9 a 1/2 týdne

• slovenský

9 a 1/2 týždňa

Drama / Romantický

USA, 1986, 112 min

Už jen za to, že to není směšný (ačkoliv na tom krutě zahlodal zub času). Opět ta typická atmosféra, Lyne tohle ovládá mistrovsky (tady měl navíc obzvlášť šťastnou ruku při výběru herců). Většina jeho filmů u mě funguje jen na první zhlédnutí, které mě dostane, při druhém už efekt mizí, začíná prosakovat prvoplánovost, kouzlo je fuč a film padá do nudného průměru. Je to i případ Nine 1/2 Weeks, ale hodnocení měnit nebudu. Hudba mohla být zvolena líp.(29.4.2013)

• gabin(a)

Když jsem film viděla, nechtěla jsem věřit svým očím (ani uším). Tahle blbost že tak čeřila vodu a tolik se o ní toho navykládalo? Přestože jsem se mockrát smála, což asi nebylo úmyslem tvůrců filmu, na dobré hodnocení za komedii to nestačí. Když ono se to bere tak smrtelně vážně! Jedna hvězda je za to, že to posloužilo jako předloha ke zparodování, tuším, že ve Žhavých výstřelech. Za to dostal ode mě hvězdu i Top Gun:-). Kdybych měla vystihnout film jedním slovem, neznám vhodnější výraz než TRAPÁRNA!....Četla jsem komentáře až po napsání svého odsudku, a považuji za nutné napsat, že jsem film viděla ještě v době jeho slávy, kdy na nás eros nejukal z každé trafiky, a přece mi připadal hloupý. Ani psychologický, ani erotický, ani drama a už vůbec ne romantický, jak je tu psáno. Plytký, naaranžovaný a fakt o ničem. A bohužel se mi nelíbí Kim Basingerová a ani Mickey Rourke, takže tam pro mě nebyl ani ten pohled na pěkné lidi. Fakt otrava, kdybych to tehdy viděla v TV, tak přepnu. Kdejaký francouzský nebo italský film na téma vztahů mi připadá lepší, vždycky i do vážného filmu nimrajícího se v lidském nitru a pitvající vztah dvou lidí propašují aspoň trošku humoru, když už ho rovnou nepojednají jako (tragi)komedii.(15.3.2010)

V dnešní době vyznívá film trochu jinak než tomu bylo zřejmě v 80. letech, což je zcela pochopitelné. Není to špatný film, jenže pokud ho porovnám s knihou tak vyznívá hlavně jeho konec zcela jinak než v knize. Knížka nabízí samozřejmě mnohem více erotických scén a to že se neobjevují ve filmu osobně nepovažuji za něco co by filmu nějak markantně chybělo. Mickeye Rourke a jeho tajuplný úsměv a Kim Basinger se svojí hezonkou tvářičkou zapadají do tohodle lehce psychologické filmu jako jednotlivé puzzlíky do sebe. 65%(17.7.2009)

Drama, prodchnuté erotickým nábojem. Erotika je většinou spíše tušená, než viditelná, spíše náznaková, než otevřená, ale je jí dost. Kim Basinger své půvaby uměla prodat dobře, ale Mickey Rourke přece jen nevypadá jako ideální svůdník. I když - nejsem ženská, tak se možná pletu. Do dějin vešla často parodovaná scéna, v níž Rourke "servíruje" různé poživatiny na bříško Basingerové a následně je odtamtud i konzumuje, přičemž ji těmito potravinami i lehce eroticky "dráždí". Na to se dá koukat stále (hlavně kvůli tomu jídlu - pochopitelně :)) ).(16.10.2002)

9 a pol týždňa je skutočne sexy film. Povedzme že dnes už nikto nič podobné natočiť nedokáže, pretože sa musí orientovať aj na teen návštevníka kina. Myslím, že film je vo svojej podstate dosť smutnou štúdiou preľudnenej spoločnosti veľkomesta, kde sú si všetci cudzincami a ani nezáleží na tom, či náhodou spolu nesúložia na verejnosti. Genius loci NY tej doby vystihol Lyne dokonale, legendárny casting netreba spomínať, predstavuje gro veľkého úspechu. Mne film príde svojou témou nadčasový, ani erotické scény mi po rokoch nepripadajú smiešne.(9.8.2015)

• - Hovorí sa, že Kim Basinger (Elizabeth) neznášala svojho hereckého partnera, lebo smrdel cigaretami a alkoholom. (Raccoon.city)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Elizabeth McNeill. (Hans.)

• - Režisér pri natáčaní držal oboch hercov od seba, aby spolu nemohli komunikovať a Kim (Elizabeth) nevravel nič o tom, či to hrá dobre alebo zle, čím ju chcel znervózniť. Stávalo sa, že sama bola prekvapená tým, ako sa scéna začala vyvíjať, Mickey (John) totiž robil veci, o ktorých netušila, že sú v scenári. (Raccoon.city)