Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o vášni, jež se vymyká kontrole. Žena, která vede úspěšnou uměleckou galerii, pozvolna shledává, že se propadá hlouběji a hlouběji do děsivého vztahu s mužem, který otevírá její nitro a posunuje rozkoš za hranice všeho, co kdy poznala, neboť je jím svedena k takovému odevzdání, jež nezná žádných zábran. Byla to láska? Ne, nespoutaná erotická přitažlivost. Snad od první chvíle, kdy se ti dva náhodně spatřili, věděli, kam jejich známost povede. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (171)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle kousek je spíš pro náročnější diváky, kteří si místo pohledu na pěknou ženskou (kterou Kim Basinger bezpochyby je) raději vychutnají trochu toho smyslného experimentu a vášně. Rourke sice není žádný extra krasavec (ale to jako chlap asi objektivně neposoudím), ale skrývá v sobě netušené možnosti. Možná až příliš, takový "vztah" jaký měli hlavní hrdinové tohoto dnes už víceméně kultovního snímku, se celkem těžko chápe. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Krásne uhrančivo zakríknutá Kim Basinger a nadsamec Mickey Rourke v slávnej béčkarskej erotickej melodráme Adriana Lynea (FLASHDANCE), ktorá je asi taká kvalitná, ako HRIEŠNY TANEC a EMANUELA. Čiže nič moc, ale má v sebe "niečo", čo vás relatívne núti zamilovať si ju. Svoje hrá samozrejme i nostalgia - kto to, tak ako ja, videl ako tínedžer, asi na to nemôže povedať jedno krivé slovko, hoci si uvedomuje, že to nie je žiadny enormný výkvet svetovej kinematografie. Ak chcete poriadny filmový sex, čaká vás nemalé sklamanie. Radšej siahnite po ZÁKLADNOM INŠTINKTE. V 9 a ½ TÝŽDŇA je pohlavných aktov máličko, skoro nič z "poriadne" neuvidíte. Napriek tomu to má niečo do seba. Plus si pripomeniete hudbu z ČEĽUSTÍ. Pravda, jemne atypickým spôsobom. ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Hlavně v první polovině je film plný erotického náboje, napětí a vášně, spíše ale díky náznakům, než že by bylo něco explicitně vidět, za což tvůrcům tleskám... Nicméně druhá polovina je taková nijaká, prodlužování vztahu Johna a Elizabeth se jen těžko uvěří a navíc Mickey Rourke mi do své role zrovna moc neseděl, vyjma toho úžasně slizkého hlasu. No ale aspoň jsem konečně zjistila, jak vypadal ještě jako člověk a ne jako obluda. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Nejprofláknutější je z filmu asi scéna krmení u ledničky a pak Kimin striptýz na Cockerovo You Can Leave Your Hat On, který si s písničkou užasně sedne. Film, jehož kouzlo nespočívá ani tak ve viděném jako v tušeném, byl svého času opravdu kultem, i když tehdy spíš proto, že se v něm čekalo něco zapovězeného a brutálně nemravného, což dnes vyznívá dost usměvně. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Drama, prodchnuté erotickým nábojem. Erotika je většinou spíše tušená, než viditelná, spíše náznaková, než otevřená, ale je jí dost. Kim Basinger své půvaby uměla prodat dobře, ale Mickey Rourke přece jen nevypadá jako ideální svůdník. I když - nejsem ženská, tak se možná pletu. Do dějin vešla často parodovaná scéna, v níž Rourke "servíruje" různé poživatiny na bříško Basingerové a následně je odtamtud i konzumuje, přičemž ji těmito potravinami i lehce eroticky "dráždí". Na to se dá koukat stále (hlavně kvůli tomu jídlu - pochopitelně :)) ). ()

Galerie (50)

Zajímavosti (15)

  • Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Elizabeth McNeill. (Hans.)
  • V květnu 2008 se podle Moviefone umístili Mickery Rourke a Kim Basinger v žebříčku 25. nejvíce sexy filmových párů na 1. místě. (HellFire)
  • Když pozve John (Mickey Rourke) poprvé Elizabeth (Kim Basinger) do svého bytu (457 West 45th Street), pustí album „Ambient 1/Music for Aiports“ skladatele Briana Eno z roku 1978. John používá jako tape deck high-endovou značku Nakamichi, jejíž inženýři vyřešili nesmírně elegantně problém s otáčením snímací hlavy. Populární „auto reverse“ mechanismus nebyl nikdy dle jejich měřítek dostatečně přesný a hlava snímající signál z pásku audiokazety se po otočení o 180º dostávala do mírně jiné polohy, čímž docházelo k nežádoucímu zkreslení. Snaha měřit azimut a podle zjištěných hodnot dolaďovat polohu hlavy (technologie označovaná jako NAAC) se ukázala jako nesmírně složitá, přesto byla nakonec použita u modelu Nakamichi Dragon. John má model Nakamichi RX-505, u kterého se neotáčela hlava, ale celá kazeta (technologie označovaná jako UDAR). Přístroj otevřel a vysunul dvířka, otočil kazetu a vrátil ji zpět tak, že se hlava vůbec nehýbala a zaujímala tak vůči kazetě vždy stejnou polohu. Inspirací bylo inženýrům jak kazetu po vysunutí otočil posluchač. Značka Nakamichi v roce 2002 zbankrotovala. John používal jako koncový zesilovač McIntosh MC 2155. (JsemPohodlny)

Související novinky

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku…

Reklama

Reklama