V ložnici

• Kanada

• Austrálie

Drama / Krimi

USA, 2001, 130 min

Velmi pomalý a přesto neskutečně strhující snímek, který zaujme především nevídaně naturalisticky pojatým vyprávěním a psychologicky skvěle vykreslenou vazbou mezi jednotlivými hlavními hrdiny. Ukázkově osobní atmosféra, dialogy vypiplané do posledního slova - ovšem způsobem který neleze na nervy. Režie je chladná a nenápadná, v mnohých scénách doslova nezúčastněná. Field nechává herce hrát a dobře dělá. Obě dvě části filmu jsou až neuvěřitelně skutečné. Která je lepší si říci netroufám, nicméně závěrečné momenty jsou opodstatněné a klíčová vazba skutečně existuje. Brilantní minimalistické dílo.(14.9.2008)

Rozhodně zajímavý, nezávislý počin z rukou Todda Fielda, který zaznamenává niterní zlom rodiny Fowlerových. Jejich bolest, která poznamenala také vzájemné vztahy a poodhalila falešnou morálku a pokrytectví, je velmi reálná. Nicméně nastínění atmosféry mě neukojilo tak, jak se to Fieldovi podařilo v jeho následujícím s nímku Little Children, bohužel... některé pasáže na mě působily vyloženě tupě, čemuž také dopomohl ne příliš zdařilý výkon Marisy Tomei. Ovšem Sissy Spacek a Tom Wilkinson byli tak uvěřitelní, až jsem měla dojem, že obdobnou tragédii zažili na vlastní kůži... Hluboké stopy ve mě tohle brouzdání In the Bedroom zanechalo a rozhodně se tam vydám znova, momentální stav je ale "pouze" 3 a půl *.(7.7.2008)

Námet mal všetky predpoklady vyťažiť po dramatickej a emotívnej stránke maximum, no žiaľ na mňa to bolo až príliš zdĺhavé a mdlé. Kým prišlo na to, na čo sa celý čas vo filme čaká, tak už som bol riadne otrávený. Posledných 30 minút však bolo fantastických, škoda, že tomu tak nebolo už od začiatku. Prvej polovici skrátka chýba ešte nejaký nápad alebo viac konfliktných situácií. Slabý nadpriemer. 70/100(30.12.2016)

Prečo mi celú prvú polovicu (až do hádky) nebolo dovolené nahliadnuť do ich pocitov a celý čas som sa cítil ako v chladničke? Prečo sa Field aspoň trochu nevyjadruje aj skrz obraz a všetko necháva len na hercov a strihača? Nepomôžem si, ale mne tento statický, odosobnený štýl "filmárčiny bez réžie" vôbec nesedel. A to ma vzhľadom k skvelému námetu a tým hercom celkom mrzí. Spod Trierových rúk by z toho vzišlo unikátne dielo!(10.8.2002)

Dlouho jsem váhal s hodnocením, původně jsem dal čtyři malé hvězdičky, jenže ty byly spíš za téma a žánr, než za zpracování. Film je natočený bez emocionálního zaujetí, je to studené jak psí čumák. Z hereckého ansámblu se mi nejvíc líbil neokoukaný Tom Wilkinson, otce a vykonavatele msty zahrál přesvědčivě a, řekl bych, ze všech aktérů nejprocítěněji. V záplavě mizerných kriminálek, akčních slátanin nebo nejapných komedií je to sice mírně nadprůměrný snímek, ale pět oskarových nominací by ode mne neobdržel ani náhodou...Celkový dojem 60 %.(25.11.2007)