Příběh o vášni, jež se vymyká kontrole. Žena, která vede úspěšnou uměleckou galerii, pozvolna shledává, že se propadá hlouběji a hlouběji do děsivého vztahu s mužem, který otevírá její nitro a posunuje rozkoš za hranice všeho, co kdy poznala, neboť je jím svedena k takovému odevzdání, jež nezná žádných zábran. (Bonton Home Video)

MAKITA

tehdy můj první erotickej film, bylo to pěkný a odvážný a později pro určité chvíle svým způsobem i lehce inspirativní.. :o)) ()

jayjay11

Ako mladý chlapec mi nebolo dovolené pozerať tento "erotický film". No teraz som som to zhliadol a.... ta Kim bola ale rajcovná ! :-DD ()

dehonest

fajn, fajn, fajn, fajn... snáď len raz za život uderí bič tak správne na zadok, že to šľahne tým najsladším tónom. načo je komu porno, vášeň v tomto filme, jeho šťava + jeho perverzné zlomy a rozmary arogantného jedinca ho ďaleko predčia. americký "rýchlovzťah" pohlcujúci a stravujúci jedného, dávajúci mu najednej strane vášeň a berúci mu na druhej strane ako daň silu. človek je tu v pomykove: je to to skutočné? odovzdanie? pokračovať? nie? protipóly submisivity a dominancie... je to správne? kniha zostáva otvorená. snáď len raz za život... nikdy viac. fatálne čosi. ()

EL5530

Otřesné. Dvě hodiny těžké nudy. Naprosto zbytečný film. Jedna hvězda za Rourkea, který hraje vždy úžasně a donutil mě dokoukat tento průser do konce. Druhou krásné Kim... ()

sasazu

Ve srovnání s knížkou je to jen hodně slabý odvar. Chápu, že se do filmu nedostanou všechny scény z předlohy a že se některé upraví, ale tady to vůbec nebylo ve prospěch příběhu. John je v knížce mnohem větší magor. A nejvíc mě naštval ten změněný závěr, protože to, jak to dopadne v knížce, je mnohem víc znepokojující. ()

Anubiska

Podle mně jeden z hodně podhodnocených filmů zde,ale možná že převážnou část hodnotili hodně mladí lidé,pak by se to dalo pochopit. Film se od předlohy mírně liší,hlavně svým koncem,který je asi dle mínění tvůrců pro diváky mnohem stravitelnější,ale jinak... Rourke i Basinger ve vrcholné formě,slušná kamera,kultovní scéna u ledničky (mimochodem krásně zparodovaná ve Žhavých výstřelech)... Film o psychické závislosti,manipulaci,o ovládnutí druhého...prostě mnohem víc než jen erotika. Dávám plný počet,protože se jedná o jeden z nemnoha filmů,které si můžu dát opakovaně a nenudí. No a samozřejmě Mickey... :-) ()

Digi_cz

Jo povedená sranda. Nejvíc se mi to líbilo od chvíle jak Kim byla převlečená za "knírače". Při večeři ji Rourk vykládá o tom srdcovitým zadku a co dělají chlapi v normálu. Následná scéna na schodech, kde prší a tryská voda všude okolo je boží! Rourk ji odlepí knírek a ten výbuch smíchu... dále už se zdá, že se to líbí i samotným hercům a výběr biče, kdy Rourk Kim šlehne přes stehno "vezmu si tenhle" ()

splaty

Wow. Mladý Mickey je až neuvěřitelně sexy. Zraněná a lásku hledající Kim je jako plaché zvíře, které chytí pytlák do zlaté klece. Ze začátku se jí v kleci líbí, ale postupem času zjišťuje, že není všechno zlato co se třpytí. Jenže zlatá klec je to jediné, co jí pytlák může nabídnout... 70% ()

