poster

Návrat do 36. komnaty Shaolinu

 • Hong Kong

  Return To The 36th Chamber

 • Hong Kong

  Shao Lin da peng da shi

 • Hong Kong

  少林搭棚大師

 • USA

  Master Killer II

 • USA

  Return of the Master Killer

Akční / Komedie

Hong Kong, 1980, 99 min

Režie:

Lau Kar Leung

Producenti:

Run Run Shaw
(další profese)
 • crackonosh
  ****

  Krásně naivní kung-fu, které se veze na slávě prvního dílu a tehdejšího zájmu o humornou akci, který odstartoval klasik Jackie Chan. Ale film si vás po lehce groteskním úvodu musí získat. Scény z výcviku v Shaolinu jsou dojemné a závěrečná bitka má šťávu a vtip, a ani nevadí ta strašná láce a nulová výprava, v jaké snímek vznikal. S lešenářským kung-fu a Shaolinem na věčné časy :))(25.10.2005)

 • anais
  **

  V podstatě volné pokračování 36.komnaty shaolinu. Významný rozdíl spočívá v žánru. Na rozdíl od staršího filmu se „návrat“ nebere vážně a snaží se působit jako komedie. Vtipné to však není, jen dětinsky potrhlé. Gordon Liu tentokrát nehraje mnicha San Te, ale jeho nového žáka, který se musí naučit kung-fu, aby pomohl dělníkům v barvírně látek od tyranských Mandžuů. San Te ho však do kláštera nepřijme a dá mu za úkol vystavět kolem celého klášterního areálu lešení. Mladík během práce pozoruje cvičení pod sebou, a nevědomky začne používat techniku tzv. „lešenářské kung-fu“. Cílem tvůrců prý bylo ukázat, že ke kung-fu nejsou potřeba skutečné zbraně, ale dá se použít prakticky cokoliv – kupříkladu lešení. Když natočí Jackie Chan nevtipný film, zachrání ho alespoň skvělá choreografie. Gordona Liu v tomto případě nezachraňuje nic(3.2.2006)

 • Z0oMb3E
  ***

  Konečne sa dostalo aj na poctivých lešenárov. Taká čínska kung-fu verzia Dobrého Willa Huntinga. To čo bolo zvládnuté aj v prvej časti, a to výborná choreografia sa prenieslo aj do časti druhej. No obohatenie deja o humornú stránku však až taký chytrý ťah nebol. Celý film by sa v komplexnosti dal rozdeliť na dve časti. úvodná zbytočne naťahovaná kvázi humorno-dejová polovica, kedy utlačovaný ľud netrpezlivo čaká na niekoho, kto sa ho zastane nepostráda klasickú šablónu podobných snímkov. Jediná originalita vo filme nastupuje až v druhej, výcvikovo-akčnej časti, kedy sa z hrdinu stane hrdina a ľud spasí. myšlienka je konštanta, prevedenie už nie. Škoda, z filmov sa mohla stať krásna séria legiend o vzniku kung-fu zbraní, tak ako to začala jednotka. Tento potenciál tvorcom zjavne unikol. Ešte raz, škoda.(26.1.2012)

 • B!shop
  ***

  Druhej dil je krapet jinej, ale presto de v podstate o to same jako v prvnim dilu. Jenze tady si uz tvurci nehrajou na nejakej extra vaznej film a od zacatku je jasny, ze pujde o komedii. Navic cela rezie pusobi znacne profesionalnejc nez v prvnim dile, pribeh uz neni zmatenej, hudba se mi taky libila daleko vic a choreografie je docela originalni, "lesenarske kung fu" rulez. Navic i hlavni hrdina tu je sympatictejsi nez ten v prvnim dile, i kdyz se misty tvari az zbytecne moc jako idiot. Skoda, ze tu neni vic bojovejch scen a prakticky tu ani neni moc z treninku, ale i tak jsem se tady bavil o dost vic nez u prvniho dilu, ale presto to na lepsi hodnoceni nebude.(11.10.2006)

 • mortak
  ***

  Druhý díl je stejně dobrý jako ten první, jen je jiný. Místo supertalentovaného odhodlaného bijce tu máme ztřeštěného podvodníčka, který se snaží podvody dostat do Shaolinu. Vtip filmu je postaven na tom, že herec, který umí skvěle kung-fu, dělá, jakoby ho vůbec neovládal, což vede k dost krkolomným výstupům, jež jsou vlastně vrcholem umění (mistr svého oboru dělá, že nic neumí). Dále tu místo obvyklého motivu pomsty máme sociální nespravedlnost, což ubírá filmu na krvavosti (a to je plus), aniž by to zabraňovalo závěrečné bitce. A tady je opravdu excelentní.(29.12.2010)

 • - "Lešenářské kung-gu" je skutečnou kung-fu technikou, která vychází ze stavby lešení. V současné době jezdí do Hongkongu především cizinci, aby se této technice přiučili. (dinamit_1)

 • - Při tréninku boje s bambusovými tyčemi se Chia Hui Liu (Chao Jen-Cheh) vážně zranil na pravé paži. (dinamit_1)

 • - Akční režii měl na starost Lau Kar Leung. (Epistemolog)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace