poster

V ložnici

 • USA

  In the Bedroom

 • Slovensko

  V spálni

 • Irsko

  In the Bedroom

 • Kanada

  In the Bedroom

 • Velká Británie

  In the Bedroom

 • Austrálie

  In the Bedroom

 • Belgie

  In the Bedroom

Drama / Krimi

USA, 2001, 130 min

Režie:

Todd Field

Hudba:

Thomas Newman

Producenti:

Ted Hope, Ross Katz

Střih:

Frank Reynolds
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • charlosina
  ***

  Rozhodně zajímavý, nezávislý počin z rukou Todda Fielda, který zaznamenává niterní zlom rodiny Fowlerových. Jejich bolest, která poznamenala také vzájemné vztahy a poodhalila falešnou morálku a pokrytectví, je velmi reálná. Nicméně nastínění atmosféry mě neukojilo tak, jak se to Fieldovi podařilo v jeho následujícím s nímku Little Children, bohužel... některé pasáže na mě působily vyloženě tupě, čemuž také dopomohl ne příliš zdařilý výkon Marisy Tomei. Ovšem Sissy Spacek a Tom Wilkinson byli tak uvěřitelní, až jsem měla dojem, že obdobnou tragédii zažili na vlastní kůži... Hluboké stopy ve mě tohle brouzdání In the Bedroom zanechalo a rozhodně se tam vydám znova, momentální stav je ale "pouze" 3 a půl *.(7.7.2008)

 • POMO
  ***

  Prečo mi celú prvú polovicu (až do hádky) nebolo dovolené nahliadnuť do ich pocitov a celý čas som sa cítil ako v chladničke? Prečo sa Field aspoň trochu nevyjadruje aj skrz obraz a všetko necháva len na hercov a strihača? Nepomôžem si, ale mne tento statický, odosobnený štýl "filmárčiny bez réžie" vôbec nesedel. A to ma vzhľadom k skvelému námetu a tým hercom celkom mrzí. Spod Trierových rúk by z toho vzišlo unikátne dielo!(10.8.2002)

 • Eodeon
  *****

  Nezávislý film s velmi krutým a extremizovaným morálním tématem, už to je samo o sobě obrovské plus. Podpořeno vynikající atmosférou bezmocného bezčasí a brilantními hereckými výkony se z In the Bedroom stává jeden z nejzajímavějších filmů mého mládí. Příběh jako takový je velmi lidský a je vyprávěn veskrze realisticky, s výjimkou několika sugestivnějších momentů akcentujících podstatné detaily a okolnosti. Tom Wilkinson i Sissy Spacek byli oba báječní a já jim naplno uvěřil vše co prožívali a chápal jejich ne vždy správné reakce, i když to je věc důkladného rozvážení. Pokud se film zabývá nějakými konkrétními otázkami, pak například: Za jakých okolností je možno ospravedlnit vraždu? Lze zase normálně žít bez uplatnění spravedlnosti nebo pomsty nehledě na světské právo? A může mít člověk klid i poté? - Témata, která si tvůrci In the Bedroom zvolili, těmi se také do hloubky zabývají a zkoumají je z pohledu všech postav, kterých se týkají. Musím pochválit výborný scénář, podle kterého se příběh odvíjí a podpořen výbornou a skvěle doplňující hudbou se stává fascinující sondou do hlubin duše, sžírané bezmocí.(27.7.2005)

 • moviefilm
  ****

  Veľmi kvalitný film s vynikajúcimi hereckými výkonmi, skvelým scenárom a veľmi solídnou réžiou Todda Fielda. Filmu sa vyčíta bezcitnosť v úvode, pred zvratom v deji. Ano, film je mierne bezcitný, pretože táto časť slúži len na predstavenie postáv a Field by ju najradšej vyškrtol. Koniec koncov, keď nastane tento zvrat divák zostane v šoku, takže sa mu nakoniec aj podarilo to, čo spraviť mal. Nechápem ďalším výčitkám, sú dosť neoprávnené. V spálni je jednoducho jeden z filmov roku, Oscarová nominácia bola zaslúžená. P.S.:Sissy Spacek mala vyhrať Oscara...!(17.11.2009)

 • lennyd
  ***

  Matt a Ruth Fowlerovi (Tom Wilkinson a Sissy Spacek) nejsou nikterak nadšeni ze vztahu svého dospívajícího syna Franka (Nick Stahl) se starší Natalií (Marisa Tomei), matkou dvou dětí s nedořešenou minulostí se svým bývalým manželem, násilníkem Richardem (William Matpother). Tomu se nelíbí, že se s ním Natalie chce rozvést, a jednou, v alkoholovém opojení, se rozhodne si to s Frankem vyřídit... Z filmu mám trochu rozporuplné pocity - na jedné straně hodně zajímavý příběh, a moc hezky zpracovaný - člověk ani nemá pocit že se kouká na film, ale jakoby se koukal z okna na vztahy v sousedství. Na druhé straně film působí hodně zdlouhavě, a obsahuje dlouhé pasáže kde se nic moc neděje, a divák se tak trochu nudí. Sice mu to hodně nahrazují herecké výkony - hlavně Toma Wilkisona a Sissy Spacek - po tragédii - jenže jenom to nestačí. A ani krása Marisy Tomei to bohužel úplně nezachrání...(7.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace