Federální agentka Katie vyšetřuje bestiální vraždu. Pátrání ji zavede až do zdánlivě klidného a malebného maloměstečka, jež však podle všeho ukrývá děsivé tajemství. Všichni ti strašně hodní a přátelští lidé totiž pouze dokonale maskují, že žijí v centru toho nejodpornějšího rasismu a nenávisti. (oficiální text distributora)

helloween93

V první polovině filmu to vypadá, že má film našlápnuto k významnému počinu, bohužel druhá půlka jela podle klasického schématu, čemuž odpovídal i závěr. ()

rivah

Thriller s nelogicky jednajícími postavami a prvoplánovým antirasistickým poselstvím. Holt Evropan točil v USA film s tamní problematikou.(max.50%) ()

Tormentor665

Costa-Gavras není nejspíš jen levičák, ale i antiamerikanista (tyto dvě věci prosím nespojovat). Jeho Amerika působí odpudivým dojmem, většina lidí jsou (krypto)rasisté, obraní o živobytí bankami a vládou, proti nim stojí nečestní agenti, kteří naplno zasahují do soukromí při nejmenším podezření. Ovšem čím více interpretací kontroverzních témat, tím lépe. Mně osobně se film líbil, i když není samozřejmě tak dobrý, jako Hořící Mississippi. Snímek postrádá dynamiku a pořádný tah na branku. Postavy se však drží a jako celek funguje. ()

melfea

Film nebyl špatný, akorát mě zklamalo, že na konci neumřela ta fízlácká krysa, pořád jsem čekala, kdy na ní přijdou a dostanou ji. Místy měl děj poněkud nesmyslné chyby a herecké výkony většiny herců, zejména Debry Winger rozhodně nebyly nikterak strhující i přesto se mi film líbil. Překvapivě jsem se u něj i zasmála i když to nejspíš nebylo cílem. ()

Xmarc

Tak vadilo mi tam pár lehkých stupidit, ale pro mě uměl film udržet napětí až do konce i přes delší stopáž a nevadilo mi ani jeho zakončení. Navíc jsem neměl žádné velké očekávání, takže příjemné překvapení za 4*. ()