Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• Superpero

Mě to zas nepřišlo jako takovej průser. Jasně, že kamera je ultradebilní a celej ten svět je trochu postavenej na hlavu. Zároveň musim podotknout, že jsem se nenudil (a to to dávali někdy v jednu v noci). Travolta tam byl hyper a některý hlášky mě megarozgebily. "To je dobře že tady nemusím bejt dalších 5 cyklů, to bych nevydržel." "Jo jenže tu budete 50 MUAHAHAHAHAHHAHA" Prostě špatnej film, ale ne zas až tak. Dost mě rozesmál Forest Whitaker (ufon černoch :-)))))))) Podle mě to všichni stíraj spíš protože se tak "ví" že je to špatnej film tak aby nevypadali blbě. P.S. Travolta je geniálně nadabovanej.(8.3.2006)

• Skejpr

mno..tenhle ekloidní útvar budu rozdejchávat hodně dlouho... Fuj tajksl, jen co je pravda... Herecké výkony vesměs na zabití (krom Whitakera, Peppera a Coatese), za některé zločiny proti logice bych je poslal do Haagu, ani taková sranda to nebyla... Psychloni působí naprosto neděsivě, spíš jako nemotorní blbečci na chůdách, většinou se jen pomalu sunou a mávají okolo sebe rukama... Střih je příšernej, záběry na sebe nenavazujou a takové ty předěly mezi záběry, které jsou okoukané z Hvězdných válek mi opravdu lezly krkem.... Triky jsou překvapivě kvalitní, čekal sem něco hroznýho, ale v tomto směru to bylo OK... jinak je ale tenhle film opravdu dost děsnej, pod vlivem těch komentářů tady sem čekal nějakou děsnou srandu, ale ani ta se nekonala...takže pro sledování tohole filmu nemá normální člověk opravdu jedinej důvod...pokud není masochista s úchylkou na dredy..(30.3.2006)

• JohnnyD

Priemerné sci-fi, ktoré do prepadliska dejín odviedlo až to, že je to katastrofálny prepadák. I keď treba povedať, že dej je tiež riadne blbý a John Travolta ... no je tak zlý až je na zožranie. Márne divák bude čakať nejaký zábavný brak, bohužiaľ je to len priemerné science fiction o tom, že nech je človek akokoľvek slabý a zaostalý, stále dokáže premôcť veľké mimozemské civilizácie plné emzákoch na vysokom vývojovom stupni, ktorí si podmanili celý vesmír. Príbeh hlúpy ako ľudstvo samo.(26.4.2007)

• UncleG

Tomuhle filmu jsem se úspěšně vyhýbal téměř devět let. Jednou to přijít muselo a musím říct, že přes všechny proklamace si "Bojiště Země" Odpadní hodnocení prostě nezaslouží. Ano, je to velmi pokleslé, laciné, nepravděpodobné a místy zcela pitomé sci-fi. Jedna průměrná epizoda Star Treku vydá na neskonale kvalitnější zábavu... Ale přesto nemůžu říct, že by mi tenhle film přišel jako absolutně duchaprostá slátanina. Dá se tam narazit na náznak děje a dokonce to má i nějakou základní myšlenku. Nakonec mi z toho vychází luxusní jedna hvězdička. Pořád lepší než koukat na jednání z parlamentu.(5.8.2009)

• dobytek

Tenhle film je natolik blbej, že už to ani neni k smíchu, ale spíš mi bylo za jeho tvůrce až trapně. Kdyby někoho zajímalo, za co dávám tu hvězdičku, tak to má 2 důvody: 1) Pobavila mě jedna hláška: Co je to za zvíře na fotce? To je pes. Hmm, asi to bylo nejvyspělejší zvíře na Zemi, když mu člověk dělal řidiče. 2) Našly se tam dva momenty, který mi připomněly, že jsem už dlouho neviděl Blade runnera. Jednak to byla zpomalená scéna, kdy člověk střelenej do zad běží a padá skrz skleněný výlohy a potom záběr na planetu Psychlonů, kde je vidět temný město a nějaký věže, ze kterejch šlehaj plameny. I když teda uznávám, že psát v souvislosti s touhle sračkou o Blade runnerovi, to je skoro zločin. Jinak už nevim, co víc k tomu napsat. Snad mě akorát mrzí, že jsem film neviděl s dabingem Pavla Trávníčka, kterej tady všichni vychvalujou.(26.12.2008)

• - Kameraman Giles Nuttgens se nechal slyšet, že nadměrné použití barevných filtrů a šikmého kamerového záběru (zvaného Dutch Angel) nebyl jeho nápad a že mu byl poskytnut nejnižší rozpočet, s jakým kdy musel pracovat. (HellFire)

• - Barry Pepper sa v interview pre Movieline vyjadril, že jedlo podávané počas natáčania filmu v Kanade bolo také zlé, že John Travolta zavolal svojho osobného kuchára, aby im prišiel variť. (Abiosis)

• - Scénář je založen na stejnojmenném románu L. R. Hubbarda, zakladatele scientologické církve, jejíž je Travolta členem. (gjjm)