poster

Cesta do strachu (festivalový název)

 • USA

  Journey Into Fear

Film-Noir

USA, 1943, 71 min

 • sanikope
  ***

  Na 1943 veľmi slušná paranoja v štýle spy-noir. Všetky postavy pôsobia absolútne nedôverihodne a to už je veru dobrý základ pre poriadny noir. Chvíľami sa dej akoby vytráca v tej zamotanosti rôznych agentov ale dľžka 69 minút je ľahko znesiteľná v tej spleti udalostí. A nadovšetko Orson v baranici ako hlavný vyšetrovateľ ???(30.12.2009)

 • vitekpe
  ***

  ...a k okolnim komentarum pridavam jeste zminku o outfitu prekrasne Dolores del Rio. Neco takoveho si nevzpominam ze bych v nejakem noiru videl, a "tygri styl" v tomto pripade vitezi.. :-) Orson Welles stejne jako Joseph Cotten odvedli dobrou praci, ale jinak film opravdu nicim neprekvapi...(4.10.2009)

 • erased
  ***

  Nebýt výborného závěru, sympatického hrdiny a jeho skvělého anděla strážného v podání Orsona Wellese, byla by to katastrofa. Zpočátku výborně fungující voice-over se postupně vytrácí a s ním i poslední známka napětí. Prostor mezi slibnou úvodní scénou a zmíněným závěrem je tak vyplněn především nudnými hovory a tančením okolo plytkého špionského děje. Naštěstí je film dost krátký na to, aby se nuda dala překousnout.(16.5.2010)

 • Martin741
  ****

  Film, ktory sa natacal po nociach spolu s dalsim Wellesovym snimkom The Magnificent Ambersons. Dejova linia tu akasi aj je a Joseph Cotten /Obcan Kane/ vedel hrat aj spolu s Wellesom. A v ramci noir jazdy rokov 40. a 50. vsak film Journey into Fear nema podla mna na najlepsie noir kusky. Teda u mna stale su vyssie The White Heat, Big Sleep, Big Steal, Maltese Falcon popripade legendarny Sunset Boulevard. Zaverecna scena vsak na urovni a dialogy taktiez. 76 %(14.2.2015)

 • liquido26
  ****

  Tento snímek opravdu není nic zvláštního, ale to pro mě není většina filmů noir, takže dávám čtyři hvězdičky. Journey Into Fear má navíc tu výhodu, že díky délce nemůže začít nudit a navíc obsahuje některé geniální záběry, např. závěrečná honička na hotelových oknech v dešti (zřejmě Wellesův vklad).(23.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace