V ložnici

• USA In the Bedroom (více)
Trailer

Film velmi nápaditě a důkladně zobrazuje život americké rodiny Fowlerových žijících na pobřeží Camdenu. Frank Fowler tráví své poslední léto před nástupem na universitu se starší, právě se rozvádějící Natalii. Frank pracuje na půl úvazku na škuneru lovící humry. Společnost na moři mu často dělá jeho milující otec Matt, jinak městský doktor. Frankova matka Ruth (Sissy Spacek) pracuje jako vedoucí místního pěveckého sboru. Jak Matt, tak i Ruth cítí povinnost svému synovi ve všem pomáhat, i s jeho vztahem ke starší Natalii a výchovou jejich dvou dětí z předešlého manželství. Zdánlivě vypadá vše idylicky, dokud se neobjeví hrubiánský, stále ještě Nataliin manžel Richard V místním žargonu se kleci na humry říká ložnice. Každá taková ložnice je určena pro max. dva humry. V jednom místím rčení se říká, že jakmile se do klece chytí humři tři, nevěstí to nic dobrého - můžete se připravit na nevítaného hosta, nebo problémy ve své vlastní ložnici... (oficiální text distributora)

Trailer

kareen

Nemohu souhlasit s mnohými názory zde, že to bylo moc chladné a odtažité. Podle mě spíš přirozené, v běžném životě lidé také nevybuchují každou chvíli gejzírem emocí, dokonce ani při takové tragédii, po počátečním šoku a největším truchlení naopak přichází útlum, dokonce otupělost a poté snad i kruté obviňování se navzájem. A to myslím dokázal snímek vystihnout až pozoruhodně věrně. Další věcí je ta nemožnost dosáhnutí adekvátního trestu pro pachatele, v tom jsem s oběma rodiči soucítila až nadoraz a nemůžu se divit tomu řešení, které nakonec zvolil Frankův otec. A právě herecký výkon jeho představitele, společně se Sissy Spacek, ale i mou oblíbenou Marisou Tomei jsou asi největším kladem tohoto povedeného dramatu. ()

ScarPoul

Tá posledná úvaha na konci má veľmi mrazivý podtón. Všetko predtým je remeselne zvládnutá jednohubka, ktorá stavia na precíznych charakteroch a uvedomelom scenári. Jediné, čo tomu možno podkopáva nohy je téma, ktorá je v zásade obohraná. Takže mimo snahy o uveriteľné podtrhnutie emócií film v zásade neponúka nič invenčné. To, ale nevadí, pretože v rámci žánru funguje skvelo a nevadil mi dokonca ani ten niekoľko krát tu spomínaný chlad. Tento typ filmov mám celkom rád, hoci mám radšej podobnú tému v prostredí mesta, než mestečka. Spacek a Wilkinson skvelí. Hlavne ich hádka je takým pomyselným vrcholom filmu. Oceňujem, že film emočne nevydiera a je v rámci motivácií presne taký, aby som mu to zožral aj s navijakom. Jeden dokáže s podobnou situáciou veľmi sympatizovať. Jediné, čo mi vyslovene pri takýchto filmoch vadí ( hlavne keď sa odohrávajú v mestečku) je tá idylická expozícia, ktorá ma všetkých predstaviť a predostrieť hlavnú zápletku. Tá jediná časť mi vždy príde neznesiteľne nezáživná. Inak ako debut nie je In the Bedroom vôbec zlé. ()

Paity

Námět nijak originální, zavražděný syn, zdrcení rodiče, vrah ex-manžel synovi přítelkyně s dětmi. Přesto dávám 4*. Herecké výkony byly totiž dle mého na vysoké úrovni. Především matka (Sissy Spacek) a skvěle ztvárněný otec (Tom Wilkinson) jsou hlavními devizami tohoto snímku. Hlavní cíl "V ložnici" byla ale podle mého splněn. Divák nejprve neví, jak se rodiče vyrovnají se ztrátou syna, neví jaký trest (jestli vůbec nějaký) si odnese vrah od soudu a hlavně zda rodiče bez svého syna dokáží žít "normální" život nebo kolem sebe budou chodit jako těla bez duše. Rozuzlení je možná očekávané, ale přesto splní svůj účel..... spravedlnosti je učiněno za dost. Přesto musím říct, že se v mé filmotéce tehnle film neobjeví a stejně tak, že se k němu těžko někdy vrátím. ()

farmnf

Zcela zbytečný a hloupě až amatérsky natočený film o vraždě jasného klaďase, který má otce klaďase a matku klaďasku a zabije ho záporák, který je záporný až hrůza. A otec klaďas ho pomstí a jeho kámoš střední klaďas mu v tom pomůže a to je vše. Pak jsou titulky a nezapomeťe vypnout DVD(ono vypne samo, klid) Takže jestli chcete vidět 1000x opakované téma, že kladné rodině zabije záporný zbohatlík jejich kladného syna a potom se táta nasere a zabije toho odporného hajzla tak si zapněte DVD a promrdejte tam 2 hodiny. ()

Jamal

Ani nevím jak jsem se na tento snímek podíval, nic jsem o něm nevěděl. Popravdě jsem si myslel podle názvu - že to bude něco nekalejšího....no a hupss, příběh udělal baf a ja jsem na to koukal, že jsem z toho byl paf. A na konci pif paf a příběh byl ukončen. ... Ne popravdě první polovina za 2-3 hvězdy, druhá půle mnohem lepší, jak pronikání do postav, bezmoc, šílenství, emoce, ... bylo to drama ač závěr trochu předvídatelný, i s manželkou, která o tom věděla a neměla. :) každopádně nominace na Oskara nechápu - jsou tu i lepší filmy. ()

Související novinky

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

V posledních hodinách roku 2023 bohužel přichází smutné zprávy z Velké Británie. V sobotu 30. prosince totiž filmový svět ve věku pětasedmdesáti let náhle opustil anglický herec nominovaný na dvě… (více)

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (více)