Příběh o vášni, jež se vymyká kontrole. Žena, která vede úspěšnou uměleckou galerii, pozvolna shledává, že se propadá hlouběji a hlouběji do děsivého vztahu s mužem, který otevírá její nitro a posunuje rozkoš za hranice všeho, co kdy poznala, neboť je jím svedena k takovému odevzdání, jež nezná žádných zábran. (Bonton Home Video)

Lyli

Neskutečně nudný film. Měla to být jedna z těch legend, o kterých jsem četla a slyšela tolik. Možná je chyba v tom, že jsem o něm četla převážně v Cosmopolitanu. Každopádně příběh lehce pokřiveného vztahu, není to, co bych si dobrovolně pustila znova. Bohužel jsem hlavním hrdinům, tu jejich chemii, věřila prvních 15 minut, a ani slizký Růrkův pohled to nezachránil. Za vidění stála snad jen striptýzová scéna. A rozhodně přeceněná je ledničková scéna – jako nacpat do mě takovou sestavu soust, tak mu hodím šavli do klína! ()

Padme_Anakin

Charismatický podivín zcela okouzlí půvabnou galeristku, a to nejen svým neprůhledným chováním, nečekanými otázkami a nezvyklými nápady. ON je prostě jiný a ONA se v něm nevyzná. Kam až se nechá zavést, kde objeví své hranice, ukáže čas. Před dvaceti lety to byla úžasná a dechberoucí podívaná. Dnes, s odstupem času, to má stále své kouzlo, jen už malinko jiné. Přesto.. stále platí, že zpracování je úchvatné, neviděné je mnohdy přitažlivější než viděné, to, co je skryté, vzbuzuje zájem, nepoznané stojí za prozkoumání a stupňované vzrušení je mámivá záležitost. Mickey byl v té době vážně sexy sameček a Kim smyslná, vášnivá, temperamentní, jedním slovem – nádherná. ()

corpsy

Už viem, aký je najobľúbenejší ( masturbačný ) film autorky E.L. James. Oproti jej románom ( a následných snímkov ), ale nepostráda vzrušenie, remeselne výborne zvládnutú réžiu a postavy, ktoré sú síce sexy a obrázkovité, ale nie umelé. Takže ak chcete zvracať, tak odporúčam 50 BLA BLA BLA. No a ak kvalitu, tak staré dobré osemdesiate. ()

curunir

,,SLOBODNÁ BIELA ŽENA, VEĽMI PEKNE STAVANÁ BLONDÍNA, ŠTÍHLA, KULTÚRNA, POUŽÍVA VIBRÁTOR...“ __ Opäť som si rozšíril svoje divácke obzory a konečne som videl kultových ,,9 a ½ týždňa“. Vzhľadom na porovnanie rozpočtu a konečných tržieb mi však jeho slávna kultovosť príde nadsadená (možno klamlivá) a status erotického filmu zrejme získal, keď sa u nás v 90. rokoch dostal na TV obrazovky, zavše uvádzaný v neskorých večerných hodinách, tuším raz dokonca vysielaný na Valentína. V skutočnosti – ako uvádza popiska – ide o romantickú drámu a erotiky tam dokonca ani veľa nie a ak áno, ide skôr o zbierku návodov na okorenenie si milostného života, kedy sú však ľúbostné scény useknuté v ich polovici, preto nevyznievajú natoľko dráždivo ako v prípade neskoršieho ,,Základného inštinktu“ alebo Lyneho ďalšieho filmu ,,Osudovej príťažlivosti“, kde svoju obľúbenú tému skúmania zákutí ľudskej sexuality zvládol výrazne lepšie. Každopádne Lyne mal ,,oko“ a svietením jednotlivých scén dosiahol (trocha gýčovú) vizuálnu stránku, ktorá výrazne dopomohla vystihnúť atmosféru New Yorku 80. rokov. Ku obom hlavným predstaviteľom poviem toľko, že v prípade Mickeyho Rourka som nepovažoval za vhodné nadabovať ho do češtiny Jiřím Prágerom, avšak na druhej strane daný dabing podporil jeho úchylný charakter. Kim Basinger bola v danej dobe ozaj kočka a kdesi som čítal, že bozkávať sa s Rourkom bolo pre ňu ako oblizovať popolník. ,,50 odtieňov kadečoho“ v ktorých si po rokoch zahrala nepochybne čerpalo práve z tohto filmu a ktovie, ako ich tento film ovplyvnil. Nebude to určite náhoda. A kto si všimol Rona Wooda? (4047. hodnotenie, 63. komentár k filmu) ()

