Hra na schovávanou

• USA Hide and Seek (více)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

Ludivitto

Postupně budované napětí je potopeno dokonale debilním (ano, doslova debilním) závěrem - tedy ani ne tak závěrem jako poslední 15ti minutovkou - ve kterém je všechno napětí pryč a přichází jen klasické, klišovité a hlavně naprosto nudné "vyvrcholení". Katarze žádná, nuda a rozčarování velké. Škoda, kdyby si scénarista dal mnohem více práce tak by mohla Hra na schovávanou klidně alespoň trochu konkurovat Shaymalanovým duchařským filmům (o jejichž napětí se HNS dosti snaží).Takto to je jen za 3*. ()

Nepi

Nemůžu si pomoct,ale mě se tenhle tajemnej film líbil....Je v něm vybudována skvělá atmosféra a dobrý závěr...K tomu ještě výborný Robert De Niro a vycházející hvězdička Dakota Fanning. ()

Specs

Hláška: David Callaway: - "Proč nemá rád Elizabeth?" Emily Callaway: - "Protože se jí líbíš." David Callaway: - "A?" Emily Callaway: - "On nechce aby jsi byl šťastný." David Callaway: - "Zlatíčko, oba víme, že žádný Charlie v tom prsty nemá. Je to v tobě. Ale to nevadí. Charlie neexistuje." Emily Callaway: - "To neříkej." David Callaway: - "Proč?" Emily Callaway: - "Rozčílíš ho." David Callaway: - "No tak bude rozčílený. Jen ať na mě zakřičí. Chci ho už vidět. Kde je?" Emily Callaway: - "Chceš ho vidět?" David Callaway: - "Kdo je to?" Emily Callaway: - "Charlie a maminka. Líbil by se jí." David Callaway: - "Můžu ti říct, že mamince by se Charlie nelíbil." Emily Callaway: - "On má jiný názor." David Callaway: - "Jak to myslíš? Co říká? Mluv se mnou. Co říká Charlie?" Emily Callaway: - "Říká, že on by ji uspokojil." David Callaway: - "Kdo ti to řekl?" Emily Callaway: - "Charlie." David Callaway: - "Kdo ti o tom řekl?" Emily Callaway: - "Charlie." David Callaway: - "Charlie není. Kdo to byl?" Emily Callaway: - "Charlie." David Callaway: - "On to nebyl. Kdo?" Emily Callaway: - "Charlie, Charlie..." ()

jenik71

Převážnou část se mi tento film velice líbil a dokonce jsem se i trochu bál. Byl to především strach z neznáma a slušné atmosféry. Když se ale ukázalo, oč v tomto filmu jde, nadšení přeci jen opadlo. Nebýt této pointy, kterou nehodlám prozrazovat, byla by to skvělá podívaná... Musím však upozornit na vynikající Dakotu Fanningovou, která zde zastíní i takovou star, jakou DeNiro bezesporu je. Díky ní dávám 60%. ()

navorski

Už od prvních scén jsem tušil, že to bude tak trochu nuda natočená velmi konvenčním způsobem. A že to asi bude mít překvapivý konec. Obě domněnky se potvrdily. Nedostatek invence nezachránilo ani skandální odhalení pravdy. ()

Jello Biafra

Predviedateľný thriller, kde sa po celú dobu režisér márne snaží budovať hustú atmosféru. Od samotného začiatku je tu jasné, kto je ten tajomný "Charlie", takže záver nie je nijak prekvapivý. Je to škoda, že taký legendárny herec ako De Niro hráva posledných 15 rokov v takýchto priemerných až podpriemerných snímkoch. ()

Anticque

Chwílema dosti dobrý psycho film, ale chwílema obrowská nuda, už od začátku se mi film zdál dopředu wyřešen, neboť bylo jasně, že De Niro je schizofrenik, takže jsem akorát čekal než skončí film, abych uznal svou prawdu. Bohužel jsem čekal trochu více horrorových věcí, akorát ta atmosféra to celkem připomínala, ale jinak průměrnej film. ()

sedm.1

Tak tohle je jeden velký podraz na diváka.Spousta skvělých známých herců,velmi zajímavě vypadající příběh a navíc styl filmu,který má díky východoasijským perlám,nyní na růžích ustláno.Nebudu to prodlužovat,je to docela provar!Celý film si nedokáže udržet jakékoliv sebemenší napětí a závěrečné rozuzlení je spíš k smíchu,než aby někoho dostal.Překvapující pointa sice je,ale na předcházejícím ději je to vystavěný spíš tak,že se člověk akorát tak maximálně nad tím ušklíbne. ()

made1

Nemám moc ráda horory, ale tohle vlastně ani horor nebyl, takže mi to nepřišlo moc špatné. Konec jsem ale neodhadla, takže si to nejméně tři hvězdičky zasloučí. ()

herr_carter

Takhle si asi Dakotu jako malou holku pamatuji nejčastěji, jako dítě, které je uzavřené ve svém vlastním světě a jen tak někoho si do něj nepustí...tady se přiznám, že hlavní tajemství mi mělo docvaknout asi mnohem rychleji, o to víc si ale scénáře cením, jak hezky to celé přivedl až do vygradovaného finále...........moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

jondoe

aj takto sa da dokazit celkom dobre a aj dost strasidelne vyzerajuci film.de niro akosi zatienen mladou dakotou by si niekedy tiez mohol precitat scenar do konca.naozaj neviem co nam chcel tvorca povedat pointou.dve hviezdy davam malej dakota a jednuu za prvu pol hodinu.skoda tak dobre to zacinaloa tak to dokurvili. ()

Lencha

Celkem zajímavě vymyšleno, divně zpracováno. Pro mě to nemělo atmošku. Po prvním shlédnutí - lehce překvapivej konec. Po druhým - nuda. Hvězdy za dobrej námět, De Nira a Dakotu;-) ()

Han22

Takže po stopadesátéšesté tu máme film o rodince, která se přestěhuje do venkovského sídla, kde se děje něco podivného. Tentokrát je to malá holčička Dakota Fanning a její otec De Niro. U toho bych se zastavil - bylo to poprvé, co se mi De Niro v něčem nelíbil, protože tu hrál, jak kdyby ho to ani nebavilo. Jo peníze jsou zkrátka potřeba. Jinak k filmu - první hodina ultranuda, kde se neděje absolutně nic, pak přijde vražda, pak přijde debilní zvrat a vše je završeno rutinní tisíckrát viděnou a nezajímavě natočenou naháněčkou po domě. Takže pro mě zoufalá blbost a ztráta času. ()

Wally

Škoda toho přehnaného závěru, který filmu ubírá na kvalitě, napětí a tajuplnosti. Zajímavé je, že tento pokles zaznamenal i výkon R. de Nira, což se mu často nestává. Nicméně film od ještě nižšího hodnocení zachraňuje skvělá, zajímavá a strašidelná první půlka filmu a excelentní výkon mladé D. Fanning. ()

cab

Jak je napsano v nekterych drivejsich komentarich. Prvni polovicka je venovana budovani atmosfery a pripravuje se na zaver, ktery je ke smutku vsech natocen nelogicky a chaoticky. Realisticnost je ta tam, podobne jako v Identite a herecke vykony jsou so so. 60% ()

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005