Dožeň, co se dá!

Blast from the Past

Príchod z minulosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 99 min

Výbornej film, přestože mám neodbytný pocit, že by se ze zápletky dalo dostat mnohem mnohem víc:) Nejvíc si mě získal Brendan Fraser, který byl totálně přirozený, zatímco jeho protějšek střídal jednu grimasu za druhou a občas byl na facku:)))) Rodičové k zulíbání, hudba vynikající, celkově velice příjemný oddychový film.(27.8.2016)

Lehce paranoidní vědec Clavin Weber (Christopher Walken) udělá vše pro to, aby ochránil svoji rodinu před hrozbou atomového útoku. Postaví proto na zahradě kryt, který celou rodinu uchrání na minimálně 35 let, dokud případná radioaktivita neklesne pod bezpečnou mez. Havárie letadla, omylem považovaná za jaderný výbuch, způsobí, že se Clavin se svojí ženou uchýlí na dlouhá léta do krytu - kde se také narodí, prožije své dětství a dospěje v mladého muže Adam (Brendan Fraser). Po 35 letech Adam poprvé vkročí do skutečného světa... Tento film dokáže zaujmout možná jediným - a to vskutku originálním, a vtipně postaveným námětem - a tím, čím vším tato komedia mohla být. Vše ostatní už je o třídu horší - ať už "herectví" Brendana Frasera (začínám si myslet, že série Mumie byla jeho jediným povedeným filmem), hloupoučké dialogy, nudná druhá polovina (těšil jsem se na to, jak Adam bude objevovat vymoženosti současného světa) i nesmyslně romantický závěr (fakt nečekané). Škoda, potenciál tu byl, nápad byl rozhodně více než zajímavý...(3.12.2012)

Skvělá pohodová komedie, která těží ze skvělýho nápadu a obsazení, kde ze začátku hlavně Walken a Spacek jsou super, ono taky aby ne, když tam jsou vlastně téměř samotný a v druhý polovině zase celej film přebírá super slušnej a děsně naviní Brendan Fraser, kterej tady vypadá strašně mladě a je fakt zábavnej. Jediný co mi moc nesedlo byla Alicia Silverstone, nevim kdo vymyslel, že je hezká a sexy, ale já to určitě nebyl, mě přišla dost ošklivá. Brandan by si určitě zasloužil k sobě někoho lepšího.(20.2.2009)

Tenhle film nabízí spoustu vtipných situací a skvělé herecké výkony. Obzvlášť Brendan Fraser mě mile překvapil. Největší výhrou je ale originální námět. Možná mohl být využit ještě o trochu lépe a scénář se mohl obejít bez těch pár ohraných klišé. Ale ikdyž tomu chybí nějaká ta "svoucnost", je to jedno velké překvapení. 3,5*(30.9.2011)

Dávali to kdysi v létě, kdy člověk nepohrdne žádným filmem s byť jediným známějším jménem v titulcích. V téhle lehce přitroublé komedii jich bylo hned několik a nad všemi dle očekávání vysoko čněl pošuk Christophera Walkena. Jop, ucházející milý film. 70% Zajímavé komentáře: kleopatra, davidek(22.12.2005)

• - Hlavní postava Adam (Brendan Fraser) - gentleman při vstupu do podniku zadrží Troye (Dave Foley), aby nevstoupil do baru dřív, jak Eva (Alicia Silverstone). Tím měl ukázat, jak se správně chovat k ženám, jenže správně by měl vstoupit dřív muž do baru, aby tak ženu neuvedl do rozpaků, když vstupují do "neznáma". (Kity162)

• - Když vyjde pan Webber (Christopher Walken) po 35 letech z úkrytu, potká prostituta transvestitu, který mu řekne, že jak se zpívá v písničce, vesnický kluci přežijí. Jde o písničku "A country Boy Can Survive" od Hanka Williamse. (don corleone)

• - V bombovém úkrytu promítá otec na plátno projekci a tvrdí, že používá zrcadlo a schválně je kvůli tomu obraz na plátně obráceně. Pokud by však skutečně zrcadlo při projekci použil (což byla běžná technika v 70. letech), obraz by byl normální a ne obrácený, protože ho promítal zezadu plátna, čímž by se přes zrcadlo znovu obrátil. (don corleone)