NinonL

Pozor, SPOILER! Skvělý film o vášni a snaze vlastnit jiného člověka. A také o tom, jak je pro "nevolníka" těžké ze zajetí se vymanit. Tento film na mě nikdy nepůsobil tolik eroticky, jako depresivně. Ve smyslu stále větší závislosti Kim na Mickeym, do které se potápěla každým krokem. A potom taky tou neskutečnou a odpornou manipulací, kterou na ni Mickey ve filmu vyvíjel. Kdo něco podobného někdy zažil, ví, jak je přitom bezmocný a jak sám sebe začíná nenávidět. Tak jako se Kim nakonec pozvracela sama ze sebe po návštěvě starého malíře. Když Mickey přivede hispánskou prostitutku do hotelu nebo když citově vydírá Kim vyprávěním o svém neutěšeném dětství před jejím odchodem, jak ubohé, ale jakou sílu musí mít člověk, aby odolal. Pro mě 9 ½ týdne bude aktuální vždy a nikdy neztratí své ponuré kouzlo. ()

selfesteem

Kdyby se pan režisér strikně držel knižní předlohy, možná by tento film tolik lidí neznalo a nezavzpomínalo by si na profláknuté scény, na jeho takřka romanticko pohádkové pojetí a na nádherné tělo Kim Basinger. Knižní předloha je mnohem syrovější, krutější, teče tam krev a hlavní hrdinka je přivazována pouty k nohám stolu, ale líbí se jí to. Je to zkrátka úplně jiný styl a já jsem jen vděčná za volné pojetí pana Lynea, který z bolavé hrůzy vytvořil lechtivou, zábavnou a vizuálně přenádhernou podívanou. ()

MartinezZ

3 a to jsem ještě štědrý. Poměrně nudný snímek těžící jen z obnažené Kim, hrající epesní telátko, a mokré hopsající dvojice Kim-Mickey (ještě bez plastiky). věřím, že v 86. to byla kontroverzní bomba, ale nebýt těch scén, je to úplně o ničem. ()

ArsenalEagle

Když prakticky dvě hodiny na něco koukáte, a pak ani nevíte, na co jste vlastně koukali. A já koukal, a nevím. Pár povedených scén nevynahradí fakt, že střihač pravděpodobně nebyl spokojený s platem, tak na sebe scény nalepil, podle toho, jak mu jaká kamera přišla pod ruku. Každopádně v době vzniku to mohlo působit jako erotická bible, jakási inspirace pro 50shades. Kim i Mickey předvedli výborné výkony, ale někdy to prostě nevyjde. ()

MissJ

Už jen za to, že to není směšný (ačkoliv na tom krutě zahlodal zub času). Opět ta typická atmosféra, Lyne tohle ovládá mistrovsky (tady měl navíc obzvlášť šťastnou ruku při výběru herců). Většina jeho filmů u mě funguje jen na první zhlédnutí, které mě dostane, při druhém už efekt mizí, začíná prosakovat prvoplánovost, kouzlo je fuč a film padá do nudného průměru. Je to i případ Nine 1/2 Weeks, ale hodnocení měnit nebudu. Hudba mohla být zvolena líp. ()

numi

Trochu podceňovaný snímek, neboť každý čeká drsný thriller a velkej pytel erotiky, ale nakonec se dočká příběhu, který je "o ničem" a odvážných záběrů tam je hoooodně po skromnu. Jenže! Stejně jako je ve filmu tušená erotika, tak stejně tak jsou tušené veškeré posuny ve vztahu a ději. Veškeré motivy jsou skryté v malých indiciích a na první pohled nevýznamných scénách - za vše zmíním "bezvýznamnou" návštěvu malíře u něj doma, která znamená definitivní zlom ve filmu. Možná, že jsem ve snímku našel víc, než mělo být vyřčeno, ale jsem tomu rád. Před dvanácti lety jsem jako začínající puberťák měl v peněžence fotku Kim Basinger právě z tohohle snímku. A nyní, po dvanácti letech se sám sobě vůbec nedivím... ;o) Film má však dvě zásadní chyby. Mickeyho Rourka a hudbu, která je s odstupem času neposlouchatelná. Je fajn, že díky ní na vás dýchnou osmdesátá léta, ale tenhle příběh je nadčasový a přesné časové určení mu ubližuje. Je složitější se do něj potom vžít. Přesto, čtyři hvězdičky. Už jen za tu geniální chvilku nakonci, kdy Mickey Rourke pronese větu o svých bratrech a svých rodičích... To mě až zamrazilo. [duben 2006] ()

