poster

Skrblík (TV film)

 • Francie

  La maison du bonheur

Komedie

Francie, 2006, 99 min

 • Oskar
  **

  Finanční poradce si chce vyžehlit vroubek u manželky tajnou koupí domu, který se ukáže být ruinou a polyká další a další výdaje. V rámci současné francouzské produkce je to docela solidní situační komedie, ale… Protože rejdit v bankovních výpisech a uhrazovat pohledávky všelijakých hýřilů mám v popisu práce, tematice úvěrů, dluhů a neschopnosti je splácet se nějak nedokážu smát. Situace, do nichž se Dany Boon dostává, jsou děsivě realistické na to, aby byly vtipné. 40%(1.12.2008)

 • P@\/EL
  ****

  Poměrně dobrá francouzská komedie, jež nabídne několik dost povedených komických situací. Film přinese docela zajímavou zápletku, která je neustále nápaditě rozvíjena. Zvlášť se mi líbily scény z rekonstrukce polorozpadlého domu. Dvojička dělníků všeumělů byla naprosto vynikající. Divák jim může vděčit za ty nejlepší srandovní kousky.(14.3.2011)

 • Pierre
  ****

  Dannymu Boonovi jsem věřil a jeho debut (a můj první film s ním) mě nezklamal. Neříkám, že jsem se válel smíchy po zemi, ale dost mě to bavilo a také mě to neustále nutilo přemýšlet, co se bude dít dál. A pokud mě něco rozesmálo, tak to byli psí kusy mistrů dělníku. A neprávem opomíjený herec Daniel Prevoist vystihl typického podvodníka a šmejda naprosto přesně (a já nemohu zapomenout ani na skvělého Olivu v českém znění.) Některé vážnější chvilky se do toho hodili a do příběhu zapadali. Vytknout bych mohl jenom to že některé situace mi připadali až moc reálné a občas mi při nich bylo spíš smutno. Ale možná to bylo cílem. No, každopádně se těším se na další Boonovky.:-)(15.10.2016)

 • emma53
  ***

  Dany, Ty jsi moc sympatickej kluk a určitě Skrblík nebyl na Tvůj první režijní debut špatný filmek i když Ti musím říct, že ty druhé dva filmy byly přece jen o chlup lepší. Každý začátek má holt svá rizika a tady jsem našla pár hluchých míst. Podstatné pro mě ale bylo to, že jsem potřebovala odreagovat něčím příjemně pohodovým, to jsi splnil a nejen to. Já jsem totiž při celé té anabázi koupi a opravy jednoho domu viděla tak trochu i své osobní déja vu. Ovšem ve srovnání se Skrblíkem to byla úplná havaj. Myslím si, že za tenhle první počin můžeš dát hlavu klidně vzhúru nebo nahoru......to je jedno :-)(14.5.2015)

 • hrona
  ***

  Jakožto milovník francouzské komedie, musím uznat, že tahle ke špičkám rozhodně nepatří. Je pravdou, že humor na toto téma ztrácí kouzlo, právě díky naprosté reálnosti celého příběhu. Může se to opravdu stát komukoli. Snad jen lehkou komičnost dodávají dva dělníci, kteří Boulinovi domeček dávají dohromady, pravda mají trošku ukradeno z Bláznivých komedií s Pozzetem a Villaggiem, ale tento druh humoru se právě do tohoto filmu hodí a příjemě ho zpestřuje(2.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace