poster

V ložnici

 • USA

  In the Bedroom

 • Slovensko

  V spálni

 • Irsko

  In the Bedroom

 • Kanada

  In the Bedroom

 • Velká Británie

  In the Bedroom

 • Austrálie

  In the Bedroom

 • Belgie

  In the Bedroom

Drama / Krimi

USA, 2001, 130 min

Režie:

Todd Field

Hudba:

Thomas Newman

Producenti:

Ted Hope, Ross Katz

Střih:

Frank Reynolds
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Paity
  ****

  Námět nijak originální, zavražděný syn, zdrcení rodiče, vrah ex-manžel synovi přítelkyně s dětmi. Přesto dávám 4*. Herecké výkony byly totiž dle mého na vysoké úrovni. Především matka (Sissy Spacek) a skvěle ztvárněný otec (Tom Wilkinson) jsou hlavními devizami tohoto snímku. Hlavní cíl "V ložnici" byla ale podle mého splněn. Divák nejprve neví, jak se rodiče vyrovnají se ztrátou syna, neví jaký trest (jestli vůbec nějaký) si odnese vrah od soudu a hlavně zda rodiče bez svého syna dokáží žít "normální" život nebo kolem sebe budou chodit jako těla bez duše. Rozuzlení je možná očekávané, ale přesto splní svůj účel..... spravedlnosti je učiněno za dost. Přesto musím říct, že se v mé filmotéce tehnle film neobjeví a stejně tak, že se k němu těžko někdy vrátím.(4.7.2011)

 • Eodeon
  *****

  Nezávislý film s velmi krutým a extremizovaným morálním tématem, už to je samo o sobě obrovské plus. Podpořeno vynikající atmosférou bezmocného bezčasí a brilantními hereckými výkony se z In the Bedroom stává jeden z nejzajímavějších filmů mého mládí. Příběh jako takový je velmi lidský a je vyprávěn veskrze realisticky, s výjimkou několika sugestivnějších momentů akcentujících podstatné detaily a okolnosti. Tom Wilkinson i Sissy Spacek byli oba báječní a já jim naplno uvěřil vše co prožívali a chápal jejich ne vždy správné reakce, i když to je věc důkladného rozvážení. Pokud se film zabývá nějakými konkrétními otázkami, pak například: Za jakých okolností je možno ospravedlnit vraždu? Lze zase normálně žít bez uplatnění spravedlnosti nebo pomsty nehledě na světské právo? A může mít člověk klid i poté? - Témata, která si tvůrci In the Bedroom zvolili, těmi se také do hloubky zabývají a zkoumají je z pohledu všech postav, kterých se týkají. Musím pochválit výborný scénář, podle kterého se příběh odvíjí a podpořen výbornou a skvěle doplňující hudbou se stává fascinující sondou do hlubin duše, sžírané bezmocí.(27.7.2005)

 • Kaka
  ****

  Velmi pomalý a přesto neskutečně strhující snímek, který zaujme především nevídaně naturalisticky pojatým vyprávěním a psychologicky skvěle vykreslenou vazbou mezi jednotlivými hlavními hrdiny. Ukázkově osobní atmosféra, dialogy vypiplané do posledního slova - ovšem způsobem který neleze na nervy. Režie je chladná a nenápadná, v mnohých scénách doslova nezúčastněná. Field nechává herce hrát a dobře dělá. Obě dvě části filmu jsou až neuvěřitelně skutečné. Která je lepší si říci netroufám, nicméně závěrečné momenty jsou opodstatněné a klíčová vazba skutečně existuje. Brilantní minimalistické dílo.(14.9.2008)

 • lennyd
  ***

  Matt a Ruth Fowlerovi (Tom Wilkinson a Sissy Spacek) nejsou nikterak nadšeni ze vztahu svého dospívajícího syna Franka (Nick Stahl) se starší Natalií (Marisa Tomei), matkou dvou dětí s nedořešenou minulostí se svým bývalým manželem, násilníkem Richardem (William Matpother). Tomu se nelíbí, že se s ním Natalie chce rozvést, a jednou, v alkoholovém opojení, se rozhodne si to s Frankem vyřídit... Z filmu mám trochu rozporuplné pocity - na jedné straně hodně zajímavý příběh, a moc hezky zpracovaný - člověk ani nemá pocit že se kouká na film, ale jakoby se koukal z okna na vztahy v sousedství. Na druhé straně film působí hodně zdlouhavě, a obsahuje dlouhé pasáže kde se nic moc neděje, a divák se tak trochu nudí. Sice mu to hodně nahrazují herecké výkony - hlavně Toma Wilkisona a Sissy Spacek - po tragédii - jenže jenom to nestačí. A ani krása Marisy Tomei to bohužel úplně nezachrání...(7.5.2012)

 • moviefilm
  ****

  Veľmi kvalitný film s vynikajúcimi hereckými výkonmi, skvelým scenárom a veľmi solídnou réžiou Todda Fielda. Filmu sa vyčíta bezcitnosť v úvode, pred zvratom v deji. Ano, film je mierne bezcitný, pretože táto časť slúži len na predstavenie postáv a Field by ju najradšej vyškrtol. Koniec koncov, keď nastane tento zvrat divák zostane v šoku, takže sa mu nakoniec aj podarilo to, čo spraviť mal. Nechápem ďalším výčitkám, sú dosť neoprávnené. V spálni je jednoducho jeden z filmov roku, Oscarová nominácia bola zaslúžená. P.S.:Sissy Spacek mala vyhrať Oscara...!(17.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace