poster

9 a 1/2 týdne

 • anglický

  Nine 1/2 Weeks

 • slovenský

  9 a 1/2 týždňa

Drama / Romantický

USA, 1986, 112 min

 • Greg25
  ***

  V dnešní době vyznívá film trochu jinak než tomu bylo zřejmě v 80. letech, což je zcela pochopitelné. Není to špatný film, jenže pokud ho porovnám s knihou tak vyznívá hlavně jeho konec zcela jinak než v knize. Knížka nabízí samozřejmě mnohem více erotických scén a to že se neobjevují ve filmu osobně nepovažuji za něco co by filmu nějak markantně chybělo. Mickeye Rourke a jeho tajuplný úsměv a Kim Basinger se svojí hezonkou tvářičkou zapadají do tohodle lehce psychologické filmu jako jednotlivé puzzlíky do sebe. 65%(17.7.2009)

 • corpsy
  ****

  Už viem, aký je najobľúbenejší ( masturbačný ) film autorky E.L. James. Oproti jej románom ( a následných snímkov ), ale nepostráda vzrušenie, remeselne výborne zvládnutú réžiu a postavy, ktoré sú síce sexy a obrázkovité, ale nie umelé. Takže ak chcete zvracať, tak odporúčam 50 BLA BLA BLA. No a ak kvalitu, tak staré dobré osemdesiate.(3.3.2017)

 • Gemini
  ****

  Tak tenhle kousek je spíš pro náročnější diváky, kteří si místo pohledu na pěknou ženskou (kterou Kim Basinger bezpochyby je) raději vychutnají trochu toho smyslného experimentu a vášně. Rourke sice není žádný extra krasavec (ale to jako chlap asi objektivně neposoudím), ale skrývá v sobě netušené možnosti. Možná až příliš, takový "vztah" jaký měli hlavní hrdinové tohoto dnes už víceméně kultovního snímku, se celkem těžko chápe.(24.1.2003)

 • kleopatra
  ****

  Nejprofláknutější je z filmu asi scéna krmení u ledničky a pak Kimin striptýz na Cockerovo You Can Leave Your Hat On, který si s písničkou užasně sedne. Film, jehož kouzlo nespočívá ani tak ve viděném jako v tušeném, byl svého času opravdu kultem, i když tehdy spíš proto, že se v něm čekalo něco zapovězeného a brutálně nemravného, což dnes vyznívá dost usměvně.(13.8.2005)

 • Seti
  **

  Nevim, jestli jsem to úplně pochopil, ale pro mě to bylo prostě vo hovně. Milostné scény naházené jen tak za sebe doplněné o bezdějovou nudu a vyšperkované jedním žhavým striptýzem. Smyslnost, vášeň, napětí a erotika fungovaly skvěle, ale pouze z těchto ingrediencí pořádný film skutečně neuděláte. Musim ale uznat, že Kim Basinger byla fakt kus...(6.6.2009)

 • - Elizabeth nosí bílé nebo barevné oblečení, když je s Johnem, nosí černé nebo šedé. (HellFire)

 • - Režisér pri natáčaní držal oboch hercov od seba, aby spolu nemohli komunikovať a Kim (Elizabeth) nevravel nič o tom, či to hrá dobre alebo zle, čím ju chcel znervózniť. Stávalo sa, že sama bola prekvapená tým, ako sa scéna začala vyvíjať, Mickey (John) totiž robil veci, o ktorých netušila, že sú v scenári. (Raccoon.city)

 • - V některých sexuálních scénách byly za Elizabeth použity dablérky. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace