Wild Zero

Komedie / Horor / Hudební / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 1999, 98 min

Tak tohle byl i na mě trochu moc velký úlet, hlavně se závěrečným poselstvím/myšlenkou ... Mám rád japonskou kinematografii a její děsivou "jinakost" až absurdnost ... Tady mě to prostě už ani moc nebavilo ... Hodně divný a absurdní film, který jde prostě úplně mimo běžné chápání a posuzování reality, ať již skutečné nebo té filmové ... Zombie zde nehrají vůbec žádnou důležitou roli. Tvoří jen pozadí pro rozehrání vztahu naprosto ujetých postav a jejich .. ehm ... "dobrodružství" ...(23.1.2008)

Docela jsem se u tohoto originálního dílka pobavil. Ve kterém jiném filmu můžete vidět pohromadě legrační zombíky, drsného rockera bojujícího s UFO kytarokatanou, bláznivého mafiána pobíhajícího v přiléhavých trenclích a kouzelný románek vskutku neobvyklého párečku? Není to žádná třeskutá sranda, občas film ztratí tempo, ale přesto jsem se u něho několikrát zasmál. Námluvy Ace a Tobio jsou opravdu neodolatelné :-)(22.8.2005)

Naprostá zombie šílenost ve vytuněným rytmu hard rockových masakrů, který mě několikrát málem připravili o sluch, do toho zombáci co vypadaj jak fantomas, buznozáporák v mini těsných trenclích, přiléhavým tričku a ulízaný paruce a trojička nějakých pochybných rockerů co zmasakrujou UFO + hlavní hrdina co se chce stát rockerem, ale neumí na kytaru. Fakt nezapomenutelná asijská šílená zombárna jaká se jen tak nevidí a co je hlavní, prakticky vůbec mě to nenudilo(20.8.2008)

Mám rád zombie. Mám rád rock. Mám rád asijské filmy. Ale přesto je pro mě tenhleten filmeček spíš průměrná podívaná s ne příliš velkým množství nápadů (i když ty, co tam jsou, mnohdy stojí za to :) (6/10)(31.8.2006)

• juta

Šílenost z Japonska, která dává smysl jako manuál k japonskému videu. Přišlo mi to takové nedodělané. Snaží se být cool s rockNrollem, ale jinak nic moc. Zombíci nesmírně pomalí až mírumilovní, kdy před nimi leží večeře a oni jen koukají kolem s nataženýma rukama. Mimozemšťany bych úplně vynechal a zbyde nám magor střílející laser z očí. No prostě bláznovina, která překvapivě zase až tak neleze na nervy.(10.12.2017)

Hlavnou prednosťou Wild Zero je originalita a celková sviežosť filmu plného bizarných postáv (zombieci, UFO, mafián atď...) a do toho všetkého hrá príjemný rock n roll. Zo začiatku trochu nejasné, celkovo bláznivé a svieže dielko, ktoré miestami pobaví celkom slušne.(20.12.2006)

Ale jo, sice takový béčkový filmeček, ale párkrát jsem se u něj zasmál. Za to si zaslouží alespoň 4 hvězdičky. Btw: Reřisér musel být Rock 'n' Rollový gay. :P... 5 a zároveň 75%(28.7.2009)

Tak tomuto vravím brutálny úlet. Tento film je taká strašná blbosť až je to niektorými nápadmi proste geniálne. Japonská zonbi vyvražďovačka s nabúchaným soundtrackom do seba mieša prvky zombie filmu a svojského, typického japonského násilia. Najkrutejšie na tom všetko je, keď sa v zhruba polovici filmu prichytíte pri tom, ako sa skvelo bavíte. A nadpriemerne nelogická gradácia dáva tomu len viac a viac "wtf" momentov.(21.1.2011)

Není to úplně blbé-jen asi o polovinu delší než by mělo..těch 98 min. se fakt táhne....(24.3.2011)

