Přežili jsme Ardeny

• USA Saints and Soldiers (více)

V polovině prosince roku 1944 se Hitlerova armáda chystá na bleskovou válku u Ardenského lesa a hrozivou zimní ofenzívu známou dnes jako bitva o výběžek. Desátník Nathan Greer a jeho přítel Gordon Gunderson se octnou v pasti spolu s více než stovkou amerických vojáků na zasněženém poli. Střelba Němců vnese paniku a zmatek do jejich řad. Greerovi, Gundersonovi a hrstce dalších mužů se podaří uniknout před masakrem do blízkého lesa. Bez jídla a zbraní se vydávají do nemilosrdné zimy a pokouší se dostat zpátky na spojenecké území. (oficiální text distributora)

Kamkon

Film, ke kterému jsem se dostala úplně náhodou, ale který mě fakt pohltil. Nemám ráda válečné filmy, ale tohle dílo je tak vtahující, upřímné a příjemné i bez přehnaných velkolepostí. Skvělá je dějová linka s odhalování tajemství vojáků. Fakt krása, viděno 2 x za sebou ()

farmnf

Divák je varován, že se jedná o skutečný příběh. No to berte s rezervou. Jeden zásek za všechny: Poručík je bývalý misionář v Berlíně. A jak na potvoru jeho zajatec je žák jeho berlínské komunity. Přečtou si bibli a on předá klíče od vozidla a veškeré informace Amikům. To se vážně stalo? Scénárista si z nás vyloženě dělá prdel.  Američanům se daří zcela systematicky hrdinství jejich dědů v Ardénách pošlapat a zesměšnit! Myslí si totiž, že celá Evropa je stejně pitomá jako stát Arizona. ()

lennyd

Skupina amerických vojáku je zajata fašistickými vojáky, a připravují se na nejhorší. Jednomu z nich rupnou nervy, a pokusí se zdrhnout, čímž vyvolá paniku a v nastalém chaosu se podaří čtyřem z nich utéct. Ostatní jsou pobiti. K našim čtyřem hrdinům se přidává ještě britský výsadkář, a společně musí proniknout skrz německou frontu zpátky k "našim" a předat důležité informace o pohybu německých vojsk.... Trochu netradiční válečný film, kde se víc než střílí povídá, filozofuje (a vzhledem k počtu vojáků i schovává a utíká). Film neoplývá žádnými hvězdnými jmény, ale všichni herci podávají nadstandardní herecké výkony (i když to je možná způsobeno pojetím filmu).... Jen víc takových ... ()

Raven0

Tak tohle je naprostý průser. Nuda a nuda, sem tam nudný a hloupý dialog, nudná akce a nudné herecké výkony. Naštěstí to má vcelku přijatelnou délku. ()

ganz

jelikož mám rád téma druhé světové války možná film nadhodnocuji, ale mě se prostě líbil. Pro někoho možná nezajímavé, někdo by se radši podíval na zachraňte vojína ryana(?), ale jsou lidi, jako já, které film zaujal. 70 % ()

Siri69

Trochu mě překvapilo nízké hodnocení některých lidí. Ale když jsem se na chvilku zamyslel tak to chápu... Člověk,který je fanouškem válečných filmů bude po shlédnutí spokojen,ale ostatní bude nejspíše nudit moc povídacích scén a méňe válečné akce... Pro mě osobně byl film hodně velkým překvapením. Absolutně neznámí herci podali moc dobré výkony... Příjemně pochmurné,bez výrazných barev... Hodně povedené válečné drama !!! 5* ()

ethos

No mne osobne sa to dost pacilo malo to vsetko co slusni vojnovy film ma mat. Nic naviac co je skoda ale ani nic menej. ()

solskjaer

Naprostá spokojenost. Sice chyběly pompézní akce a sáhodlouhé boje, i přes to však shledávám film nesmírně zajímavý, herecky dokonalý a poctivě natočený.O Nevím proč, ale herecký výkon Peter Asle Holdena mě uchvátil. O něm ještě určitě uslyšíme ... ()

BMAJTZ

Pomerne obycejny valecny film ktery nadchne fanousky tohoto obdobi ale uneseni z nej dvakrat nebudou. Vylozena ztrata casu to neni jde ale opravdu o obycejny nicim nevycnivajici snimek pro me za 50% ()

Merv

Film je nízkorozpočtový. Dosť zdĺhavých momentov ale nato celkom uspokojivé akčné scény, uspokojivý dramatický koniec a viac nič... Uspokojivý film. ()

rozbris

Tak k tomuto filmu se vůbec ale vůbec nehodí takové hodnocení, film ikdyž válečný nám ukázal válku z velmi zajimavého úhlu, že všichni jsme lidé, akorát jak to bylo řečeno ve filmu máme jiné uniformy a to samé platí v životě. Velmi mě tento válečný film dostal, veliké hrdinství prokázali, aby zachránili většinu. ()

killjezor

Oproti přehypovanému Vojínu Ryanovi konečně povedená věc. Komorní drama několika amíků, ke kterým se přidá jeden angličan. Ostatním je automaticky trnem v oku. Pár zajímavých názorů na celou vojenskou našinérii a zjištění, že nepřátelé jsou taky jenom lidi. Pomalý spád s pár zajímvými momenty vás odmění dokonalou potyčkou s Němci ke konci filmu. Za sebe doporučuju. ()

Cracker

Čakal som oveľa menej ako som dostal. Je pravda že filmu chýba akcia a napätie to bude asi tým že je to podľa skutočnosti. Zhrniem to tak že to bol príjemne strávený čas, nabudúce si treba vyberať známejšie tváre a trocha zainvestovať 75%. ()

jirijost

Jak už tu několikrát zaznělo, na filmu Přežili jsme Ardeny je nesmírně znát že tvůrci neměli tolik peněz kolik by si představovali. Přesto vznikl další kvalitní válečný film u kterého se žádný pořádný filmový fanoušek nemůže nudit. Film neni přecpaný žádnými akčními scénami ale to mi vůbec nevadilo, dokážu se obejít i bez toho když na to přijde. Jeden bodík ale uberu, nějaké chybičky tam přeci jenom byly např. hudba mohla být lepší, občas se tam fakt vůbec nehodila, přesto moje hodnocení je velmi kladné. ()

klúčik

Ardénsky les . Posledný pokus , no nemecké tanky nemali dosť benzínu na tento pokus. Ale aj tak narobili obrovské starosti spojeneckým vojskám. Tento film je pokus ukázať nám , ako to tam bolo. 65%. ()

F.W.Colqhoun

Nic proti vojákům a světcům, ale tohle bylo celkem o hovně. Když už si tvůrci od Spielberga vypůjčili vizuální pojetí, nejspíš i námět, patriotistické zaujetí a další, možná si měli půjčit smysl pro vyprávění příběhu, scénu, kulisy a exteriéry, nějaké herce a hlavně peníze, protože takhle to vypadá jako velmi nepovedená kopie nějakého prostříhaného dílu „Band Of Brothers“, kteří se mi přes dreamworksovské kopyto mimochodem líbili. Otravování diváka tím, jak jsou věřící američtí vojáci frustrovaní střílením civilistů, by se jevilo cynicky i v jiných, natož v takových dobách a poměrech, jako jsou ty naše. Dva body za hezkej sníh. ()