Neobvyklý kriminální příběh, který všechny konvence staví na hlavu. Tři kamarádi už mají dost nudy a obyčejného života na předměstí. Lákají je peníze a život kriminálníků. Tito nešikovní a hádaví zlodějíčci se však vůbec nedají srovnat s místním kmotrem (James Caan Mickovy modré oči), který je dovede k největší akci jejich kariéry. V jedné z hlavních rolí uvidíte skvělého Owena Wilsona (Jsem agent, Taková zvláštní rodinka), který je také spoluautorem scénáře. Film Grázlové se s debutujícím Lukem Wilsonem (Pravá blondýnka, Charlieho andílci) a Bobem Musgravem stal kultovním komediálním hitem. (oficiální text distributora)

Shit

Grázlové sou zdaleka nejzábavnější film z těch tří (Darjeeling, Život pod vodou) co sem od Wese Andersona viděl, ale ´pořád mam problém se u jeho příběhu naprosto jednoduše bavit, pořád je to takový moc složitě podaný a málo odlehčený a to je tady takovej borec jako Owen Wilson, kterej je zde sice mladej a je to jeho první film, ale taky je tady asi nejlepší a nejzábavnější ze všech, ale podle mě má ještě daleko větší potenciál ()

blackJag

"HE’S OUT. YOU’RE OUT, TOO. AND I DON’T THING I’M IN EITHER. NO GANG!" Celovečerní a barevné rozšíření původní krátkometrážní prvotiny Wese Andersona nevyniká objevností, ale atmosférou je pro režiséra určující. Mimoděčnému tempu pomáhá přirozená herecká práce bratrů Wilsonových i zbylého nepočetného ansáblu, přičemž v myslích Andersonových fanoušků (a věřím, že také u mnohých z těch, kteří se k filmu dostaly náhodou a Andersona schválně míjejí svým zájmem) zůstane asi nejvíce výborně zmotaná loupež v samotném záběru. 80% ()

ZIASystems

Komedie Wese Andersona (Royal Tenenbaums, Rushmore) NECHTĚJÍ být kdovíjak originální a kdovíjak vtipné. Anderson staví hlavně na absurdnosti jednotlivých postav a situací do kterých se dostávají. Na jeho filmech je daleko nejúžasnější to, že při pozorném dívání se může člověk cítit, jak se všichni při natáčení královsky bavili. Tenhle film je skoro o ničem (tedy o ničem novém), ale v podání bratrů Wilsonů, což jsou Andersonovy bývalí spolužáci a hrají ve všech jeho filmech, je na co koukat a čemu se smát... tedy alespoň já se bavil velice :) ()

Fiftis

Príbeh o dôležitosti priateľstva s originálnou zápletkou predstavuje trojicu kamarátov, ktorí sa nešikovne zaplietli do sveta zločinu, ale nestratili pritom svoje sny. V priebehu akcie každý z troch kamarátov dosiahne to, po čom túžili, ale stane sa to spôsobom, aký rozhodne neočakávali. Snímka svojho času komerčne neuspela, ale vďaka pozornosti kritiky a vyzdvihnutiu filmu Martinom Scorsesom neupadol režisér Wes Anderson do zabudnutia a teraz patrí medzi najsledovanejšie a najosobitejšie osobnosti americkej kinematografie. Wes Anderson už týmto dielikom naznačil, kam že sa to bude vyvíjať jeho režisérsky štýl a možno povedať, že sa mu v tomto tvorivom úsilí skvele darí. Pretože tie jeho filmy, hoci sa to možno nezdá, sú aj napriek svojej bizarnosti vlastne tak nejako zo života. A to je dobre. ()

ScarPoul

Bottle Rocket je prvým celovečerným filmom Wesa Andersona a aj napriek tomu sa môže pochváliť typickým Andersonovským humorom. Prešpikovanými dialógmy a hlavne určitej celistvosti. Bottle Rocket je samotný veľký film, na ktorý nás navnadil kraťas s rovnakým názvom. Všetko čo malo byť využité, bolo využité na maximum a ja som sa naozaj pobavil. Či už to bola téma lásky, alebo priateľstva, alebo rodiny, čo sú tri témy, ktoré Anderson používa v každom jednom svojom filme a vždy inak, nenájdete ani jednu zbytočnú scénu a ani jednu hlúpu scénu. Na americký film netradičné, dokonca by sa dalo povedať, že balancujúce na poli nezávislosti, aj keď asi nie v takej miere aká je pre nezávislý film typická. Každopádne je to film, ktorý natočila parta priateľov a ktorý vystrelil prekvapivo dobre. Fanastický Owen a Luke, ktorý si nahrávajú na slovné smeče a ktorý sú zohraná dvojka a hlavne sú po čertoch sympatický. 4* ako obvykle - len z princípu:) ()

• Keď film po komerčnej stránke prepadol, Owen Wilson (Dignan), pre ktorého to bol herecký debut, uvažoval o tom, že narukuje k námorníctvu. Myslel si totiž, že jeho herecká kariéra nemá žiadnu budúcnosť. (m.a.t.o.)
  • Wes Anderson bol s prácou hlavného kameramana Roberta D. Yeomana tak spokojný, že s ním spolupracoval na všetkých nasledujúcich filmoch, ktoré režíroval. (m.a.t.o.)