New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

genetique

Ako pozerám, film má dosť kontroverzné hodnotenia. Pravdupovediac si ani neviem predstaviť, že by to bolo natočené v inej forme, ako animovanej a presne tento spôsob sadol, herci dokonca filmu prepožičali aj svoju podobizeň. Dosť dlhú chvíľu som čakal, akým smerom sa bude film uberať a musím povedať, že mohol byť trošku akčnejší, dramatická časť sa mohla kľudne stiahnuť. Lebo grafiku na to rozhodne mal! Trošku nedotiahnuté mi prišli aj dosť priemerné postavy príšer. Ale inak super aj čo sa týka záveru. Kľudne by sa podobných filmov mohlo točiť viac. Aspoň by už vedeli ako na to. 70%. ()

Rex Mundi

Enki Bilal chcel proste svoje fantazijné vízie rozpohybovať a ukázať ich širšiemu obecenstvu (ak ste ho zatiaľ nepoznali ako maliara, nájdite si jeho diela na internete), ale možno by mu zámer vyšiel lepšie, keby scenáristickú stoličku pustil úplne a o režisérsku sa aspoň podelil. Kulisy sú dizajnom aj realistickosťou (pri určitej tolerancii k žánru) veľmi uspokojivé a dýchajú komixovou atmosférou a vo svojej kategórii by stáli za pol hviezdičky navyše, keby celý dojem nepokazili animované postavy. Tie totiž vzbudzujú silný dojem počítačovej hry a občas svojou drevenosťou zatienia aj samotný nápad miešania ľudských hercov so softvérovými. Skutoční herci sú asi len traja, ale zvlášť herecký výkon Thomasa Kretschmanna len ťažko možno nazývať výkonom... (a to jeho šepkanie mi často liezlo na nervy). Príbeh je zo začiatku zmätený, potom sa postupne pozliepa, diery v ňom sa tvária, že sú absolútne v poriadku, alebo prinajhoršom, že sú tajomné a nevysloviteľné. Tento - občas prehnaný - pátos, spolu so stúpajúcou predvídateľnosťou a otravnou neprekvapivosťou spôsobujú pomaly narastajúce znechutenie. Výsledkom je napokon fantazijná, romantická, politicko-gansterská rádoby akčná kaša. Mytológia, ktorá sa snaží byť základom tejto story, by určite vydala na priemerný fantasy román, ktorý by sa aj celkom slušne predával, ale ako film je to síce vizuálne zaujímavá, ale nedotiahnutá, vykrádačská a na položené otázky veľmi nedostatočne odpovedajúca rozprávka z budúcnosti. Toť môj názor. ()

Djkoma

Vznášející se pyramda z které vyleze muž s orlí hlavou. Bíla žena s modrými vlasy a modrými slzi, které co jednou nabarví, už je navždy modré. Jeden muž, který připomíná chudšího Darta Vadera. Svět budoucnosti , kde všechy auta fungují jako trulejbusy ve vzduchu. Místo, kde se z central parku stala brána do jiné dimenze.... Toto všechno patří k filmu Immortel stejně jako k jeho komiksové předloze. Lituji, že neznám všechny symboli tohoto filmu a všechny postavy a neznalost komiksu mě mrzí, snad budu mít šanci tuto svou chybu napravit, protože tento svět je nejen krásný a originální, ale i kouzelně fascinující...Velmi mě dostal počet živých herců a vizáž filmu, která mě přes svojí jasnou béčkovost stejně naprsoto dostala. Vůbec jsem něco takto dobrého nečekal.... ()

Claw

"Immortal" je francouzský film na motivy komiksové trilogie "Nikopol" od spisovatele a ilustrátora jménem Enki Bilal, který se podílel i na režii tohoto snímku. Příběh je tu shrnutý velmi heslovitě a víc se dějová linka zaměřuje na mapovaní světa, loru a jeho historii. Filmová stylistika je velmi zvláštní, a ne každému může sedět mišmaš digitální animace a hraných postav, jejichž odlišnost bije do očí. Finální produkt je takový všelijaký. Místy to má úžasný artový podkres, který ale zabíjí nesmyslné repliky daných postav, nebo dětinské vysvětlení jejich chemie (například Horus mi přijde, že má oproti předloze rozdílný záměr a osobnost). Ale ve výsledku je to celkem v pohodě béčko. Při sledování jsem se vůbec nenudil a rád bych si to někdy zopakoval. Neočekávejte od toho nic extra. Jedná se hlavně o silně experimentální film, který pro dnešního diváka asi nebude mít žádný hlubší význam, ale pro filmového nadšence do audiovizuální stránky filmu to bude důležitá zastávka. Jedná se totiž o jeden z prvních filmů natočených kompletně na zelené plátno. Zajímavý experiment, ale na tohle je třeba si udělat vlastní názor. /80%/ ()

Radko

Film s atmosférou a tajomstvom. Tajomstvom, ktoré je odhalené len čiastočne a necháva priestor divákovej fantázii. Atmosférou, ukazujúcou, čo sa môže stať s civilizáciou jej korporatívnym zumelohmotnením. Príbeh je síce netypický, ale nanešťastie tak spasiteľsky jednoduchučký, že ledva, ledva zvláda stodva minútovú dĺžku. Ešteže je tu zaujímavé výtvarno, kedy je načo pozerať a najmä eiffelovský záver, krásne odkazujúci k maľbám belgického surrealistu Reného Magritta. ()

• Film volně navazuje na sérii komiksů "La Foire aux Immortels", za níž stojí režisér snímku Enki Bilal. (Terva)
  • Keď sa doktorka Turnerová rozpráva s Jill po prvýkrát, pozrie sa na digitálne zobrazenie Jilliných telesných predpokladov, ktoré hovoria, že jej výška je 4 palce a 8 stôp, čo v prepočte vychádza na približne 254 cm. (Melios)