Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• Superpero

Mě to zas nepřišlo jako takovej průser. Jasně, že kamera je ultradebilní a celej ten svět je trochu postavenej na hlavu. Zároveň musim podotknout, že jsem se nenudil (a to to dávali někdy v jednu v noci). Travolta tam byl hyper a některý hlášky mě megarozgebily. "To je dobře že tady nemusím bejt dalších 5 cyklů, to bych nevydržel." "Jo jenže tu budete 50 MUAHAHAHAHAHHAHA" Prostě špatnej film, ale ne zas až tak. Dost mě rozesmál Forest Whitaker (ufon černoch :-)))))))) Podle mě to všichni stíraj spíš protože se tak "ví" že je to špatnej film tak aby nevypadali blbě. P.S. Travolta je geniálně nadabovanej.(8.3.2006)

• HellFire

O Battlefield Earth jsem nikdy neslyšel nic pozitivního a mnoho lidí jej nazývá jedním z nejhorších filmů vůbec. Já bych to tak černě neviděl. Jistě, jde o film velmi hloupý a špatně natočený, ale neuráží mou inteligenci, protože si nehraje na něco víc. Například takový Amazing Spider-Man 2, Hunger Games nebo čtvrtí Transformers jsou mi rozhodně více proti srsti. Jsou to totiž blockbustery, které si dovolují považovat diváka za idiota, který jim vše spolkne. Battlefield Earth nemusel být tak špatný film. Měl jsem ale pocit, že každý účastník natáčení se snažil, aby z něj udělal špatný film. Střihač si občas zahrál na amatéra a dokázal do filmu dostat střih jako vyšitý z Movie Maker. Scénárista musel při psaní spolykat spoustu houbiček, jinak si nedokážu vysvětlit ty hluboké mezery v logice děje (mimozemšťané nechají zcela volně pozemské zajatce, aby se potulovali po velitelské kabině a ještě k tomu jednoho z nich naučí všemu, co ví; zajatci tak získají přístup ke zbraním a vědomostem; no a taky fakt, že v podstatě domorodí pozemšťané dokáží za pár měsíců pilotovat stíhačky a obsluhovat atomovou bombu, aby zničili celou rasu mimozemšťanů v jednom dni). Herci dostali zaplacen možná tak oběd a na protest jeli tak na 10%. Chudáci z kostýmního nedostali zaplacený ani ten oběd, a tak přišli s nápadem na jakýsi dýchací přístroj, který vypadá spíše jako nudle z nosu a mimozemšťanům instalovali chůdy do obrovských bot, aby vypadali vyšší. Není divu, že většina záběrů na ně je obličej nebo do půl těla, protože jejich chůze je směšná :).(4.11.2014)

• -bad-mad-wolf-

Vzpomínám si na humbuk kolem tohohle megadíla v době premiéry, kdy se Travolta oháněl řečičkami o vzniku nového sci-fi fenoménu na úrovni Star Wars. Vzniklo cosi, kde dlouhovlasý Barry Pepper během několika týdnů zlikviduje vyspělou (EHM, EHM!!!) mimozemskou civilizaci, ačkoliv se jeho zkušenosti ještě před pár dny pohybovaly na úrovni tuctového neandrtálce. Nelogičnosti ignorovat, ve zdejším světě totiž vše, vytvořené člověkem, prakticky bez úhony přežije tisíc let napospas přírodě. Psychloni, jejichž jednání se podobá mixu ospalé dolní sněmovny a pouličních pankáčů, jsou dost často vtipní, zato ty patetické žvásty lidských Williamů Wallaceů si mohl někdo odpustit. Takže ti, Johne, nechám jednu hvězdičku, protože na poli vážných sci-fi jde sice o pěknou krávovinu, ale komedie je to ucházející.(13.12.2010)

• tom88

Obsah je síce veľmi blbý a primitívny, ale je to sci-fi a mne to až tak nevadilo. Strih, kamera, hudba, efekty, kostými toto všetko je na dobrej úrovni. Je to hrozne jednoduché a popkornové, ale ako oddychovka na jedno dve pozretia sa to dá, no upozornenie pre všetkých: Vypnúť mozog ! Som fanúšik všetkej sci-fi a Johna Travoltu, takže až také nízke hodnotenie nedám. 45%.(8.9.2007)

• SaNcHeZ_cz

Uff. Tak tuhle tu lahůdku jsem odkládal hodně dlouho ale už i na ni došlo. A musím říct, že tohle je ale opravdu prvotřídní záležitost. Ten kdo do tohohle narval téměř osmedesát mega musel být buď dobrý blázen nebo hodně naivní. Materiál pro poměrně zajímavé sci fi by tu byl, nicméně to by režii nesměl obstarávat absolutní břídil s fetišem pro naprosto šílené prolínačky. Logika šla oknem, herecké výkony a dialogy jsou tak suprově debilní až z toho jde mráz po zádech a výprava by neprošla ani snad o deset let dříve. Ani ne po čtvrt hodině jsem opravdu netušil, jestli si ze mě někdo dělá srandu nebo co tohle vlastně je. Bohužel to nepatří do kategorie tak blbých filmů, že se jim budete smát. Tohle je prostě jen šíleně natočený, hloupý a do značné míry uplně zbytečný film.(16.8.2013)

• - Investor filmu, společnost Intertainment, podala žalobu na studio Franchise Pictures za podvod. Studio Franchise Pictures totiž trvdilo, že rozpočet filmu byl 75 milionů amerických dolarů, namísto skutečných 44 milionů. Studio spor prohrálo a bylo nuceno Intertainment vyplatit 121,7 milionů dolarů za způsobenou škodu, což studio dohnalo k bankrotu. (HellFire)

• - V roce 2005 se připojila k sedmi oceněním Zlatá malina ještě jedna, a to pro nejhorší film za posledních 25 let. (Terva)

• - Film bol natočený podľa rovnomenného románu. Keďže bola sfilmovaná len prvá polovica knihy, počítalo sa aj s natočením sequelu. Tieto plány sa však nakoniec neuskutočnili z dôvodu príliš negatívnych reakcií na film zo strany divákov i kritiky. (Abiosis)