Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• SOLOM.

Jediný důvod proč jsem na tenhle scifi brak vůbec podíval, byl sám John Travolta a počet nominací na Zlatou malinu. Chtěl jsem prostě vědět (vidět), jestli je ten film vážně tak otřesný, jak se o něm povídalo. A ukázalo se, že nešlo o tlachání do větru. Ani se moc nedivím, že někteří herci dodnes litují své účasti. Bídný scénář a především režisérova neschopnost mají největší podíl na tomto propadáku. Jestli jde o nejhorší film za posledních 25 let – to vážně nevím (znám ještě horší a to už je co říct), každopádně co vím, je fakt, že jsem tohle viděl naposledy ve svém životě. Ta přemrštěná stopáž a tragický děj už vážně vidět znovu nemusím. 20%(1.2.2016)

Já nechápu, co se lidem na tomhle filmu nelíbilo? Spíš někdo vyslal do světa špatnou recenzi a každý se toho chytil. Zezačátku jsem si myslel, že je to film spíše z 80. - 90. let, fajn, koukat se na tento film v roce vzniku 2000 (což už je 14 let zpátky) tak bych si asi pomyslel, že je to kravina. Ale v dnešní době, když každý pátý režisér žijící na tomto světě točí film “z minulosti“… Doporučuji se na tento film podívat znova, a myslím, že by se našlo dost lidí, kteří by své hodnocení změnili…(17.8.2014)

No tohle je zajímavé scifi ,ano pro většinu z vás jak koukám je to spíš odpad ,ale je třeba brát to s nadhledem a nadsázkou. Něco do sebe to má. Lidi jsou tu jako otroci ,kteří bud žijí primitivně v jeskyních a nebo jsou chytáni a nucení pracovat dokud neumřou na jiných planetách. Jejich otrokáři Psychloni ,tem jde hlavně o zlato. Za zmínku stojí postava Johna Travolty ten je perfektní. Člověk Johny ,kterému dají jeho dočasný pánové možnost poznat vědomosti a jazyk otrokářů toho samozřejmě využívá ke vzpouře. Sem tam jsou tam totální nesmysly jako třeba ,když Johny řekne lidem at se naučí lítat na stíhačkách během pár dní. A ty to přirovnávají ke krocení divokého koně poněkud hodně přehnané!! Kdyby to bylo tak lehké tak by lítal každý. A to ty lidi byli zvyklý žít primitivně a najednou se během chvilky naučí lítat se stroji ,kterým zákonitě nemůžou rozumět. Přesto se na to docela slušně nechá dívat a člověk se tomu spíš směje než ,aby to bral nák moc vážně.(30.10.2007)

• jonyyy

Nejhorší film všech dob? To asi ne, viděl jsem hodně horších filmu, i když ty byly rozpočtově a ambicema trošku jinde, ale o ocenění nejhloupější film všech dob, by se Bojiště Země určitě ucházet mohl. Banda "pralidí" z budoucnosti, kteří si myslí, že sklo je boží kámen se naučí za 7 dní ovládat zbraně, atomové bomby a !!!lítat se stíhačkama!!! no prostě je to sranda. Obsazení hlavních 3 postav je opravdu hvězdné, to byli tak naivní a neviděli, co to bude za průser? A nechal bych to povinně pustit všem, co se mi naváží do mého milovaného Dne nezávislosti. 20%(1.12.2009)

• MM_Ramone

To že je John Travolta niktoš bez štipky hereckého talentu som už dávno zistil. Slizký čurák, ktorý nedokáže presvedčivo stvárniť žiadnu úlohu. No s podporou scientologickej sekty je obsadzovaný do filmov, v ktorých si príde na pekné peniaze. Avšak v roku 2000 sa objavil v podradnom snímku priamoúmernom jeho úbohým hereckým schopnostiam. Sci-fi titul "Bojisko Zem" je tak primitívna, mizerná, stupidná sračka, že to ani nie je možné. Hovniak Travolta sa tam dokonale hodil. Odpadový film, odpadový herec. Dokonalý odpad!(17.7.2018)

• - Film bol natočený podľa rovnomenného románu. Keďže bola sfilmovaná len prvá polovica knihy, počítalo sa aj s natočením sequelu. Tieto plány sa však nakoniec neuskutočnili z dôvodu príliš negatívnych reakcií na film zo strany divákov i kritiky. (Abiosis)

• - Investor filmu, společnost Intertainment, podala žalobu na studio Franchise Pictures za podvod. Studio Franchise Pictures totiž trvdilo, že rozpočet filmu byl 75 milionů amerických dolarů, namísto skutečných 44 milionů. Studio spor prohrálo a bylo nuceno Intertainment vyplatit 121,7 milionů dolarů za způsobenou škodu, což studio dohnalo k bankrotu. (HellFire)

• - Forest Whitaker vyjadril ľútosť nad tým, že bol súčasťou filmu. (Abiosis)