Hra na schovávanou

John Ottman

Jeffrey Ford

Scénografie:

Steven J. Jordan

Pomalé vyprávění, prostředí a mnoho nejasností mě po celou dobu nahánělo hrůzu a mnohokrát jsem zaznamenal husí kůži, ale pak přišla závěrečná pointa, která vše pohřbila. Popravdě jsem nečekal takové rozuzlení, které je překvapivé, ale zároveň směšné. Tak bohužel závěrečná část ztratila veškeré napětí a mě zůstal rozum stát, jak tvůrci ostudně zmršili závěr. Tak hodnotím pouze 3 hvězdičky...(19.4.2009)

• gogo76

De Niro má posledné roky čudný nos na projekty. Asi sa mu zhoršuje. Starne. Koľko priemerných a podpriemerných filmov natočil za posledných desať rokov, to snáď ani nie je možné. Boli časy, keď som si nenechal ujsť ani jediný film s jeho menom, ale teraz sa riadim recenziami. Na tento film to bola takisto bieda. Ísť na to do kina? Za také prachy ani náhodou. Požičať si to? Nie, prečo pozerať a utrácať za dvojhviezdičkový film. Počkať si na to v TV? Bohužiaľ, ani to nemôžem úplne doporučiť.Prvý krát som jednému z najlepších hercov neveril čo hraje. Príbeh bol úplne béčkovo predvídateľný, mizerne zrežírovaný a Dakota bola presvedčivejšia ako De Niro. Scenáristovi prajem, aby už nikdy nenašiel pero. Hrať sa na schovávačku po tme s černochmi je určite lepšia voľba ako sledovať tento nepodarok.Film 40%.(16.4.2009)

Hrozná představa, že by si moje dítě taky našlo takového „kamaráda Charlieho“ Holčičce umřela maminka. Brrrr, taková hrůza. Ani se jí nedivím, že si ve své zoufalé mysli stvořila imaginárního kamaráda Charlieho. Bohužel, jak už to v životě chodí, se z něho vyklubala pěkná svině... Varování: u tohoto filmu je zcela nezbytné důsledně se vyhýbat SPOILERům !!! Já jsem to naštěstí udělal. A musím přiznat, že mě Robert de Niro příjemně překvapil. Já mu totiž všechno sežral i s navijákem. I to, jak své dcerce Charlieho nevěřil. Bodejť by taky jo, když se živil jako psycholog (myslím tím tatínek, ne Charlie ;-) Takže spíš jsem fandil otci nežli té jeho podivně ujeté holčičce. Ale bál jsem se o oba ! To zase jo! Říkal jsem si: krucinálfagot, kdyby už doopravdy Charlie existoval, tak je Emily snad už dost velká holka na to, aby našla nějaký (technický) způsob, jak tatínka o jeho existenci přesvědčit... Jenomže Charlie byl LUDRA MAZANÁ, a nikdy se před tatínkem neukázal, jen dělal čím dál hrozivější věci, postupem času i krvavé... Klasický případ filmu, který si i přes znalost VELKÉHO TAJEMSTVÍ určitě ještě někdy pustím znovu. Proč? To abych si Charlieho lépe vychutnal. A pokud najdu nějaké zásadní logické nedostatky, třeba hodnocení snížím, nevylučuji to. Ale myslím že ne ... P.S. výraz „ludra“ mám od své babičky z Hané a znamená to zhruba: přátelsky se usmívající záludná mrcha, která svinsky škodí, i když by vůbec nemusela...(3.2.2013)

6 rokov po Šiestom zmysle stále producenti očakávali od scenáristov tvorenie šokujúcich poínt. Pointa z Hide and seek síce otáča celý príbeh hore nohami,o jej šokantnosti a logike by sa dalo dlho (či skôr krátko) diskutovať. Asi už niekoho predtým napadla, len mu pripadala trápna. Polsonovi nie. Čistý priemer tlačia k trojke pekné baby Janssen a Shue. Ak by som to videl dnes, bolo by to zrejme za dva.(5.6.2012)

No, tenhle snímek mě dost zklamal. 3/4 filmu to vypadalo na opravdu dobré drama s prvky thrilleru, které mělo tu správnou atmosféru a přiznám se, že chvílemi mi opravdu běhal mráz po zádech (hlavně z mluvy a pohledů Dakoty, jejíž herecký výkon byl chtěl rozhodně vyzdvihnout). Ale pak se něco zlomilo (myslím, že to bylo ve chvíli, kdy Davidovi došlo, kdo je Charlie) a dál jsem viděl už jen frašku, která mě, diváka docela urážela. Zvedal se mi žaludek z naprosto očividných faktických chyb: např. policista Hafferty vchází do domu a je vidět, že za ním bliká policejní auto...zhaslo světlo v domě, policista se dívá ze schodů a lze vidět, že policejní auto nebliká...po chvílí je záběr na Charliho, který sedí na lavičce a mluví s Emily, a divák zpozoruje jasné blikání policejního auta...pak přijíždí Katherine a policejní auto nejenže nebliká, ale radši tam vůbec není...A taky nemůžu překousnout tu klasickou "chybu" vrahounů v každém horším thrilleru; v tomto Charlie škrtí Katherine, pak ji nechá být jen tak a jde si povídat s Emily...no a Katherine prostě vezme bouchačku a napálí to do Charlieho...Je fakt, že závěrečnou pointa mi došla asi až 10 minut před odhalením Charlieho, ale to nemění nic na tom, že je docela trapná a hlavně zoufale neoriginální. Takže pane Polsone, nezlobte se na mě, ale dávám jen 3*.(19.4.2009)

• - Režisér snímku John Polson během natáčení poprvé vynechal účast na festivalu krátkých filmů Tropfest, který založil v roku 1993. (imro)

• - Jestli vám jméno Polson na režisérské stoličce nic neříká, nezoufejte. Až do jeho herecké účasti na Mission: Impossible II byl totiž „jen“ hercem. Všechno se změnilo v roce 2000, kdy získal ocenění Grand Golden Rail za svůj v pořadí jen druhý režisérský počin Siam Sunset. (imro)

• - Film byl distribuován s celkem pěti odlišnými závěry. (L_O_U_S)