Žhavý písek, tvrdý dril a smrt na každém kroku, takový je život Cizinecké legie pod žhavým Africkým sluncem. Hlavní postavou příběhu zasazeného do dvacátých let dvacátého století je lehkomyslný francouzský boxer a flamendr Alain Lefevre, který udělá tu chybu, že se zaplete s milenkou nechvalně známého mafiánského bosse. Na útěku před jeho zabijáky se rozhodne ukrýt osvědčeným způsobem a nechá se naverbovat k francouzské cizinecké legii, která ho pošle k pluku do severní Afriky, kde se stává spolubojovníkem pestré směsi mužů všech možných ras, vyznání i příčin, které je přivedly do řad legie. Tady se mladý muž musí utkat nejen s brutálním psychopatickým velitelem, tradičně tvrdým a krutým výcvikem, ale také s jednotkami krvelačných partyzánů a dokonce i s najatým zabijákem, který ho přijede zabít poté, co francouzský mafián zjistí, kam zmizel. Všechny rozpory mezi muži jednotky, všechny jejich osobní potíže a pocity se ovšem stávají bezvýznamnými v okamžiku, kdy je pevnost napadena Araby odhodlanými ke všemu. Zdá se, že tentokrát ani kulomety zasypávající nepřítele deštěm kulek nepomohou. A tak nezbývá než doufat, že Alain přežije a vrátí se do Paříže, aby mohl očistit své jméno pošpiněné falešným obviněním a také získat ruku ženy, kterou stále miluje. (oficiální text distributora)

chosan

JCVD v tomto filmu předvádí nehorázný paskvil za prvé on se do válečného filmu vůbec nehodí a za druhé nedává soupeřům na prdel on ale oni jemu. Tento film je snad jeho vůbec nejslabší proto nemůžu jinak než dát 2 hvězdy a pro mě je to jasných slabých 40%. ()

iL3gAl

Nemůžu si pomoct ale Van Damme má je sice nabouchaná korba ale s tim by se měl dát na kickbox a ne do filmu protože hrát fakt neumí... ()

Luciaaas2

Tento Van Dammův herecký pokus o vážnější herectví respektuju a sem rád, že se o něco takového pokusil. Sice mu roli moc nevěříte, ale určitých momentech je přesvědčivý. Myslím si, že na stará kolena by mu slušela nějaká na vážnější charakterová role. Nemůže do nekonečna kopat a zápasit v arénach. Legionář byl milý pokus se dostat k vážnějším rolim a myslím, že nezklamal, jen tak dál.... ()

Gagin

Čekal jsem rozhodně více akce. Více bojových scén a toho jsem se bohužel nedočka, ale co se týče příběhu ten je velice zajímavý. ()

VanStan

dej filmu je ma zujal a aj van damme sa v celku pochlapil na to že vtedy nejak mal tie drogy celkom dobre zahral svoju rolu. ()

JARDAHONDA

Legionáře považuji na rozdíl od jiných uživatelů za velmi povedený....Film má určitý příběh,kdy Van Damme,jako boxér,který se po určitých neshodách zaplete s mafií a po té bude muset odejít do Francouzké legie,kde se nikdo neptá na minulost..Má pouze na výběr,život v legii,nebo smrt......v podstatě ho čeká obojí,ale dokáže se s tím smířit...Závěrem : Napínavé drama,které mě osobně nenechalo chladným,,takže za 4 **** ()

Rayers

Hele mně se to líbilo, jděte do háje zelenýho s padesáti procenty. Tady vládne skutečně silná předpojatost proti hercům a vsadím svůj prachmizernej život na to, že spousta hodnotících ten film neviděla ani z vlaku. Tohle přeci není žádná klasická "vandammovka" (který mimochodem mám taky rád), kde se kope, boxuje a když už má někdo umřít, tak získá nový síly... tohle je docela slušnej a normální film... ne, já už fakt jako na csfd asi skončim, buď jsem úplnej debil a magor, nebo to je tady většina ostatních... ()

radek.896

Jak jsem to viděl poprvé v asi 15 letech, tak se mi to straště líbilo... Nyní to vnímám totálně jinak, nehraje nic moc, ostatní herci jej převyšují. ()

Sllada

Když mi někdo položí otázku jaký je nejhorši a nejnudnější film s Jean-Claude Van Damme co jsem viděl,tak nebudu váhat ani chvilku, řeknu Legionář a odplivnu si. ()

PORTER44

Slabší dobrodružno akční podívaná s V.Dammem,celkově se na film nechalo dívat ale vadily mi tam časté romantické vzpomínky,výcvik v legii docela dobrý,herecké výkony ušly. ()

jrz

No týý vole, 50%,to snad nemyslíte vážně,mě to bavilo od první minuty až do konce,jedna z nej Jean Claudovek ()

mpet

Příběh o ničem, zápletka velmi laciná, konec strašný. Van Damme opět nezklamal a ukázal, že je hercem pro slabé béčkové filmy. ()

Necrophobic

Lehce nadhodnotím kvůli zdejším odpadkářům. Ten film není vůbec špatnej a dokonce si myslím ,že od Žána Klouda Fan Dáma asi jeden z nejlepších (nejnormálnějších).Jasně mít to lepší herce a větší rozpočet mohlo to dopadnout lépe.Ale co naplat ,na databázi kde má mega stupidita Den nezávislosti cca 73% se nemůžu divit tomu ,že tohle dostane 50 %. ()