V ložnici

Todd Field

Thomas Newman

Ted Hope, Ross Katz

Frank Reynolds

Matt a Ruth Fowlerovi (Tom Wilkinson a Sissy Spacek) nejsou nikterak nadšeni ze vztahu svého dospívajícího syna Franka (Nick Stahl) se starší Natalií (Marisa Tomei), matkou dvou dětí s nedořešenou minulostí se svým bývalým manželem, násilníkem Richardem (William Matpother). Tomu se nelíbí, že se s ním Natalie chce rozvést, a jednou, v alkoholovém opojení, se rozhodne si to s Frankem vyřídit... Z filmu mám trochu rozporuplné pocity - na jedné straně hodně zajímavý příběh, a moc hezky zpracovaný - člověk ani nemá pocit že se kouká na film, ale jakoby se koukal z okna na vztahy v sousedství. Na druhé straně film působí hodně zdlouhavě, a obsahuje dlouhé pasáže kde se nic moc neděje, a divák se tak trochu nudí. Sice mu to hodně nahrazují herecké výkony - hlavně Toma Wilkisona a Sissy Spacek - po tragédii - jenže jenom to nestačí. A ani krása Marisy Tomei to bohužel úplně nezachrání...(7.5.2012)

• farmnf

Zcela zbytečný a hloupě až amatérsky natočený film o vraždě jasného klaďase, který má otce klaďase a matku klaďasku a zabije ho záporák, který je záporný až hrůza. A otec klaďas ho pomstí a jeho kámoš střední klaďas mu v tom pomůže a to je vše. Pak jsou titulky a nezapomeťe vypnout DVD(ono vypne samo, klid) Takže jestli chcete vidět 1000x opakované téma, že kladné rodině zabije záporný zbohatlík jejich kladného syna a potom se táta nasere a zabije toho odporného hajzla tak si zapněte DVD a promrdejte tam 2 hodiny.(2.3.2009)

In the bedroom malo povesť oceňovaného indipendent filmu a nejakú oscarovú nomináciu za sebou, zároveň ale tunajšie kritiky boli celkom zdržanlivé. Tak som si počkal až na jeho uvedenie v televízii a trochu ma to potom mrzelo, pretože takéto filmy ma bavia pozerať na veľkom plátne v atmosfére filmového klubu. Podľa mňa výborne napísané, psychologicky verné a kvalitne zahrané. Presne to, čo od nezávisleho filmu čakám.(8.2.2013)

Tento film, který zpracovává nelehké téma vyrovnávání se se smrtí dítěte, nabízí vyzrálejší pohled než jiné filmy tohoto typu. Hned na úvod dává daleko více prostoru na seznámení se se stavem věcí přes "zvratem", zároveň se však zdatně vyhýbá lacinému a zjednodušenému pohledu na "perfektní šťastnou rodinku". V druhé části pak jde dál za pouhé rozebírání psychického stavu pozůstalých. Činy postav nehodnotí a ponechává tak divákovi větší prostor než obvykle na to, aby si s nastoleným morálním problémem poradil sám, což je paradoxně působivější než častější naivní a povrchní, avšak společensky stravitelná řešení, kdy například pozůstalí vrahovi odpouštějí a nedej bože ho do vězení ještě chodí navštěvovat. (3,5*)(28.10.2013)

Prečo mi celú prvú polovicu (až do hádky) nebolo dovolené nahliadnuť do ich pocitov a celý čas som sa cítil ako v chladničke? Prečo sa Field aspoň trochu nevyjadruje aj skrz obraz a všetko necháva len na hercov a strihača? Nepomôžem si, ale mne tento statický, odosobnený štýl "filmárčiny bez réžie" vôbec nesedel. A to ma vzhľadom k skvelému námetu a tým hercom celkom mrzí. Spod Trierových rúk by z toho vzišlo unikátne dielo!(10.8.2002)