poster

9 a 1/2 týdne

 • anglický

  Nine 1/2 Weeks

 • slovenský

  9 a 1/2 týždňa

Drama / Romantický

USA, 1986, 112 min

 • Padme_Anakin
  ****

  Charismatický podivín zcela okouzlí půvabnou galeristku, a to nejen svým neprůhledným chováním, nečekanými otázkami a nezvyklými nápady. ON je prostě jiný a ONA se v něm nevyzná. Kam až se nechá zavést, kde objeví své hranice, ukáže čas. Před dvaceti lety to byla úžasná a dechberoucí podívaná. Dnes, s odstupem času, to má stále své kouzlo, jen už malinko jiné. Přesto.. stále platí, že zpracování je úchvatné, neviděné je mnohdy přitažlivější než viděné, to, co je skryté, vzbuzuje zájem, nepoznané stojí za prozkoumání a stupňované vzrušení je mámivá záležitost. Mickey byl v té době vážně sexy sameček a Kim smyslná, vášnivá, temperamentní, jedním slovem – nádherná.(28.6.2014)

 • tron
  ***

  Krásne uhrančivo zakríknutá Kim Basinger a nadsamec Mickey Rourke v slávnej béčkarskej erotickej melodráme Adriana Lynea (FLASHDANCE), ktorá je asi taká kvalitná, ako HRIEŠNY TANEC a EMANUELA. Čiže nič moc, ale má v sebe "niečo", čo vás relatívne núti zamilovať si ju. Svoje hrá samozrejme i nostalgia - kto to, tak ako ja, videl ako tínedžer, asi na to nemôže povedať jedno krivé slovko, hoci si uvedomuje, že to nie je žiadny enormný výkvet svetovej kinematografie. Ak chcete poriadny filmový sex, čaká vás nemalé sklamanie. Radšej siahnite po ZÁKLADNOM INŠTINKTE. V 9 a ½ TÝŽDŇA je pohlavných aktov máličko, skoro nič z "poriadne" neuvidíte. Napriek tomu to má niečo do seba. Plus si pripomeniete hudbu z ČEĽUSTÍ. Pravda, jemne atypickým spôsobom.(30.10.2004)

 • BoredSeal
  **

  Místo erotiky samá neuróza. Nebolí Basingerovou zadek, když zasedla při masturbaci ovladač k projektoru? Proč nechává pár během slavné scény v kuchyni neustále otevřenou ledničku - nenastydly by Basingerové vaječníky? Kdo uklízel ten bordel na podlaze? Nebo proč si to pár rozdá na pravděpodobně pochcaných-od krys podělaných-nemocema prolezlých schodech do sklepa někde v zapadlé čtvrti a neustále leze pod prasklou trubku, ze které zřejmě teče nepitná rezavá voda? Vážně by takhle blbej převlek za chlapa Basingerové někdo sežral? Kdo jí sakra krmí kočku, žije ještě vůbec? Půjde si pokecat s malířem na večírku? Sebere už jí někdo tu blbou buřinku, to mohl s Rourkem rovnou chodit pan Tau, ne? Basingerová je prostě jako otrok lásky z 80´s pro moderního diváka skoro nesnesitelná. Film dnes kromě výše zmíněných otázek šokuje už jen tím, jak se původně solidně vypadající charakterní herec Rourke změnil v plastikama/boxem zmasakrovanou obludu, co hraje místo prestižních rolí v nic moc filmech. Nedá se tomu upřít jistý intelektuální styl, ale pro moderního štamgasta xvideos a pornhubu už je tento snímek s vlídnou atmosférou 80.let jen téměř nepochopitelnou připomínkou dávných nevinných let lidstva - a nuda po stránce příběhu.(15.3.2015)

 • kaylin
  ***

  Nesmírně sexy filmy, kdy Kim Basinger ukazuje, jak je krásná a jak se dovede předvést, a to jak jako trochu upjatá, tak jako naprosto odvázaná. S Mickeym jí to dokonale sedlo a jsou zde skvělým párem. Člověku hned dojde, de se inspirovalo "Padesát odstínů něčeho". Jen je škoda, že ten film pořádně nekončí.(23.12.2016)

 • winsome
  ****

  Jaktože má ten film tak nízké hodnocení? Napětí, vášeň, sex, všechno zpracované tak, že se člověk nemůže odtrhnout. Celou dobu jsem se zmítala mezi tím, jestli Johna (Mickey Rourke) miluju nebo nesnáším. A ačkoliv v dnešní době vedle všech pornofilmů můžou ty milostné scény vypadat naivně, já myslím, že má něco do sebe, když je víc tušeného než viděného. Fantasy rules.(19.8.2012)

 • - Hovorí sa, že Kim Basinger (Elizabeth) neznášala svojho hereckého partnera, lebo smrdel cigaretami a alkoholom. (Raccoon.city)

 • - V některých sexuálních scénách byly za Elizabeth použity dablérky. (HellFire)

 • - V květnu 2008 se podle Moviefone umístili Mickery Rourke a Kim Basinger v žebříčku 25. nejvíce sexy filmových párů na 1. místě. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace