Inscenácia Rodina Tjaeldovcov podľa divadelnej hry Bjönsterna Björnsona Úpadok, rozpráva o osudoch obchodníckej rodiny, ktorú postihne nečakaný finančný úpadok a jej jedinou nádejou a východiskom zároveň je výhodný sobáš dcéry. (oficiální text distributora)

sportovec

Inscenace klasické skandinávské divadelní hry-dramatu je nostalgickou vzpomínkou na někdejší slovenské televizní pondělky. ()

Autogram

Riešenie finančných problémov tak trochu iným spôsobom, špinavým, ale bez páchania zločinu podľa zákona. Toto sa vyskytuje vo svetovej literatúru dosť často a asi by som nespočítal filmy, kde som to už videl. Trochu ma to nudilo, ale Valach dal toho špinavca v práve skvele a rovnako dobrá bola aj Magálová v závere. –––– A ja? Ja nemám právo na šťastie? Ja nie? ()

Padme_Anakin

Tahle rodina má naprosto jasno, peníze jsou na prvním místě. V žebříčku jejich životních hodnot jsou zcela jistě i na druhém a na třetím. Nic není tak cenné, důležité či hodnotné jako peníze a kde nebo komu je vezmou, už není vůbec podstatné. Práce? No, fuj. ()