Ztracenci

• USA The Outsiders (více)

Rivalita mezi dvěma gangy, chudými Greasers a bohatými Socs, se vyostří poté, co jeden člen gangu zabit. (Canal+)

pollstro

Film, který nefunkčním způsobem odkazuje na mýtus Jamese Deana, pomocí kterého Coppola vyvolává vzpomínky na minulost mladistvých, přičemž zároveň vytváří lyricko-epické scény, které jsou náznakem jak rutinního, tak i uměleckého stylu s částečným nostalgickým kýčem umělé nevěrohodnosti, která vytváří velmi specifickou atmosféru s důrazem na odstup a sebereflexi, jenž bohužel postrádá život a samovolnost. Film pro teenagery, který se Coppola snažil kvalitativně vyzdvihnout na vyšší uměleckou úroveň, ve které prezentuje americké mýty a sny vytvářející pocit naděje. ()

Maiken Algren

Zo začiatku trochu statické, už som začínal mať strach že to skutočne bude iba o súbojoch nejakých pubertiakov a dievčatách a príšerných účesoch. O to viac také príjemné prekvapenie poteší, aj keď v princípe nešlo o viac ako silnejšiu rozprávku. A navyše, Swayze bol cool. Raz, keď budem viesť gang, budem presne ako on. ()

Standey

Stará dobrá osmdesátá léta. Příběh party kluků, kteří znali pojmy jako fairplay a přátelství. Inspirativní příběh, který nese poselství budoucím generacím a to se mi na něm líbí... ()

Dupac

Nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle film jasně ukazuje rozevřené nůžky mezi Coppolovým režijním umem a předlohou, do které ho investoval, tj. teenage limonády s naivními dialogy. Jako fanoušek většiny filmů režiséra to beru jako povinný, ikdyž trochu nudný příspěvek do sbírky. ()

fola

Nezajímavý, průměrně natočený film, který ve své době měl svoje místo, dnes už mi připadá dávno překonaný. Navíc chování postav (snad kromě černouška Johnnyho) mě příšerně štvalo, ale takový byl scénář... tato skupina filmů mi prostě nesedí, dramatičnost žádná, škoda. Jednej správně to bylo jiné kafčo, přesto alspoň ty dvě* ()

Sefko

(hodnotenie kinoverzie) Duchovný nasledovník filmu Over the edge z 1979 a predchodca Stoj pri mne z 1986 či Kultu hákového kríža z 1998. Kvalitami sa však k týmto filmom ani nepribližuje. Jediné čo tu stojí za zmienku je obsadenie. Coppola skrátka nie je vo svojom živle. A je to vidieť. Preto 3 hviezdy z 5. (hodnotenie rozšírenej verzie) Ale po vzhliadnutí upravenej verzie z roku 2005 musím konštatovať, že je to obrovský skok. Pridaním cca asi 20 minút materiálu, nahradenia pôvodnej filmovej hudby dobovými pesničkami, robí z toho úplne iný zážitok. Ako keby ste sledovali úplne iný film. Takže ak máte možnosť rovno siahnite po tej rozšírenej verzii. ()

Monco

Nádherný film, který měl už dávno vyjít na dvd. Buď na novinových stáncích, nebo klidně v dvd prodejně. Takovéhle filmy se už prostě netočí. A to je škoda ()