Ztracenci

The Outsiders: The Complete Novel

• slovenský

Outsideri

Krimi / Drama

USA, 1983, 91 min (Director's cut: 114 min)

• farmnf

Coppolu můžu ale věnovat téměř 2 hodiny sledování kreténů někde z předměstí NY jak nemaj co na práci, než se rvát jako koně, to jsem vydržel opravdu s velkým sebezáporem. Je příznačný, že duchovním otcem těchto debilů je Patrick Swayze, s tímto troubou jsem snad neviděl jediný slušný film. Ještě, že ostatní Coppolova díla tak stupidní nejsou.(17.1.2009)

• Schuldiner

Nudný, trapný, infantilní a nezajímavý příběh, kde ´´excelují´´ mladí Estevez, Cruise, Dillon a Swayze. Ach bože, jenž nejsi na nebesích... ten Coppola je vážně asi nejpřeceňovanější režisér všech dob. Tahle směšná báchorka plná drsných drsňáků je pro mě jen dalším důkazem. Po hodině už jsem to víceméně moc nesledoval, protože je to vážně katastrofa!!! A ono to má 76%!(?????) Ale to bude asi tím, že to hodnotilo tak málo lidí... V tuto chvíli 397. Zapadlý a zaprášený film, který by i zapadlý a zaprášený měl zůstat...(13.8.2012)

• tommmy89

Tom Cruise? Ani náhodou - jeho vedľajšia úloha ho vo filme predstavila asi toľko krát, koľko napočítate prstov na jednej ruke. Bol takmer neviditeľný. Zato P. Swayze bol celkom jasne viditeľný a zahral si svoju úlohu bitkára dobre. Film ma vkustku nebavil a nič mi nedal. Podľa mňa ukázal celkom prosto a nešpecificky život mladíkov v dospievajúcej amerike. Celé to bolo klišé a pozeral som sa na to úkosovo a "cez prsty". Chvíľami som si myslel, že sa pozerám na časozberový dokument, ktorý sa točil počas môjho detstva na základnej škole :D(12.9.2015)

Jéé, co na těch Coppolových teenagerských ´rumble´ filmech vidíte? Stejně jako Dravé ryby i tohle je prostoduchý a i přes skvělé obsazení nepříliš zábavný příběh o dospění a uvědomění si, že poflakování se bez cíle a bitky nejsou všechno. A tváří se to, jako kdyby nám to sdělovalo objevná životní moudra.(17.4.2007)

Skvělí herci, pár zajímavých scén, dobré dialogy, povedená hudba a jednoduchý příběh. Sem tam se objeví nějaké to životní moudro a emotivnější moment, ale přesto že je to rozhodně silně nadprůměrný snímek (i mezi těmi s podobnou tematikou), tak mě to osobně nijak zvlášť neokouzlilo. Jsem ráda, že jsem se k filmu dostala, ale líbil by se mi ještě více kdyby byl děj promyšlenější. Za mě to jsou hodně silné tři hvězdičky.----" I hope I never see Dallas Winston again. If I do I'd... probably fall in love with him."----"Don't you know a rumble ain't a rumble without me?"---- I've been thinking about it,and that poem , that guy that wrote it , he meant you are gold when you're a kid,like green. When you're a kid everything is new , dawn. It's just. When just when you get used to everything it's day. Like the way you dig sunsets,Pony. That's Gold. Keep it that way,it's a good way to be."----"And when you ain't got nothing, You end up like Dallas... And I don't mean dead. I mean the way he was before."(12.7.2013)

• - Sarah Jessica Parker odmítla hrát roli Cherry. (Monco)

• - Konkurzu na jednu z rolí se zúčastnila také Helen Slater. (Monco)

• - Francis Ford Coppola chtěl vyprovokovat nenávist mezi dvěma gangy i mimo natáčecí hodiny. Členové zámožnějších Socs dostali během natáčení lepší pokoje a větší příděly na denní výdaje, zatímco členové Greasers museli spát v podřadných špeluňkách a příděly na denní výdaje měli podstatně nižší. (candy_daze)