Bojiště Země: Sága roku 3000

Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

Já nechápu, co se lidem na tomhle filmu nelíbilo? Spíš někdo vyslal do světa špatnou recenzi a každý se toho chytil. Zezačátku jsem si myslel, že je to film spíše z 80. - 90. let, fajn, koukat se na tento film v roce vzniku 2000 (což už je 14 let zpátky) tak bych si asi pomyslel, že je to kravina. Ale v dnešní době, když každý pátý režisér žijící na tomto světě točí film “z minulosti“… Doporučuji se na tento film podívat znova, a myslím, že by se našlo dost lidí, kteří by své hodnocení změnili…(17.8.2014)

• Cervenak

Legendárna sračka, ktorú som videl na sci-fi cone spolu s plnou sálou žánrových fanúšikov. Nemusím snáď dodávať, že sme potom do rána o filme vášnivo diskutovali a predbiehali sa v tom, kto si spomenie na väčšiu koninu alebo výraznejšie okopírovaný záber. Ale niet sa čo čudovať, keď je to natočené podľa "Biblie" kreténskych scientológov, ktorí sa od samovražedných siekt typu Svätyňa ľudu alebo Óm-šinrikjó líšia len tým, že sa im včas podarilo získať príliš veľký vplyv.(25.6.2007)

• Isherwood

Scottova imaginace, Cameronova industriální výprava a Bessonova bizarnost se potkali v kyselinovém mixu, který leptá nejenom formální klasiky, nýbrž i dobrý divácký vkus ubohým scénářem bez řádnější logiky a smysluplnějšího opodstatnění. Nebrat se to celé smrtelně vážně, člověk by řekl, jací jsou ti scientologové pohodáři, když vyhodí do luftu pro dobrou zábavu přes $70 mil., ale takhle jim to docela přeju. :)(21.2.2008)

• AGAMENON

Tohle je opravdu otřesný cosi. Kdyby to bylo béčko od Cormana tak nic neřeknu, ale film za 75 melounů, to si snad dělajou prdel. Všechny postavy jednají značně nelogicky (od nakládání s vězni až, no pořád), triky vypadají uboze a to nemluvím o všech těch rádoby efektních zpomalovačkách a úhlech kamery. Kam se poděly všechny prachy je naprostá záhada, když to vypadá, že celej film je točenej v nějaký opuštěný fabrice, kterých jsou po celý republice desítky. Bylo velmi prozřetelné, že byl film uváděn v televizi značně po půlnoci, aby nebylo infikováno příliš mnoho bdících diváků. Pokud máte cukání si film i přes všechno půjčit, vemte si raději nějakou kreslenou pohádku pro děcka do pěti let, budete se bavit určitě stokrát víc.(17.6.2003)

• jonyyy

Nejhorší film všech dob? To asi ne, viděl jsem hodně horších filmu, i když ty byly rozpočtově a ambicema trošku jinde, ale o ocenění nejhloupější film všech dob, by se Bojiště Země určitě ucházet mohl. Banda "pralidí" z budoucnosti, kteří si myslí, že sklo je boží kámen se naučí za 7 dní ovládat zbraně, atomové bomby a !!!lítat se stíhačkama!!! no prostě je to sranda. Obsazení hlavních 3 postav je opravdu hvězdné, to byli tak naivní a neviděli, co to bude za průser? A nechal bych to povinně pustit všem, co se mi naváží do mého milovaného Dne nezávislosti. 20%(1.12.2009)

• - Scénář původně sepsal J. D. Shapiro. Jeho verze byla temnější a nekopírovala tak úzce knižní předlohu. Producenti, obzvláště John Travolta, měli ale o scénáři jinou představu a Shapira tak nahradil Corey Mandell. Jeho verze scénáře zapadala přesně do představ producentů. (HellFire)

• - Forest Whitaker vyjadril ľútosť nad tým, že bol súčasťou filmu. (Abiosis)

• - Barry Pepper sa v interview pre Movieline vyjadril, že jedlo podávané počas natáčania filmu v Kanade bolo také zlé, že John Travolta zavolal svojho osobného kuchára, aby im prišiel variť. (Abiosis)