Reklama

Reklama

New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (221)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tohle je, věřím, pro někoho naprostý a nezničitelný kult. Tak to taky mělo být. Já jsem si dřív, než tento film vznikl pořídil celou trilogii v originální komiksové podobě a ani tak mě to natolik nezaujalo jako jiné příběhy nakreslené na lesklém papíře. Režisérské stolice se chopil tvůrce celého díla, samotný Enki Bilal a pokusil se o takový celoevropský produkt, který rozhodně zaujme svým zvláštně pojatým zpracováním. Jenže mě rozhodně nezaujal. Jediné co tam opravdu stojí za pozornost je totiž muzika. Kdo jiný se jí mohl chopit než vítězné růže z Islanda, tedy v překladu Sigur Rós a ta muzika tomu dodává okamžitě jiný rozměr. Bez ní by to byla břečka, která by neměla hlavu ani patu. Teď je to film, co nemá hlavu ani patu, ale přesto má plno tolik silných scén, protože ta muzika je prostě geniální. Ve filmech by jí mělo být více, protože dokáže zaujmout diváka a to film v dnešní době každopádně potřebuje a hudba tomu hodně dopomáhá. Takže to byl ten jediný, opravdu dobrý tah od Enki Bilala. Jinak si jeho projekt měl šetřit a plánovat ještě nějaký ten rok dopředu, protože to nemělo žádný význam. Teda až na to, že Sigur Rós natočili další várku muziky z naprosto jiné dimenze, než ve které žijeme my. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Vznášející se pyramda z které vyleze muž s orlí hlavou. Bíla žena s modrými vlasy a modrými slzi, které co jednou nabarví, už je navždy modré. Jeden muž, který připomíná chudšího Darta Vadera. Svět budoucnosti , kde všechy auta fungují jako trulejbusy ve vzduchu. Místo, kde se z central parku stala brána do jiné dimenze.... Toto všechno patří k filmu Immortel stejně jako k jeho komiksové předloze. Lituji, že neznám všechny symboli tohoto filmu a všechny postavy a neznalost komiksu mě mrzí, snad budu mít šanci tuto svou chybu napravit, protože tento svět je nejen krásný a originální, ale i kouzelně fascinující...Velmi mě dostal počet živých herců a vizáž filmu, která mě přes svojí jasnou béčkovost stejně naprsoto dostala. Vůbec jsem něco takto dobrého nečekal.... ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet €22,1miliónaTržby Celosvetovo $7,169,000║ v určitom ohľade dobrá práca ale chýba tomu pevnejšia pôda pod nohami, je to len poletovanie z miesta na miesto bez konštruktivnejšieho deja, taktiež nepochopím ten mix hraných ludí s počítačovo animovanými, v tomto vidím také nešťastné zlyhanie, ostatné trikové záležitosti sa dali zniesť mali svoju úroveň aj keď od dokonalosti to bolo daleko /40%/ ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Po všech stránkách silně rozporuplné dílo, jenž na každého diváka zapůsobí úplně jinak. Formální experiment kloubící počítačovou animaci s hraným projevem se tvůrcům povedl, jenže chvílemi až příliš okatě dávají najevo jak jsou výjimeční a jak by měla divákovi padat čelist údivem. Přechody mezi těmito dvěma „světy“ jsou však podány nenásilně, takže po pěti minutách není problém s orientací. Problém tedy spíše tkví v samotném obsahu, který sic se tváří jako dokonale propletená mozaika futuristického světa roku 2095 (poměrně odvážný časový horizont na to, co ve filmu spatříme) a egyptské mytologie, je spíše úsměvnou skládačkou, v níž nemá cenu hledat hlubší smysl. Immortel je víceméně zdařilým vykradačem. I když ten výpravný design N.Y. City ve stylu Blade Runnera a Pátého elementu je svým způsobem pocta (i když notně na hraně). Přesto je můj dojem, vzhledem k hodnocení maximálně pozitivní a případné další shlédnutí je vcelku na místě, už jenom kvůli poněkud dějově zmatenému úvodu. PS: Linda Harry je zde neuvěřitelně křehce krásná a naopak Thomas Kretschmann je cool jako ještě nikdy předtím! ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Pozoruhodné v detailech, leč strašlivě nevyvážené v celku. Bilalův film mě přesvědčil některými částmi výtvarného řešení, zejména vizuální stylizace prostředí depresivní cyberpunkové aglomerace je špičková, naproti tomu animace lidí pokulhává a zejména jemnější emoce není schopna vyjádřit vůbec. Živí herci jsou naštěstí jiné kafe, jak rozervanec Nikopol v podání tradičně skvělého Thomase Kretschmanna, tak křehce tajemná Jill Lindy Hardy. Velice nevyrovnaný je scénář, který vznikl dle zjevně mnohem komplexnější komiksové předlohy, z níž však povstává pro nezasvěcené pouze zmatená drť jmen a nikam nevedoucích osudů. Ve filmu se tak příliš dlouho vytváří jakýs takýs nosný příběh a jeho vizualita nedokáže určitou vykořeněnost dialogů i osudů uprostřed nehostinného fikčního světa nahradit. Nelze popřít, že pro osoby znalé komiksu se vše jeví jinak... Ježto se však mezi ně neřadím, musím nutně posuzovat Immortel jako zmatený a místy nudný pokus nové generace, který teprve v závěru dokáže evokovat čitelnou atmosféru a vygenerovat jistý emotivní náboj. Enki Bilal si ukousl velké sousto, přeplnil ho symboly a obrazy, čímž rezignoval na pozornost nezasvěcených. Krom toho však nedokázal jako filmař udržet svoje dílo v koherentním celku, což je chyba těžko svalitelná na předlohu... ()

Galerie (48)

Zajímavosti (2)

  • Keď sa doktorka Turnerová rozpráva s Jill po prvýkrát, pozrie sa na digitálne zobrazenie Jilliných telesných predpokladov, ktoré hovoria, že jej výška je 4 palce a 8 stôp, čo v prepočte vychádza na približne 254 cm. (Melios)
  • Film volně navazuje na sérii komiksů "La Foire aux Immortels", za níž stojí režisér snímku Enki Bilal. (Terva)

Reklama

Reklama