Reklama

Reklama

Zlo přichází

(neoficiální název)
  • USA Something Wicked This Way Comes (více)
Trailer

Obsahy(1)

Do malého městečka na americkém Středozápadě přijede magický karneval. Jeho vedoucím je novodobý Ďábel, který lidem splňuje přání, ale vybírá si za to svůj podíl. (Hans.)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

Tomes83 

všechny recenze uživatele

Věřím, že by tento příběh obstál i v knižní podobě. (anebo byl podle ní natočen, tak daleko jsem se nedopátral) Jo zoufalství, lítost, nenaplněné sny a činy, to je to co pana Darka přivádí! A proto se snažte být jen veselí:-D Kolik hororových filmů to Disney vůbec vydal? Zatím jsem viděl pouze dva, a oba naprosto perfektní, zejména svou dějovou linií. ()

Flaxik 

všechny recenze uživatele

Pro cokoliv od Bradburyho mám nezdravou slabost. Pro dospělého to bude zajímavá napínavá pohádka, ovšem pro děti to musí být horor srovnatelný s Arašídovou pomazánkou, ale s podstatně zajímavějším dějem a hlavně lepšími herci. Po dlouhé době nejsou dětští herci otravná hovada, kterým přejete bolestivou smrt. Držíte jim palce, stejně jako tatíkovi knihovníkovi a Jonathan Pryce je pekelný zmrd a jeho skvadra mutantů je přesně tak hnusná, aby je nikdo neměl rád. Skvělá věc a velká škoda, že takhle zapomenutá. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Film z produkce studia Disney podle scénáře a románu Raye Bradburyho a pod taktovkou Jacka Claytona, režiséra strhujícího dramatu "Místo nahoře", klasického britského hororu "Neviňátka" a legendárního "Velkého Gatsbyho" - již tento výčet naznačuje, že "Something Wicked This Way Comes" bude vskutku něco výjimečného. Centrálním motivem snímku, jenž svými komplexně rozvedenými postavami a fantaskní atmosférou osloví rovnou měrou děti i dospělé, je pokušení vycházející z niterné úzkosti. To nabývá konkrétní podobu v přízračné pouti, která do jednoho amerického městečka nečekaně přijede na konci října. Pro každou z hlavních i vedlejších postav pak má toto pokušení trochu jinou podobu. Zatímco pro dva ústředí chlapce Willa Hallowaye a Jima Nightshadea představuje primárně zábavnou atrakci lákající již tím, že se na sklonku roku, kdy se dny krátí, usadí za hranicemi města, pro dospělé obyvatele naopak nabývá doslova naplnění jejich nejniternější tužeb. Ale za tuto splněnou iluzi si principál poutě, démonický pan Dark, účtuje cenu nejvyšší. Tomuto pokušení hrozí propadnout také Willův otec, jehož vedle pokročilého věku již několik let skličuje selhání tváří v tvář synovi. Ačkoli některé roviny Bradburyho předlohy byly oklestěny, právě vztah otců a synů naopak vystupuje jako ústřední téma, obzvláště pak nelehký a pro obě strany potencionálně traumatizující moment, kdy otec v očích dospívajícího dítěte náhle ztratí auru nadlidského hrdiny. Už to samotné činí ze snímku zcela unikátní počin, což ještě umocňuje jeho dramaturgické uchopení a formální zpracování. Film se soustředí na vytváření zlověstné fantaskní atmosféry, čehož dosahuje tím, že postavy, a přeneseně i diváky, staví tváří v tvář výjevům vzpírajícím se racionalitě, ale které nikdy neosvětlí, naopak dává tušit jejich dlouhověké mystérium. Ať už je to vlak bez strojvedoucího, spanilá i bezcitná čarodějka prachu, tetování na rukou principála či výměna shakespearovských citací mezi ním a Willovým otcem, konfrontace s těmito i mnohými dalšími prvky dává pocítit mrazení ze setkání s něčím starověkým, co člověka přesahuje a upomíná ho na jeho vlastní konečnost. Současně ale "Something Wicked This Way Comes" uhrane svou výraznou poetičností, která se projevuje ve filmových prostředcích, ale i literárních kvalitách zdejšího jazyka, tedy nejen ve vypravěčských voiceoverech, ale také v samotných dialozích postav i jejich jménech. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nechápem, ako mi táto Disneyovka mohla v detstve alebo dospievaní uniknúť. Vidieť to v tých časoch tak určite tomu naparím plný počet, pretože o tajomné dobrodružstvo z pohľadu detí a detský horor tu rozhodne nebola žiadna núdza. Teraz som sa síce na tom bavil a vôbec som sa nenudil, no pár krát sa mi mimovoľne trochu nadvihlo obočie. Film z pohľadu dospelého už určite niečo stráca. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Další z filmů kterej mám na harddisku už delší dobu. Myslel jsem si, že jde o horor a nakonec se z toho vyklubala Disneyovka. Což znamená rodinná fantasy která nabídne i pár hororových prvků. Myslím, že třeba u scény s pavouky se nejeden arachnofobik pěkně opotí(což tedy já nejsem). Škoda, že jsem film neviděl svýho času, protože ve svý době to mohlo být něco. Nebo by to pro mě mohlo být dnes pěknou nostalgickou vzpomínkou. Jenže já to vidím až dnes poprvé a myslím si, že za ty roky už film ztratil hodně ze svýho kouzla. Takže za mě jen 2hvězdy. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama