9 a 1/2 týdne

• slovenský

9 a 1/2 týždňa

Drama / Romantický

USA, 1986, 112 min

Už viem, aký je najobľúbenejší ( masturbačný ) film autorky E.L. James. Oproti jej románom ( a následných snímkov ), ale nepostráda vzrušenie, remeselne výborne zvládnutú réžiu a postavy, ktoré sú síce sexy a obrázkovité, ale nie umelé. Takže ak chcete zvracať, tak odporúčam 50 BLA BLA BLA. No a ak kvalitu, tak staré dobré osemdesiate.(3.3.2017)

• dobytek

9 a 1/2 týdne je takovej ten případ filmu, o kterym jsem sice dopředu tušil, že se mi to asi líbit nebude, ale pořád mi to nějak vrtalo hlavou, že bych se na to možná měl podívat, když je to takovej "kult". Nakonec jsem se na to teda podíval a opravdu nechápu, co je na tom kultovního. Jeden úchyl si najde čubku a pak s ní nějak rádoby-souloží, případně po ní patlá jídlo. Pak už ty sexuelní praktiky jsou pro tu čubku trochu moc, tak se s nim rozejde. Toť vše. A celkově mam pocit, že jak někde hraje hlavní roli Miky Šourek, tak je lepší od toho dát ruce pryč.(8.8.2013)

Erotické dusno by tady bylo. K tomu Kim byla na svém sexuálním vrcholu a Rourke před svým 20ti letým paběrkováním na dně filmového kanálu, či pleskování v boxerském ringu. Ale to je asi tak vše, pokud ti dva nešukají, či v noci nevyjídají ledničku, tak je divák spíše atakován nudou, než šmíráckou zábavou.(20.7.2010)

Sexy Kim Basinger a boží-prostě boží Mickey Rourke. Ani jsem ho nemohla poznat-mladý, krásný, svěží, s jiskrou v očích...a tak se stalo, že místo toho abych uvažovala nad osudem postav nebo zápletkou filmu jsem dlouhou dobu přemýšlela co je životní styl, plný drog a všeho možného schopný udělat s mladým klukem, plným života. Odpověď znáte.... Zpátky k filmu-takže narozdíl od druhého dílu, kterého jsem viděla jenom kousíček, popisuje jednička i víc než erotické hry mezi hlavními hrdiny- vztah a jeho zničující dopad na jejich životy. Což se o dvojce opravdu říct nedá-to je obyčejné péčko, takže jsem se rozhodla, že ho budu těžce ignorovat a nebude mít pro mě naprosto žádnou spojitost s dějem ani postavami prvního dílu.(27.12.2008)

Charismatický podivín zcela okouzlí půvabnou galeristku, a to nejen svým neprůhledným chováním, nečekanými otázkami a nezvyklými nápady. ON je prostě jiný a ONA se v něm nevyzná. Kam až se nechá zavést, kde objeví své hranice, ukáže čas. Před dvaceti lety to byla úžasná a dechberoucí podívaná. Dnes, s odstupem času, to má stále své kouzlo, jen už malinko jiné. Přesto.. stále platí, že zpracování je úchvatné, neviděné je mnohdy přitažlivější než viděné, to, co je skryté, vzbuzuje zájem, nepoznané stojí za prozkoumání a stupňované vzrušení je mámivá záležitost. Mickey byl v té době vážně sexy sameček a Kim smyslná, vášnivá, temperamentní, jedním slovem – nádherná.(28.6.2014)

• - Režisér pri natáčaní držal oboch hercov od seba, aby spolu nemohli komunikovať a Kim (Elizabeth) nevravel nič o tom, či to hrá dobre alebo zle, čím ju chcel znervózniť. Stávalo sa, že sama bola prekvapená tým, ako sa scéna začala vyvíjať, Mickey (John) totiž robil veci, o ktorých netušila, že sú v scenári. (Raccoon.city)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Elizabeth McNeill. (Hans.)

• - V některých sexuálních scénách byly za Elizabeth použity dablérky. (HellFire)