Dožeň, co se dá!

Blast from the Past

Príchod z minulosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 99 min

Atomová válka přežitá v atomovém krytu, kde se mladý Brendan Fraser od svého otce naučí vše, co bude v životě potřebovat a později se vydává do světa po ničivé válce, která bohužel byla trochu jinak, než si celou dobu Christopher Walkem myslel. Brendan Fraser je světaznalý, nebo lépe řečeno ,,krytuznalý´´ díky svému otci a je připravený poprat se s tím, co je tam nahoře.(13.11.2011)

Paranoidní vědec Calvin Weber byl připraven na vše. V roce 1962 zaměnil pád letadla za jaderný výbuch a hbitě se s těhotnou manželkou zavřel do atomového krytu. Narozený Adam proto prožil prvních 35 let pod zemí ve společnosti poločas rozpadu měřícího otce a potajmu alkohol nasávající matky. Od rodičů se mu dostalo skvělého vychování i vzdělání, ale je to žalostně málo ke splnění úkolu proniknout na zdevastovaný zemský povrch, zajistit potravu a přivést do krytu co nejméně zdegenerovanou mutantku pro zachování rodové linie. Adam se tedy vydává hledat svou Evu, což skýtá (alespoň pro mne) dostatek zábavy.(4.11.2009)

Tenhle film nabízí spoustu vtipných situací a skvělé herecké výkony. Obzvlášť Brendan Fraser mě mile překvapil. Největší výhrou je ale originální námět. Možná mohl být využit ještě o trochu lépe a scénář se mohl obejít bez těch pár ohraných klišé. Ale ikdyž tomu chybí nějaká ta "svoucnost", je to jedno velké překvapení. 3,5*(30.9.2011)

Moc moc milý film, který mě totálně dojal, když jsem si uvědomila, že takhle absolutně nezkažení lidi jako Adam už snad ani nejsou, že každý člověk musí být aspoň trošku sobecký, aby s ním ostatní nevydrbali. Pěkný střet minulosti a přítomnosti, obojí samozřejmě trochu zkreslené. 60. léta nebyla tak čestná a současnost není zase tak šílená, lidi řeší pořád stejné základní problémy už od pravěku. Trošku mi to připomnělo francouzské Návštěvníky, kdy Godfroy se svou šlechtickou ctí v současnosti také dost naráží. Jinak opět vynikající Christopher Walken, škoda, že je v TOP jen 10 míst, kdyby bylo 20, určitě tam bude. Na to, co obvykle hraje, je jeho staromódní gentleman asi nejnormálnější rolí:-) Brendan Fraser je odzbrojující vždy a všude.(3.6.2010)

• flanker.27

Tohle byla ta nejvíc největší ubohost na poli romantickýho filmu, jakou jsem v posledních dvaceti letech viděl, včetně Nevěsty na útěku a často smrtící Pravé blondýny. Kdysi jsem mluvil s člověkem, kterej pracoval pro distributora a zjišťoval návštěvnosti filmů. Říkal, že tenhle film viděl čtrnáctkrát a už uvažuje o sebevraždě. Měl pevný nervy, já bych to zabalil tak napotřetí...(22.7.2010)

• - Hlavní postava Adam (Brendan Fraser) - gentleman při vstupu do podniku zadrží Troye (Dave Foley), aby nevstoupil do baru dřív, jak Eva (Alicia Silverstone). Tím měl ukázat, jak se správně chovat k ženám, jenže správně by měl vstoupit dřív muž do baru, aby tak ženu neuvedl do rozpaků, když vstupují do "neznáma". (Kity162)

• - V televizi byl párkrát vysílaný pod názvem POLOČAS ROZPADU. (bo.rec)

• - Když vyjde pan Webber (Christopher Walken) po 35 letech z úkrytu, potká prostituta transvestitu, který mu řekne, že jak se zpívá v písničce, vesnický kluci přežijí. Jde o písničku "A country Boy Can Survive" od Hanka Williamse. (don corleone)