Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

Faila

Za mě báječný thriller s hororovými prvky. Taková stará škola, kde nejde vyloženě o to vyvolávat kupu děsu za použití lekacích prvků jako spíš o vytvoření tajemné a děsivé atmosféry. A tu jsem tady cítila, velmi silně. A naštěstí už jsem ze všech těch duchařských filmů s nečekanou pointou tak zblblá, že nevím, co vlastně čekat - konec mě velmi překvapil. ()

kohut

Slubne vyzerajuci takmer horor, ktory ale uz od svojho zaciatku dava tusit, o co vlastne ide. Bohuzial Robert De Niro velmi nefunguje v ulohe otca ani v ulohe vdovca. Pozadie imaginarneho priatela dcerky Emily mi prestalo byt tajomne asi v tretine filmu a kedze clovek sa boji toho, co nepozna, strach bol ta tam. Nebudem nic prezradzat, ak ma clovek napozerane nejake psychologicke horory, tak bude sam vediet skadial vietor vanie a nepomylia ho ani marne snahy autorov o 'falosne stopy' ked pridaju mrtve dievca v susedstve alebo jej takmer pedofilneho otca. To je bohuzial smola tohoto filmu, ze len zbiera kusky z inych nametov a zliepa ich jeden cez druhy. Skoda. ()

Dimo

Atmosférou velice poutavé dílo, které mě pořád drželo v pozornosti a nijak jsem se nenudil, pointa dobrá, nicméně konec filmu trochu vezme grády. Škoda, ale v celku nadprůměr. A moje oblíbená Dakora těší. A DeNiro samozřejmě taky. Tak nějak kolem 70%. ()

Natha

Mozno to nema az taky sokujuci dej a vyvrcholenie, ale mne sa to pacilo. Mam rada Roberta De Nira, ktory je uzasny a myslim si, ze Dakota Fanning ma obrovsky potencial. :) Odjakziva. ()

Kingjiri

Čekal bych, že si bude herec formátu De Nira po prostudování scénáře vybírat interesantnější filmy. Hra na schovávanou je taková všehochuť, ale aspoň natočená po technický stránce velmi slušnym způsobem. Pochválit ještě musim hudbu, občas hutnou atmosféru a hereckej výkon Dakoty Fanning. Jenomže dál už bohužel neni co pochválit. De Niro hrál standardně a největší kamenem úrazu byl jednoznačně příběh, resp. hlavně jeho konec. Závěr jsem sice skutečně nečekal, ale přišel mi natolik absurdní a nesmyslnej, že nad nim stále kroutim hlavou. S lepší pointou bych si dokázal představit s přehledem i čtyři hvězdy, takhle jen tři slabší. ()

Pacek

Vcelku nudný a zbytečný film s možná zajímavou atmosférou, ale dokonale zazděným finálem či vyvrcholením. ()

Kadas97

Asi to malo byť napínavé, ale mne sa nezdalo. Dlhú dobu som čakal kedy uvidím ducha a až potom mi to došlo. DeNiro a tá mladá Dakota Fanning k sebe pasovali jak vrana k vrane. Dakota na mňa pôsobila ako by ju našli niekde v lese po troch týždňoch blúdenia a to znnamená, že deprimované decko zahrala dokonale. Je strašne velké množstvo filmov s týmto námetom, preto mám pocit, že práve v tomto som nič nové nevidel, ale dalo sa to dopozerať bez nudy. Tento film hodnotím ako absolútny priemer takže 5 z 10. ()

KUFI

Az do "odhaleni" to ma velice slusnou atmosferu a je to napinavy. Bohuzel chvilku pred odhalenim jsem zacal tusit jak se veci maji a v duchu jsem doufal, ze tomu tak nebude..bohuzel to tak bylo a razem to z poctivych 4 hvezd spadlo na 2 s odrenyma usima. Neni to vlastne nic jinyho, nez variace na Kingovo Secret window. Ted doufam, ze jsem neprozradil prilis.. Budu delat, ze jsem poslednich 15 minut nevidel a dam tomu 4. ()

CharlieSs

What the FUCK! Proč, proč, proč TEN KONEC? Proč vždycky na konci je zvrat, který nejsem schopna pobrat? Proč nikdy nepochopím ten konec? A to jsem si myslela, že tam bude lepší zápletka, btw, proč ho museli hned zabít, to neexistujou psychiatrické léčebny? A nakonec... Kdo byl teda ten schizofrenik?! O.o ()

Katcat

De Niro je můj oblíbený herec, ale tenhle film bohužel nezachránil. Nudný, nezajímavý, trapný, předvídatelný a ani to logicky místama nedává smysl - ne, fakt člověk s rozdvojenou osobností nemůže být na dvou místech zároveň. Jen kvůli té malé dávám 2*, protože to zahrála bravurně. ()

ninho

Za prvních 75 minut bych dal možná i 4*, to s filmu byla velmi cítit tajemná atmosféra a celkem to na mě působilo. Jenže počínaje odhalením Charlieho to celé začalo velmi upadat. Nuda byla pořád větší až do debilního závěru. Z alternativních konců na DVD je patrné, že si scénarista asi hodně lámal hlavu s tím, jak s toho vybruslit(stačilo, aby to skončilo na venkově a nějak bych to překousl). Celkově mezi 2 a 3*, ale za svěží režii a dobré herce je to 2. možnost. ()

Odpadlik

No, narozdíl od různých "šerloků", kteří se tady vyjadřovali o tom, jak zápletku prokoukli hned v začátku, mohu říci že mě konečné rozřešení vůbec nenapadlo, takže jsem si to možná o to víc užil (i když musím uznat že to řešení notně skřípadlo, ale u tohohle typu je to asi normální). Nemohu však souhlasit, že by Dakota Fanning strčila své dospělé herecké kolegy do kapsy - její talent je rozhodně nepopiratelný, ale ty její dlouhé, prázdné a nudné pohledy mě po čase začaly jít na nervy. Ono by vůbec filmu neškodilo větší tempo, dokonce jsem se rozhodoval, jestli nedat spíše tři hvězdičky. ()

elshish

Ze začátku jsem myslel, že se budu bát, ale čím blíž ke konci filmu jsem se začal spíž smát a strašit přítelkyni touto větou: "jedna dvě Charlie jde, Charlie si jde pro tobe :)" vtip samozřejmě... :) ()

hlína

Tak po některých výborných scénkách s temnou atmosférou v domě sem si říkal, že super a je to minimálně na čtyři hvězdy a že by Dakotě měl někdo vydloubnout ten její depresivní kukuč. Pak mi ale jednak došla pointa kde je Charlie, asi tak čtrvt hodiny před tím, než se to dozvěděl divák a v tu chvíli měl film skončit s temným otevřeným závěrem, který by si každý pouze dohrál ve své fantazii. To co se odehrálo po odhalení, byla močka zakončená směšnou blikací scénou s baterkou... ()

Luckyman

Začína to obyčajnou rodinou v obyčajnom meste. Po tragédii odchádza otec s dcérou na vidiek, aby prišli na iné myšlienky, ale opak je pravdou. Dcéra ma kamaráta Charlieho, ale otec si myslí, že je iba výplod fantázie, ale čoskoro zistí, že predsa len asi existuje ... ()

danny_21

Velmi dobrý psychothriller na zajímavé téma s opravdu výbornou Dakotou Fanning. Bohužel celkový dojem sráží zbytečná záverečná čtvrthodinka, bez které by to bylo na ****. Takhle nemůžu dát víc než 65 %. ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005