Neobvyklý kriminální příběh, který všechny konvence staví na hlavu. Tři kamarádi už mají dost nudy a obyčejného života na předměstí. Lákají je peníze a život kriminálníků. Tito nešikovní a hádaví zlodějíčci se však vůbec nedají srovnat s místním kmotrem (James Caan Mickovy modré oči), který je dovede k největší akci jejich kariéry. V jedné z hlavních rolí uvidíte skvělého Owena Wilsona (Jsem agent, Taková zvláštní rodinka), který je také spoluautorem scénáře. Film Grázlové se s debutujícím Lukem Wilsonem (Pravá blondýnka, Charlieho andílci) a Bobem Musgravem stal kultovním komediálním hitem. (oficiální text distributora)

Splasher

"Prostě jsem si řekl : 'Už s tím nechci mít nic společného', a za tři dny jsem stál uprostřed pouště." Výborný Wesův debut. ()

danliofer

Od Wese Wenderse zatím to nejslabší, co jsem viděla, leč s přihlédnutím k tomu, že se teprve rozjížděl, hodnotím stále jako dobrou taškařici :-) ()

Mr.Ripley

Wesův debut nese veškeré jeho rysy, nicméně poněkud utlumené scénářem, jež se v první polovině zbytečně dlouho hledá. ()

senor

V debutu Wese Andersona jsou zatím jen náznaky jeho zvláštního humoru. Owen Wilson je super, což se ovšem moc nedá říci o jeho bratru. No napoprvé to ujde. ()

neoBlast

Na debut parádička, ale chybí tomu ten pořádný tah na bránu. Pro fanoušky Wese Andersona samozřejmá komediální tutovka (je v ČR vůbec nějaká jeho fanouškovská základna?), která nabízí normálním lidem hodně zvláštní styl humoru. 60 % ()

shantim

Přestože tento snímek ještě nedosahuje kvalit Života pod vodou, je z něj jasně cítit typický andersonovský humor, jež je založen na nadsázce, nadhledu a pořádné dávce praštěnosti hlavních hrdinů. Ná scénáři Wes Anderson pracoval, tak jako i u dalších svých filmů, s Owenem Wilsonem. Mark Mothersbaugh jako hudební skladatel se velkou měrou podepsal pod celkový výsledek nejen tohoto filmu, ale i všech dalších, které Anderson režíroval. 75% hvězdiček ()

fabecc1222

Člověk, zvyklý na novější tvorbu Wese Andersona se bude opravdu podivovat, jak normální film to na počátku své kariéry natočil. Nenajdete zde žádné zajímavé obrazové hříčky, ani jedinečný výtvarný styl. Celé to působí jako takový tutoriál pro tvůrce, kteří se teprve chtějí naučit základní prvky filmařiny. Sice se to označuje jako komedie, ale příliš humoru se zde nenajde. Spíše je to takové nijaké potloukání dvou kamarádů od ničeho k ničemu. ()

blackJag

"HE’S OUT. YOU’RE OUT, TOO. AND I DON’T THING I’M IN EITHER. NO GANG!" Celovečerní a barevné rozšíření původní krátkometrážní prvotiny Wese Andersona nevyniká objevností, ale atmosférou je pro režiséra určující. Mimoděčnému tempu pomáhá přirozená herecká práce bratrů Wilsonových i zbylého nepočetného ansáblu, přičemž v myslích Andersonových fanoušků (a věřím, že také u mnohých z těch, kteří se k filmu dostaly náhodou a Andersona schválně míjejí svým zájmem) zůstane asi nejvíce výborně zmotaná loupež v samotném záběru. 80% ()

Nepi

Jeden s prvních počinů Wese Andersona ( ivot pod vodou) působí trochu nekompletním dojmem,ale jinak se dá v přiměřené délce v klidu sledovat a bavit se při něm.... ()

P1tr

I přes sympatické herectví všech zúčastněných nastaly mnohokrát dlouhé chvíle a nutné pozastavení filmu a odběhnutí od něj. Styl je předzvěstí dalších Andersonových filmů, snad jen až na finální loupež, která se náramně povedla, ale na Andersona mi přišla příliš akční. Bottle Rocket je zvláštní film, který nepatří mezi špičku, ale zkrátka na něm něco je, co vás k němu táhne. ()

spikey1

Poprvé se tu setkávají bratři Wilsonovi s Wesem Andersonem a poprvé vůbec je Owen Wilson před kamerou. spousta lidí označuje snímek za Tarantinovský, já z něho hlavně cítím to že Wes tu brousí nože na své pozdější komedie, již tady je z něho cítit kam to celé dotáhne. ()

Firebug

I když mám tvorbu Wese Andersona v lásce, k jeho celovečernímu debutu jsem se dostal až ve stádiu, kdy jsem všechny jeho časově novější snímky viděl nejméně 2x. Po první projekci ne mě Bottle Rocket působil dost rozpačitě, ostatně jako téměř všechno, co Wes natočil. Oproti jiným jeho počinům ale nemám pocit, že bych se k tomuto snímku časem vrátil. O špatný film se rozhodně nejedná a režisérův rukopis je taky patrný, ale hodně upozaděný. Jako fanoušek jeho pozdější tvorby se zkrátka nemůžu při sledování zbavit dojmu, že sleduji něco, do čeho vtiskl Wes Anderson svůj talent jen napůl. Právě proto ty sympatické 3*. ()

Hanys_

Taky si pod pojmem kultovní komediální hit představuju něco trošku jiného. Wesův debut je jen taková neškodná šílenost s Wilsonovic rodinkou, kdy Owen plánuje na dvacet let dopředu a Luke balí sličné pokojské. Ale ty loupeže jsou fakt zábavné, to zas jo. ()

SpaceOdyseus

Andersonovska typicka poetika i jeho zvlastni jemny humor tu jsou rozhodne citit, ale jeste to neni gejzir napadu jako v jeho pozdejsich dilech. Cely film je takovy nevyrovnany. Kdyz se postavy uklidi do motelu film se zacne tahnout jako sopl a zacne to byt na chvili fakt nuda. Heisty jsou ovsem napsane a natocene skvele! ()

Oralfabet

Nejméně Andersonovský Anderson a debut, jehož debutovost je na něm docela znát (mám na mysli hlavně banalitu děje), přesto ale hodně solidní zábava. Bratři Wilsonové jsou skvělá dvojka a Bob je slušně doplňuje, protože má auto. Ze všech filmů začínajících v blázinci a končících ve vězení, je tenhle rozhodně nejoptimističtější. 8/10 ()

Fifer

Musím se smát, jak zdejší kritikové často nepochopí to, co vlastně kritizují. (viz např predators, který vůbec nepochopil, že krádež v knihovně a chladírně je zvolena záměrně.) Wes Anderson má prostě jiný, nebál bych se říci sofistikovanější smysl pro humor a ne každému to vyhovuje. ()