• corpsy

Na takéto divočiny som zvyknutý. Preto som nebol ničím prekvapený, rozhodený, rozhorčený. Ukričaný zombie kúsok, kde sa gitarové riffy miešajú s krikom transsexuála, jeho nápadníka, ich prenasledovateľov a živých mŕtvych všade naokolo. Keby to tak nenudilo, bolo by to fajn.(28.12.2017)

klasicka vyvrazdovaci b-ckovy zombie films netradicnym rock an rollovym napadom.- (cosi ako rock and roll v bckovom kung fu six string samurai)(29.7.2005)

Hodně ujetej kousek, naneštěstí se japonskej punkrock dá vcelku velmi slušně poslouchat a film to opravdu spestřuje. Parta Guitar Wolfa je hodně cool i přesto že je opravdu hodně mimo. Charaktery jsou zde vcelku propracované od majitele klubu v boxerkách až po Matsua se dvěma motýlky. To je narozdíl od děje hlavní plus filmu, protože děj je směsice všeho možného. Každopádně člověk se opravdu sem tam zasměje a film stojí za vidění už jen pro rozšíření obzoru.(15.1.2009)

Dvojitý spojler - Někdo To Rád Mrtvé.(4.1.2010)

• raimi

WHAT THE FUCK!?(27.2.2010)

Guitar Wolf je největší rock'n'rollák co kdy žil :D(7.7.2011)

Byla to celkem dobrá ujetá sranda. Bitky proti zombíkům a emzákům ve jménu lásky a rocknrollu. Bohužel se občas vyskytly i nějaký hluchý místa a taky jsem nedávno viděl výtečný Sukeban Boy, který hraje úplně jinou ligu, co se ulítlosti týče. Tím nejlepším, co u filmu udrží i přes občasný slabší místa, je ale hudba. Pokud rádi japonskej punk/rocknroll, pak jistě nebudete sklamáni. Přísahám na svojí koženou bundu.(15.1.2013)

• Klay

Začíná to jako slušně našláplá zombie komedie, příběh ale ztratí tempo ještě před polovinou. Spousta šíleností je dost nedotažená, např. když přiletí obří UFO a jeden z hrdinů ho hned v následují scéně zcela rutině rozpáře katanou ukrytou v kytaře. Zní to sice bláznivě, ale v praxi je to nečekaně nudné. Ta bizarnost je tu hodně na sílu a za chvíli už vás zkrátka nic nepřekvapí. Vychytávky, které bych v jiném filmu označil za dobré nápady, jsou tu jen zpola dotažené, nebo dokonce vůbec nezaujmou. Rozhodnutí omezit gore na odporně vypadající počítačové rozprskávání hlav taky není z nejšťastnějších. Z takového filmu by se dalo vytřískat mnohem víc v rukou zkušenějších tvůrců. Takhle je výsledek vcelku rozporuplný - místy je to velmi zábavné, většinou však velmi nudné.(21.4.2006)

• boric_model

Akční, romantický, komedie, horor? Tak leda amatérská blbina, to jo.(18.6.2011)

• sibskyn

Sex, drogy, rock 'n' roll a zombie.(22.2.2010)

Absurdná béčková paródia na zombie horory, kde rozkošné lacné efekty (rokenrolový muzikant katanou rozpáre gigantické ufo práve letiace nad ním) strieda záplava bizarných gagov a silne uletený dej. Hlavné postavy: neuveriteľne roztržitý mladý fanúšik gitarovej hudby, ktorý balí mladú slečnu ručným mlátením zombíkov, neporaziteľný rocker Guitar Wolf s nemenej drsnou kapelou (zabíja zombíkov aj elektrickými trsátkami), nadmieru ukecaný a rozhádaný manželský párik, a samozrejme zombíci prilietavajúci na Zem na lietajúcich tanieroch. To všetko sprevádza nadupaný punkrock s pojaponštenými anglickými textami.(4.8.2013)