Hra na schovávanou

Barry Josephson

Jeffrey Ford

Scénografie:

Steven J. Jordan

vidět jak se z neviné hry, stává smrt beroucí životy.. to viděsí... ale k tomu ještě vidět vyděšenou malou holčičku.. to pak tuhne krev v žilách... kdyby tenhle film měl jiné obazení, určitě by byl podprůměrný.. ale úžasný herecký výkon Dakoty z tohohle snímku dělá nadprůměrný.. svoji postavu stvárnila tak věrohodně, že jsem byla napjatá jak guma u spodků :) bála jsem se, co se ještě stane a co Charlii ještě vyvede.. a nemyslím si, že konec atmosféru zničil.. ať chce nebo ne.. ta dolní čelist Vám klesne, i kdyby jen i píď ;)(31.3.2009)

• Marius

Nuda až po strop. Typický prípad traileru lepšieho než film. Dakota Fanning i Charlie sú síce super, ale na 104 minút to nestačí. Film kopí klišé na klišé a i na pisntu prídete (čo sa mne nepodarilo), ak si budete pozornejšie všímať čo sa deje. Priznám sa, že ja som toho nebol schopný lebo film ma unudil svojou prvou polovicou. Každopádne z malej Dakoty ( ak neupadne do rovnakého stereotypu ako Osment) bude možno druhá Christina Ricci. Vo všetkých svojich "dospelých vetách je úžasne presvedčivá. Ostatné veci sú vo filme hrozné - kamera, márne sa snažiaca kopírovať tú Kubrickovu v Shiningu, klišoidne otrepaný scenár, málo dynamický strih i v scénach kde by sa to patrilo "rozbaliť", postavy ktoré sa poznajú pár minút rozoberajú v dialógoch pomaly zmysel života a pseudopsychologické výlevy Famke Janssen a de Nira sa tiež nedajú počúvať. Neodporúčam. 4/10(30.3.2005)

Kto má rád psychologické filmy tak si tu pochutí, cítim tu aj trochu inšpirácie zo starších psycho filmov s Jackom Nicholsonom, ktoré boli veľmi tvrdé, ale tu je tvrdosť vybrúsená do príjemnej tváre starajúceho starostlivého otca Roberta De Nira. Film pomaly beží a človeku sa zdá že tu nehrá viac a viac vecí, len čo vylúčite jednu možnosť, ďalšie dve vás napadnú. Dobre urobené a príjemné dielo. Pre tých čo majú radšej hrubšie psycho filmy, nech hľadajú radšej inde.(4.1.2015)

• swamp

Tohle mi přijde jako ubohost. Tak výborní herci, jako Dakota Fanning s Robertem de Nirem jsou, přece nemůžou hrát v každé "blbosti", kterou jim někdo předhodí, musí mít svou čest..a ejhle. Opak je pravdou. Hide and seek je naprosto nudný a stovkami (opravdu) klišé otřepaný hororový thriller, že jediné, z čeho vás bude mrazit v zádech, je čas, který zbývá do konce filmu. "One-1000, two-1000, three-1000, four-1000, five-1000, six-1000, seven-1000, eight-1000, nine-1000, ten-1000. Ready or not, here I come. Come out, come out, wherever you are.. There you are."(12.11.2006)

Príbeh filmu nie je nijako prevratný (zomrie im mama, presťahujú sa na samotu do lesa a tam sa začnú diať čudné veci). Tak takýchto filmov sme už myslím videli dosť, ani Hra na schovávačku z nich nevyčnieva, no rozhodne nie je zlým filmom. Má slušná atmosféru, herci sa mi tiež páčili, tentokrát dokonca Dakota Fanning viacej ako De Niro. Škoda tých nudných miest, aj nad tým konečným rozuzlením by sa dalo pochybovať, ale inak sa jedná o solídny film.(8.6.2007)

• - Film byl distribuován s celkem pěti odlišnými závěry. (L_O_U_S)

• - Famke Janssen tvrdí, že kdyby ve filmu nebyl De Niro, tak by se do projektu nezapojila. (akisha)

• - Během úvodního víkendu (28. - 30. 1. 2005) si 30milionový thriller s držitelem Oscara Robertom De Nirem vystrašil v amerických kinech překvapivých 21,9 milionu amerických dolarů. Slavný herec tak měl zároveň spolu s Jeho fotr, to je lotr! (2004) najednou v Top 5 dva snímky. Do konce února si Hra na schovávanou odnesla z kin rovných 50 milionů amerických dolarů. (imro)