Příběh o vášni, jež se vymyká kontrole. Žena, která vede úspěšnou uměleckou galerii, pozvolna shledává, že se propadá hlouběji a hlouběji do děsivého vztahu s mužem, který otevírá její nitro a posunuje rozkoš za hranice všeho, co kdy poznala, neboť je jím svedena k takovému odevzdání, jež nezná žádných zábran. (Bonton Home Video)

Pecival

Poněkud rozvláčné a chvílemi občas nudné milostné drama. Plytkost děje je vynahrazena různými erotickými hrami, které jsou sice občas zajímavé, ale že bych je musel sledovat dvě hodiny v kuse, to teda ne. Trochu to zachraňují herci - krásná Kim Basinger, zmítající se mezi touhou po klasickém vztahu nebo nových neprobádaných experimentech a Mickey Rourke, který se na roli poněkud výstředního pracháče hodil. ()

venca163

Na tohle mě nechala koukat máma když mi bylo asi 9, takže si z toho víceméně pamatuju nějakou šukačku (nebo líbačku?) na schodech. (60%) ()

klúčik

Za bývalého režimu to bolo ako "porno". Kiná boli nabité a ani sa nedýchalo keď sa Basingerová vyzliekala. Dnes je to priemerný film. Dávam 50%. ()

Seti

Nevim, jestli jsem to úplně pochopil, ale pro mě to bylo prostě vo hovně. Milostné scény naházené jen tak za sebe doplněné o bezdějovou nudu a vyšperkované jedním žhavým striptýzem. Smyslnost, vášeň, napětí a erotika fungovaly skvěle, ale pouze z těchto ingrediencí pořádný film skutečně neuděláte. Musim ale uznat, že Kim Basinger byla fakt kus... ()

hefoo

Ide skutočne o príbeh o vášni. Tento snímok je bezpochyby vhodnejší pre náročnejších divákov, ktorým nejde o to aby obdivovali krásne telo Kim Basinger (je to skutočné krásny kus ženskej) ale skôr o vychutnanie si zmyselných experimentov a vášne. Vzťah, ktorý mali v tomto filme hlavné postavy bude veľké množstvo divákov len veľmi ťažko chápať. Dnes sa už jedná samozrejme o kultový film s kultovnou "krmiacou" scénkou pri chladničke (na ktorú sa môžem pozerať stále) a scéna plná vášne za daždivého počasia na náhodnom mieste a pri prvom vzájomnom sa poznávaní. Miestami je film tak dokonalý ako je dokonalé telo Kim Basinger a miestami veľmi depresívny (čomu napomáha aj vhodne situovaná hudba). Podstatnou vlastnosťou filmu je však zaujímavý spôsob vyobrazenia erotiky a že jej nie je málo :) Na plný počet to nie je aj keď ma film veľmi zaujal a inšpiroval ale na druhej strane vo mne po závere nerezonoval ako napríklad u Match Point - Hra osudu. ()

wosho

Erotické dusno by tady bylo. K tomu Kim byla na svém sexuálním vrcholu a Rourke před svým 20ti letým paběrkováním na dně filmového kanálu, či pleskování v boxerském ringu. Ale to je asi tak vše, pokud ti dva nešukají, či v noci nevyjídají ledničku, tak je divák spíše atakován nudou, než šmíráckou zábavou. ()

Piškotka

Dostávalo mě to v pubescentním věku doslova do extáze. Hodně zvláštní děj, hodně zvláštní emoce a vyjádření tělesnosti. Ti dva si to hezky rozdávali, kdo byl kočka a kdo myš? Na oba milence byl hezký pohled, animální přitažlivost jiskřila. Ale ve srovnání s knižní předlohou je film slabým odvarem a v mnohém se jí vymyká. SM je zde jen naznačeno a to je dobře. ()

dormouse

Film jsem viděla už před dávnými lety, ale nepamatovala jsem si, jaký je to příšerný kýč. Každý záběr je jak z reklamy, podhledy, záběry proti světlu, NY dekorativně v pozadí, zcela nesmyslná milostná scéna v dešti na schodech, zbytečně přehnaný kontrast mezi supermoderním bytem Johna a nesmyslně rustikálním interiérem (s tekoucí konvičkou) Elizabeth. Na druhé straně příběh je dobrý, nemohu se zbavit pocitu, jaký by to byl vynikající film, kdyby se jej chopil nějaký jiný řežisér. ()

