálnych trikov týka. Mňa hlavne zaujal Barry Pepper a pár maličkostí, ako prelínanie scén namiesto bežných strihov. Osobne si myslím, že až tak zlý film to nieje a aspoň jednu hviezdičku si to zaslúži. Prebárs učenie jazyka bolo zaujímavé a Forest Whitaker tiež hral zaujímavú postavu.(13.1.2015)

CITÁT - Smutný pohled. Samá zeleň, modré nebe... Říkali, že ta planeta je ošklivá, ale ohavnější místo nenajdete v celém vesmíru............ Píše se rok 3000 a lidé již nejsou pány planety Země. Scénář : David J. Shapiro a Corey Mandell. Kamera : Giles Nuttgens. Hudba : Elia Cmiral. ZAJÍMAVOST - Tento, dle slov Johna Travolty, kultovní film si vzaly v roce 2000 na mušku ceny Razzie a přiřkly mu tato "ocenění": nejhorší herec (J. Travolta), nejhorší režie, nejhorší film, nejhorší herecký pár (J. Travolta s kýmkoli, kdo se s ním objeví na plátně - vskutku vtipné, že?), nejhorší scénář, nejhorší vedlejší herec (B. Pepper), nejhorší vedlejší herečka (K. Preston). Své nominaci na vedlejšího herce, nejhoršího - samozřejmě, neunikl ani letošní horký favorit na Oscara (roč. 2006) Forest Whitaker, který později veřejně vyjádřil lítost nad svou účastí v tomto filmu. V roce 2005 se připojila ještě jedna cena - za nejhorší film posledních 25 let ( ! ). A mě se to docela líbilo, no a....................(26.4.2011)

Ano je to scifi béčko se vším všudy, příběh a scénář skřípe snad úplně všude, ale koukatelné to bylo a docela se mi i tento brak docela líbil. Travolta vtipnej, bez ruky mu to slušelo nejvíc a dokonce měl i to zlato, které pořád chtěl. Rozhodně bych tento film do odpadu neházel. Jen mi to přijde, že toto téma divákům zkrátka nesedlo. Za mě 45%(22.6.2012)

• kingik

Z tohohle zvláštně divného filmu si pamatuji pouze otřesné panděro Johna Travolty a sexy dračici Kelly Preston. Jinak tenhle film trpí nedostatkem akce a vůbec je takový celý divný. Je takový odbytý i po režijní a herecké stránce a scénář snad ani nebyl scénářem a nejspíš se ještě dopisoval na place. Prostě fakt mega propadák, ale budu se muset ještě někdy na něho podívat až bude v televizi abych mu náhodou nekřivdil.(20.2.2009)

• - Investor filmu, společnost Intertainment, podala žalobu na studio Franchise Pictures za podvod. Studio Franchise Pictures totiž trvdilo, že rozpočet filmu byl 75 milionů amerických dolarů, namísto skutečných 44 milionů. Studio spor prohrálo a bylo nuceno Intertainment vyplatit 121,7 milionů dolarů za způsobenou škodu, což studio dohnalo k bankrotu. (HellFire)

• - John Travolta se v roce 1995 nechal slyšet, že „Bojiště Země je vrcholem toho, čeho bych mohl dosáhnout díky svému vlivu”. (Coldrex)

• - Forest Whitaker vyjadril ľútosť nad tým, že bol súčasťou filmu. (Abiosis)