Dožeň, co se dá!

Blast from the Past

Príchod z minulosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 99 min

Krásná komedie o bláznivém otci, který se snaží uchránit svojí těhotnou manželku. A jak to může vypadat když jejich syn po 35. letech vyleze ven do současnosti. Chce potkat životní lásku a nemá ani páru jak se má zachovat. Skvělý Brendan Fraser, tohle mi prostě dělá úsměv na tváři a pomalu slzy v očích. Vím že si tuhle komedii pustím až mi bude nejhůř, protože mi pomůže se vyrovnat s problémem a rozesměje mě. Děkuju moc, že něco takového vzniklo!(24.11.2012)

Keď som si prečítal v programe o čom to bude, neveril som vlastným očiam. Rodina si vybudovala v šesťdesiatych rokoch protiatómový kryt zo strachu pre vojnou a nevyliezli z neho skoro 40 rokov! Tak tomu sa hovorí originálny námet. Musel som to vidieť a poviem vám, že som rozhodne nezostal sklamaný. Prvky komédie, romantiky a drámy sú ideálne vyvážené a spolu s hlavným hrdinom, ktorý nevie nič o modernom svete tvoria pozerateľný a príjemný celok. Jednoznačne tá správna voľba na odpoludnie strávené s rodinou.(14.4.2008)

Tak mne sa to náhodou velmi pácilo a dobre som sa bavil. fraser ako uplne nevinný a naivní chalan co prezil neexistujuci atomový výbuch a po 30tich rokoch sa vydava z podzemia na svet. Jeho konfrontácia s novým svetom, s novou hudbou a co hlavne zo zenou jeho snov je absolutne odzbrojujuca a vtipna. velmi dobra komedia ktoru si urcite este rad pozriem(14.2.2005)

Sileny vedec pred strachem z jaderneho utoku se skryje se svoji manzelkou a nenarozenym synem do protiatomoveho krytu. Po dlouhych 35 letech jsou primeni vylezt na povrch a k tomuto kroku je vicemene odkazan syn Adam (ve sve roli dokonaly Brendan Fraser). Nezkazeny a naivni truhlik ma za ukol nakoupit zasoby a pri teto prilezitosti poznava uplne jiny svet nez na ktery byl zvykly vcetne zen. Jedinymi uskalimi filmy jsou pro me herecky vykon (Alicia Silverstone) a predem jasny a nalajnovany prubeh. Na vtipnosti se take mohlo pridat. 70%(29.1.2008)

Lehce paranoidní vědec Clavin Weber (Christopher Walken) udělá vše pro to, aby ochránil svoji rodinu před hrozbou atomového útoku. Postaví proto na zahradě kryt, který celou rodinu uchrání na minimálně 35 let, dokud případná radioaktivita neklesne pod bezpečnou mez. Havárie letadla, omylem považovaná za jaderný výbuch, způsobí, že se Clavin se svojí ženou uchýlí na dlouhá léta do krytu - kde se také narodí, prožije své dětství a dospěje v mladého muže Adam (Brendan Fraser). Po 35 letech Adam poprvé vkročí do skutečného světa... Tento film dokáže zaujmout možná jediným - a to vskutku originálním, a vtipně postaveným námětem - a tím, čím vším tato komedia mohla být. Vše ostatní už je o třídu horší - ať už "herectví" Brendana Frasera (začínám si myslet, že série Mumie byla jeho jediným povedeným filmem), hloupoučké dialogy, nudná druhá polovina (těšil jsem se na to, jak Adam bude objevovat vymoženosti současného světa) i nesmyslně romantický závěr (fakt nečekané). Škoda, potenciál tu byl, nápad byl rozhodně více než zajímavý...(3.12.2012)

• - V televizi byl párkrát vysílaný pod názvem POLOČAS ROZPADU. (bo.rec)

• - Ve filmu zmiňovaná baseballová kartička Mickeyho Mantla, byla v roce 2015 prodána na aukci za více jak 525 000 americkýc dolarů, a poté koncem roku 2016 byla prodána za cenu převyšující 1 000 000 amerických dolarů. (Chevees)

• - Když vyjde pan Webber (Christopher Walken) po 35 letech z úkrytu, potká prostituta transvestitu, který mu řekne, že jak se zpívá v písničce, vesnický kluci přežijí. Jde o písničku "A country Boy Can Survive" od Hanka Williamse. (don corleone)