Reklama

Reklama

V ložnici

  • USA In the Bedroom (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film velmi nápaditě a důkladně zobrazuje život americké rodiny Fowlerových žijících na pobřeží Camdenu. Frank Fowler tráví své poslední léto před nástupem na universitu se starší, právě se rozvádějící Natalii. Frank pracuje na půl úvazku na škuneru lovící humry. Společnost na moři mu často dělá jeho milující otec Matt, jinak městský doktor. Frankova matka Ruth (Sissy Spacek) pracuje jako vedoucí místního pěveckého sboru. Jak Matt, tak i Ruth cítí povinnost svému synovi ve všem pomáhat, i s jeho vztahem ke starší Natalii a výchovou jejich dvou dětí z předešlého manželství. Zdánlivě vypadá vše idylicky, dokud se neobjeví hrubiánský, stále ještě Nataliin manžel Richard V místním žargonu se kleci na humry říká ložnice. Každá taková ložnice je určena pro max. dva humry. V jednom místím rčení se říká, že jakmile se do klece chytí humři tři, nevěstí to nic dobrého - můžete se připravit na nevítaného hosta, nebo problémy ve své vlastní ložnici... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (66)

misterz 

všechny recenze uživatele

Námet mal všetky predpoklady vyťažiť po dramatickej a emotívnej stránke maximum, no žiaľ na mňa to bolo až príliš zdĺhavé a mdlé. Kým prišlo na to, na čo sa celý čas vo filme čaká, tak už som bol riadne otrávený. Posledných 30 minút však bolo fantastických, škoda, že tomu tak nebolo už od začiatku. Prvej polovici skrátka chýba ešte nejaký nápad alebo viac konfliktných situácií. Slabý nadpriemer. 70/100 ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem váhal s hodnocením, původně jsem dal čtyři malé hvězdičky, jenže ty byly spíš za téma a žánr, než za zpracování. Film je natočený bez emocionálního zaujetí, je to studené jak psí čumák. Z hereckého ansámblu se mi nejvíc líbil neokoukaný Tom Wilkinson, otce a vykonavatele msty zahrál přesvědčivě a, řekl bych, ze všech aktérů nejprocítěněji. V záplavě mizerných kriminálek, akčních slátanin nebo nejapných komedií je to sice mírně nadprůměrný snímek, ale pět oskarových nominací by ode mne neobdržel ani náhodou...Celkový dojem 60 %. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Sešly se tady dvě moje oblíbený herečky, ale jinak mě tohle po všech stránkách průměrný rodinný drama moc nezaujalo. Námět vypadá zajímavě a působí to všechno celkem věrohodně, ale to nejdůležitější se stane asi po půl hodině a pak nastane nuda. Prostřední pasáž filmu je šíleně zdlouhavá a plná rozhovorů o ničem. Až zase v závěru se odehraje něco zajímavýho. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

In the bedroom malo povesť oceňovaného indipendent filmu a nejakú oscarovú nomináciu za sebou, zároveň ale tunajšie kritiky boli celkom zdržanlivé. Tak som si počkal až na jeho uvedenie v televízii a trochu ma to potom mrzelo, pretože takéto filmy ma bavia pozerať na veľkom plátne v atmosfére filmového klubu. Podľa mňa výborne napísané, psychologicky verné a kvalitne zahrané. Presne to, čo od nezávisleho filmu čakám. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Minimalistický a surově naturalisticky přesný pohled do "ložnice" zamilovaného páru z amerického venkova. A jak už rčení napovídá, jakmile jsou humři tři... Velmi pomalu se ploužící drama, zanechávajíc za sebou stopu až nepříjemně realistických výjevů lidské temné stránky duše, ať už za jejími činy opodstatnění je, či nikoliv. Překvapivý konec je pak vzhledem k ději jediným logickým vyústěním. Přesné vedení herců, nepřítomná režie a stejně tak poslední věta filmu (dáš si kafe?) je krásným příkladem toho, že film ukázal jen jednu z etap života rodiny Fowlerových, a ten jde bez ohledu na to co se stalo dále svou cestou. Chybělo jen trochu k páté hvězdě. ()

Galerie (33)

Související novinky

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

V posledních hodinách roku 2023 bohužel přichází smutné zprávy z Velké Británie. V sobotu 30. prosince totiž filmový svět ve věku pětasedmdesáti let náhle opustil anglický herec nominovaný na dvě… (více)

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (více)

Reklama

Reklama