Yardie

Johoho!!!! Viděl jsem snad 50x. Mickey Rourke forever!!! Vynikající podívaná!! Příběh, no, takový normál o vztahu dvou lidí, nicméně protnutý zajímavou atmosférou a i vztah je dost podivný. Ale herci, především Mickey (nebýt chlap, tak ho snad sežeru) posouvají snímek o několik tříd výše. Film se dá použít i jako inspirace pro erotické hry pro zlepšení partnerského soužití :-o. Ani nevím, co se mi na tomto filmu tak líbilo, protože v mém okolí nebyl přijat příliš vřele. Nicméně, podle mě má právem nálepku kultovní a bezpochyby stojí za shlédnutí - u žen hlavně kvůli Mickeymu a u chlapů pro inspiraci, jak překvapit ženu a ani Kim není úplně k zahození. Vše dokresluje velice povedená hudba, která patří tam, kam má a podtrhuje atmosféru dané scény. Nebýt Mickeyho, který zde předvedl asi jeden z nejlepších výkonů, tak je to jen průměr. Ale takhle... Scéna s lednicí - tu zná snad každý... Uuuuu, asi to hned skouknu... Howgh! ()

dezert

Pekelně zastralá věc, úplně bez děje, úplně o ničem. Výčet dobrejch věcí: "You Can Leave Your Hat On" scéna, Mickey Rourke...a tím to končí. Velký zklamání. Kompletně o prdu nuda. ()

Matros

Nuda. A hlavně moc dlouhé (prakticky nic se neděje, děj se nijak výrazně neposouvá směrem dopředu). Film v dnešní době už nemůže zaujmout tím, čím dříve téměř šokoval. ()

aLPaC

Tenhle dnes již kultovní snímek jsem poprvé viděl jako puberťák někdy koncem 90.let. Tehdy si vzpomínám, že jsem na to koukal hlavně kvůli erotickému napětí, které panovalo mezi hlavními postavami (nezapomenutelná scéna s ledničkou a soulož v dešti na schodech). Od té doby jsem to viděl ještě jednou a už mě nebralo tolik jako napoprvé, ale přesto. Mickey byl v 80.letech, ještě předtím, než se začal věnovat profesionálně boxu a drogám, hvězda. Tou se stal právě tímto filmem. Kim nádherná. Nemůžu jinak. ()

Nethar

Kultovní erotický film osmdesátých let, i když v dnešních měřítkách by to bez problémů prošlo i jako večerníček. Některé scény jsou hrozně známé a často parodované. Jinak ten film o ničem dalším ani není. ()

Emzet

Velká podivnost. Thriller to není, komedie taky ne, na úchylný romantický film (Boxing Helena, Crash (1996), Secretary) je to málo úchylné, na normální romantický film úchylné až moc. A o ničem. Nenajdete zde v podstatě žádnou psychologickou ani filosofickou rovinu (narozdíl od Last Tango in Paris, Bitter Moon) a na samotném erotičnu film taky neustojí. Ale Basinger je vážně docela "hot", Rourovi úchylná role sekne a protože některé scény jsou legendární (lednice, led, zapadlá ulička), dávám 3... ()

Greg25

V dnešní době vyznívá film trochu jinak než tomu bylo zřejmě v 80. letech, což je zcela pochopitelné. Není to špatný film, jenže pokud ho porovnám s knihou tak vyznívá hlavně jeho konec zcela jinak než v knize. Knížka nabízí samozřejmě mnohem více erotických scén a to že se neobjevují ve filmu osobně nepovažuji za něco co by filmu nějak markantně chybělo. Mickeye Rourke a jeho tajuplný úsměv a Kim Basinger se svojí hezonkou tvářičkou zapadají do tohodle lehce psychologické filmu jako jednotlivé puzzlíky do sebe. 65% ()

Jeremiah

Film protkaný smyslností, který přitahuje touhou objevit nepoznané a vyzkoušet nevyzkoušené. Krásná Kim Basinger, která vedle své krásy a jemnosti nabízí divákovi nezkaženost, za kterou se skrývá touha po objevování tajů rozkoše. Film, který je zvláštní především tím, že i přes svůj silně erotický náboj, nevyznívá vulgárně.. Asi nejhezčí role M.Rourka, kterého jinak jako herce nemusím. Zde představuje tajemno. ()

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)