Neobvyklý kriminální příběh, který všechny konvence staví na hlavu. Tři kamarádi už mají dost nudy a obyčejného života na předměstí. Lákají je peníze a život kriminálníků. Tito nešikovní a hádaví zlodějíčci se však vůbec nedají srovnat s místním kmotrem (James Caan Mickovy modré oči), který je dovede k největší akci jejich kariéry. V jedné z hlavních rolí uvidíte skvělého Owena Wilsona (Jsem agent, Taková zvláštní rodinka), který je také spoluautorem scénáře. Film Grázlové se s debutujícím Lukem Wilsonem (Pravá blondýnka, Charlieho andílci) a Bobem Musgravem stal kultovním komediálním hitem. (oficiální text distributora)

Pythonator

Wes Anderson umí vskutku velkolepě nudit. Kolem téhle "kultovní" komedie musel patrně vzniknout kult nějakých velmi divných diváků, kterým stačí velmi málo a domnívají se, že když je film o dost nudnější a blbější než mainstream, tak je to samozřejmě skvělý artový snímek. ()

PoprockCZ

První celovečerák, není to špatné, ale nudilo mě to. Tempo je příliš pomalé a příběh nepříliš zajímavý. Taktéž zatím není moc znát Wesův současný styl - sem tam se objeví náznaky, ale nic zásadního, žádné supr jízdy, výprava či kostýmy. Nicméně je fajn znát i začátky autora. ()

JoudaCZ

Anderson se teprve "zastřeluje", ale už to vykazuje některé znaky jeho pozdější tvorby - volné tempo, lehce absurdní dialogy, akce na hranici trapnosti, Owen Wilson v roli, již si pak několikrát v různých variacích zopakuje (nejblíže asi v Darjeeling Limited). ()

Toro8

Neuveriteľne nudné, zdĺhavé, bez nejakého vtipného momentu. Vyslovene ma to nebavilo a to som sa snažil. ()

VelkejViktor

Nečekal jsem žádnou hitparádu, když se jedná o první film Wese Andersona, ale snímek mě mile překvapil a hlavně bavil (teda když nepočítám postavu Boba Mapplethorpeho, tu bych nejradši vyškrtl z celýho filmu). ()