poster

O brokátové růži a slavíku z perleti (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 42 min

 • Šimpy
  ***

  Ten konec jsem teda nečekal.(13.4.2017)

 • honz
  ***

  Svěží a zábavná pohádka s výbornou Hanou Maciuchovou, povedené je též to "hejno" dvorních dam.(14.12.2011)

 • otík
  ***

  Veselá pohádka s pár písničkama, Maciuchovou jako císařskou pyšnou princeznou a Trávníčkem jako princem a pasáčkem vepřů. Bohužel konec pohádky je pravou kudlou do zad, tak trapně poobědové pohádky nekončívají. Celou dobu jsem čekal na přerod pyšné princezny a nakonec nic. A je to velká škoda, protože jinak je to skutečně hezká a příjemná pohádka s dobře obsazenými hlavními hrdiny.(15.9.2014)

 • Valentin
  ***

  No jo, pasáček vepřů, jedna z klasik mezi pohádkami. Normální televizní pohádka pro děti, ta zpívající prasata mě ale uzemnila.(25.2.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Sedí muška na stěně, na stěně, na stěně .... na stěně prasečího chlívku sedí více než jedna a to i pokud je ten chlív přímo pod oknem císařovy jediné dcery. Udělat z Uršuly Klukové dvorní dámu byl velmi odvážný nápad, marně jsem v květinových jménech dvorních dam hledala nějaký přesah k jejich vlastnostem a charakterům, zřejmě to byla jen taková libůstka, takže od Salvie - šalvěje léčitelství nečekejme. Jak mi většinou očekávaný konec se svatbou přijde až malinko nudný, tady bych napravení princezny a svatbu ocenila. Vím, že člověk má odlišovat postavu a herce, ale copak člověk u téhle princezny může? Musí. Takže si s vepříky zazpívejme: "Loučení je smutná věc, smutná věc, smutná věc, zbývá po něm nakonec slzy a sůl. Na místě tady je říkat jen adieu, zůstaneš tu nakonec jak v plotě kůl."(27.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace