poster

Skrblík (TV film)

 • Francie

  La maison du bonheur

Komedie

Francie, 2006, 99 min

 • P@\/EL
  ****

  Poměrně dobrá francouzská komedie, jež nabídne několik dost povedených komických situací. Film přinese docela zajímavou zápletku, která je neustále nápaditě rozvíjena. Zvlášť se mi líbily scény z rekonstrukce polorozpadlého domu. Dvojička dělníků všeumělů byla naprosto vynikající. Divák jim může vděčit za ty nejlepší srandovní kousky.(14.3.2011)

 • Pierre
  ****

  Dannymu Boonovi jsem věřil a jeho debut (a můj první film s ním) mě nezklamal. Neříkám, že jsem se válel smíchy po zemi, ale dost mě to bavilo a také mě to neustále nutilo přemýšlet, co se bude dít dál. A pokud mě něco rozesmálo, tak to byli psí kusy mistrů dělníku. A neprávem opomíjený herec Daniel Prevoist vystihl typického podvodníka a šmejda naprosto přesně (a já nemohu zapomenout ani na skvělého Olivu v českém znění.) Některé vážnější chvilky se do toho hodili a do příběhu zapadali. Vytknout bych mohl jenom to že některé situace mi připadali až moc reálné a občas mi při nich bylo spíš smutno. Ale možná to bylo cílem. No, každopádně se těším se na další Boonovky.:-)(15.10.2016)

 • Oskar
  **

  Finanční poradce si chce vyžehlit vroubek u manželky tajnou koupí domu, který se ukáže být ruinou a polyká další a další výdaje. V rámci současné francouzské produkce je to docela solidní situační komedie, ale… Protože rejdit v bankovních výpisech a uhrazovat pohledávky všelijakých hýřilů mám v popisu práce, tematice úvěrů, dluhů a neschopnosti je splácet se nějak nedokážu smát. Situace, do nichž se Dany Boon dostává, jsou děsivě realistické na to, aby byly vtipné. 40%(1.12.2008)

 • Olík
  ***

  Zacpe svojí ženě finanční poradce, který by si příslovečně pro korunu (nebo spíše pro euro) nechal vrtat koleno, ústa novým domem na venkově. Možná by se mu to povedlo, kdyby zároveň díky svému kolegovi zajímajícímu se o stejnou parcelu nepřišel o letitou práci, nebyl nucen potají prodat stávající dům, s kterým je jeho manželka přílišně spjatá nebo nové sídlo nebylo jedna velká ruina, na jehož opravu najal vzdálené příbuzné Pata a Mata. Velmi příjemné překvapení – jelikož na mne poslední dobou francouzské komedie nepůsobí jako důstojní pokračovatelé tradice pánů de Funése, Belmonda nebo Richarda a díky celkem chladnému přijetí na ČSFD, nečekal jsem od této situační komedie žádné zázraky o což větší bylo moje překvapení. Sice musím souhlasit s komentáři, že nejde o žánrovou špičku nebo o prokoukatelnosti zápletky, ale jako volba na všední podvečer je televizní Skrblík ideálním řešením. Autor nechává la Maison du bonheur s lehce humorným nádechem příjemně plynout, k čemuž dopomáhá i fakt, že Dany Boon neinklinuje k lacinému gejzíru gagů, ačkoliv k tomu situace přímo vyzívají. Cromo, na pět hvězdiček to asi nebude, ale Durandův „odpad“ rozhodně není fér!(2.3.2011)

 • MickeyStuma
  **

  Reálný příběh z oblasti osobních financí. Nevýrazná francouzská komedie lačnící po velice nudné atmosféře bez špetky zábavy a nějakého humoru. Je to prostě velice slabé. Námět sice nebyl nijak špatný, ale scénář je naprosto bez nápadů a něčeho, co by připomínalo staré dobré francouzské komedie. Nuda, šeď a zívání. Ne, tohle se nepovedlo.(18.6.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace