• jurama525
  ***

  Celkem dobry film o člověku který stejně jako Kurt Cobain a Jim Morrison daval do hudby uplně všechno . Tento film je ukázkou toho jak vás rychle získaná sláva dokáže zničit . Ale také je ukázkou Nesmírné vůle něco zmněnit a lidi co dokážou něco tak výjmeřného jako tito tři které jsem jmenoval asi mněli napsané v osudu že zemřou takhle mladí. Jejich hudba však nikdy nezemře .(25.5.2011)

 • Beckett51
  ****

  Ač jsem si hodnocením nejistý, v podstatě se mi to líbilo poměrně dost. Předtavitel Hendrixe na jedničku, atmosféra tehdejší doby taky a hudba mluví sama za sebe. Ale představitelé některých vedlejších ikon (viz. Eric Clapton) byli opravdu katastrofálně obsazení a taky si tvůrci filmu hodně navymýšleli, jen aby to nemuseli o tři minuty protáhnout (hlavně co se týče Jimiho dětství). Stejně tak byl totálně posranej českej dabing, ale to neni chyba filmu, takže kvůli tomu ubírat hodnocení nebudu. "Hudba je důležitá... tak důležitá. Politika je jen snůžka keců. Každej dokáže mávat rukama a usmívat se a převádět babičky přes ulici, mluvit vážným tónem a jen předstírat, že se taky zajímá o vaší budoucnost. Ale to nejde v hudbě.... prostě ne. Hudba nelže." (21.12.2014)

 • rigby
  *

  Jimi Hendrix je legenda, Bůh elektrické kytary. Ale tento amatérský pokus o jeho životopis je jen souborem prázdných frází. Autoři neměli ani na to, aby zakoupili práva na jeho písně - nechápu proč musím i v závěru poslouchat Dylana. Z úcty k Hendrixovi přidávám k té jedné hvězdičce ještě malé bezvýznamné plus.(20.3.2010)

 • Vikinec
  ***

  Tak to je paradox. Tento film dojel na hudbě. Nosná traverza celého snímku, která by za normálních okolností musela utáhnout filmovou biografii takové osobnosti, svým výběrem film skoro pohřbila. Copak Hendrix hrál jenom tři a ke všemu převzaté písně? Také výběr hlavního představitele mohl být lepší. Moc jsem mu Jimiho nevěřil a navíc se moc netrefoval do zpívaného textu. No a filmové "triky", jak ztvárnit masové publikum, akorát ztvárnily, jak málo peněz bylo utraceno. Film tak zachránil sám mrtvý mistr a jeho nadpozemská osobnost. 50%(5.4.2010)

 • kleopatra
  ***

  James Marshall Hendrix - "říkejte mi Jimi"- byl jeden z nejoriginálnějších kytaristů světa, hodný kluk černošsko- indiánského původu ze Seattlu (zkazili ho až v Londýně), hrál levou rukou, zuby, jazykem a vůbec s kytarou jednal jako s milenkou - někdy se s ní mazlil, jindy ji zapálil a roztřískal. Učil se sám poslechem, intuicí, srdcem. Prošel kapelami, kluby, festivaly, lidmi, drogami a "zemřel mlád - 27 let". Film o něm měl snahu - autentické záběry "oněch" let, "dobové" rozmazání, "houpavá" kamera, černobílé interview, věrné kostýmy..... ale malý peníz byl přespříliš znát, zvlášť při "masových" akcích, kdy nebylo na početnější divácký kompars. Obsazení hlavní role taky žádná sláva (ale koho? KOHO?), i když při interpretaci Hey Joe nebo Wild Thing - jsem si říkala "ale tak jó". Ale tak jo, za 3*.(4.7.2006)

 • - David Bondelevitch soutěžil o cenu Golden Reel v kategorii nejlepší editace zvuku. (Terva)

 • - Nancy Richardson soutěžila o cenu Emmy v kategorii nejlepší editor kamery. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace