V ložnici

• USA In the Bedroom (více)

Film velmi nápaditě a důkladně zobrazuje život americké rodiny Fowlerových žijících na pobřeží Camdenu. Frank Fowler tráví své poslední léto před nástupem na universitu se starší, právě se rozvádějící Natalii. Frank pracuje na půl úvazku na škuneru lovící humry. Společnost na moři mu často dělá jeho milující otec Matt, jinak městský doktor. Frankova matka Ruth (Sissy Spacek) pracuje jako vedoucí místního pěveckého sboru. Jak Matt, tak i Ruth cítí povinnost svému synovi ve všem pomáhat, i s jeho vztahem ke starší Natalii a výchovou jejich dvou dětí z předešlého manželství. Zdánlivě vypadá vše idylicky, dokud se neobjeví hrubiánský, stále ještě Nataliin manžel Richard V místním žargonu se kleci na humry říká ložnice. Každá taková ložnice je určena pro max. dva humry. V jednom místím rčení se říká, že jakmile se do klece chytí humři tři, nevěstí to nic dobrého - můžete se připravit na nevítaného hosta, nebo problémy ve své vlastní ložnici... (oficiální text distributora)

Trailer

POMO

Prečo mi celú prvú polovicu (až do hádky) nebolo dovolené nahliadnuť do ich pocitov a celý čas som sa cítil ako v chladničke? Prečo sa Field aspoň trochu nevyjadruje aj skrz obraz a všetko necháva len na hercov a strihača? Nepomôžem si, ale mne tento statický, odosobnený štýl "filmárčiny bez réžie" vôbec nesedel. A to ma vzhľadom k skvelému námetu a tým hercom celkom mrzí. Spod Trierových rúk by z toho vzišlo unikátne dielo! ()

Eodeon

Nezávislý film s velmi krutým a extremizovaným morálním tématem, už to je samo o sobě obrovské plus. Podpořeno vynikající atmosférou bezmocného bezčasí a brilantními hereckými výkony se z In the Bedroom stává jeden z nejzajímavějších filmů mého mládí. Příběh jako takový je velmi lidský a je vyprávěn veskrze realisticky, s výjimkou několika sugestivnějších momentů akcentujících podstatné detaily a okolnosti. Tom Wilkinson i Sissy Spacek byli oba báječní a já jim naplno uvěřil vše co prožívali a chápal jejich ne vždy správné reakce, i když to je věc důkladného rozvážení. Pokud se film zabývá nějakými konkrétními otázkami, pak například: Za jakých okolností je možno ospravedlnit vraždu? Lze zase normálně žít bez uplatnění spravedlnosti nebo pomsty nehledě na světské právo? A může mít člověk klid i poté? - Témata, která si tvůrci In the Bedroom zvolili, těmi se také do hloubky zabývají a zkoumají je z pohledu všech postav, kterých se týkají. Musím pochválit výborný scénář, podle kterého se příběh odvíjí a podpořen výbornou a skvěle doplňující hudbou se stává fascinující sondou do hlubin duše, sžírané bezmocí. ()

charlosina

Rozhodně zajímavý, nezávislý počin z rukou Todda Fielda, který zaznamenává niterní zlom rodiny Fowlerových. Jejich bolest, která poznamenala také vzájemné vztahy a poodhalila falešnou morálku a pokrytectví, je velmi reálná. Nicméně nastínění atmosféry mě neukojilo tak, jak se to Fieldovi podařilo v jeho následujícím s nímku Little Children, bohužel... některé pasáže na mě působily vyloženě tupě, čemuž také dopomohl ne příliš zdařilý výkon Marisy Tomei. Ovšem Sissy Spacek a Tom Wilkinson byli tak uvěřitelní, až jsem měla dojem, že obdobnou tragédii zažili na vlastní kůži... Hluboké stopy ve mě tohle brouzdání In the Bedroom zanechalo a rozhodně se tam vydám znova, momentální stav je ale "pouze" 3 a půl *. ()

emma53

Tome, viděla jsem s tebou hodně filmů, ale asi jsem tě podcenila, protože po tomhle filmu se na tebe nedá v žádném případě zapomenout. Pan doktor, ale hlavně jako Frankův táta jsi mě dokonale přesvědčil a tvá manželka Ruth to jistě ocení, tak jako já. Za mě mohu ještě dodat, že jsem plně chápala Katii, protože komunikovat s někým, komu se něco podobného stalo, vyžaduje silnou dávku empatie a sebezapření ve věcech, které nám jsou velmi blízké, ale druhým mohou v dané chvíli ublížit. ()

golfista

Zajímavý námět, ve kterém jsem po "ústředním dějovém zvratu" ( moc jsem obdivoval výborně ztvárněné pocity všech zúčastněných ) očekával pokračování psychologické studie. Dočkal jsem se pouze trošku zdlouhavé a chvílemi nezáživné podívané na které nic nezměnil ani relativně překvapivý konec. Jinak jde ovšem o nadprůměrný snímek především s vynikajícími hereckými výkony. Tak na 70%. ()