Bojiště Země: Sága roku 3000

Bojisko Zem

Akční / Sci-Fi

USA, 2000, 117 min

• UncleG

Tomuhle filmu jsem se úspěšně vyhýbal téměř devět let. Jednou to přijít muselo a musím říct, že přes všechny proklamace si "Bojiště Země" Odpadní hodnocení prostě nezaslouží. Ano, je to velmi pokleslé, laciné, nepravděpodobné a místy zcela pitomé sci-fi. Jedna průměrná epizoda Star Treku vydá na neskonale kvalitnější zábavu... Ale přesto nemůžu říct, že by mi tenhle film přišel jako absolutně duchaprostá slátanina. Dá se tam narazit na náznak děje a dokonce to má i nějakou základní myšlenku. Nakonec mi z toho vychází luxusní jedna hvězdička. Pořád lepší než koukat na jednání z parlamentu.(5.8.2009)

• Yardak

Ze začátku filmu jsem si říkal, že to možná nebude tak hrozné, ale pravda je jiná:o). Přitom snímek má několik dobrých post-apo nápadů. Bohužel provedení je strašné - hrozné kamerové filtry, zpomalovací sekvence u akčních scén, slabé herecké výkony, kostýmy jsou spíše vtipné a o scénáři ani nemluvit. Za tu nechtěnou "zábavnost" ještě za slabou hvězdu.(15.9.2018)

Já nechápu, co se lidem na tomhle filmu nelíbilo? Spíš někdo vyslal do světa špatnou recenzi a každý se toho chytil. Zezačátku jsem si myslel, že je to film spíše z 80. - 90. let, fajn, koukat se na tento film v roce vzniku 2000 (což už je 14 let zpátky) tak bych si asi pomyslel, že je to kravina. Ale v dnešní době, když každý pátý režisér žijící na tomto světě točí film “z minulosti“… Doporučuji se na tento film podívat znova, a myslím, že by se našlo dost lidí, kteří by své hodnocení změnili…(17.8.2014)

• gjjm

Legendární scientologická agitka a údajně nejhorší scifi všech dob. Nejsem odborník, ale horší jsem skutečně zatím neviděl. Alegorický popis země, okupované emzáky (hlavní kladná postava se jmenuje Goodboy a emzácká planeta Psychlo, to snad o realističnosti filmu vypovídá vše). Emzácký šéf, John Travolta, chce být přeložen, ale kvůli jakési aféře s dcerou svého nadřízeného není, díky čemuž má mindrák. Goodboy, který přišel z jakési vesnice posledních potomků lidí do emzácké okupační centrály, je trapným způsobem zajat, morálně pozdvihuje všechny ostatní zajatce, kteří jsou vzápětí Travoltou donuceni kopat v nějakém dole, aby si Travolta získal znovu ztracenou prestiž. Protože se ovšem náš Dobrý chlapec stane jakýmsi předákem či ydejovým vůdcem votroků, Travoltík s ním zbytek filmu bojuje. Atmosféra je buď tak nějak úchylně americky zelená, nebo neuvěřitelným způsobem vykrádá Bladerunnera. Děj je podán tak, že bych se bez synopse z IMDB vůbec nechytal. Na emzácké masky by mohl být hrdý i Star Trek - většinou jsou založeny na dredech, alobalu na nose a zdeformovanému čelu. Totéž platí o atmosféře a prostředí. Kamera byla z nějakého důvodu celou dobu našikmo, z čehož se mi po pár minutách začalo chtít zvracet. Scénář je směšně patetický nebo bez jakékoliv logiky. Střih by snad šel udělat líp i v Powerpointu. Herci se snažili, seč mohli, ale špatně napsané postavy prostě nezachránili. Typický odpad. Ovšem film je skvělý jako komedie, a to hlavně v českém dabingu - rádobydémonický smích Pavla Trávníčka je halucinogenější, než většina drog, o jeho megaúlisném "ichscelense" ani nemluvě. Nicméně některé hlášky (psi byli nejspíš nadřazená rasa) by byly i docela vtipné, kdyby to nebyla taková blbost. Vřele doporučuju všem zájemcům o agitky a filmový trash. - Teď vás přesunu na nové důlní stanoviště. Upozorňuji všechny, že pokud se byť i jenom pokusí utéct, tak je zastřelím. Vy se zbraněmi zacházet neumíte, já ano. Absolvoval jsem jako nejlepší střelec a jsem schopný zabít kohokoli na tisíc kroků. Přelož jim to. - Utečem, zabije nás. - To je všechno? - Jo.(3.7.2009)

• Torision

What the fuck? Vždyť tadyto ani nejde brát jako film, tohle je prostě nonstop utrpení. John Travolta je fakt divnej a nikdy bych do něj neřekl, že bude hrát takhle krerénsky, navíc ten již zmiňovanej dabing, je něco co svět ještě neviděl. Barry Pepper byl nehorázně trapnej, ale tomu se ani nedalo smát a Whitaker to taky snad nemohl myslet vážně. Akční snény jsou neuvěřiteně nepřehledný, unbohý a laciný, no prostě hrůza. Už o tomhle nechci nikdy ani slyšet.(3.4.2008)

• - Forest Whitaker vyjadril ľútosť nad tým, že bol súčasťou filmu. (Abiosis)

• - Kameraman Giles Nuttgens se nechal slyšet, že nadměrné použití barevných filtrů a šikmého kamerového záběru (zvaného Dutch Angel) nebyl jeho nápad a že mu byl poskytnut nejnižší rozpočet, s jakým kdy musel pracovat. (HellFire)

• - Investor filmu, společnost Intertainment, podala žalobu na studio Franchise Pictures za podvod. Studio Franchise Pictures totiž trvdilo, že rozpočet filmu byl 75 milionů amerických dolarů, namísto skutečných 44 milionů. Studio spor prohrálo a bylo nuceno Intertainment vyplatit 121,7 milionů dolarů za způsobenou škodu, což studio dohnalo k bankrotu. (HellFire)