gogos

Muj velice oblibeny film.... jeden z prvnich, ktery jsem videl s Rourkem.... Basinger je zde opravdu skvela.... Jak romanticke filmy nesnasim, tak tento jsem si oblibil.,... ()

blackrain

Kamera byla až nezvykle detailní a přidává na atmosféře. Z filmu sálá divoká a nespoutaná vášeň. Dokonalý a silně okořeněný koktejl na horkou sobotní noc. ()

kaylin

Nesmírně sexy filmy, kdy Kim Basinger ukazuje, jak je krásná a jak se dovede předvést, a to jak jako trochu upjatá, tak jako naprosto odvázaná. S Mickeym jí to dokonale sedlo a jsou zde skvělým párem. Člověku hned dojde, de se inspirovalo "Padesát odstínů něčeho". Jen je škoda, že ten film pořádně nekončí. ()

Dr. Hawkeye

Ano, je to blbost, ale v době mého dospívání to byl docela klíčový film... A Kim to tehdy moc seklo (i když ne vždy je to právě její tělo, že) ()

FilmFan24

Tehdejší Rourkovo charisma na rozdávání a smyslné rty Kim Basingerovic to je ve výsledku paráda. Erotický náboj trochu ubíjí videoklipové zpracování...ale na druhou stranu zase kdykoliv v rádiu slyším Cockerovo "You Can Leave Your Hat On", vidím striptýz krásné Kim. Ve výsledku pro mě nadprůměr. ()

Anglie

Rourke a Basingerová se sice snaží, ale přesto je to průměr, byť lepší. Nicméně je tento film slavný a neměl by uniknout vaší pozornosti. Už jen kvůli použití jídla při souloži. ()

Eldrick

Erotická klasika, u který se dneska člověk spíš ironicky ušklíbne. Jahody, šlehačka + Kim ještě kočka a smradlavej popelník Mickey ještě handsome. ()

BoredSeal

Místo erotiky samá neuróza. Nebolí Basingerovou zadek, když zasedla při masturbaci ovladač k projektoru? Proč nechává pár během slavné scény v kuchyni neustále otevřenou ledničku - nenastydly by Basingerové vaječníky? Kdo uklízel ten bordel na podlaze? Nebo proč si to pár rozdá na pravděpodobně pochcaných-od krys podělaných-nemocema prolezlých schodech do sklepa někde v zapadlé čtvrti a neustále leze pod prasklou trubku, ze které zřejmě teče nepitná rezavá voda? Vážně by takhle blbej převlek za chlapa Basingerové někdo sežral? Kdo jí sakra krmí kočku, žije ještě vůbec? Půjde si pokecat s malířem na večírku? Sebere už jí někdo tu blbou buřinku, to mohl s Rourkem rovnou chodit pan Tau, ne? Basingerová je prostě jako otrok lásky z 80´s pro moderního diváka skoro nesnesitelná. Film dnes kromě výše zmíněných otázek šokuje už jen tím, jak se původně solidně vypadající charakterní herec Rourke změnil v plastikama/boxem zmasakrovanou obludu, co hraje místo prestižních rolí v nic moc filmech. Nedá se tomu upřít jistý intelektuální styl, ale pro moderního štamgasta xvideos a pornhubu už je tento snímek s vlídnou atmosférou 80.let jen téměř nepochopitelnou připomínkou dávných nevinných let lidstva - a nuda po stránce příběhu. ()

balba

Na rozdíl od řady jiných snímků téhož žánru je to film velmi inteligentní a má.......tajemství.Kim Basinger v roli Elizabeth je fantastická. ()

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)