Reklama

Reklama

Středoškolák Homer Hickam žije v hornickém městečku ve východní Virginii, kde jedinou možností obživy je práce na šachtě. Homer má velkou fantazii a touží objevovat vzdálené světy. Jednoho dne zahlédne na obloze přelétat první sovětskou družici Sputnik. Začne se zajímat o rakety, a dokonce se díky tomu spřátelí s opovrhovaným "šprtem" Quentinem. Spolu se dvěma dalšími kamarády pak začnou amatérsky konstruovat malé rakety. První pokusy jsou však zoufalé. Aby získali více znalostí, pustí se do studia chemie, fyziky a matematiky. Nakonec se jim podaří sestrojit překvapivě funkční rakety. Ty nepředstavují jen jakousi lepší hračku, ale pokud uspějí na mezistátní soutěži mladých techniků, i únik z rodiště. V cestě za splněním snu Homerovi stojí nepochopení otce. Přesto se nevzdává a snaží se naplnit svoji vizi. (Nova Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (194)

misterz 

všechny recenze uživatele

Špinavé, zaprášené ulice malého banského mestečka, otec hrdý baník uznávajúci len fáranie a americký futbal, brat starajúci sa len o svoje a mama trpiteľka, v podstate však jediná spriaznená duša z rodiny chalana, ktorý bol iný ako ostatní jeho spolužiaci. Predovšetkým túžil niečo v živote dokázať a tak ujsť pred svojim osudom baníka... Tak z takého prostredia a pomerov pochádzal Homer Hickam - snílek s hlavou v oblakoch. Krásny životopisný film podľa skutočnej udalosti o človeku, ktorý sa z absolútnej nuly a totálnej diery vypracoval až na konštruktéra vesmírnych rakiet. Zo všetkého najkrajšia je na filme myšlienka, že keď človek skutočne niečo chce a ide si tvrdohlavo za tým, tak aj napriek nepriazni osudu a tvrdým podmienkam, má šancu na úspech. Šanca tá je tu vždy, len ju treba uchopiť a už nepustiť. Oceňujem aj peknú réžiu a nadpriemerné herecké výkony. Pre mňa zatiaľ najlepší Joe Johnston. 80/100 ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Jsem docela překvapená, že je to natočeno podle skutečných událostí, protože je to vlastně taková klasická hollywoodská pohádka, trochu ve stylu Billy Elliotta, ale moc hezká. Znáte to, mladík z malého městečka jednoho dne prozře a uvědomí si, že by měl jít za svými sny i když mu okolnosti zrovna dvakrát nepřejí a když se tak stane, tak má člověk v závěru takový hřejivý, povznášející pocit, že to všechno moc dobře dopadlo. Kdybych na takové filmy měla koukat pořád, asi by se mi to brzy zajedlo, ale jednou za čas to neuškodí, zvlášť když je to na rozdíl od např. takové Surfařky, natočeno vcelku vkusným stylem, podpořeno dobrými hereckýi výkony a okořeněno zajímavým vztahem mezi otcem a synem. ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Přihrbený platfusák s trvale nainstalovaným úsměvem se za mohutného patosu rozhodne během melodramatické limonády o sestavení rakety. K tomu je měrou vrchovatou přimíchán americký nacionalismus. No fujtajbl. Jo a ten platfusák je ještě ke všemu hrbatý, z fleku by bez maskování mohl vystřihnout zvoníka u Matky Boží. ()

togaf 

všechny recenze uživatele

Jake Gyllenhaal je ten pravý herec na roli houževnatého snílka. Nijak originální film snažící se z diváků vyždímat nějaké ty slzy (hádky s otcem, nepochopení městečka, leukémie, nezdary, těžká dřina v dole, trable s láskou - je tu všechno). Ale Jake je vážně skvělý a díky jemu film nezabředne do přílišného sentimentu. ()

dANo 

všechny recenze uživatele

Skutočný príbeh jedného NASA pracovníka, ktorý síce pohladí dušu snílkov, ale niekoľko scén z filmu je podľa mňa vyslovene trápnych a zbytočne emotívnych (hľadanie stratenej rakety, otcovo uznanie a pár ďalších klišé). Ináč, veľmi ma potešilo herecké obsadenie, ktoré podľa mňa nie je až také nehviezdne, ako píše zopár užívateľov... ;o) ()

Galerie (31)

Zajímavosti (13)

  • Film je natočen podle autobiografické knihy "Rocket Boys (Rakeťáci)" od Homera H. Hickama Jr. (rodo)
  • Lokaci, kde chlapci testovali své rakety, je možné najít i dnes. Nachází se ve městě Coalwood v Západní Virginii. Po úspěchu filmu zde byla postavena replika rampy na odpalování raket a kryt. Každý rok v říjnu se pak ve městě koná festival s názvem October Sky Festival. (HellFire)
  • Skutočné mená hrdinov sme mohli vidieť v záverečných titulkoch. (Karush)

Reklama

Reklama