V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

Trailer

Lima odpad!

Scientologický věrozvěst Travolta rozbil prasátko, navlékl na sebe kostým, se kterým by byl prvotřídní pouťovou atrakcí a pomohl tak stvořit poctu svému myšlenkovému guruovi, potažmo zakladateli scientologické církve, L.R.Hubbardovi. Ovšem v tomto případě platí, více než jinde, že z extrémně mizerné knihy dobrý film neuděláte. Obzvlášť, když za kamerou stojí člověk, jehož tvůrčí impotence je obdivuhodná a který se zmůže pouze na kradení (či mám tomu říkat citace?) scén ze slavných sci-fi děl (např.zpomalený průlet skleněnými tabulemi po zásahu kulkou je až do očí bijící agonie replikantky Zhory ze Scottova Blade Runnera). Škoda jen, že samotná scientologická církev nebyla stejně "úspěšná", jako tato Travoltova řitní speleologie, bylo by o jedny vlivné fanatiky méně. ()

Cervenak odpad!

Legendárna sračka, ktorú som videl na sci-fi cone spolu s plnou sálou žánrových fanúšikov. Nemusím snáď dodávať, že sme potom do rána o filme vášnivo diskutovali a predbiehali sa v tom, kto si spomenie na väčšiu koninu alebo výraznejšie okopírovaný záber. Ale niet sa čo čudovať, keď je to natočené podľa "Biblie" kreténskych scientológov, ktorí sa od samovražedných siekt typu Svätyňa ľudu alebo Óm-šinrikjó líšia len tým, že sa im včas podarilo získať príliš veľký vplyv. ()

Isherwood odpad!

Scottova imaginace, Cameronova industriální výprava a Bessonova bizarnost se potkali v kyselinovém mixu, který leptá nejenom formální klasiky, nýbrž i dobrý divácký vkus ubohým scénářem bez řádnější logiky a smysluplnějšího opodstatnění. Nebrat se to celé smrtelně vážně, člověk by řekl, jací jsou ti scientologové pohodáři, když vyhodí do luftu pro dobrou zábavu přes $70 mil., ale takhle jim to docela přeju. :) ()

kOCOUR odpad!

Bezpochyby nejzábavnější snímek mého života. Dreadlock Travolta s ošklivým staniolem na nose, suspenzorem, za který by se nemusel stydět ten nejlepší pornoherec, rybářskými holinkami a jedním slovem úžasným dabingem Pavla Trávníčka (který možná ani netuší, jak moc dodal celému filmu říz :) hubí lidskou rasu za doprovodu hlasitého chrochtání a se zbraní, která jako by vypadla z počítačové hry počátku 90. let.Triková stránka je pouze pro nejotrlejší a ani se nesnaží maskovat zoufale malý rozpočet. Což by nebyl zase takový problém, kdyby si slečna Logika neodběhla nakoupit a nenechala autory vymýšlet si své verze přírodních zákonů a poté je počítačově ztvárňovat. Vrcholem slasti je pak téměř doslovně vykradená vestibulová scéna z prvního Matrixu a nechutné citace ze Star Wars. A ta kamera! Zvláštní náklon, který naznačuje nemalé zdravotní problémy jejího operátora, vyvolává citelné bolesti za krkem. A to ani nemluvím o střihu, to je panečku, věc! Smutné na celé věci je fakt, že si Travolta OPRAVDU myslel, že film je neuvěřitelně cool a že vystavěl dokonalou konkurenci všem sci-fi apokalyptickým spektátklům. Nebo je možná i předčil. Ale asi ho ani nenapadlo, že stojí za zrodem jedné z nejlepších filmových komedií, která JE OPRAVDU zábavná. A asi si to nemyslí dodnes. Což se vymyká mému chápání. VŘELE doporučuji jako studijní podklad pro práci na téma "Co všechno je možné ve filmu." ()

Radyo odpad!

To snad nééé, Johne. To ani nemůžeš myslet vážně, todleto. Sice jsem slyšel ze všech stran, že je to pěkná sračka, ale stejně jsem se na to musel podívat. Bohužel se ukázalo, že všichni měli pravdu. Tenhle film se neměl nikdy natočit, peníze měly být raději rozdány sirotkům a Travolta si mohl alespoň trochu zachovat tvář. V tomhle filmu je totiž tak neuvěřitelně trapný, že jsem z něj málem neudržel večeři v žaludku. A to, že byl do tohohle paskvilu zatažen i můj oblíbenec Forest Whitaker, to považuju jen za shodu nešťastných náhod a jeho chvilkové pomýlení, jinak by tu roli v životě nemohl vzít a každého, kdo by mu ji nabízel, by musel nakopat do zadku tak razantně, až by se z toho onen dotyčný podělal. Shrnuto, podtrženo: Hnus, hnus, hnus!!! ()

• Barry Pepper sa v interview pre Movieline vyjadril, že jedlo podávané počas natáčania filmu v Kanade bolo také zlé, že John Travolta zavolal svojho osobného kuchára, aby im prišiel variť. (Abiosis)
  • Scénář původně sepsal J. D. Shapiro. Jeho verze byla temnější a nekopírovala tak úzce knižní předlohu. Producenti, obzvláště John Travolta, měli ale o scénáři jinou představu a Shapira tak nahradil Corey Mandell. Jeho verze scénáře zapadala přesně do představ producentů. (HellFire)
  • Investor filmu, společnost Intertainment, podala žalobu na studio Franchise Pictures za podvod. Studio Franchise Pictures totiž trvdilo, že rozpočet filmu byl 75 milionů amerických dolarů, namísto skutečných 44 milionů. Studio spor prohrálo a bylo nuceno Intertainment vyplatit 121,7 milionů dolarů za způsobenou škodu, což studio dohnalo k bankrotu. (HellFire)