Oxytocin

Film je skvělým obrazem zdatného manipulátora M.Rourka s věčně šibalským úsměvem. Typické rozkazovací věty jako "svlíkni s...nechci abys odešla...řekni mi to...dělej co jsem ti řekl…" Šukézní Basinger jako typická žena podlehne vášni psychopata, i když se jí jeho požadavky příčí. Klasický obrázek běžné společnosti, že? V druhé půlce filmu jsem byl v pokušení několikrát film urychlit. Nejvíc se mi líbí hláška Rourka: "...To není žádný život, pracuješ, pracuješ a pracuješ. Pracuješ s lidmi, které nemáš rád, které neznáš a které si ani nepřejš poznat. Oni se snaží prodat, ty se snažíš prodat… přijdeš domů k manželce posloucháš povyk dětí. Druhý den se probudíš a znova a znova." Celkově však slabší. ()

vecnaAmbra

Ak má momentálne trapošina a (prepáčte) píčovina na entú 50 Odstínu šedi 41 percent, tak toto si zaslúži o 100 percent viac. Určite už len preto, že režisérovi sa podarilo to čo sa podarí máloktorému v snahe o vášnivý milostný príbeh- totiž chémia medzi ústredným párom naozaj funguje (teda aspoň na plátne) a erotická iskra alebo určitý magnetizmus ako medzi dvoma protipólmi tam je a nie je vôbec nutné kvôli tomu predvádzať akrobatickú pornografiu. (A nechcem tiež porovnávať napr. s neprekonateľným erotickým a thrillerovým napätím Základného inštinktu- to je na inú tému). Pravdaže mohli by sme sa zamyslieť nad podrobnosťami, ako napr. či by bolo rovnako vzrušujúce aj spoločné upratovanie po chladničkovej avantúre, ale o tom to proste nie je. Skôr by som povedala, že erotické dusno v roli poníženej a toho čo ponižuje nedokáže vyplniť medzeru a túžbu po niečom hlbšom a trvácnejšom, alebo iba na krátko v sexe a pár chvíľach šťastia. Tu zrejme trvali deväť a pol týždňa. Detaily kamery pri niektorých scénach spôsobovali, že som mala pocit, akoby som chvenie Kim Basingerovej cítila na vlastnom tele. Mimochodom Kim som videla hrať možno ešte v jednom či dvoch filmoch a brala som ju tak "normálne", ale po tomto filme si myslím že je naozaj výborná herečka. Akoby na človeka preniesla všetky tie svoje zmiešané pocity z takéhoto vzťahu a v neposlednom rade to zvláštne depresívne vyznenie. Rourke je tu okomentovaný už dosť, podľa mňa kebyže nevnímame že je to "Rourke", tak do tejto role padol v pohode. Zapamätateľný je aj Kimin striptíz a doteraz sa mi spája so zmienenou skladbou a s nedefinovateľným depresívnym pocitom. Opäť vidno, že aj úplne jednoduchý tanec môže byť dokonca príťažlivejší než zložitý erotický striptíz. Na druhej strane súhlasím aj s názormi, že film sa občas vlečie. ()

str0001

Pro mužskou část diváků spíše průměrné vzhledem k tomu, že se zde po většině času naplňují skryté ženské touhy a fantazie po vymanění ze stereotypu, který se však bohužel nakonec stane velkým nepříjemným stereotypem. Rozhodně si nelze nevšimnout toho, jak posloužilo toto dílo jako velká inspirace pro další snímky i o 30 let později. Třeba i profláknutých 50 odstínů šedi se zde více než inspirovalo. Já osobně ale z klasických 80tek raději upřednostňuji ty naivní romantické komedie pro klidný nostalgický večer se skleničkou dobrého vína. ()

peproch

Bohužel v tom filmu vidím příliš toxickou maskulinní sexualitu a časový generační odstup, ale jinak jej mám moc ráda, zvláště pak ony transvestiscény. ()

Gilmak

Film ukazuje na to, že vášeň a nemravnost jsou ve všech v nás, ona krásná blondýnka, on velmi tajemný a ovládající muž, na tu dobu velmi charakterní film, který se stal kultovním. V této době dost nepochopitelné, v době, kdy ase natočil velmi šokující. Viděno prvně v 16 letech. 65% ()

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)