VOD (1)

V roce 3000 se skupina tzv. jeskynních lidí radí o tom, zda se mají pokusit přesídlit někam jinam za potravou. Starší mají strach, že by se to nelíbilo Démonům, ale na druhou stranu je nutné Démony vyhnat, aby se vrátili Bozi a opět chránili člověka (kvůli lidské sobeckosti a krutosti před nějakou dobou Bozi dovolili Démonům sestoupit na Zemi). Mladý Johny na Démony nevěří a vydá se prozkoumat možnosti. Zanedlouho se setká se dvěma lovci, kteří nejsou právě přátelsky naladěni, avšak náhle se společně ocitnou v situaci, kdy musí táhnout za jeden provaz. Jakási podivná klec je někam unáší – později se zjistí, že do tzv. centra lidské výroby. Ocitnou se mezi jakýmisi podivnými bytostmi, které si říkají Salk a mají v rukou nadvládu na planetě. Lidé jsou pro ně jen „lidská zvířata“, podřadné bytosti, které nejsou schopny se naučit ničemu složitějšímu. Když se ale při sesuvu půdy v horách objeví zlatá žíla, šéf bezpečnosti Terl a jeho asistent se rozhodnou, že se pokusí vyškolit lidská zvířata, aby pro ně těžili toto zlato z hory plné uranu, kde hrozí udušení. Zápletka akčního sci-fi filmu pak spočívá v tom, že se dělníci pod vedením Johnyho odhodlají ke vzpouře proti obludám – Salkům – a speciálně proti největšímu ze zloduchů, Terlovi, který se chce na úkor jejich úmorné práce obohatit. Na vítězném konci vzpoury stojí osvobození lidské rasy a otvírá se nová budoucnost pro jejich děti. (TV Prima)

Trailer

SaNcHeZ_cz odpad!

Uff. Tak tuhle tu lahůdku jsem odkládal hodně dlouho ale už i na ni došlo. A musím říct, že tohle je ale opravdu prvotřídní záležitost. Ten kdo do tohohle narval téměř osmedesát mega musel být buď dobrý blázen nebo hodně naivní. Materiál pro poměrně zajímavé sci fi by tu byl, nicméně to by režii nesměl obstarávat absolutní břídil s fetišem pro naprosto šílené prolínačky. Logika šla oknem, herecké výkony a dialogy jsou tak suprově debilní až z toho jde mráz po zádech a výprava by neprošla ani snad o deset let dříve. Ani ne po čtvrt hodině jsem opravdu netušil, jestli si ze mě někdo dělá srandu nebo co tohle vlastně je. Bohužel to nepatří do kategorie tak blbých filmů, že se jim budete smát. Tohle je prostě jen šíleně natočený, hloupý a do značné míry uplně zbytečný film. ()

kingik

Z tohohle zvláštně divného filmu si pamatuji pouze otřesné panděro Johna Travolty a sexy dračici Kelly Preston. Jinak tenhle film trpí nedostatkem akce a vůbec je takový celý divný. Je takový odbytý i po režijní a herecké stránce a scénář snad ani nebyl scénářem a nejspíš se ještě dopisoval na place. Prostě fakt mega propadák, ale budu se muset ještě někdy na něho podívat až bude v televizi abych mu náhodou nekřivdil. ()

Goldbeater

Kdyby existovalo ocenění, které by se dávalo filmům s největším využitím kamerových záběrů v holandském úhlu a případně nadužíváním přemrštěných zpomalovaček, Bojiště Země: Sága roku 3000 by bylo jasným vítězem. Vizuálně bolestivější strojenou přestřelenost jen tak neuvidíte. A ani nebudete chtít vidět. Vrcholná adaptace díla zakladatele scientologické církve je po všech směrech tragická, přesto musím říct, že závěrečný souboj civilizací je takovou bezbřehou zhůvěřilostí, že jsem nestačil zírat, a po hodině a půl nudy znamená dávku zábavy. A velkou měrou tomu přispívá využití miniatur. ()

klerik

No... Kniha je vážne kultová (aj keď jej novému vydaniu dali u nás po filme radšej iný názov :-)). Myslím, že sa o Bojisku príliš hovorilo, aby si potom niekto všímal jeho plusy. Taký Costner by sa tu mohol veľa naučiť. Podľa mňa to stačí zostrihať. Bez tohto filmu by svet prišiel a najnamakanejšiu "leteckú prestrelku" (ktoré mi v takých Star Warsoch dosť lezú na nervy). Vzhľadom nato, že som videl ako postupne dopadla Planéta opíc, musím dať 3... ()

eraserhead666

Travolta vzal pár filmařů, román svého náboženského guru a pokusili se natočit nejhorší a nejstupidnější sci-fi film všech dob, plný typického nechutného nadřazeneckého amerického vlastenčení. Ano, neboť jen podprůměrný americký vidlák, jež sotva umí napočítat do tří z novostředověku se dokáže za 7 dní naučit lítat se stíhačkou a pochopí podstatu atomové bomby. Je to stejně debilní, jako kdyby se Kopčem z Lovců mamutů rozhodl sestrojit si raketu a odletět na jinou planetu. Jenže největší problém celého filmu je, že se tvůrcům nepovedl ani původní záměr, neboť opravdu ultranejhorší a nejsračkovitější filmy mají občas tu čest být tak špatné, až se stanou kultovní. To tomuhle filmu zdaleka nehrozí. Je prostě jen hloupý, nelogický, trapný, nechutně klišovitý a přehnaný a (a za to ta jedna hvězdička) nechtěně humorný a komediální. Travolta ve své nejšílenější (ať v jakémkoliv smyslu, hlavně v tom komickém) roli. A to jsem na to kdysi chtěl jít do kina, ještě, že jsem nakonec nešel. ()

• V roce 2005 se připojila k sedmi oceněním Zlatá malina ještě jedna, a to pro nejhorší film za posledních 25 let. (Terva)
  • Scénář původně sepsal J. D. Shapiro. Jeho verze byla temnější a nekopírovala tak úzce knižní předlohu. Producenti, obzvláště John Travolta, měli ale o scénáři jinou představu a Shapira tak nahradil Corey Mandell. Jeho verze scénáře zapadala přesně do představ producentů. (HellFire)
  • John Travolta se v roce 1995 nechal slyšet, že „Bojiště Země je vrcholem toho, čeho bych mohl dosáhnout díky svému vlivu”. (Coldrex)

Související novinky

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (více)

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (více)