Reklama

Reklama

Hra na schovávanou

  • USA Hide and Seek (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nositel Oscara Robert De Niro hraje roli starostlivého otce a vdovce Davida Callawaye v napínavém thrilleru Hra na schovávanou. Dakota Fanningová představuje jeho mladičkou dceru Emily, která skrývá neuvěřitelné tajemství. Na začátku příběhu náhle zemře Callawayova manželka Alison (Amy Irvingová). Otec a dcera se přestěhují do severní části státu New York, aby se Emily zbavila vzpomínek na život s matkou na Manhattanu. Osamělá dívenka si záhy vytvoří imaginárního přítele Charlieho. Zpočátku považuje David Charlieho za příjemné rozptýlení smutné Emiliny dušičky, ale po sérii hrůzných událostí, které začnou jejich život provázet, dojde k fantasknímu závěru: Charlie možná skutečně existuje... Pokud ano, měla by s ním Emily přestat kamarádit. Jen aby nebylo pozdě. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (318)

kinej 

všechny recenze uživatele

Divím se, že tak hlopý scénář někdo v Hollywoodu postoupí dál. Ono to sice chvilkami napínavé je, ale je to hovadina, které kraluje dementí pointa. Dakotta Fanning hraje excelentně, ale De Niro si po Taxikářovi a Mysu Hrůzy bude muset na roli nezapomenutelného magora ještě počkat. Tady to nezvládl ani on, ani režisér a vlastně ani scénárista. ()

k212 

všechny recenze uživatele

Hra na schovávanou patří do skupiny filmů jako Šestý smysl nebo Identita, tedy má mít "šokující či překvapující závěr", což si myslím, že se v tomto dílku celkem podařilo, soudím dle sebe, neboť já jsem překvapená -nebo snad zaskočená- byla. Bylo to ovšem tím, že jsem sebevědomě uvažovala o dvou jiných variantách závěru, na než jsem 50-50% spoléhala. No vlastně Hra na schovávanou má asi nejblíže právě k Identitě, protože ono tajuplno není nadpřirozené, ale jakoby logicky oddůvodněné. Nicméně nebýt dobrých herců a perfektně budované atmosféry, asi bych byla mnohem více zklamaná a dala bych o jednu * míň. A to hlavně z důvodu nedotaženého a jakoby naschvál v řadě situací nadbytečného scénáře, protože pár celkem zajímavých momentů vyšumí do ztracena jen proto, aby měl divák pocit, že to nějak souvísí s hlavním dějem. Ale co měl znamenat onen alternativní závěr na dvd, to tedy opravdu nechápu??? ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Pomaly a dôkladne budované napätie z nuly až na sto percent, ktoré vo vrcholnej forme vydrží tak 5 minút a následne je potopené tak debilnou pointou, že vás "prekvapí", aj keď budete pripravení na tú najdebilnejšiu. Respektíve najotrepanejšiu. Réžia je ale slušná a Dakota Fanning lepšia než Robert De Niro. Scenárista za mreže. ()

Mahalik 

všechny recenze uživatele

Ani si nepředstavujte, jak moc se mi chvěly ruce, když jsem zasunoval Hru na schovávanou do přehrávače. Vidět totiž film Roberta De Nira v modrém čtverečku a navíc s komentáři typu: "Bobby to neukočíroval, tak jak by se mu líbilo..." jsou přeci jen pro zatvrzelého fanouška onoho chlapíka silným kafem. Nicméně Hra proběhla, skončila. A můj život probíhá pořád stejně. Režisér možná chtěl zapůsobit a taky, že se mu to v některých scénách povede, ovšem ohranou zápletku jen tak pod koberec nezamete, spíš jí rozvíří a vy akorát kýcháte a naříkáte, jak moc to bolí. Záporem budiž i fakt, že jsem se nejvíce lekl, když má kamárádka odsunula židli v tu nejnevhodnější dobu (otvírání skříně+ Charly)a ta nechutně zapištěla. A Robert? Myslím, že Bobby to neukočíroval, tak jak by se mu líbilo... ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Sakra škoda toho nic moc konce. Jak bylo psáno v jedné recenzi: Kdyby film skončil se slovy "tatínek odešel", byly by to jasné 4*. Ale posledních cca 20 minut z výborného hororu ujíždí na vedlejší kolej s typickými klišé typu musíme tam mít mrtvého šerifa abysme mohli dát hrdince zbraň, záporák = moc dlouho se vykecávající záporák atd. Kamera velmi pěkně vystihuje studené prostředí, De Niro uměřeným výkonem celkem spolehlivě zapadá do role. Škoda. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (13)

  • Během úvodního víkendu (28. - 30. 1. 2005) si 30milionový thriller s držitelem Oscara Robertom De Nirem vystrašil v amerických kinech překvapivých 21,9 milionu amerických dolarů. Slavný herec tak měl zároveň spolu s Jeho fotr, to je lotr! (2004) najednou v Top 5 dva snímky. Do konce února si Hra na schovávanou odnesla z kin rovných 50 milionů amerických dolarů. (imro)
  • Jestli vám jméno Polson na režisérské stoličce nic neříká, nezoufejte. Až do jeho herecké účasti na Mission: Impossible II byl totiž „jen“ hercem. Všechno se změnilo v roce 2000, kdy získal ocenění Grand Golden Rail za svůj v pořadí jen druhý režisérský počin Siam Sunset. (imro)
  • Film byl distribuován s celkem pěti odlišnými závěry. (L_O_U_S)

Související novinky

Laura a její Gladiátor

Laura a její Gladiátor

23.05.2006

Kdysi byla známa širší divácké obci především jako dvorní herečka tvůrce bizarních filmových klenotů Davida Lynche (Hra na schovávanou s Robertem De Nirem v hlavní roli a hvězdou projektu je oscarový… (více)

De Niro znovu zasahuje!

De Niro znovu zasahuje!

08.03.2006

Po několika ne zrovna ukázkových filmech zkušeného matadora Roberta De Nira se dočkáme ambicióznějšího projektu, kterým by se živá legenda mohla vrátit do kdysi tak úspěšně zajetých kolejí.… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (více)

Reklama

Reklama